رفتن به مطلب

چند سوال در مورد revision سی پی یو

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 35 دقیقه قبل، HeX گفته است :

محمد جان این گزینه چیزی نیست که دنبالش هستی! ولتاژ رگلاتورش یه هیت سینک ساده نداره و امکانات جانبیش کاملا مشخص هست یه برد رده پایین هست که خواستن از سرتهش بزنن که قیمتش مناسب باشه.

شما پردازنده پنتیوم نیاز نیست بگیری! از فروشنده تضمین بگیر که بایوس بروز بهتون بده و توضیح بدید برای کارکرد با 9400 میخواهید.

نظر بنده بر این هست یه برد بهتر بگیرید. چون واقعا همیشه از محصولات رده پایین که خریدید عدم رضایت داشتید و چندین بار برای یک قطعه هزینه کردید.

یه مثل اونطرف آبی هست که میگن : " ما آنقدر پولدار نيستيم كه جنسِ ارزان بخريم"

با سلام خدمت شما اقا معین
والا مین قبلی هم که دارم میفروشم B250 M Bazooka رده پایین و کار راه اندازه حساب میشه و مشکلی باهاش نداشتم مثل این مورد
این مین B360 هم دقیقا همین کار رو کردم و به فروشنده گفتم که بایوس بزنه بعد بیارش که شاید مشکل از طرف بایوس زدن اونها بوده چون حدود 1ساعت طول کشید (دلیلش رو نمیدونم ، فروشنده من که اونجا منتظر مین بودم گفت بایوس زدن ریسک داره ) شاید خرابکاری کرده بودن اونطرف اینجوری به من میگفت
الان دیگه چشمم ترسیده و حتماً پنتیوم رو میخرم دیگه بیشتر از این ضرر دادن جایز نیست واقعاً
در اخر هم میخواستم بدونم بین z370 HD3 و Z370 P II اسوس کدوم رو انتخاب کنم توجیه پذیر تر هست ؟و دردرسر کمتری داره
با سپاس

لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

یه نکته مهم دیگه اینکه کیس من هم X9  گرین هست و با توجه به خرید واتر کولر گرین و بستن روی سقف کیس جایگزاری 8 پین مادربرد خیلی مهم هست چون امکان گیر کردن مثل عکس پاینن هست برای من هم
5765876586786.thumb.jpg.a94c1181bbf4f8b18136c3ad61f80dcc.jpg

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام خدمت شما اقا معین
والا مین قبلی هم که دارم میفروشم B250 M Bazooka رده پایین و کار راه اندازه حساب میشه و مشکلی باهاش نداشتم مثل این مورد
این مین B360 هم دقیقا همین کار رو کردم و به فروشنده گفتم که بایوس بزنه بعد بیارش که شاید مشکل از طرف بایوس زدن اونها بوده چون حدود 1ساعت طول کشید (دلیلش رو نمیدونم ، فروشنده من که اونجا منتظر مین بودم گفت بایوس زدن ریسک داره ) شاید خرابکاری کرده بودن اونطرف اینجوری به من میگفت
الان دیگه چشمم ترسیده و حتماً پنتیوم رو میخرم دیگه بیشتر از این ضرر دادن جایز نیست واقعاً
در اخر هم میخواستم بدونم بین z370 HD3 و Z370 P II اسوس کدوم رو انتخاب کنم توجیه پذیر تر هست ؟و دردرسر کمتری داره
با سپاس

پیشنهاد من رو بخواین یه z390 بگیرید و یه عمر راحت باشید همشون هم به صورت out of the box نسل ۹ رو ساپورت میکنن پول پنتیوم رو بزارید برا z390 

اون دو مادربرد هم فرق زیادی با هم ندارن فقط گیگابایت کارت صدای بهتر و یه pcie اضافه تر داره 

من بودم با توجه به تجربه شخصیم گیگابایت رو انتخاب میکردم مادربرد های رده بالاش واقعا با کیفیت هستن و دو تا قدیمیش هم خودم داشتم مث ساعت کار میکنن هنوز ولی دوبار هم ایسوس گرفتم یکی برا خودم بود h61 که کارت صداش خراب شد و یکی هم برا دوستم z77 پورت لن خراب شد البته اینا چیپست های قدیمی هستن شاید جدیدا کیفیت بیشتر شده باشه 

