رفتن به مطلب

پیدا کردن ISP های ارائه دهنده P2P چطور قابل تشخیصه؟

danyal.fa79
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان من جواب سوالم رو توی این تاپیک گرفتم و کشیدم بیرون 🤣🤣

شما اینجا دارین دنبال زیر بغل مار میگردین؟؟😅😅

لینک به دیدگاه

• ارسال 70
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دکلهای BTS چیست؟

به طور ساده، ایستگاه پایه فرستنده/گیرنده (Base Transceiver Station) که مخفف BTS می‌نامیم؛ مجموعه‌ای از تجهیزات مخابراتی بی‌سیم و باسیم است که ارتباط کاربر موبایل و شبکه رادیویی عمومی را فراهم و تسهیل می‌کند. BTS زیرمجموعه یک ناحیه BSS (مخفف Base Station Subsystem) قرار دارد. ناحیه BSS از BTS و BSC (مخفف Base Station Controller ) تشکیل می‌شود. ارسال و دریافت سیگنال‌ها و امواج رادیویی، پردازش سیگنال‌ها و پرش‌های فرکانسی، رمزنگاری و رمزگشایی اطلاعات روی مسیرهای رادیویی، مدیریت لینک‌ها و خطوط، مدیریت کیفیت ارتباطات و خطوط و تطبیق نرخ بیت و اجرای کدگذاری‌ها برعهده ایستگاه‌های BTS است. هر عدد آنتن BTS حداکثر از ۳ هزار کاربر پشتیبانی می‌کند ولی هرچه تعداد کاربران کمتری به یک BTS متصل شوند و تعداد آنتن‌های BTS نزدیک آن‌ها بیشتر باشد؛ به طور محسوسی کیفیت شبکه افزایش خواهد یافت.

Comba_Turkcell_ODI_Integrat_1_.jpgPhoneMast_Elsie_1_.jpg

و اما آنتن هایی که شرکت آسیاتک به تعداد بالا روی دکل استفاده میکنه =   802.11ac

802.11ac چیست ؟

جدیدترین نسل استاندارد وای‌فای که گزینه‌ای محبوب هم به حساب می‌آید 802.11ac نام گرفته که از تکنولوژی ارتباط بی‌سیم دو بانده استفاده می‌کند. به این ترتیب امکان پشتیبانی همزمان از ارتباطات روی هر دو باند فرکانسی ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز برای کلاینت فراهم خواهد شد. این در حالی است که در روتر باید از آنتن‌های جداگانه استفاده کرد. 802.11ac از گزینه سازگاری با نسل‌های قدیمی یعنی 802.11b/g/n هم در کنار پهنای باندی تا 1750 مگابیت بر ثانیه در باند ۵ گیگاهرتز به علاوه پهنای باند 800 مگابیت بر ثانیه در باند ۲.۴ گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند.

How-Fast-is-AC_6-e1487194367320.jpg802_11ac.jpg

این هم سندش در صفحه ی اول توسط دوستمون گذاشته شده آسیاتک فقط روی یک دکل در یک جهت دو انتن جدید  802.11ac  قرار داده. بقیه جهت ها و دکل ها بماند

nanostation_2.png

در رنج اون دکل شاید کمتر از 20 کاربر رادیویی وجود داشته باشه چون اکثرا ADSL استفاده میکنن و پول خرید رادیو و نصبش رو ندارن اما آسیاتک برای آینده نگری دو رادیو در یک جهت قرار داده که اگه نیاز باشه 200 رادیو هم قرار میده وظیفه ی شرکت رادیویی اینه که با افزایش یوزرهاش تعداد و کیفیت رادیوها روی دکل رو افزایش بده .اما به کسی نمیگه دو رادیو بخر که ما یکیش رو روی دکل برای شما نصب کنیم حداکثر سرعت اون رادیو 150 یا 300 مگابیته . 20 مگابیتش رو به یوزر به صورت dedicate اختصاص میدن(بسته به نوع تعرفه شرکت) از بقیه ی توان رادیو برای یوزهای دیگه به صورت اشتراکی استفاده میکنن. به طوری که اختلالی در سرعت و پینگ مالک رادیو پیش نیاد.

