رفتن به مطلب

مادر بورد m.2 NVMe ساپورت میکنه ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام برای مادر بورد ssd می خواستم تهیه کنم  می خواستم ببینم می تونم m2 نصب کنم یا باید از نوع ساتا استفاده کنم ؟  GA-Z97X- UD5H-BK

دقیقا از سایت متوجه نشدم 

این همه پول الکی خرج M2 ندم

این دو مدل هست --Samsung 970 EVO Plus NVMe M2 SSD

Adata XPG SX8200 Pro

20150311162313_src.png

Screenshot (797).png

ویرایش شده توسط omid1245
لینک به دیدگاه

سلام. بله کار می کنه ولی به دلیل محدودیت های مادربرد نمی شه از حداکثر سرعتش استفاده کرد.

https://forums.tomshardware.com/threads/does-my-ga-z97x-ud5h-support-m-2-nvme-ssds.3388031

می تونید ssd m.2 بگیرید که sata  باشه. شکلش شبیه همون nvme هاست ولی سرعتش مثل ssd  معمولیه. فایده اش اینه که فضا نصب SSD و کابل کشی نداره اما قیمتش از ssd معمولی یه کمی گرون تره. نمونه اش این:

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/solid-state-drive/western-digital/wd-green-m-2-2280-ssd-240gb.html

در غیر این صورت ssd معمولی بگیرید که ارزون تره.

همون nvme رو هم می تونید بگیرید ولی همونطور که گفته شد نمی تونید از حداکثر سرعتش استفاده کنید.

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

درود 

برای سرعت بالاتر باید از تبدیل m.2 to pcie استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

زیاد اختلاف قیمتی بین m2 و ssd نیست حدودا تا چه سرعتی می تونم استفاده کنم ؟

ویرایش شده توسط omid1245
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، omid1245 گفته است :

زیاد اختلاف قیمتی بین m2 و ssd نیست حدودا تا چه سرعتی می تونم استفاده کنم ؟

تبدیل m2 tp pcie از کجا میشه تهیه کرد ؟

سرعت ترتیبی خواندن و نوشتن در ساتا در بهترین حالت 550 مگابابت بر ثانیه است.

در pcie m.2 سرعت خواندن تا 3500 هم می رسد. البته این اختلاف در استفاده ی واقعی کارهای روزمره برای همه محسوس نیست.

برای احتیاط می توانید به جای nvme نوع achi درایو جامد را بگیرید که قطعا با مادربوردتان سازگار باشد.

اگر نیازتان شودتبدیل سراغ دارم. روی برخی مادربوردهای نسل چهار ایسوس بود.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

سرعت ترتیبی خواندن و نوشتن در ساتا در بهترین حالت 550 مگابابت بر ثانیه است.

در pcie m.2 سرعت خواندن تا 3500 هم می رسد. البته این اختلاف در استفاده ی واقعی کارهای روزمره برای همه محسوس نیست.

همین عادی رو m2 مادر بورد چقدر سرعت میده ؟

اگر نیازتان شود سراغ دارم. روی برخی مادربوردهای نسل چهار ایسوس بود.>>> از کجا می توانم تهیه کنم ممنو ن

لینک به دیدگاه

تا جایی که یادم است در مادربوردهای z97 چند مورد که آزمودم، سرعت خواندن pcie m.2 بین 700 تا 1100 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن بین 300 تا 900 مگابایت بر ثانیه بود. 

در کل برای این مادربورد درایو جامد ساتا بهتر است، مگر این که درایو جامد ظرفیت 500 گیگ به بالا نیاز داشته باشید. 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

تا جایی که یادم است در مادربوردهای z97 چند مورد که آزمودم، سرعت خواندن pcie m.2 بین 700 تا 1100 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن بین 300 تا 900 مگابایت بر ثانیه بود. 

در کل برای این مادربورد درایو جامد ساتا بهتر است، مگر این که درایو جامد ظرفیت 500 گیگ به بالا نیاز داشته باشید. 

