رفتن به مطلب

ساخت میز گیمینگ

Uranium
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان

تشکر از استارتر تاپیک برای این تاپیک جالبشون... منم یه میز داشتم که یه مقدار قدیمی شده بود که با مقداری حوصله و خلاقیت یه میز نو و باحال ازش در آوردم و از مراحل تغییرش هم تعدادی عکس گرفتم و گفتم شاید یه روز برا دوستان تاپیکش کردم که با دیدن این تاپیک به یادش افتادم هر چند میز الان زیر دستمه و دارم روش این مطالب رو تایپ می کنم!

در 9 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

منظورم توی ایرانه، و نه از این برچسب ها، منظور خود ورق فیبر برای ساخت میز 

carbon-fiber-fibre.jpg.8dc5fc37054b0dde94bd68b87ac02b78.jpg

دوست گرامی ما تو داخل همون فیبر خالی رو هم بزور بتونیم تهیه کنم ، فیبر کربن که دیگه پیش کش؟!!

فیبر کربن داخل موجود هست ولی قیمتش فضاست:

قیمت یک ورق فیبر کربن به ضخامت 1 میلیمتر و ابعاد 1متر مربع برابر است با 2،000،000 تومان

قیمت یک ورق فیبر کربن به ضخامت 2 میلیمتر و ابعاد 1متر مربع برابر است با 4،000،000 تومان

قیمت یک ورق فیبر کربن به ضخامت 3 میلیمتر و ابعاد 1متر مربع برابر است با 5،500،000 تومان

و ضخامت های بالاتر رو همینطوری برو بالا...

اینم 2 تا لینک :

https://www.liorad.com/carbon-fiber-sheet

http://www.ircomposite.ir/shop/product_92_ورق+کربنی+Carbon+Sheet.html

لینک به دیدگاه

• ارسال 77
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 6 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود بر دوستان

تشکر از استارتر تاپیک برای این تاپیک جالبشون... منم یه میز داشتم که یه مقدار قدیمی شده بود که با مقداری حوصله و خلاقیت یه میز نو و باحال ازش در آوردم و از مراحل تغییرش هم تعدادی عکس گرفتم و گفتم شاید یه روز برا دوستان تاپیکش کردم که با دیدن این تاپیک به یادش افتادم هر چند میز الان زیر دستمه و دارم روش این مطالب رو تایپ می کنم!

دوست گرامی ما تو داخل همون فیبر خالی رو هم بزور بتونیم تهیه کنم ، فیبر کربن که دیگه پیش کش؟!!

فیبر کربن داخل موجود هست ولی قیمتش فضاست:

قیمت یک ورق فیبر کربن به ضخامت 1 میلیمتر و ابعاد 1متر مربع برابر است با 2،000،000 تومان

قیمت یک ورق فیبر کربن به ضخامت 2 میلیمتر و ابعاد 1متر مربع برابر است با 4،000،000 تومان

قیمت یک ورق فیبر کربن به ضخامت 3 میلیمتر و ابعاد 1متر مربع برابر است با 5،500،000 تومان

و ضخامت های بالاتر رو همینطوری برو بالا...

اینم 2 تا لینک :

https://www.liorad.com/carbon-fiber-sheet

http://www.ircomposite.ir/shop/product_92_ورق+کربنی+Carbon+Sheet.html

درود

چرا انقدر گرونه

البته می دونم اینجا ایرانه

ولی فیبر کربنه دیگه طلا که نیستش

لینک به دیدگاه

دوستانی که این تاپیک رو دنبال میکنن اگر جایی رو سراغ دارن که میتونه همچین میزایی درست کنه لطف کنن به بقیه هم اطلاع بدن 
ایشالا که جایی پیدا شه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پست اول ویرایش شد.

دوستان توجه کنن چون یه مقداری شلوغم نمیتونم سریع درست کنم میز رو برای همین بابت تاخیرات عذر میخوام 🌷

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم یک نمونه نور پردازی  مانیتور :

البته قدیمی شده ولی ایده ش مهمه

0141d63a0d3fae65aabddec8a8876e52.thumb.jpg.ddcbd9d5ff7d7fe9566731cc727451fa.jpg

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Uranium گفته است :

پست اول ویرایش شد.

دوستان توجه کنن چون یه مقداری شلوغم نمیتونم سریع درست کنم میز رو برای همین بابت تاخیرات عذر میخوام 1f337.png

آقا شما کارت درسته 

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Uranium گفته است :

اینم یک نمونه نور پردازی  مانیتور :

البته قدیمی شده ولی ایده ش مهمه

0141d63a0d3fae65aabddec8a8876e52.thumb.jpg.ddcbd9d5ff7d7fe9566731cc727451fa.jpg

کفشام 

خیلی خوشگله😋

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

این تاپیک نباید خاک بخوره که داره خوبم خاک میخوره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، Wall Breaker گفته است :

این تاپیک نباید خاک بخوره که داره خوبم خاک میخوره.