این تجربه من بود شاید دوستان زخم خورده از گیگابایت هم وجود داشته باشن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاش این مدل تو بازار بود با خیال راحت میرفتم میخریدمش
https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z370-HD3P-rev-10#kf

ولی حیف که وارد کنند معلوم نیست به چه دلایلی این مدل رو وارد نکرده :S

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر صرفا از بعد هزینه مشکل دارید بجای اون برد قیمت 1.7 میلیون  که از MSI گفته بودید میتونید برد گیگا بخرید با همون امکانات با قیمت 1100 که M2 G3 X4 هم ساپورت می کنه:

https://www.digikala.com/product/dkp-797607/مادربرد-گیگابایت-مدل-b360m-ds3h-rev-10

https://www.poromix.com/motherboard-gigabyte/2879-b360m-hd3.html
Ultra-Fast M.2 with PCIe Gen3 X4 & SATA interface

250 تومان هزینه بیشتر بکنی میتونی یه برد استاندارد تر با هیت سینک روی VRM و تجهیزات جانبی بیشتر بگیری:

https://....ir/internal-hardwares/motherboard/mb-gigabyte-b360-hd3

اگر هم نه بحث هزینه نیست برو سراغ همون Z390  که البته بالای 3 میلیون برات آب میخوره:

Asus TUF Z390-Plus Gaming هست که تمام امکانات بروز یه برد حرفه ای رو داره(غیر از ساپورت SLI)

3.2 میلیون

asus z390-p هم هست که فقط چیپش Z390 :

https://meghdadit.com/product/69386/asus-prime-z390-p-lga-1151-motherboard/مادربرد-ایسوس-مدل-پرایم-زد-390-پی/

2.8 میلیون

Gigabyte Z390 UD هست که مدار تغذیه بسیار قدرتمندی داره حدود قیمت 3 میلیون.

نهایتا انتخاب با شماست. خرید برد ارزان+ هزینه برای آپدیت بایوس یا ضرر بر روی پردازنده پنتیوم دست دوم.

همه چیز رو کنار هم برآورد کنید امیدوارم به نتیجه مطلوب برسید و انتخاب خوبی داشته باشین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باسلام
الان از بازار برگشتم
یکعدد مین B360 Pro VDH خریدم و به حرف و توصیه های دیگر دوستان هم گوش نکردم :D
مین براحتی و بدون کوچکترین دردسری CPU 9400 رو ساپورت کرد
خلاصه خواستم بگم که داستان هنوز ادامه داره برای برد داغون ASUS و بحث گارانتی قشنگش
بعضی مواقع اسوس رو زیادی نباید بزرگش کرد
یه تست CineBenchهم گرفتم با برد جدید و با کولر استوک اینتل که برای خودم بسیا بسیار جالب بود
امتیاز CPU روی این مین جدید حتی بیشتر از مین قبلی هست  وشاید نزدیکتر به واقعیتش
687876.thumb.jpg.52ef1be6e53bdbbd1410915c9518ed0d.jpg
547654765765.thumb.jpg.938ea2400eb7984e290e1b81218ff89e.jpg

ویرایش :

کنترل دمایی بسیار بهتر برد MSI نسبت به اسوس
دما  رو در تست Cine Bench بررسی کردم که
در برد 360 اسوس دمای CPU به 67 درجه میرسید
اما در برد 360MSI  دما نهایتاً در ثاینه های اخر تست به 62 درجه رسید

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

سلام 

مبارک باشه

از دوستان کسی تست سی پی یو i5 8400 را دارد؟ با 9400 چقدر تفاوت داره؟ تست سی پی یو i3 9100 هم اگر کسی داشت بی‌زحمت  بزارید، ممنون

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، amirreza گفته است :

سلام 

مبارک باشه

از دوستان کسی تست سی پی یو i5 8400 را دارد؟ با 9400 چقدر تفاوت داره؟ تست سی پی یو i3 9100 هم اگر کسی داشت بی‌زحمت  بزارید، ممنون

درود

خدمت شما :

8400 با 9400

8400 با 9100

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ***sniper*** گفته است :

درود

خدمت شما :

8400 با 9400

8400 با 9100

این سایت رو دیده بودم

طبق این سایت 9100 با 8400 در گیم اختلافی ندارن

نظر دوستان چیست؟ در عمل دوستانی که 9100 دارن تست بگیرن لطفا و اینکه تفاوت 9400 با 8400 در چیست در کل؟ 

لینک به دیدگاه

در در 22 مرداد 1398 در 21:59، amirreza گفته است :

این سایت رو دیده بودم

طبق این سایت 9100 با 8400 در گیم اختلافی ندارن

نظر دوستان چیست؟ در عمل دوستانی که 9100 دارن تست بگیرن لطفا و اینکه تفاوت 9400 با 8400 در چیست در کل؟ 

دوست من. فرق 9100 و 8400 زمین تا آسمونه!