لینک به دیدگاه

در در 27 مرداد 1398 در 19:54، Mantel گفته است :

دادش من خودم یک سال تو شرکت ابتکارنت کار کردم با همین حرفها رادیو میفروختیم به مشتری. شما مدرک میکروتیک دارین ؟ حتما توی آموزشگاههای آزاد شرکت کردی  وگرنه رادیوی درپیت بنده قیمتش 150 هزار تومانه 2 یا 2.5 کیلومترهم  برد مفیدشه- روش نوشته نهایت سرعت 150 مگابیت. الان اگر isp محدود نکنه با 150 مگابیت دانلود میکنم برات(با همین یک دونه رادیو) کما اینکه قبلا این کار رو کردم. الان هرکی بیشتر از یک رادیو استفاده کنه میشه گفت گول خورده پول هدر داده. چون تو ایران مشکله سرعت کم و پینگ از فاصله ی بین رادیو تا دکل نیست.بلکه از ارتباط isp های ایران با isp های خارج از ایرانه و محدودیت هایی که اعمال میکنن و تعداد یوزرهای اشتراکی الی آخر

رادیو 150 تومن؟؟؟؟؟

منظورت لینکه زیره؟؟؟

https://kadocard.ir/product/رادیو-مارشال-کد-me-1132/

درمورد DB رادیو و نوع آنتن  تحقیق کن میفهمی ptp چون زاویش با دکل قابل تنظیمه بهترین گزینه برای کمترین نویزه

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

رادیو 150 تومن؟؟؟؟؟

منظورت لینکه زیره؟؟؟

https://kadocard.ir/product/رادیو-مارشال-کد-me-1132/

درمورد DB رادیو و نوع آنتن  تحقیق کن میفهمی ptp چون زاویش با دکل قابل تنظیمه بهترین گزینه برای کمترین نویزه

خودت خودتو نقل و قول میکنی . خودت هم به خودت + میدی خیلی باحالی 😂😂😂

--------------------------------------------------------------------

این هم خدمت شما مولتی یوزر عزیز:

هزینه ی نصب و راه اندازی تجهیزات اینترنت رادیویی آسیاتک. سرویس 50مگابیت اشتراکی (گفتی این اشتراکیها شیر فروشن؟)

asiatech.pngasiatech3.png

تجهیزات مورد نیاز + هزینه ی نصب و راه اندازی (اکسس پوینت اختیاری)

asiatech2.pngasiatech4.png

در در 27 مرداد 1398 در 19:30، mrp7 گفته است :

من مدرک میکروتیک وایرلس دارم

از اینا کجا میدن ؟

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

در 5 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

از اینا کجا میدن ؟

https://mikrotik.com/training/centers

میری سایت بالا رو میخونی بهشون ایمیل میدی ازت  امتحان میگیره

اگه بتونی از 60 درصد بالاتر بزنی مدرکشو میدند

تا وقتی که علمی صحبت نکنی با تو صحبتی ندارم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

https://mikrotik.com/training/centers

میری سایت بالا رو میخونی بهشون ایمیل میدی ازت  امتحان میگیره

اگه بتونی از 60 درصد بالاتر بزنی مدرکشو میدند

تا وقتی که علمی صحبت نکنی با تو صحبتی ندارم

حرف خودم رو به خودم میزنی ؟ من این همه مدرک اوردم که داری چرند میگی . شما فقط مسخره کردین و بی احترامی کردین و لینک رادیو جیبی فرستادی ؟

علم تو کامنتهای بالاست که نوشتم برات+ مدرک + عکس + مقالات علمی درباره ی دکل و رادیو ها و نهایت سرعت و ...

