رفتن به مطلب

کسی مشکل ریست شدن بایوس مادربرد بعد از خاموش شدن کامپیوتر داشته؟

mohammad7966
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. من با بودجه محدودی که داشتم یک سیستم کاریکاتوری بستم یعنی مثلا پردازنده اش بالاس و رمش پایین و....همین سیستم شد 6میلیون و 100

سیستم اینه:
مادربرد:گیگا b360 hd3

پردازنده : i5 8400

رم :2تا 4 گیگ اپیسر پنتر

هارد 1ترا وسترن دیجیتال بلو

پاور:580 وات گرین

سیستم سالمه و هیچ مشکلی نداره ولی یه عیب عیجبی تو مادربرد گیگا دیدم و تو بعضی از انجمن های خارجی هم تجربه شو دوستان خارجیمون داشتند.

شرح مشکل:وقتی کیس رو از برق می کشیدم یا دکمه پاور رو خاموش میکردم،تنظیمات بایوس ریسیت میشد و خطای BIOS has reset. Please re-config your BIOS set up items if needed میداد.اینم بگم ساعت و تاریخ اصلا تغییر نمیکرد و همیشه بعد از روشن شدن 4 تابوقی که مربوط به boot,cpu,vga,ram بود هم زده میشد.اگر سیستم ریستارت میشد یا خاموش ولی از برق نمی کشیدمش مشکلی نداشت و این پیغام ظاهر نمیشد.

بایوس رو آپدیت کردم فرقی نداشت.الان مشکل رفع شده ولی بعید میدونم به خاطر اون باشه:باطری رو درآوردم و بعد از چند دقیقه زدم.البته جهت باطری رو عوض کردم یعنی در حد چند درجه چرخوندمش و جا زدم.

اینم چندجا که مشکل نادر منو داشتن.تو خود انجمن گیگابایت خارجی این مشکلو داشتند و همین الان هم داشتند.مال همین یه ماه پیشه.

http://forum.gigabyte.us/thread/7341/boot-problems-after-unplugged-elite
https://forums.anandtech.com/threads/bios-keeps-resetting-on-gigabyte-mobo.2469764/

لینک به دیدگاه

این ممکنه مشکل از پاور باشه یا یه اتصال ریز روی مادربرد که باعث این مشکل میشه ! یا حتی بخاطر کیس ! 

پیشنهاد میشه 2 مورد رو تست کنید

سیستم رو بیرون کیس اسمبل و پروسه رو تست کنید ! 

و با پاور سیستم دیگه تست کنید ! 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohammad7966 گفته است :

شرح مشکل:وقتی کیس رو از برق می کشیدم یا دکمه پاور رو خاموش میکردم،تنظیمات بایوس ریسیت میشد و خطای BIOS has reset. Please re-config your BIOS set up items if needed میداد.اینم بگم ساعت و تاریخ اصلا تغییر نمیکرد و همیشه بعد از روشن شدن 4 تابوقی که مربوط به boot,cpu,vga,ram بود هم زده میشد.اگر سیستم ریستارت میشد یا خاموش ولی از برق نمی کشیدمش مشکلی نداشت و این پیغام ظاهر نمیشد.

باطری رو تعویض کنید

لینک به دیدگاه

تشکر از دوستان

دوستان مشکلم حل شده.خود باطری هم سالم هست چون تاریخ و ساعت تغییری نمیکنه.فقط خود باطری رو درآوردم و بعد از چند دقیقه جا زدم.البته باطری رو هم چند درجه چرخوندم نسبت به حالت اولیه اش که بعید میدونم اصلا ربطی داشته.

این کد خطا رو هم تو اینترنت جستجو کردم ،افراد نادری مشکلو داشتند.همش با مادربرد گیگابایت بوده.انگار باگی هست که تو مادربرد گیگا فقط دیده شده.

سیستم هم هیچ مشکلی نداره.دارم باش چندین ساعت بازی میکنم هیچ مشکلی مشاهده نشد.

لینک به دیدگاه

همانطور که دوستمون اشاره کردند ، به احتمال بالای 90 درصد باطری مین بوردشما  ضعیف شده و این تکونی هم که شما به باطری داده اید ممکنه فقط برای مدت کوتاهی جوابگو باشه

فعلا استفاده کنید ولی اگر دوباره با همین خطا مواجه شدید ، قبل از هر اقدام دیگری حتمأ ابتدا باطری مین بورد رو تعویض کنید

امتحانش ضرری نداره ... قیمت باطری بین 10 تا 20 هزار تومان بیشتر نیست و حتی مغازه های ساعت فروشی هم این باطری رو دارند

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

سلام.دوستان این سیستم من نمیدونم چه مرضی داره.اینو بگم به رم 8گیگ 2400 روی حالت xmp فعال کردم همون مارک اپیسر.دیفالتش روی 2133 بود.

الان اون مشکلی که توی پست اول شرح دادم حل شد،مشکل الان اینه که وقتی سیستم رو از برق نکشم،و ووقتی بخوام روشنش کنم،یه لحظه چراغ فن کیس خاموش میشه و سرعت فن پردازنده هم کم میشه و بعد روشن میشه.

اصلا نمیدونم این مرضی داره؟از طرفی خیلی از کابلای پاور رو جمع و جور کردم و نزدیک بدنه کیس گذاشتم.ممکنه علت مشکل این باشه؟

من البته به یه سه راهی وصلش کردم و سه راهی به محافظ برق و همیشه سه راهی رو خاموش میکنم ولی بعضی وقت ها ممکنه سه راهی رو خاموش نکنم.

ویرایش شده توسط mohammad7966
لینک به دیدگاه

دوستان فکر کنم مشکل از رمه.الان در کیس رو باز کردم.زمانی که چراغ های تست میرسه به رم این مشکل پیش میاد.قبلا 2 تا 4گیگ داشتم با فرکانس 2400 چیپ رم هم سامسونگ ساخته.
اومدم یه 8 گیگ خریدم ولی اینو هاینیکس ساخته و اونم روی 2133 و روی حالت xmp 2400 .

الان میفرمایید مشکل رمه؟راه حلی داره؟البته من بیشتر مواقع سه راهی رو خاموش میکنم.ولی اگر خاموش نکنم این مشکل پیش میاد

اینم اضافه کنم زمانی که 8گیگ رو خریدم،مادربرد دیفالت گذاشته بود روی 2133 ولی خب من حالت xmp رو فعال کردم

مشکل از رم 8گیگ بود.

الان رم 8گیگ رو درآوردم و همون 2تا 4گیگ رو گذاشتم و مشکل مشاهده نشد.حالا میشه کاری کرد با اضافه کردن رم 8گیگ این مشکل پیش نیاد؟

اینم بگم من 2تا 4گیگ رو توی کانال 2 و 4 گذاشتم و رم 8گیگ رو توی کانال 3.آرایش بندی اینها عوض بشه،میشه از مشکل جلوگیری کرد یا ربطی نداره؟

ویرایش شده توسط mohammad7966
لینک به دیدگاه

• 4 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...