رفتن به مطلب

مشاوره برای سویچ از intel به AMD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 دقیقه قبل، XPS گفته است :

اگه گیم بازی میکنین نسل 9 اینتل تهیه کنین چیزی تو مایه های 9400 . اگه رندر و تدوین همون رایزن بمونین.

b58dF9Du7rNkLGKtGpLZLg-650-80.png

این بنچمارک مشکلش اینه نه 9400f هست توش نه 3600 داداش می دونم منظور شما اینه تقریبی اینتل بهتر هست ولی حقیقتش اینه که 9400f کندتر هست و ارزونتر

2019-08-05-image.png

لینک به دیدگاه

• ارسال 169
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

دوستان عزیز 

این تاپیک نه فقط برای بنده بلکه ممکن برای دیگران که قصد سویچ دارن مفید باشه

فعلاً تا اینجا دوستانی که سویچ کردن رو پیشنهاد دادن دلایل خوب و بعضاً منطقی مطرح کردن

بخلاف دوستانی که اینتل رو توصیه کردن 

عزیزان حرف بزرگان باشه واس خودشون چون بر اساس ضوابط خودشون بیام می کنند نه ضوابط عام و 

از تجربه تون بگید 

یا دلیل و مدرک بیارید

من سنگین ترین کارم گیم و خلاص

اهل رندر و غیره نیستم فعلاً 

خوشحال میشم بازم از تجربیات شخصی بفرمایید 

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دقیقا در کدوم بنچمارک و کدوم application به نفعشون هست میشه مارو روشن کنید

بحث قدرت نبود  بحث کرش ها و پایداری بود منم هیچ اشاره ای به قدرت نکردم اگه کردم هایلایتش کن

شما 5تا بنچمارک میبینی ولی 2بار باهاش درست کار نکردی من به چشم دیدم فکر نمیکنم عاقلانه باشه بنچمارک های شمارو جای چشمام اولویت بزارم

بله قدرت دارن کسی منکرش نیست ایا پایداری دارن؟ برید فروم amd ببینید مشکلات نسل جدید سیپیو رو همچنین نسل قدیم

بهتره اول راجب ادمایی که نظر میدن اطلاعات داشته باشی بعد بگید دارن گمراه میکنن کسی با مشاوره دادن که سود و ضرری نمیکنه 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، sm.mosavi گفته است :

من سنگین ترین کارم گیم و خلاص

میتونید سوییچ کنید  مشکلی از اون نظر نداره

البته ممکنه با ssd مشکل سرعت داشته باشید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من جای شما باشم تا زمانی که سیستم جواب بده تعویض نمی کنم.

اگه از سیستمت راضی هستی تعویض نکن.

اگه به قدرت بیشتری نیاز داری بهتره بری سراغ سری 3000 رایزن. پس کمی صبر کن این پردازنده ها وارد بشه و از این سری خرید کنید.

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، AlirezaGT86 گفته است :

مخالفم.

😅موردی نداره تجربه خواهید کرد

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، memex گفته است :

بحث قدرت نبود  بحث کرش ها و پایداری بود منم هیچ اشاره ای به قدرت نکردم اگه کردم هایلایتش کن

شما 5تا بنچمارک میبینی ولی 2بار باهاش درست کار نکردی من به چشم دیدم فکر نمیکنم عاقلانه باشه بنچمارک های شمارو جای چشمام اولویت بزارم

بله قدرت دارن کسی منکرش نیست ایا پایداری دارن؟ برید فروم amd ببینید مشکلات نسل جدید سیپیو رو همچنین نسل قدیم

بهتره اول راجب ادمایی که نظر میدن اطلاعات داشته باشی بعد بگید دارن گمراه میکنن کسی با مشاوره دادن که سود و ضرری نمیکنه 

درود بنده از هر دو نسل رایزن خرید داشتم 1700  که حقیقتش با فرکانس رم مشکل داشت اون اوایل و کلا خیلی جالب نبود ولی 2600 در عوضش خیلی خوب و پایدار بود من اصل حرفم برای سری 3000 بود شما تست کردین که در مورد پایداریش نظر میدین؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، sm.mosavi گفته است :

معذرت می خوام که در تاپیک شما این بحث پیش اومد امیدوارم حداقل مطالبی که غیر از بحث و جدل بودن مورد توجهتون قرار گرفته باشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، XPS گفته است :

پ ن : جواب فن های AMD داده نخواهد شد

این پردازنده بنده هستش چرا الکی برچسب میزنی دوست عزیز بنده طرفدار مصرف کنندم گور بابای اینتل و  ای ام دی و انویدیا

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sbamin گفته است :

دوست عزیز من خجالت کشیدم با این وضعیت برخورد شما , یکی داره نظرشو میگه محترمانه شمام میتونین بگین اوکی من عقیدم چیزه دیگه ای هست ! این چه طرزه صحبت کردنه ؟؟

ممنونم از حمایتتون به قول خارجیا دوستمون lost in argument شد و بعدش شروع کرد به توهین موردی نداره 5 سال از من بزرگتره ولی کاش حداقلش قبول می کرد داره اطلاعات غلط میده

لینک به دیدگاه

با عرضه پردازنده های سری 3000 فروش محصولات اینتل به شدت افت کرد .