به این نحو که شما موقعی فرقشون رو متوجه میشید که با یک gtx 1080 و بالاتر.. این دو قطعه رو زیر فشار ببرید و آنموقع میبیند 8400 به خوبی کار میکند و 9100 تازه به خودش می‌آید و میبیند در گلوگاه به سر میبرد^_^

فرق 9400 و 8400 هم از 1 تا 8 فریم متغیر است.. و تا نهایت 400 تومان میارزد که هزینه بیشتری برای 9400 شود..

پ.ن:(تفاوت و پیشرفت 9400 نسبت به 8400، به اندازه 9100 در مقابل 8100 نیست و ارزش هزینه بیشتری را ندارد)

موفق باشید. 

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه نکته دیگه اینکه
بتازگی شاید چند روزی بیشتر نیست
9400 نسخه ایی که گرافیک داره وارد بازار شده و بصورت تری گیر میادش
با اینکه گرافیک داخلی اینتل بدرد نمیخوره ولی توی این گرونی گرافیک ها حتی برای رده های پایین
همین گرافیک انبرد ضعیف و درب و داغون هم غنیمت است

یه نکته دیگه اینکه امروز که بازار بودم و اونجور که فهمیدم
آواژنگ سری مادربرد های ارزان و کار راه انداز با پسوند HD3P رو موجود داره ولی وارد بازار نکرده تا بنجل های سری HD3 مقداری فروووووش بره :D

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

دوست من. فرق 9100 و 8400 زمین تا آسمونه!

به این نحو که شما موقعی فرقشون رو متوجه میشید که با یک gtx 1080 و بالاتر.. این دو قطعه رو زیر فشار ببرید و آنموقع میبیند 8400 به خوبی کار میکند و 9100 تازه به خودش می‌آید و میبیند  در گلوگاه به سر میبرد^_^

فرق 9400 و 8400 هم از 1 تا 8 فریم میباشد و تا 300، 400 تومن میارزد که هزینه بیشتری برای 9400 شود. 

موفق باشید. 

ممنون، تفاوت 8400 و 9400 فقط 1 دهم گیگاهرتز فرکانس بالاتر هست یا تفاوت های دیگه هم دارن داخل اون سایت گفته حافظه اسمارت کش این داستانش چیه؟ 

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، amirreza گفته است :

ممنون، تفاوت 8400 و 9400 فقط 1 دهم گیگاهرتز فرکانس بالاتر هست یا تفاوت های دیگه هم دارن داخل اون سایت گفته حافظه اسمارت کش این داستانش چیه؟ 

خوهش میکنم🌹

علاوه بر اون افزایش فرکانس، در هر نسل یکسری عوامل دیگر از جمله IPC و...هم  بهبود و افزایش پیدا میکنند و ملاک پیشرفت تنها اون 1 دهم مگاهرتزی که شما میگید نیست. شما ببینید در هر نسل مقداری قدرت تک هسته بیشتر میشه و همین باعث  برتری نسبت به نسل قبل میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

باسلام
الان از بازار برگشتم
یکعدد مین B360 Pro VDH خریدم و به حرف و توصیه های دیگر دوستان هم گوش نکردم :D
مین براحتی و بدون کوچکترین دردسری CPU 9400 رو ساپورت کرد
خلاصه خواستم بگم که داستان هنوز ادامه داره برای برد داغون ASUS و بحث گارانتی قشنگش
بعضی مواقع اسوس رو زیادی نباید بزرگش کرد
یه تست CineBenchهم گرفتم با برد جدید و با کولر استوک اینتل که برای خودم بسیا بسیار جالب بود
امتیاز CPU روی این مین جدید حتی بیشتر از مین قبلی هست  وشاید نزدیکتر به واقعیتش

ویراش :

کنترل دمایی بسیار بهتر برد MSI نسبت به اسوس
دما  رو در تست Cine Bench بررسی کردم که
در برد 360 اسوس دمای CPU به 67 درجه میرسید
اما در برد 360MSI  دما نهایتاً در ثاینه های اخر تست به 62 درجه رسید