پس اینطوری  یک ssd sata بگیرم بهتره به دردسرش نمی ارزه 

مدل adata cu900 خوبه 256 گیگ

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، omid1245 گفته است :

پس اینطوری  یک ssd sata بگیرم بهتره به دردسرش نمی ارزه 

مدل adata cu900 خوبه 256 گیگ

بله اگر این ظرفیت کارتان را راه می اندازد، ساتا بهتر است. 

بستگی به قیمت دارد. الان سامسونگ 860 evo 250 gb زیر 700 هزار تومان است.

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز از تمام قدرت نمیتونید استفاده کنید ولی زیاد مشکلی هم پیش نمیاد 

ولی در کل اگر برای بازی میخواین به نظر من ارزون ترین ساتا با حجم بالاترش رو بخرین ! توی سرعت لود بازی تاثیری که داره به حجمی که نیازتون باشه نمیارزه !!!

لینک به دیدگاه

در در 21 مرداد 1398 در 21:50، The.13east گفته است :

سلام

دوست عزیز از تمام قدرت نمیتونید استفاده کنید ولی زیاد مشکلی هم پیش نمیاد 

ولی در کل اگر برای بازی میخواین به نظر من ارزون ترین ساتا با حجم بالاترش رو بخرین ! توی سرعت لود بازی تاثیری که داره به حجمی که نیازتون باشه نمیارزه !!!

این مدل m2 به کار میاد یا نه 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/solid-state-drive/gigabyte-m.2-pcie-256gb-ssd.html

می خواستم مدل samsung m2 970 evo plus مد نظرم بود 

m2  روی مادربورد از نزدیک

_20190814_095208.JPG

ویرایش شده توسط omid1245
لینک به دیدگاه

توصیه من اینه فقط SSD خوب مثل Samsung 960 Evo بگیر.NVME  اصلا نگیر چرا ؟ چون اینها به شدت داغ می کنند به خاطر سرعت بسیار بالا ولی به جز کارهای خاص مثل رندر و یا ویرایش ویدیویی  هیچ تاثیری در کارهای معمولی ندارند یعنی اختلاف زمانی بالا نیست که بتوان احساس کردو اینکه ،  اینها نیاز مبرم به خنک کننده فلزی دارند و اگر نه عمر آنها پایین می آید.در ضمن اینها نزدیک سی پی یو و کارت گرافیک هستند به خاطر همین  توصیه می شه اصلا نگیرید.

هارد اس اس دی من Samsung 850 Evo هست و دما آن هیچ وقت بالای 42 درجه نمیرود اینکه بسیار راضی هستم.

لینک به دیدگاه

دوست من

همانطور که گفتم برای اطمینان از سازگاری ساتا بگیرید. اگر m.2 می خواهید گونه ی قدیمی تر که ahci است را بگیرید. البته نوش به سختی گیر می آید و احتمالا کارکرده ش با قیمت مناسب گیر می آید. nvme اولا ممکن است قابلیت بوت با مادربوردتان را نداشته باشد، دوم روی مادربوردهای z97 داغ می شود و تراتل رخ می دهد و سرعت نوشتن شدیدا افت می کند. در یکی دو تاپیک بهش اشاره کرده ام که اگر یافتم لینک خواهم فرستاد.  

اگر هم تصمیم تان را گرفته اید و تاب مقاومت ندارید، بخرید و نتیجه را همینجا بگذارید، تا دست کم به کار دیگران بیاید.

لینک به دیدگاه

سلام ممنون بابت توضیحات

بین دو مدل زیر از نظر کارایی و کیفیت کدوم خوبه قیمت مهم نیست

Samsung evo 860 250 g

Adata su 900 256 g

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، omid1245 گفته است :

سلام ممنون بابت توضیحات

بین دو مدل زیر از نظر کارایی و کیفیت کدوم خوبه قیمت مهم نیست

Samsung evo 860 250 g

Adata su 900 256 g

سامسونگ بهتر است و قیمتش هم دیروز چهارشنبه 660 هزار تومان بود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...