سری 9000 اینتل با وجود کاهش قیمت بازار خودش رو به سرعت از دست داد .

این یه نمونه :

در مواردی فروش ای ام دی چند برابر اینتل شد و به ازای هر پردازنده اینتل 3 پردازنده رایزن فروش می رفت . بازار ای ام دی در پردازنده های سرور 10 برابر شده . سهام ای ام دی رو به رشد هستش و .... .

یه جوری صحبت از مشکلات ای ام دی می کنید انگار هیچکس سمتشون نمیره . ای ام دی بازار رو گرفته . مایکروسافت و سونی رقیب هم هستند و هر دو برای کنسولشون رفتن سراغ ای ام دی . اگر میشد در قیمت کمتر با اینتل یه پردازنده مناسب بازی ساخت برای شکست رقیب حتما سراغش می رفتن . اون هم در شرایطی که گفته میشه کنسولهای نسل جدید به خاطر SSD و ... خیلی گرون هستند .

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود بنده از هر دو نسل رایزن خرید داشتم 1700  که حقیقتش با فرکانس رم مشکل داشت اون اوایل و کلا خیلی جالب نبود ولی 2600 در عوضش خیلی خوب و پایدار بود من اصل حرفم برای سری 3000 بود شما تست کردین که در مورد پایداریش نظر میدین؟

بحث کرش ها جدا از سخت افزاری بودن نرم افزاری بودنم هست و توسعه دهنده هم دخیله  

خیر نسل 3 فک نمیکنم هنوز ایران اومده باشه که تست کنم ولی اگه به صرفه باشه قطعا به همه پیشنهاد میکنم هرچند در تایپک مشکلات amd نسل 3 هم چنگی به دل نزده 

لینک به دیدگاه

این :

بررسی پردازنده 3600 با 200 دلار قیمت هستش ( 3600X هم 250 دلار قیمت داره ) فقط میشه گفت بی نظیره .تا قبل از عرضه رایزن پردازنده ای که عملکردش شبیه به این پردازنده باشه نداشتیم .

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، memex گفته است :

بحث کرش ها جدا از سخت افزاری بودن نرم افزاری بودنم هست و توسعه دهنده هم دخیله  

خیر نسل 3 فک نمیکنم هنوز ایران اومده باشه که تست کنم ولی اگه به صرفه باشه قطعا به همه پیشنهاد میکنم هرچند در تایپک مشکلات amd نسل 3 هم چنگی به دل نزده 

دوست عزیز شما معیارتون جای سوال داره سایت اینتل هم قسمت فرومش شکایت بوده از هر پردازنده ای که فکرشو بکنی حتی 9900k  دلیل نمیشه که بگیم 9900k قطعه بدی هست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، XPS گفته است :

اگه گیم بازی میکنین نسل 9 اینتل تهیه کنین چیزی تو مایه های 9400 . اگه رندر و تدوین همون رایزن بمونین.

پ ن : جواب فن های AMD داده نخواهد شد.

اشکالی نداره جواب فن های اینتل داده میشه .

میتونید با خرید یه 2080Ti و خاموش کردن فناوری RT و بازی در رزولیشن 1080 و داشتن یه 9900K خوشحال باشید که میتونید چند فریم بیشتر از پردازنده 200 دلاری 3600 بگیرید و مثلا بازی Strange Brigade به جای 218 فریم روی 227 فریم اجرا کنید :

246311916_StrangeBrigade3600.thumb.png.76bf2cecda978ce99890ce72a38a1842.png

اون هم در حالی که کارت 780Ti توی همین بازی 61 فریم میده :

1018349699_StrangeBrigade.thumb.png.02abe0a43fcecf4bd0690fecd66b81b2.png

.

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

جوری صحبت از مشکلات ای ام دی می کنید انگار هیچکس سمتشون نمیره . ای ام دی بازار رو گرفته . مایکروسافت و سونی رقیب هم هستند و هر دو برای کنسولشون رفتن سراغ ای ام دی . اگر میشد در قیمت کمتر با اینتل یه پردازنده مناسب بازی ساخت برای شکست رقیب حتما سراغش می رفتن . اون هم در شرایطی که گفته میشه کنسولهای نسل جدید به خاطر SSD و ... خیلی گرون هستند .