درود مجدد

مبارکتون باشه محمد جان این مدل رو چند خریدین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 55 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود مجدد

مبارکتون باشه محمد جان این مدل رو چند خریدین؟

1428 از کامپیوتر فیض پاساژ ایران
متاسفانه مین های خوب گیگا (سری HD3P) فعلاً وارد بازار نشدن بخاطر سیاست فروش آواژنگ و مجبورا این مدل رو گرفتم با توجه به محدودیت هزینه و اینکه نمیخواستم ریسک کنم
الان یدونه G5400 پلمپ مونده رو دستم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

متاسفانه مین های خوب گیگا (سری HD3P) فعلاً وارد بازار نشدن بخاطر سیاست فروش آواژنگ و مجبورا این مدل رو گرفتم با توجه به محدودیت هزینه و اینکه نمیخواستم ریسک کنم

برد ایسوس که اومد با هم باندلش کن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، HeX گفته است :

برد ایسوس که اومد با هم باندلش کن.

دقیقا میخوام همین کار رو کنم ولی موندم که این G5400 با اون مین 360 بهتر هست یا ترکیب قدیمی i3 4330 با MSI B85M-E45 که الان چند سالی هست دارم باهاش کار میکنم
نظرتون چی هست ؟
جایگزین کنم یا همون 4330 خوب هست ؟
بیشتر برای کارهای خدماتی میخوام استفاده کنم نه بازی و ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

دقیقا میخوام همین کار رو کنم ولی موندم که این G5400 با اون مین 360 بهتر هست یا ترکیب قدیمی i3 4330 با MSI B85M-E45 که الان چند سالی هست دارم باهاش کار میکنم
نظرتون چی هست ؟
جایگزین کنم یا همون 4330 خوب هست ؟
بیشتر برای کارهای خدماتی میخوام استفاده کنم نه بازی و ...

اگر ویندوز 10 استفاده می کنید پلتفورم بروزتر توصیه میشه ولی اگر کارهای ساده و سیستم نیازتون رو جوابگو هست همون قدیمی رو حفظ کنید.

ضمن اینکه ظاهرا این G5400 دو هسته 4 ترید هست و فرکانس بالاتری هم داره و i3 4330 دو هسته دو ترید. پس پردازنده قدرتمند تری باید باشه.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

سلام

مین b360 که خریدید بدون آپدیت بایوس 9400 رو ساپورت کرد؟ 

لینک به دیدگاه

در در 22 مرداد 1398 در 20:53، ***sniper*** گفته است :

درود

خدمت شما :

8400 با 9400

8400 با 9100

خیلی به بنچمارک های این سایت توجه نکنید :

.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، amirreza گفته است :

سلام

مین b360 که خریدید بدون آپدیت بایوس 9400 رو ساپورت کرد؟ 

با سلام
بله دوست گرامی بدون اپدیت 9400 رو شناخت

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز خسته نباشد 

منم مشکل مشابه شما رو داشتم سیستم هنگ میکرد بعضی اوقات ریست میشد و بعضی اوقات تصویر نمیداد

برد  AM3 بود چک کردم دیدم فن خیلی محکمه و بستشو باز کردم  همچی اوکی شد 

احیانا چک کنید ببینید  بلاکو درست وصل کردید و زیادی سفتش نکرده باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 35 دقیقه قبل، Amokaka گفته است :

سلام دوست عزیز خسته نباشد 

منم مشکل مشابه شما رو داشتم سیستم هنگ میکرد بعضی اوقات ریست میشد و بعضی اوقات تصویر نمیداد

برد  AM3 بود چک کردم دیدم فن خیلی محکمه و بستشو باز کردم  همچی اوکی شد 

احیانا چک کنید ببینید  بلاکو درست وصل کردید و زیادی سفتش نکرده باشید

باسلام
دوست گرامی از اول واتر کولر روی مین قبلی نبود و خود مین مشکل داشت دادم گارانتی
اولش هم با کولر نوتوس 100 رفتار های عجیب داشت مین حتی با اخرین ورژن بایوسش
بازم ممنون بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام خدمت دوستان انجمن

مادربرد Asus  که ایراد داشت به گارانتی تحویل شده بود حدود 3 هفته پیش و امروز توسط گارانتی لایف تعویض شد و یکعدد مین پلمپ تحویل شد
امیدوارم این مشکلات عجیب و غریب نصیب کسی نشود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...