رفتن به مطلب

ترک خوردن شلنگ واتر کولر!

danyal.fa79
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

امروز سیستمو وا کردم بعد ۲ سال به طور جدی خاک گیری کنم واتر کولر رو باز که کردم بماند با چه حجمی از خاک مواجه شدم؛ دیدم انگار روی لوله هاش که به رادیات وصل میشن ترک دیده میشه! اینجوری

]20190814-131319.jpg

[20190814-131334.jpg

حالا اساتید مارو راهنمایی کنن ببینینم باید چگونه و چه ترکیبی از خاک ها رو روی سرمون بریزیم! ممکنه یهو پاره شه سیستم به خاک بره؟؟ سیستم توش چیزایه گرونی هست (البته الان دیگه ۱۰۵۰ هم گرونه 😐)

خودمم بلد نیستم شلنگش رو عوض کنم!

منتظر پیشنهادات دوستان و اساتید گرامی هستم!

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Pooriya1886 گفته است :

گارانتی نداره دوست عزیز ؟

چرا تا برج ۸ امسال گارانتی تخ جمشید داره!

البته نشتی نداره هنوز و الانم رو سیستم داره کار میکنه! گفتم از دوستان بپرسم پیشگیریی چیزی چیکار کنیم!

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، ali lotfi گفته است :

درود چسب برق بزن دوره ترک خوردگی 

مگه پاره بشه یهو چسب برق جلوشو میتونه بگیره؟؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

مگه پاره بشه یهو چسب برق جلوشو میتونه بگیره؟؟

چسب برق 3 دور یا 4 دور محکم دورش بپیچ کارتو راه میندازه 

لینک به دیدگاه

درود دانیال گرامی

مدل دقیق کولرچیست؟ من کولرهایی دیده ام که لایه ی رویی لوله ها ترک داشته و بدون مشکل همچنان کار می کنند. مثلا کرسر h60 و انرماکس لیکتک 120 را یادم است که چنین بودند.کیفیت ساخت برندهای معتبر به ویژه سالیان اخیر بالاست و اگر زیاد دستکاری نشوند، امکان نشت بسیار کم است. با توجه به این که هنوز گارانتی دارد، گمان نکنم جای نگرانی باشد. منظور این که کولر جدید است و گرنه گارانتی تخت جمشید خاصه در چنین موردی شک دارم سودمند باشد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود دانیال گرامی

مدل دقیق کولرچیست؟ من کولرهایی دیده ام که لایه ی رویی لوله ها ترک داشته و بدون مشکل همچنان کار می کنند. مثلا کرسر h60 و انرماکس لیکتک 120 را یادم است که چنین بودند.کیفیت ساخت برندهای معتبر به ویژه سالیان اخیر بالاست و اگر زیاد دستکاری نشوند، امکان نشت بسیار کم است. با توجه به این که هنوز گارانتی دارد، گمان نکنم جای نگرانی باشد. منظور این که کولر جدید است و گرنه گارانتی تخت جمشید خاصه در چنین موردی شک دارم سودمند باشد.

درود استاد بهمنیان عزیز که همیشه به داد ما رسیدید!

کولر کورسیر H100i هست

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

لازمه یه توضیحی بدم خدمت شما.

این چیزی ک تو عکس ترک خورده شلنگ واتر کولینگ شما نیست و ی چیزی لاستیک ماننده ک مثل وارنیش با گرم کردن میچسبه دور انتهای شلنگ تا اون رو سفت بچسبونه به لوله های فلزی رادیات.

کارش مثل بست میمونه و شلنگ نیست. اینکه بعد از چند وقت ترک خورده اصلا موضوع مهمی نیست چون همونطور ک تو تصویر میبینید شلنگ های شما کاملا سالم هستن و سفت ومحکم چسبیدن به رادیات شما.

نهایت کاری ک میتونید بکنید استفاده از بست فلزی روی همین لاستیک ها برای سفت کردن شلنگه ولی اصلا نیازی نیست چون این لاستیک ها بعد از 1 سال قابلیت ارتجاعی وسفت نگه داشتنشون رو از دست میدن.