راستی گفتی اسیاتک گفته 2 تا رادیو نیازه ؟ پس چرا توی سایت آسیاتک چیزی از 2 رادیو نگفته ؟ نکنه الان شما با 2تا رادیو سرعت بالای 50 مگ دارین  ؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

حرف خودم رو به خودم میزنی ؟ من این همه مدرک اوردم که داری چرند میگی . شما فقط مسخره کردین و بی احترامی کردین و لینک رادیو جیبی فرستادی ؟

علم تو کامنتهای بالاست که نوشتم برات+ مدرک + عکس + مقالات علمی درباره ی دکل و رادیو ها و نهایت سرعت و ...

راستی گفتی اسیاتک گفته 2 تا رادیو نیازه ؟ پس چرا توی سایت آسیاتک چیزی از 2 رادیو نگفته ؟ نکنه الان شما با 2تا رادیو سرعت بالای 50 مگ دارین  ؟

من گفتم اسیاتک دوتا  رادیو نیاز داره؟؟؟؟؟

گفتم برای ptp بهترین حالت اینه که 2 تا رادیو بخری خودت زاویشو تنظیم کنی

فرکانس هایی که گذاشتی ربطی به نویز نداره

تا حالاکه اینهمه رادیو میکروتیک فروختی دقت کردی به نمودار horizontal polarization و vertical polarization رادیو میکروتیک

اصلا میدونی front to back انتن یعنی چی؟؟؟

برو مطالعه کن بعد بیا

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

من گفتم اسیاتک دوتا  رادیو نیاز داره؟؟؟؟؟

گفتم برای ptp بهترین حالت اینه که 2 تا رادیو بخری

فرکانس هایی که گذاشتی ربطی به نویز نداره

تا حالاکه اینهمه رادیو میکروتیک فروختی دقت کردی به نمودار horizontal polarization و vertical polarization رادیو میکروتیک

اصلا میدونی front to back انتن یعنی چی؟؟؟

برو مطالعه کن بعد بیا

شما بیخود بهترین حالت 2 رادیو پیشنهاد میدی وقتی میدونی اینترنت ایران سرعتش محدوده این یک  دو اینکه شما میدونی Noise Floor چیه ؟ شما میدونی airMAX چیه ؟ شما میدونی Mikrotik NV2 چیه؟ شما میدونی محصولات جدید ubiquiti  و mikrotik از داخل Anti-Noise Shield دارن ؟

حرفی که شما از نویز میزنی خیلی قدیمی و چیپه. به نظرم مدرکت رو تمدید کن . چون رادیو های جدید به دلیل سخت افزار جدید و فریمور به روز حتی با وجود نویز هم بدون مشکل و خطا کار میکنن. برای این نوع رادیو تو این سطح نویز قدیمی شده.

امتحانی که دادین آنلاین بود ؟

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Mantel گفته است :

شما بیخود بهترین حالت 2 رادیو پیشنهاد میدی وقتی میدونی اینترنت ایران سرعتش محدوده این یک  دو اینکه شما میدونی Noise Floor چیه ؟ شما میدونی airMAX چیه ؟ شما میدونی Mikrotik NV2 چیه؟ شما میدونی محصولات جدید ubiquiti  و mikrotik از داخل Anti-Noise Shield دارن ؟

حرفی که شما از نویز میزنی خیلی قدیمی و چیپه. به نظرم مدرکت رو تمدید کن . چون رادیو های جدید به دلیل سخت افزار جدید و فریمور به روز حتی با وجود نویز هم بدون مشکل و خطا کار میکنن. برای این نوع رادیو تو این سطح نویز قدیمی شده.

