رفتن به مطلب

درخواست راهنمائی: مشکل با RAM 4GB و پورتهای SATA III در Z68AGD55

Rasoul.A
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. 1f490.png

به روز رسانی:

- در رابطه با بورد:

برای MSI تیکت فرستادم، به این شرح:

Hello. I can't use both of SATA III ports on my MB. I dunno why. I only can use the one closer to the board and the far one is not usable. What's the problem? does it have something to do with raid and stuff? I have 2 SATA3 disk drives (HDD + SSD) but I cannot use them both on SATA III ports. Help me out please. (There's something else I wanna ask: In cpu-z, mainboard tab, the width of pci-express is x8 and not x16. is that a problem? I attach an image.) thanks

------------------------------------------------------

Dear sir/madam,

Thanks for contacting MSI technical support.

Regarding your concern, what will happen if you unplug both of the two drive, and then just connect one to the far one? in fact, there should be no special settings for it. Please keep the default mode in BIOS to try. Also please change another SATA cable for a try.
For the second issue, which PCIE slot have you used? Please change the PCIE slot to try. Thanks!

Thanks for your cooperation in advance!

Best Regards,
MSI Technical Support Team

Hello.
If I remember correctly, it still won't recognize the hard drives. bios is and has been on defaul settings. cables have been changed. both SATA6GB and SATA3GB cables have been tested. SSD, HDD 7200 and HDD 5900 and HDD5400 have been tested. Still the far port doesn't function. the board doesn't recognize anything connected to that port. I don't know what to do.
The second PCIE slot. the upper one is in the way! I have a gtx 1060 gaming plus of yours installed! and my case isn't a tower!

In this case, we are afraid that there is something wrong about the SATA port. It the MB has been out of warranty period, we have to suggest you connect the drive to other port. Thanks!

بعدا گفتم شاید قبلا این کارو نکرده ام، همه ی کابلها رو جدا کرده و ADATA رو وصل کردم به پورت دورتر. بورد دیسک رو شناخت، اما مینوشت درایو بوت شناخته نمیشه/وصل نیست/نمیدونم، یه همچین چیزایی. بعد با کلی مکافات، دوباره تونستم برش گردونم به همون حالت قبل که ADATA وصله به پورت نزدیک و اون دو تا هارد هم متصلند به پورتهای SATA معمولی.

- در رابطه با رم:

یکشنبه، رم جدید رسید بهم... خراب!!! ظرفیت رم شناخته میشه، اما 2-3 ثانیه که از روشن شدن سیستم میگذره و در لودینگ ویندوز 10، سیستم هنگ میکنه و بعد از حدود 20 ثانیه، ریستارت میشه. یه بار هم صبر کردم و سیستم فکر کنم 3-4 بار همین چرخه رو دور زد! تا الان حدود 28500ت بابت هزینه ی ارسالش از جیبم رفته. تماس گرفتم گارانتی، هی منو از این شخص به اون شخص منتقل میکردند. بهشون گفتم رمی که فرستادید، مشکل داره. گفتند مشکل از سیستم شماست، چون ما رم نو فرستادیم. گفتم رمی هم که من براتون فرستاده ام، نو خریدمش. (14 ماه گارانتی داشت)  این رم رو هم در اسلات دیگه گذاشته ام، بایوس ریست کرده ام، فایده ای نداشته. سیستم میاد بالا و دوباره خاموش میشه. با رم خودم، سیستم راحت میاد بالا. گفتند باید سیستمتو برامون بفرستی که تست کنیم!!! بعد هم گفت با مسئول گارانتی صحبت کن، داخلی نمیدونم چند. تماس گرفتم، گفتند مسئول گارانتیمون نیست. بعدا تماس بگیر. بعدا هم هر چی زنگ زده ام (همون روز چند بار و امروز صبح و ظهر حدود 30-40 بار!)، کسی گوشیو بر نداشته.رم 2 گیگ سیستم قبلی خودم رو (Avexir Budget Series 2GB DDR3L 1600MHz CL9) هم گذاشته ام و 14 گیگ رو شناخته و کار کرده. تکلیف من چیه این وسط الان؟

تکلیف من چیه این وسط الان؟

لینک به دیدگاه

سلام.

به روز رسانی در رابطه با RAM :

امروز تماس گرفتم با گارانتی، گفتم هفته ی پیش یه دونه رم فرستادید برای من که مشکل داره متاسفانه. گفتند بفرست برات عوضش میکنیم. قبل از ارسال برات تستش هم میکنیم. این بار دیگه مثل یکشنبه ی اون هفته، داخلی 119 و 117 رو نگرفتم؛ زنگ زدم بخش گارانتیشون.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام. 💐

آپدیت:

هارد وسترن رو وصل کردم به SATA_III و ویندوز رو ریختم روش. SSD رو وصل کردم به SATA معمولی برای گیم. تنظیماتشو هم گذاشتم روی AHCI. اما هر کاری کردم، نشد که نشد از هر دو پورت SATA_III استفاده کنم. مشکل از کجاست... نمیدانم.

RAM هم امروز مجدد یکی دیگه دریافت کردم از گارانتی (تا الان حدود 50ت هزینه ارسال پرداختم فقط) که متاسفانه 1600MHz نیست؛ 1333 فرستادند. منم دیگه حوصله ام نمیرسه به پیگیری. براوو، ماهان انفورماتیک. 👏

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...