رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید بهترین سیستم گیمینگ برای اجرای بازی در رزولوشن 1080

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

قبل از هر چیزی خدا رو شکر می کنم بعد از مدت ها که از گیم دور بودم دوباره شرایطش برام بوجود اومده که به عشق واقعی و همیشگیم برگردم😄

بچه ها من الان مقیم ترکیه هستم ... (تو پرانتز این رو هم بگم از قدیم من با انجمن خوب لیون در ارتباط بودم الان هم هر چی فکر کردم کاربری قدیمی ام رو یاد بیارم نشد اجبارا یه کاربری جدید ساختم)

خب تصمیم دارم یک سیستم گیم جمع کنم البته کار برنامه نویسی هم انجام میدم که در صورت جمع کردن سیستم گیمینگ پس مشکلی برای برنامه نویسی هم نخواهم داشت😏

هدفم فعلا فان هست ولی برای ادامه میخوام استریم کنم ... البته برنامه 6 ماهه یا 1 ساله و بلند مدت دارم برای این قضیه

باتوجه به دور بودن از فضای سخت افزار و سیستم الان میخوام لطف کنید باتوجه به قطعات توی بازار یک سیستم پیشنهاد بدید که بتونم تمام بازی های جدید رو روی رزولوشون 1080 با بالاترین کیفیت بازی کنم

فعلا سیستم رو جمع کنم بعدش میرم سراغ موس و کیبورد و هدست و ...و در نهایت هم مانیتور ، فعلا یه مانیتور دم دستی خریدم با تخفیف فوق العاده...

راستی بچه ها داشتم قیمت این اقلام رو نگاه میکردم اینجا بعضی چیزها واقعا قیمت هاش بی نظیره !!! یه مقایسه با قیمت های داخل کردم سرم سوت کشید

خب بچه ها ممنون میشم قطعات رو بفرمایید

پیشاپیش از همه تون تشکر می کنم

لینک به دیدگاه

سلام 

به علت اینکه بودجه را تعیین نکردید و من از قیمت و موجودی کالا در ترکیه خبری ندارم به صورت کلی قطعات را میگم 

مین بورد سری z390 هر مدل و هر شرکتی بود اوکی هست با توجه به بودجه یا Asus یا msi یا gigabyte یا... 

سی پی یو i5 9400 یا بالاتر مثل i5 9600k بسیار عالیست بودجه جواب میده9700k i7 بردار

یک واتر کولر 240 هم برای سی پی یو لازمه

اس اس دی سامسونگ 970 EVO plus 

هارد wd 1 TR blue

رم 16 گیگ فرکانس 3200 یا 3000 با تایمینگ کمتر از 16

گرافیک rtx2070 super

پاور 750 یا 850 وات بردار 

کیس هم بیشتر سلیقه هست ولی به تهویه کیس و فضا برای نصب واتر کولر و فرم فاکتور مادربرد دقت کن که به مشکل نخوری

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، amirreza گفته است :

سلام 

به علت اینکه بودجه را تعیین نکردید و من از قیمت و موجودی کالا در ترکیه خبری ندارم به صورت کلی قطعات را میگم 

مین بورد سری z390 هر مدل و هر شرکتی بود اوکی هست با توجه به بودجه یا Asus یا msi یا gigabyte یا... 

سی پی یو i5 9400 یا بالاتر مثل i5 9600k بسیار عالیست بودجه جواب میده9700k i7 بردار

یک واتر کولر 240 هم برای سی پی یو لازمه

اس اس دی سامسونگ 970 EVO plus 

هارد wd 1 TR blue

رم 16 گیگ فرکانس 3200 یا 3000 با تایمینگ کمتر از 16

گرافیک rtx2070 super

پاور 750 یا 850 وات بردار 

کیس هم بیشتر سلیقه هست ولی به تهویه کیس و فضا برای نصب واتر کولر و فرم فاکتور مادربرد دقت کن که به مشکل نخوری

ممنون و ممنون و بسیار ممنون

لطف کردید بنده رو راهنمایی کردید

فقط فکر کنم اگر 9700 رو بگیرم دیگه بشه روی رزولوشن 2k  حساب کرد درسته؟

یه خورده توی هزینه دستم بسته هست

الان یه سیستم با سی پی یو 9700k و بقیه قطعات مربوطه بستم یه خورده قیمت رفت بالا و من فعلا در توانم نیست