درود داداشم

یه خورده سرم شلوغ خیلی  :)

آخر ساله همه چیز باید جمع بشه در ضمن موبایل ندارم عکس بگیرم واسه همین سمت میز نمیرم.

به شدت هم نیاز دارم :)

لینک به دیدگاه

در در 27 مرداد 1398 در 21:10، rahmanshahi گفته است :

دوستان اینجا فیبر کربن پیدا میشه؟؟؟

@qoqnoos

لینک به دیدگاه

درود

ارتفاع استاندارد میز گیمینگ یعنی جاییکه که ماوس قرار میگیره از زمین چقد باید باشه که کتف و دست آدم دیرتر خسته بشه؟؟

البته ارتفاع صندل هم مهمه که اونم 50 سانت هست و کف پاها رو زمین میشینه

لینک به دیدگاه

در در 27 مرداد 1398 در 10:14، Uranium گفته است :

جهت رنگ آمیزی و نور

225346356_95ac73209e724626847288fb6e4a31ab(1).thumb.jpg.936dab8cfca4e9813993eeb5949f0b5b.jpg

sdsd.thumb.jpg.56d0d73a9ead66c46f69ffe403d59aab.jpg

در رابطه با این عکس و نحوه ساختش هم از استارتر خواهش میکنم یه توضیحی بدن.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

تاپیک رو بیارید بالا خواهشا. من خیلی دنبال ساخت یه میز استاندارد و ارگونومیک هستم. کسی بتونه بسازه هزینه شم میدم. سرطان آرنج گرفتیم بخدا انقد پابجی بازی کردیم

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

دوستان بنده هم پیشنهاد بهتر دارم (بنظر خودم) که فکر میکنم مشکل خیلی از ما ها هست

طبق طرح اولیه اقای اورانیوم  میگم :

اگر جای دوپایه Hما بیایم دو  جک هیدرولیک یا تک جک با کورس 40سانتی بخریم و یه شیر هیدرولیک به همراه پمپ پدالی یا پمپ برقی فندگی که به ماشین وصل میشه  بخریم دیگه مشکل ارنج و ارتفاع نشیمن نسبت به میز و گردن درد رفع میشه 

نمونه تصاویر رو فرستادم

(قیمتش بسته به جنس فکر نمیکنم از یه صندلی مدیریتی گرون تر دربیاد..ولی اگر اینکار انجام بشه دیگه نیازی به صندلی هیدرولیکی نیست و میشه از صندلی ثابت استفاده کرد و بجاش ارتفاع میز رو تغییر داد. ...بنظرم مزیتی که اینکار خواهد داشت میشه از قطعات با کیفیت تر استفاده کرد و خرابی درش کمتر خواهد بود.....مثل فرق واتر کولر اوپن لوپ با CLOSE LOOP

enerpac-rc59.jpg

unnamed.jpg

پمپ-باد-ماشینی-سیار-جا-فندکی-مسافرتی.jpg

711802.jpg

لینک به دیدگاه

این طرح مد نظر بنده هست...(ببخشید که نقاشی هست دیگه من طراحی 3Dبلد نیستم😁)

تو طرح اول میز به صورت ثابت هست ..

اما توطرح دوم اگر توجه کنید پایه ها به سمت بیرون طراحی شده که اگر خواستین میز قابلیت چرخش داشته باشه یه موقع خدایی نکرده میز چپ نشه و کل قطعات میلیونی به فنا نره😅

رنگ بندی هم که مشخصه و به این صورت هست که:

رنگ سبز:جک هیدرولیک

رنگ نارنجی.........(برای طرح دومی هست ):رولبرینگ هست (حتما باید رولبرینگ استفاده بشه که بتونه تحمل کل فشار از طرف میز رو داشته باشه و خراب نشه)(قسمت پایین جک که نارنجی هست ربطی به رولبرینگ نداره ومنظور پایه جک بوده )

رنگ آبی: دو قطعه مثلث فلزی که کمک میکنه  تا ارتعاش های میز رو کمتر کنه زمانی که تکون میخوره

رنگ کرم: صفحه استیل هست که رابط بین میز (MDF)و رول برینگ یا جک باید باشه

.........................

نکات:

1-نکته ای که هست اگر بخواد اینکار انجام بشه .. رولبرینگ و جک هیدرولیک رو باید بدین جایی که پرس هیدرولیک داشته باشه تا برای شما کوپلش کنه

و قسمت بالا هم نیاز به جوش استیل بنظر داره یا حالا باید به جوشکار بدین تا تشخیص بده چه جوشی بزنه 

2-میشه هم مثل خیلی از طرح های دیگه در دوگوشه 2جک هیدرولیک مدنظر قرار داد که ولی باعث میشه اول میز دیگه قابل چرخش نباشه و دوم قیمت بالاتر میره

3-مشکلی که الان در این طرح دوم خودم فعلا میبینم این هست که اگر به این شکل درست بشه نمیشه میز رو تحت کنترل داشت ومیز میتونه راحت به سمتین به چرخه ...فعلا درفکر این هستم که ازکجا بشه قفلی ایجاد کرد که حرکت میز کنترل بشه 

................