امتحانی که دادین آنلاین بود ؟

من چیپ شما خوش باش

لینک به دیدگاه

داداش من هفت ساله رادیو دارم این airmax که میگی من دو روزه فهمیدم میشه فعالش کرد. دیشب هم Wolfenstein - Youngblood توی ساعت رایگان دانلود کردم (1 تا 8 صبح) الان دارم بازی میکنم . گرافیکش خیلی بالاست لامسب 😁 ولی وحشتناک رم خوره

1073078575_radionetspeed4.thumb.png.17a8f63d5eb3fa797bf9125a7d109051.png

من یه چیزیرو متوجه شدم این آسیاتک به شدت داره سرمایه گذاری میکنه روی اینترنت رادیویی تا پارسال یک دکل بیشتر تو لیست پیدا نبود الان دقت کردم کلی دکل آسیاتک توی منطقه ما مشخصه 😐

داره برنامه ریزی بلند مدت میکنه - الان زنگ میزنم یک اکانت تست میگیرم ببینم سرعت و پینگش چطوره . ولی بدیش اینه دانلود رایگان شبانه نداره 😐

asiatech.thumb.png.bbc0131c2519faa41eda5a0afc7500d0.png

لینک به دیدگاه

در در 28 مرداد 1398 در 21:58، Mantel گفته است :

خودت خودتو نقل و قول میکنی . خودت هم به خودت + میدی خیلی باحالی 😂😂😂

این هم خدمت شما مولتی یوزر عزیز:

هزینه ی نصب و راه اندازی تجهیزات اینترنت رادیویی آسیاتک. سرویس 50مگابیت اشتراکی (گفتی این اشتراکیها شیر فروشن؟)

asiatech.pngasiatech3.png

تجهیزات مورد نیاز + هزینه ی نصب و راه اندازی (اکسس پوینت اختیاری)

asiatech2.pngasiatech4.png

از اینا کجا میدن ؟

اين سرويس ها مولتي پوينت هست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

اين سرويس ها مولتي پوينت هست

هردم از این باغ بری میرسد.

کلا دو نوع تونل داریم point to point و point to multipoint  اصلا توی هر حرفه ای هر چیزی از عدد 2 به بالا بهش میگن مولتی.

اگر منظورتون point to multipoint  هست که داستانش جداست به اختصار میشه p2mp ربطی تنها به اینترنت رادیویی نداره شما با adsl  و چند اکسس پوینت هم میتونی p2mp درست کنی.

point to multipoint در شرکت های رادیویی مثل همین آسیاتک پوینت اول ابر رادیوی 802.11ac بر روی دکل. مولتی پوینت های بعدی یوزرهای اسیاتک که به این رادیو وصل میشن مثل من و شما.

لینک به دیدگاه

در در 31 مرداد 1398 در 11:43، Mantel گفته است :

هردم از این باغ بری میرسد.

کلا دو نوع تونل داریم point to point و point to multipoint  اصلا توی هر حرفه ای هر چیزی از عدد 2 به بالا بهش میگن مولتی.

اگر منظورتون point to multipoint  هست که داستانش جداست به اختصار میشه p2mp ربطی تنها به اینترنت رادیویی نداره شما با adsl  و چند اکسس پوینت هم میتونی p2mp درست کنی.

point to multipoint در شرکت های رادیویی مثل همین آسیاتک پوینت اول ابر رادیوی 802.11ac بر روی دکل. مولتی پوینت های بعدی یوزرهای اسیاتک که به این رادیو وصل میشن مثل من و شما.

دکتر جان داخل ایران همه سرویس ها  جز پوینت تو پوینت شیر میشود به اندازه سنت بچه جان تجربه و رزومه کاری دارم نه نیاز میبینم نه وقت دارم داستان سرایی کنم

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

دکتر جان داخل ایران همه سرویس ها  جز پوینت تو پوینت شیر میشود به اندازه سنت بچه جان تجربه و رزومه کاری دارم نه نیاز میبینم نه وقت دارم داستان سرایی کنم 

استاد اصلا بحث سر اشتراکی یا غیر اشتراکی نیست. توی تمام دنیا share وجود داره منتها 1 به 2 یا 1 به 4 

رزومه وتجربه ی کاریت به کنار. شما پرفسورای it  بر منکرش لعنت .دقت کن نوشته  سرویس 50مگابیت اشتراکی اصلا توی تمام دنیا غیر اشتراکی میشه اینترنت dedicate ربطی هم به 1 رادیو یا 2 رادیو نداره. شما 2تا رادیو بخر ولی تعرفت اشتراکی باشه هیچ فرقی با کسی که یک رادیو داره نداری.