😅نگفتیم کسی سمتش نمیره یا میره

تجربه خودمونو گفتیم خرید یه چیزه پشیمانی بعد خریدم یه چیزه

رفتن سراغ معماری x86 به علت پورت اسونتر از کنسول به pc بوده بعدم ما در جریان نحوه قرداد کمپانی ها نیستیم شاید استفاده گرافیک و سیپیو باهم به عنوان ملزومات قرارداد بودن و ارزونتر درمیومد براشون چون باید سیپیو از اینتل میگرفت و گرافیکم از انویدیا و گرونتر میشد به هر حال این نسلم که تو fhd اوایل درجا زد تا زمانی که pro رو عرضه کردن

لینک به دیدگاه

تست CPU ها در بازی Metro Exodus جالبه .

سایت WCCFTECH برای تست CPU ها در این بازی از کارت MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z استفاده کرده اما چون روشن بودن RT موجب افت فریم میشه این فناوری رو خاموش کرده .

کارت RTX 2080Ti داشته باشی ( اون هم نه هر 2080 بلکه RTX 2080 Ti Lightning Z با 3 تا 8 پین پاور ) . اون وقت توی بازی Metro Exodus که بیشترین تاثیر RT رو میشه مشاهده کرد RT رو خاموش کنی !!!

حالا تهش قرار چی بشه ؟

این میشه :

Metro-Exodus-1-1030x706.thumb.png.3e6037fc473f108f9b7dbc34ff066df5.png

خخخخخخخ

سایر تست ها در اینجا :

AMD Ryzen 7 3700X and Ryzen 5 3600X CPU Review Ft. ASRock X570 Taichi

.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

کارت RTX 2080Ti داشته باشی ( اون هم نه هر 2080 بلکه RTX 2080 Ti Lightning Z با 3 تا 8 پین پاور ) . اون وقت توی بازی Metro Exodus که بیشترین تاثیر RT رو میشه مشاهده کرد RT رو خاموش کنی !!!

حالا تهش قرار چی بشه ؟

این میشه :

خخ

متوجه نشدم سیپیو چه ربطی به rt داره که خاموشش کردن؟ 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

حالا تهش قرار چی بشه ؟

این میشه :

خخ

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

تست CPU ها در بازی Metro Exodus جالبه .

سایت WCCFTECH برای تست CPU ها در این بازی از کارت MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z استفاده کرده اما چون روشن بودن RT موجب افت فریم میشه این فناوری رو خاموش کرده .

حالا تهش قرار چی بشه ؟

این میشه :

خخخخخخخ

سایر تست ها در اینجا :

AMD Ryzen 7 3700X and Ryzen 5 3600X CPU Review Ft. ASRock X570 Taichi

.

به خودتون زیاد فشار نیارین دوست عزیز

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، memex گفته است :

فناوری RT به CPU ربطی نداره اما اگر RT روشن باشه فریم افت می کنه و اختلاف پردازنده ها از این هم کمتر میشه .

توی 80 فریم این مقدار اختلاف هستش توی 60 یا 50 فریم اختلاف از این هم کمتر میشه .

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، memex گفته است :

1f605.pngنگفتیم کسی سمتش نمیره یا میره

تجربه خودمونو گفتیم خرید یه چیزه پشیمانی بعد خریدم یه چیزه

رفتن سراغ معماری x86 به علت پورت اسونتر از کنسول به pc بوده بعدم ما در جریان نحوه قرداد کمپانی ها نیستیم شاید استفاده گرافیک و سیپیو باهم به عنوان ملزومات قرارداد بودن و ارزونتر درمیومد براشون چون باید سیپیو از اینتل میگرفت و گرافیکم از انویدیا و گرونتر میشد به هر حال این نسلم که تو fhd اوایل درجا زد تا زمانی که pro رو عرضه کردن

همون PS4 که در فول اچ دی مشکل داشت از بعضی از جهات از PS3 بهتر بود . در PS3 با وجود قیمت بالاترش نسبت به PS4 ، سونی تا مدتها در فروشش ضرر می کرد . اگر درآمدهای جانبی کنسول مثل فروش بازی نبود سونی میرفت کنار دست نوکیا !

این که ای ام دی یه چیپست قویتر برای PS4 نساخت به خاطر نوع سفارش سونی بود . سونی یه کار ارزون میخواست که همه بتونن بخرنش و نیازی نباشه تا از جیبش به مشتری تخفیف بده . این که ما شاهد PS4 پرو هستیم نه صرفا به خاطر مشکلات PS4 که بیشتر به خاطر سود بیشتر هستش . به نوعی سونی میخواست با یه هزینه مجدد خودش رو بروز کنه چون حسابی از PS4 معمولی خورده بود .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

به خودتون زیاد فشار نیارین دوست عزیز

20.gif.90e0a3a506bcd827227bc24904eea57d.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...