یه عیبی هم که هست این منحنی وسط باید طولش بیشتر بشه ...اینکه عمق انحنا و طولش که کمتر باشه یا بیشتر  به عهده خودتون هست که چه مقدار باشه 

ببخشید زیاد شد ....تایپیک دررابطه با این موضوع بود .بنده هم طرح مد نظرمو گفتم...اگر پولشو داشتم بشخصه خودم انجامش میدادم😏

زیبایی کارم که خودتون استاد هستید بنده فقط  بیس اصلی رو مطرح کردم

Untitled.png

Untitled.png

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

داداش پیشنهادی که دادی واقعا جالبه ولی به شخصه فک میکنم سخته یکم اجرا کردنش ولی اگه بشه لامصب ی چیز فضایی میشه

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

داداش پیشنهادی که دادی واقعا جالبه ولی به شخصه فک میکنم سخته یکم اجرا کردنش ولی اگه بشه لامصب ی چیز فضایی میشه

والا بنظر منم تک نفره نمیشه اینکارو کرد حداقل به دونفر نیازه 

نمونه این میز هست اما اینکه  قابلیت تحرک داشته باشه اندک شماره ...مبحث دیگه این هست که الان فقط طرحه ...وقتی تو کار آدم وارد میشه تازه موانع کار مشخص میشه 

مثلا الان یه قسمت بزرگی از میز زیرش باید صفحه استیل کار بشه ...استیل هم با ضخامت 2-3میل اصلا با دریل عادی سوارخ نمیشه .باید دریل بتن کن باشه .....برش کاری هم سفارشی نمیشه کارکرد .چون تو کار متوجه میشی مثلا یه جاش باز نیاز به برش هست و....خلاصه .....دوتا مسعله توش خیلی مهمه 1-یه همکار حتما نیازه 2- ابزار برقی هم باید داشته باشی دم دست

لینک به دیدگاه

طرح خامی زیاد داره کلی هست ولی اگر حالا دوستان خواستن میتونم تکمیل ترش کنم 

روزی خواهم ساختش اما فعلا دستم خالیه 😅

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

خوب اگر به جای این همه کار یک صندلی بخریم که بشه ارتفاعش رو کم و زیاد کرد چی؟

اینطوری مثل من که دسته های صندلی حدود 30 سانتی متر پایین تر هستن می تونید استفاده کنید ولی باید کلا دستتون رو میز باشه. ( صندلی من قابلیت بالا و پایین رو داشت ولی خراب شد 😂چون ساخت دهه ی طلایی 70 هست🤣.)

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

والا بنظر منم تک نفره نمیشه اینکارو کرد حداقل به دونفر نیازه 

نمونه این میز هست اما اینکه  قابلیت تحرک داشته باشه اندک شماره ...مبحث دیگه این هست که الان فقط طرحه ...وقتی تو کار آدم وارد میشه تازه موانع کار مشخص میشه 

مثلا الان یه قسمت بزرگی از میز زیرش باید صفحه استیل کار بشه ...استیل هم با ضخامت 2-3میل اصلا با دریل عادی سوارخ نمیشه .باید دریل بتن کن باشه .....برش کاری هم سفارشی نمیشه کارکرد .چون تو کار متوجه میشی مثلا یه جاش باز نیاز به برش هست و....خلاصه .....دوتا مسعله توش خیلی مهمه 1-یه همکار حتما نیازه 2- ابزار برقی هم باید داشته باشی دم دست

اوه اوه با این شرایط که گفتی ی تیم میخواد نه دو نفر 😁 
ولی واقعا اگه جایی باشه که بتونه سفارشی میز درست کنه خیلی خوب میشه
حالا نه این میزی که شما گفتی چون فک میکنم این ی خورده سخت باشه ولی میز های گیمینگ که طرح هاشونم خوب باشه اصلا ندیدم تا حالا

در 5 دقیقه قبل، Snake fan گفته است :

خوب اگر به جای این همه کار یک صندلی بخریم که بشه ارتفاعش رو کم و زیاد کرد چی؟

اینطوری مثل من که دسته های صندلی حدود 30 سانتی متر پایین تر هستن می تونید استفاده کنید ولی باید کلا دستتون رو میز باشه. ( صندلی من قابلیت بالا و پایین رو داشت ولی خراب شد 😂چون ساخت دهه ی طلایی 70 هست🤣.)

نه صندلی به مرور زمان کلا اون قابلیتشو از دست میده ولی این چیزی که رفیقمون میگه خیلی باحال تره 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Aydin گفته است :

نه صندلی به مرور زمان کلا اون قابلیتشو از دست میده ولی این چیزی که رفیقمون میگه خیلی باحال تره 

و هزینه اش هم بیشتر.

البته صندلی داریم تا صندلی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...