پس با خیال راحت از بابت این ترک ها استفاده کنید کنید ولذت ببرید دوست من.

موفق باشید.🍻

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

درود استاد بهمنیان عزیز که همیشه به داد ما رسیدید!

کولر کورسیر H100i هست

لطف داری دانیال جان، کاری نکرده ام. کولر از آغاز دست خودت بوده؟ اگر آره و زیاد باز و بسته نشده ، جای نگرانی نیست و پیشنهاد می کنم دستش نزنی. موردهایی را دیده ام که چسبکاری سبب آسیب شده. برای اطمینان لوله را از نزدیک وارس. معمولا ترکها مال لایه ی رویی کولر هستند.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به هیچ وجه ریسک و خطر نکن ، از قدیم گفتن زیر دیوار خراب نخواب ، اگر خراب شد و دیوار ریخت روی سرت مقصر خودتی ، اگر شیلنگ حین استفاده پاره بشه یا نشتی پیدا کنه و گرافیک و مادربرد به فنا بره هیچ کدوم از این دوستان مسئولیتش رو قبول نمیکنن

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر نمیرسه مشکلی وجود داشته باشه . از طرفی باز و بسته کردن در اکثر موارد خودش موجب مشکل میشه .

فکر نکنم نیاز باشه کاری انجام بدید .( ان شاء الله گربه است ) .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شیلنگ نیست. یه چیزی تو مایه های بسته . اهمیت زیادی نداره.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

لطف داری دانیال جان، کاری نکرده ام. کولر از آغاز دست خودت بوده؟ اگر آره و زیاد باز و بسته نشده ، جای نگرانی نیست و پیشنهاد می کنم دستش نزنی. موردهایی را دیده ام که چسبکاری سبب آسیب شده. برای اطمینان لوله را از نزدیک وارس. معمولا ترکها مال لایه ی رویی کولر هستند.

نه زیاد باز و بسته نشده! این ترک هم قدیما نبود امروز باز کردم یهو توجهم رو جلب کرد!

در 1 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

دوست عزیز به هیچ وجه ریسک و خطر نکن ، از قدیم گفتن زیر دیوار خراب نخواب ، اگر خراب شد و دیوار ریخت روی سرت مقصر خودتی ، اگر شیلنگ حین استفاده پاره بشه یا نشتی پیدا کنه و گرافیک و مادربرد به فنا بره هیچ کدوم از این دوستان مسئولیتش رو قبول نمیکنن

اون که البته! در هر صورت باید جایگزین بشه خواستم ببینم خیلی ناجوره یا میشه تا پولامو جمع کنم و یه H115 گیر بیارم نگهش داشت!

در ۱ ساعت قبل، AORUS گفته است :

شیلنگ نیست. یه چیزی تو مایه های بسته . اهمیت زیادی نداره.

بسیارم عالی تشکر جناب کریمی

فقط یه سوال! خرابی بست در نهایت باعث نشتی نمیشه؟؟

لینک به دیدگاه

میتونید از چسب آکواریوم به صورت موقت استفاده کنید تا واترکولر تعویض بشه.البته فکر نکنم در صورت پارگی بست لوله فورا جدا بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

نه زیاد باز و بسته نشده! این ترک هم قدیما نبود امروز باز کردم یهو توجهم رو جلب کرد!

اون که البته! در هر صورت باید جایگزین بشه خواستم ببینم خیلی ناجوره یا میشه تا پولامو جمع کنم و یه H115 گیر بیارم نگهش داشت!

به گمان من فشار داخل کولر به اندازه ای نیست که بتونه منجر به نشتی بشه.

همچنین بر حسب مشاهدات، این شیلنگا با زور زیادی جا رفتن و به راحتی کنده نمیشن.

دستکاری بی مورد هم توصیه نمیشه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

هم استانی عزیز علت این ترک ها فکر میکنم بخاطر رطوبت این منطقه باشه..هدست دست دوستم تو یکی از استانهای خشک کشور 4  5 سالی کار کرد هیچ مشکلی نداشت رسید دستم 6 ماه نشده پدهای چرمیش ترک خورد و ریخت!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...