دو تا سوال داشتم

اگر رایزن 3600 معمولی نه ایکس رو بگیرم با یه گراف 2070 یا 2060 برای رزولوشن 1080 کافی نیست یا باید تفکرم رو عوض کنم

سوال دوم اینکه داشتم نگاه میکردم یک اس اس دی 1 ترا از نوع ساتا 3 برابری میکنه با یک اس اس دی 250 گیگ از نوع ام2 به نظرتون اینقدر تقاوت توی کار محسوس هست

یعنی من تفاوت ام 2 و ساتا3 رو واقعا با چشم هم محسوس متوجه میشم

اگر نه که 1 ترا کجا و 250 کجا

ممنون میشم اگر همچنان می بایست برم سراغ اینتل  برخی قطعات مثل کولر و ... رو با مشخصات دقیق تر بگید چون توی بازار خیلی زیادن آدم سرگیجه میگیره

سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

سلام

یه پردازنده 3600 رایزن همراه با یه مین برد 2 تومنی B450 و 16 گیگ مموری با باس حداقل 2400 الی 3000 و 3200 و ... .

گرافیک 1660 یا 1660Ti یا وگا 56 .

یه SSD سامسونگ با 256 گیگ حافظه .

یه هارد 2 ترا بلو

یه پاور 600 وات گرین .

...........................

موس و مانیتور کیبرد و ... رو هم باید براساس سلیقه انتخاب کرد .

اگر از بودجه بیشتر ، میتونی گرافیک رو RX 580 برداری یا کلا کارکرده خرید کنی .

لینک به دیدگاه

اگه قصد استریم دارید یا باید cpu قوی بگیرید  یا بهتره از گرافیک سری 2000 انویدیا مثل 2070 یا 2060s بگیرید تا بتونید از اینکودر آن برای استریم استفاده کنید. 

اگه گرافیک خوب گرفتید که خودش کار استریم رو بکنه، می تونید یه پردازنده ای مثل 3600 با یه مادربرد  B450 یا بهتر بگیرید.مدل های ضعیف تر هم می شه ولی این پردازنده خوب و خوش قیمتیه.

اگه گرافیک رو ضعیف گرفتید، باید یه پردازنده قوی تر  مثل i7 9700k بگیرید. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، amir44 گفته است :

اگه قصد استریم دارید یا باید cpu قوی بگیرید  یا بهتره از گرافیک سری 2000 انویدیا مثل 2070 یا 2060s بگیرید تا بتونید از اینکودر آن برای استریم استفاده کنید. 

اگه گرافیک خوب گرفتید که خودش کار استریم رو بکنه، می تونید یه پردازنده ای مثل 3600 با یه مادربرد  B450 یا بهتر بگیرید.مدل های ضعیف تر هم می شه ولی این پردازنده خوب و خوش قیمتیه.

اگه گرافیک رو ضعیف گرفتید، باید یه پردازنده قوی تر  مثل i7 9700k بگیرید. 

ممنون از توضیحات تون ... استفاده کردم

فقط یه مورد هم در خصوص اس اس دی اگر میشه راهنمایی کنید

بین اس اس دی سامسونگ ساتا3 با 1 ترا ظرفیت یا اس اس دی سامسونگ 250 گیگ از نوع nvme کدوم رو انتخاب می کنید البته قیمت هر دو تقریبا یکیه

در 12 ساعت قبل، Game World گفته است :

داداش بودجت چنده ؟؟

تقریبا 16 میلیون البته من اینجا میخوام خرید کنم قیمت بعضی از قطعات با ایران فرق میکنه

دوستان یک نکته رو دوباره خواستم یادآوری کنم

من میخوام یک سیستم برای رزولوشن 1080 جمع کنم بنابراین توی این رنج بهم پیشنهاد بدید ، ممنون

لینک به دیدگاه

i5 9400f

b360 mainboard 

16gb ddr4 3200 mhz memory

2tb hdd seagate barracuda

samsung 970 evo plus 250gb

case mid tower from cooler master or other brands

power cooler master 750w  at least

vga card rtx 2060 super or rx 5700 or gtx 1660 ti

لینک به دیدگاه

در در 23 مرداد 1398 در 18:59، hitman.ag47 گفته است :

سلام دوستان

قبل از هر چیزی خدا رو شکر می کنم بعد از مدت ها که از گیم دور بودم دوباره شرایطش برام بوجود اومده که به عشق واقعی و همیشگیم برگردم1f604.png