حالا شما 1 رادیو بخر وصل شو به دکل ولی تعرفه dedicate باشه اینه که فرق میکنه. تا وقتی isp سرعت محدود کرده قدرت سخت افزار مهم نیست. من عشقم میکشه 15 تا رادیو بخرم 7.5تاشو  وصل کنم به دکل 7.5 تاش هم هم بزارم رو پشت بام خوب ؟ چی میشه ؟ سرعت میشه 200 مگابایت بر ثانیه ؟ یا تعرفه اتوماتیک از اشتراکی میپره dedicate میشه ?

isp گلوگاهه رستم جان خان.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

اینترنت پهنای باند اختصاصی (Dedicate) آسیاتک.

1- بدون ایجاد تغییر در تجهیزات سخت افزاری

2 - پهنای باند به طور کامل اختصاصی (dedicate) میباشد

من دیروز تماس گرفتم پشتیبانی آسیاتک گفتن ما از طرف مشترک چیزی روی دکل نصب نمیکنیم مجاز نیست

asiatech_dedicate.png

حالا باز با یک ای دی دیگت بیا بگو برای dedicate حتما دوتا رادیو نیازه بقیه شیر و ماست فروشن من مدرک میکروتیک دارم من تجربه کاریدارم من رزومه دارم هی من من کن. یه خورده دیرتر جواب بده که کسی شک نکنه تو همون نفر اولی فکر کنن یکی دیگه ای و سرت شلوغه

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Mantel گفته است :

استاد اصلا بحث سر اشتراکی یا غیر اشتراکی نیست. توی تمام دنیا share وجود داره منتها 1 به 2 یا 1 به 4 

رزومه وتجربه ی کاریت به کنار. شما پرفسورای it  بر منکرش لعنت .دقت کن نوشته  سرویس 50مگابیت اشتراکی اصلا توی تمام دنیا غیر اشتراکی میشه اینترنت dedicate ربطی هم به 1 رادیو یا 2 رادیو نداره. شما 2تا رادیو بخر ولی تعرفت اشتراکی باشه هیچ فرقی با کسی که یک رادیو داره نداری.

حالا شما 1 رادیو بخر وصل شو به دکل ولی تعرفه dedicate باشه اینه که فرق میکنه. تا وقتی isp سرعت محدود کرده قدرت سخت افزار مهم نیست. من عشقم میکشه 15 تا رادیو بخرم 7.5تاشو  وصل کنم به دکل 7.5 تاش هم هم بزارم رو پشت بام خوب ؟ چی میشه ؟ سرعت میشه 200 مگابایت بر ثانیه ؟ یا تعرفه اتوماتیک از اشتراکی میپره dedicate میشه ?

isp گلوگاهه رستم جان خان.

مقداري از حرف شما صحيح است isp دست  و پاش بستس اينترنت تو ايران امنيتي هست عزيز دل  اينکه تجهيزات شما رو قبول نميکنن خيلي دليل ها ميتونه داشته باشه يا جواب ندادن يا دوشيدن اون سليقه ايي هست

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

مقداري از حرف شما صحيح است isp دست  و پاش بستس اينترنت تو ايران امنيتي هست عزيز دل  اينکه تجهيزات شما رو قبول نميکنن خيلي دليل ها ميتونه داشته باشه يا جواب ندادن يا دوشيدن اون سليقه ايي هست

درود خدمت شما.

