رفتن به مطلب

استفاده از سی پی یو 9900 روی z370 بدون آپدیت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

من میخوام سی پی یو را 9900 بگیرم ولی از مادر برد z370  استفاده کنم.

می دونم که با آپدیت بایوس این امر ممکن هست ولی من سی پی یو نسل 8 یا پایین تر در دسترس ندارم.

اگر از این ترکیب 9900+z370 استفاده کنم سیستم بوت میشه که اجازه آپدیت بایوس را بده یا راهی هست

یا مجبورم z390 بگیرم.

یه سوال دیگه اصلا z390 چیزی به z370 اضافه داره که ارزش هزینه بیشتر را داشته باشه ؟

لینک به دیدگاه

قانونا امکانش نیست، مگه سری های جدید z370 باشه که خودشوت بایوس رو آپدیت کرده باشن. 

یه تعداد محدودی از بردها هم هستن که یه پورت usb مخصوص آپدیت بایوس دارن که بدون cpu هم کار می کنه، مگه مادربرد شما از اونا باشه. 

ولی جدی انقدر هم سخت نیست، شما باید مادربرد رو ببرید یه مغازه کامپیوتری تا با پردازنده خودشون آپدیت کنن. 

در آخر هم اگه اگه مدل های متوسط و بالا z370  رو بگیرید نباید مشکلی باشه و کار می کنه. مدل های ارزون شاید خیلی مناسب 9900k نباشه. 

لینک به دیدگاه

بیشترین فرق z370 و z390  برای این سی پی یو، اورکلاکه، یعنی z370 محدودیت اورکلاک داره برای 9900k

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، amir_amd گفته است :

من میخوام سی پی یو را 9900 بگیرم ولی از مادر برد z370  استفاده کنم.

می دونم که با آپدیت بایوس این امر ممکن هست ولی من سی پی یو نسل 8 یا پایین تر در دسترس ندارم.

اگر از این ترکیب 9900+z370 استفاده کنم سیستم بوت میشه که اجازه آپدیت بایوس را بده یا راهی هست

یا مجبورم z390 بگیرم.

یه سوال دیگه اصلا z390 چیزی به z370 اضافه داره که ارزش هزینه بیشتر را داشته باشه ؟

احتمال اینکه بوت بشه زیاده ولی بسته به مدل مادربردتون ممکنه نتونید از حداکثر فرکانس 9900 کا استفاده کنید، احتمالا 4.7  گیگاهرتز بیشتر نشه در حالت دیفالت مگر اینکه مادربرد های قدرتمند ماکسیموس داشته باشین.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir44 گفته است :

قانونا امکانش نیست، مگه سری های جدید z370 باشه که خودشوت بایوس رو آپدیت کرده باشن. 

یه تعداد محدودی از بردها هم هستن که یه پورت usb مخصوص آپدیت بایوس دارن که بدون cpu هم کار می کنه، مگه مادربرد شما از اونا باشه. 

ولی جدی انقدر هم سخت نیست، شما باید مادربرد رو ببرید یه مغازه کامپیوتری تا با پردازنده خودشون آپدیت کنن. 

در آخر هم اگه اگه مدل های متوسط و بالا z370  رو بگیرید نباید مشکلی باشه و کار می کنه. مدل های ارزون شاید خیلی مناسب 9900k نباشه. 

جایی هست لیست مادر بردهایی که از USB برای آپدیت بایوس استفاده میکنند باشه ؟

در 1 ساعت قبل، satchboogy گفته است :

بیشترین فرق z370 و z390  برای این سی پی یو، اورکلاکه، یعنی z370 محدودیت اورکلاک داره برای 9900k

من اصلا اور کلاک نمی کنم

در 59 دقیقه قبل، memex گفته است :

Asus z370 aii بگیر نیاز به اپدیت نیست

شاید همین را بگیرم

در 27 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

احتمال اینکه بوت بشه زیاده ولی بسته به مدل مادربردتون ممکنه نتونید از حداکثر فرکانس 9900 کا استفاده کنید، احتمالا 4.7  گیگاهرتز بیشتر نشه در حالت دیفالت مگر اینکه مادربرد های قدرتمند ماکسیموس داشته باشین.

چرا 

یعنی توی حالت توربو به 5 گیگاهرتز نمیرسه ؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

چرا 

یعنی توی حالت توربو به 5 گیگاهرتز نمیرسه ؟

نه دیگه، نمیتونه. در حقیقت محدودیت های VRM اجازه نمیده مصرف CPU از یه حدی بیشتر تجاوز کنه.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، amir_amd گفته است :

جایی هست لیست مادر بردهایی که از USB برای آپدیت بایوس استفاده میکنند باشه ؟

فکر نکنم جایی باشه و شما باید سایت مدل خودت رو چک کنی ولی اکثرا مادربردهای گرون مثل Asus maximus  این قابلیت رو دارن. 

luup_213.jpg

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

سلام

مدل مادربرد خودتون در قسمت ساپورت چک کنید تا ببینید قابلیت فلش بک رو داره یا نه

و اگر هنوز تهیه نکردید برد رو میتونید تماس بگیرید که قبل ارسال براتون بایوس بزنن یا شرکت گاانتی هم اگر ارسال کنید براتون بایوس میزنه

ویرایش شده توسط The.13east
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

سلام

مدل مادربرد خودتون در قسمت ساپورت چک کنید تا ببینید قابلیت فلش بک رو داره یا نه

و اگر هنوز تهیه نکردید برد رو میتونید تماس بگیرید که قبل ارسال براتون بایوس بزنن یا شرکت گاانتی هم اگر ارسال کنید براتون بایوس میزنه

ممنون

پس اسم قابلیتش فلاش بک هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...