بچه ها من الان مقیم ترکیه هستم ... (تو پرانتز این رو هم بگم از قدیم من با انجمن خوب لیون در ارتباط بودم الان هم هر چی فکر کردم کاربری قدیمی ام رو یاد بیارم نشد اجبارا یه کاربری جدید ساختم)

خب تصمیم دارم یک سیستم گیم جمع کنم البته کار برنامه نویسی هم انجام میدم که در صورت جمع کردن سیستم گیمینگ پس مشکلی برای برنامه نویسی هم نخواهم داشت1f60f.png

هدفم فعلا فان هست ولی برای ادامه میخوام استریم کنم ... البته برنامه 6 ماهه یا 1 ساله و بلند مدت دارم برای این قضیه

باتوجه به دور بودن از فضای سخت افزار و سیستم الان میخوام لطف کنید باتوجه به قطعات توی بازار یک سیستم پیشنهاد بدید که بتونم تمام بازی های جدید رو روی رزولوشون 1080 با بالاترین کیفیت بازی کنم

فعلا سیستم رو جمع کنم بعدش میرم سراغ موس و کیبورد و هدست و ...و در نهایت هم مانیتور ، فعلا یه مانیتور دم دستی خریدم با تخفیف فوق العاده...

راستی بچه ها داشتم قیمت این اقلام رو نگاه میکردم اینجا بعضی چیزها واقعا قیمت هاش بی نظیره !!! یه مقایسه با قیمت های داخل کردم سرم سوت کشید

I7 8700 3550t

Gigabyte z370 hd3 1900t

Geil 2*8 16 EVO forza2400 1200t

Vga rx5700 y 2060 5500t ta 6000t

Ssd gigabyte 480gb 840t

Cooler master hyper h410 300t

Power cooler master 750w gold mwe 1250t

HDD 2tr Seagate 740t

Case 300t

این سیستم  با توجه به قیمت های ایران برات 16100 تا 16200 در میاد که قابلیت ارتقا پذیری خوبی هم داره. و فکر کنم بهترین سیستمی که میتونی بگیری همین هست. 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

قبل از هر چیزی خدا رو شکر می کنم بعد از مدت ها که از گیم دور بودم دوباره شرایطش برام بوجود اومده که به عشق واقعی و همیشگیم برگردم1f604.png

خب تصمیم دارم یک سیستم گیم جمع کنم البته کار برنامه نویسی هم انجام میدم که در صورت جمع کردن سیستم گیمینگ پس مشکلی برای برنامه نویسی هم نخواهم داشت1f60f.png

داداش من چند هفته پیش تو ترکیه بودم
قیمتای ایران بهتر از ترکیست
حتی نرم افزار Sahibndan که دیوار خودمونه نصب کردم 
حتی بازار دست دوشونم جالب نبود

لینک به دیدگاه

در در 26 مرداد 1398 در 14:36، hitman.ag47 گفته است :

چه ربطی داره؟ 😕

لینک به دیدگاه

سلام یه کیس زیر هفت میلیون میخوام اسمبل کنم که بدرد بازی هم بخوره به خصوص pes 2020 اگر میتونید یه راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

Cpu:i5 8400+deep gammamax gt

Main:z370 هر برندی

Ram:gskill..corsair 3000mhz 2*8

Gpu:gtx 1060 or 1070

Ssd:evo 850 256 اگر موجود بود..... نبود

Evo860

Wd 1t blue 

Psu:750w gold 

ویرایش شده توسط Amir pizaramatrix
لینک به دیدگاه

در در 29 مرداد 1398 در 13:14، mrtz گفته است :

سلام یه کیس زیر هفت میلیون میخوام اسمبل کنم که بدرد بازی هم بخوره به خصوص pes 2020 اگر میتونید یه راهنمایی کنید

سلام

اگر بازی فقط در حد PES میخوای پردازنده 3400G باید کافی باشه . قدرت گرافیک این پردازنده در حد و حدود 1050 هستش و از 1030 کاملا قویتره .

در این صورت با خرید یه پردازنده حدودا 2.5 از خرید کارت گرافیک بی نیاز میشی که حداقل 1.8 الی 2 تومن برات هزینه داره .