جناب بنده  پریروز یک اکانت تست از اسیاتک گرفتم دیدم سرعت  و پینگش نسبت به قیمت عالیه همون موقع 1 ماهه تمدید کردم (سرویس OWA از ۱ تا ۵۰مگ/۶۰ گیگ ۱ ماهه  95 هزار تومان)

سرعت و پینگ این تعرفه به این قرار است به نظرت اگر دو عدد رادیو داشتم 50مگ کامل پر میکرد ؟ پینگ چی بهتر میشد یا نه ؟ (اولی از بالا پینگ گوگل)

1273531275_asiatechping2.thumb.png.b682b5fdbffd4c6f60ba97d498ad03dc.pngasiatech3.thumb.png.a9725bebe60c558df26719b04066e196.png

در در 28 مرداد 1398 در 02:57، danyalbmw گفته است :

🤣🤣

آسیاتک اپلودش رایگانه یعنی به کار شما میاد خوراک استریمه.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

درود خدمت شما.

جناب بنده  پریروز یک اکانت تست از اسیاتک گرفتم دیدم سرعت  و پینگش نسبت به قیمت عالیه همون موقع 1 ماهه تمدید کردم (سرویس OWA از ۱ تا ۵۰مگ/۶۰ گیگ ۱ ماهه  95 هزار تومان)

سرعت و پینگ این تعرفه به این قرار است به نظرت اگر دو عدد رادیو داشتم 50مگ کامل پر میکرد ؟ پینگ چی بهتر میشد یا نه ؟ (اولی از بالا پینگ گوگل)

1273531275_asiatechping2.thumb.png.b682b5fdbffd4c6f60ba97d498ad03dc.pngasiatech3.thumb.png.a9725bebe60c558df26719b04066e196.png

مهم نسيت چند تا راديو بزاري يه کم قضيه شانسي هست به تعداد مشترکين دکل فاصله شما تا دکل و اين چنين موارد ربط داره راديو شما مدل دقيقش چيه و ادرس محل خودتون رو پخ کنيد راهنمايي کنم 

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

عه چقدر عالی!!! یعنی آپلودش 100% رایگانه یا مثلا سایتایه منتخب؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

مهم نسيت چند تا راديو بزاري يه کم قضيه شانسي هست به تعداد مشترکين دکل فاصله شما تا دکل و اين چنين موارد ربط داره راديو شما مدل دقيقش چيه و ادرس محل خودتون رو پخ کنيد راهنمايي کنم 

ممنون عزیز . بنده اهواز هستم فلکه ساعت. این رادیو ubiquiti nano station m5 رو 7 سالی میشه خریدم اون زمان 170 تومان بود الان و نمیدونم. البته الان مشکلی ندارم فقط میخواستم ببینم با دوتا امکان بهتر شدن وضعیت دانلودهست یا نه وگرنه همین 31 مگابیت از سرم هم زیاده:))

در ۱ ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

عه چقدر عالی!!! یعنی آپلودش 100% رایگانه یا مثلا سایتایه منتخب؟؟

حالا یه زنگ بزن بپرس ضرر نداره ولی آره 100% رایگانه .شاید isp گرگان دلش نخواست رایگان بزاره :)) میدونی که تو ایران همه چیز دلیه روی قانون نیست :))

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

مرسی از درکت ولی من یه استنباطی دارم از کلمه ی دوشیدن که فرمودین. به نظرم اگر قرار باشه بدوشن نمیگن چیزی نصب نمیکنیم روی دکل . اتفاقا قبول میکنن به شرطی که رادیو از خودشون بخریم یا مثلا میگن رادیو رو بدین ما نصب میکنیم ولی در عمل فقط پهنای باند بیشتری به اون مشترک میدن چیزی رو دکل سوار نمیکنن. کسی هم نمیره رو دکل ببینه خوب الان اون رادیو منه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...