البته 3400G هنوز وارد بازار ایران نشده اما با خرید از آمازون این پردازنده رو میتونید با حدود 2.5 بگیرید .

یه مین برد سری b با 2 تومن قیمت هم کافیه براش . فقط باید رم رو دوتایی بگیری و فکر رم 16 گیگ باشی .

لینک به دیدگاه

در در 26 مرداد 1398 در 14:36، hitman.ag47 گفته است :

ممنون و ممنون و بسیار ممنون

لطف کردید بنده رو راهنمایی کردید

یه خورده توی هزینه دستم بسته هست

الان یه سیستم با سی پی یو 9700k و بقیه قطعات مربوطه بستم یه خورده قیمت رفت بالا و من فعلا در توانم نیست

دو تا سوال داشتم

اگر رایزن 3600 معمولی نه ایکس رو بگیرم با یه گراف 2070 یا 2060 برای رزولوشن 1080 کافی نیست یا باید تفکرم رو عوض کنم

در مورد قسمت قرمز .

توان CPU ربطی به رزولیشن نداره .

اینجا رو مطالعه کن :

.....................

در مورد 3600 و 2060 و 2070 .

3600 برای هر گیمی در هر رزولیشنی تا 60 فریم ( فریم استاندارد گیم ) کاملا کافیه ( البته توانایی 3600 خیلی بیشتر از این حرفها هستش ) .

2060 در برابر 1660 ارزش خرید چندانی نداره . چون در فناوری RT ضعیفه و این فناوری بزرگترین برگ برنده 2060 در برابر 1660 و 1660Ti هستش .

2070 هم بدون روشن بودن RT برای رزولیشن فول اچ دی خیلی زیاد هستش . چنانچه رقیبش 5700XT هم برای فول اچ دی خیلی زیاده .

خوشبختانه 5700XT در مدل رفرنس 400 دلار قیمت داره و در غیر رفرنس تا حدود 450 دلار وارد بازار شده . درآینده غیر رفرنس های بیشتری از این کارت وارد بازار میشه اما برای شما که قصد بازی در فول اچ دی رو دارید زیادی قوی هستش .

اینجا :

میتونید با 5700XT بهتر آشنا بشید .

لینک به دیدگاه

از همه دوستانی که لطف کردند و راهنمایی کردند بسیار بسیار ممنون و سپاسگزارم

در مورد قیمت های ترکیه نکته ای که وجود داره اینه که بسیاری از سایت هاشون هستند که تخفیف های فوق العاده ای میگذارن در واقع میشه گفت تخفیف هاشون بی نظیرن و گاهی اوقات تا 35 یا 40 درصد هم میره

البته ناگفته نماند که قطعا این اتفاق برای قطعاتی که تازه وارد بازار شدن نمیشه مثلا تخفیف های قابل توجهی برای سری 20 انویدا رخ نمیده ولی تا دلتون بخواد سری 10 عالی هستند مثلا 1070 یا 1080

به نظرتون با توجه به چیزی که گفتم برم سراغ سری 10 اشکال داره؟

از کاربر عزیز big VULTURE هم تشکر می کنم واقعا حرف دلم رو زدند ببینید بعله من هم میدونم 2080 نسبت به 2060 بهتره ولی خب من به این نکته اشاره کردم که میخوام بهترین بهره وری رو توی رزولوشن 1080 بگیرم پس بی زحمت برای این رزولوشن پیشنهاد بدید

از کاربر عزیز big VULTURE خواهشمندم همینطور که با دقت و کامل توضیحات خوبی رو ارائه دادن همینطور یک سیستم هم پیشنهاد بدن

ممنون از همگی

لینک به دیدگاه

وقتی قیمت و بودجه به درستی مشخص نیست تنها کاری که میشه کرد معرفی تعداد زیادی از قطعه ها هستش تا خریدار بر اساس قیمتی که کالا بدستش میرسه اقدام به خرید کنه .

برای پردازنده .

پردازنده 3600 در ای ام دی میشه پردازنده هدف . هر پردازنده ای در حد و حدود این پردازنده مناسب هستش .

این پردازنده ها از این قرار هستند :

3600X

2600

2600X

3700X

1600

1600X

1500X

1400

3400G

2400G

دو مورد آخر دارای گرافیک داخلی هستند . برای کسی که گرافیک مجزا میخره چندان توصیه نمیشن . 3700X هم گرونتر از 3600 هستش اما توی لیست آوردم تا اگر با قیمت مناسب پیدا شد بخرید .  توجه کنید که 1300X و 1200 هم میتونن مثل 6600 و 7600 در بازی به کار شما بیان اما بهتره سراغ نمونه های قویتر برید )

در اینتل این پردازنده ها هستند :

i5 های سری 8000 و 9000

مثلا 8600 و 8500 و ....

سری 7000 ارزش خریدش پایینه . چون 4 هسته ای هستند . البته فعلا در گیم کم نمیارن اما در آینده و در هنگام استریم مشکل به وجود میارن .

i7 های سری 6000 و 7000

مثل 6700 و 7700

این پردازنده ها هم 4 هسته ای هستند اما به لطف فناوری هسته مجازی دارای 8 ترد هستند .

در نهایت i7 های سری 8000 و 9000

مثل 8700 و 9700

...............................

کارت گرافیک

برای گیمینگ روان در فول اچ دی حداقل یه 580 لازمه (مدل 8 گیگ ).

کارتهای دیگه ای هم از این قرار هستند :

RX 590

VEGA 56

GTX 1660

GTX 1660Ti

GTX 1070

VEGA 64

1070Ti

GTX 1060 نسخه 6 گیگ .

و ....

شما تا حدودی میتونید روی 570 ( نسخه 8 گیگ ) و 1650 هم حساب کنید .

مادربرد بر مبنای CPU باید خریده بشه .

تحت پلتفورم ای ام دی خرید مادربرد خیلی راحته . هر مادربردی که چیپست B داشته باشه مناسبه و اگر بخوایم دقیقتر بگیم یه ماربرد سری B450 با 4 اسلت رم . اما در اینتل اگر شما پردازنده سری K بخرید می بایست مادربرد سری Z بخرید تا در اور کردن مشکلی نداشته باشید . البته کلا پردازنده سری K رو بیخیال بشید . همچنین مادربرد مناسب برای 9700 با 6600 متفاوته .

رم

خرید رم در پلتفورم اینتل راحتتره . اینتل تقریبا همه رم های بازار رو ساپورت می کنه . ای ام دی نسل 3 هم تقریبا همه رم های جدید رو ساپورت می کنه و هرچه رم ها قدیمی تر باشند و نسل رایزن قدیمی تر باشه احتمال به مشکل خوردن بیشتره . برای کمترین مشکل سراغ رم های ساپورت شده توسط مادبرد برید .

16 گیگ با باس حداقل 2400 کافیه . زمان تاخیر هم هرچه کمتر باشه بهتره ( توجه کنید ، در فرکانس برابر  ) و بهتره زمان تاخیر زیر 17 باشه . فرکانس 3200 رو هم فرکانس هدف قرار میدیم . بهتره دنبال فرکانس بیشتر نباشید .

SSD در گیمینگ نقش فعالی نداره اما با نبود SSD تقریبا همه سیستم تحت گلوگاه هستش . یه SSD از یه برند معتبر مثل سامسونگ با 256 گیگ حافظه کافیه . خیلی برای سرعت بالای SSD هزینه نکنید اما برند معتبر بخرید .

یه HDD با حجم 2 تا 4 ترا هم کافیه . مدلهایی در حد و اندازه وسترن بلو خوبن . خیلی بیشتر هزینه نکنید . اما سعی کنید مدل 7200 دور بخرید و سراغ 5400 ها نرید .

پاور رو بر مبنای مصرف سیستم میخرند . اما بعیده که مصرف سیستم شما بیشتر از 700 وات بشه . با این وجود بهتره تا مشخص شدن همه قطعات سراغ پاور نریم .

موس کیبرد و ... هم بر اساس سلیقه هستش .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

بچه ها من الان مقیم ترکیه هستم ... (تو پرانتز این رو هم بگم از قدیم من با انجمن خوب لیون در ارتباط بودم الان هم هر چی فکر کردم کاربری قدیمی ام رو یاد بیارم نشد اجبارا یه کاربری جدید ساختم

سلام الان teknobyotik  و donanim arşivi توی جنگن میتونین از تکنوبیوتیک سیستم آماده بگیرین rx580 +r5 2600 رو میدن 3000tl باssd 480gb ! خیلی بصرفس ... 

سیستم donnim arsivi هم r5 1600 داره با rx590 اونم 3000tl  که به قیمت ایران میشه 6300 !! عالیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...