رفتن به مطلب

راه اندازی اینترنت ملی، آمریکا را غافل گیر می کند

روبیک
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

پایگاه اطلاع رسانی دولت: راه اندازی اینترنت ملی، آمریکا را غافل گیر می کند

پایگاه اطلاع رسانی دولت (بخشی از گزارش) :

با انتشار خبر راه اندازی شبکه ملی اطلاعات(اینترنت داخلی) در آینده ای نزدیک که مهمترین دستاورد آن، ایجاد امنیت و مصون ماندن از حملات اینترنتی عنوان شده، آمریکا را به عنوان قلب و مغز سیستم سایبری جهان به عنوان صاحب و مالک اینترنت بین المللی با نگرانی هایی مواجه کرده که دستیابی به اهداف خود از طریق جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران را بسی دشوارتر از قبل و با هزینه های جبران ناپذیرتر خواهد دید.

تقی پور (وزیر ارتباطات ) تاکید کرده که در کنار شبکه ملی اطلاعات، اینترنت را به عنوان یک سرویس به همان شکلی که تاکنون وجود داشته است کماکان خواهیم داشت و پهنای باند داخل را به صورت امن و حفاظت شده برای کسب و کار اقتصادی و حریم شخصی خانوارها توسعه خواهیم داد.

وی تلویزیون اینترنتی، ویدئو درخواستی، آموزش از راه دور، دورکاری، سلامت الکترونیکی و تجارت الکترونیکی را از جمله برنامه‌های قابل ارائه برروی شبکه ملی اینترنت عنوان کرد و افزود: شبکه ملی اینترنت یا شبکه اطلاعات ملی بر پایه پروتکل اینترنت طراحی شده و یکی از زیر ساختهای اصلی دولت الکترونیک محسوب می شود و پهنای زیاد باند، ارسال تصویر، صوت و حجم زیاد اطلاعات از ویژگی های این شبکه است.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به به! به به! :D

خیلی هم خوب! :lol:

اما جدی میگم: چیزه خوبی هست. نگران نباشید. کاربردهای خاص خودشو داره. جلوی اینترنت کنونی رو نمیخواد بگیره.

1 دقیقه پیام بازگانی:

دلار شده 1625

خوب

ادامه بحث:

IP MEDIA که چند روز پیش تو برنامه بروز توضیج دادن که بر بستر همین شبکه اجرا میشه و خیلی جالبه. البته باید رو محتوای برنامه ها کار کنن.

در کل چیزه خوبیه. خیلی کشورها دارن اینو. و ما تنها کشور نیستیم.

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

فکر میکنم این مسئله در کنار اینترنت فعلی قرار میگیره و فکر میکنم چیز خوبی باشه و کم کم توش پیشرفت هم اگر حاصل بشه نکات مثبت زیادی رو به همراه خواهد داشت

البته همه اینها میتونه در صورتی مفید باشه که اینترنت فعلی اسیبی بهش نرسه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مخصوصا برای MW بازها و بقیه کسانی که برای بازی از اینترنت استفاده میکنن خوب میشه.ماها سرویس دیدیکیت داریم و نیازی به سرور های خارجی نداریم.

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

بنده از بحث ازاد بدم نمیاد ولی متاسفانه امکانش نیستش و هممون میدونیم پس از بنده خرده نگیرید

من اعتقاد دارم هر چیزی درست اجرا بشه خوبه حالا اگر بد اجرا شد !!!!!.......... !!!! اجرا شده دیگه

لینک به دیدگاه

اگه به همین صورت که چه الان و چه قبلا می گن و گفتن در کنار اینترنت باشه اتفاقا خوب هم هست ولی تو ایران یه چیزی میگن فردا و در عمل چیز دیگه ای میشه (دوستان بحث من رو ادامه ندید!!!).

لینک به دیدگاه

دوستان بعنوان کسی که تا حدود زیادی از قضایا خبرم دارم و در جریانم باید بگم اینکار انجام میشود

اما نتیجه اش بستگی به عملکرد کسانی خواهد داشت که سیستم را در دست میگیرند، چرا؟

• اگر پهنا باند داخلی جز ترافیک کاربران محسوب نشود (( یک امتیاز مثبت ))، هرچند که شرکت ها پهنا باند دااخلی را باز جز ترافیک کاربران حساب خواهند کرد
  • اگر مرکز داده هایی که در ایران فعالیت میکنند پهنا باید داخلی و خارجی که به یک سرور اختصاص میدهند را تفکیک کنند و پهنا باند داخلی را با هزینه یک دهم و پایینتر ارائه بدهند (( یک امتیاز مثبت ))، که شواهد امر خلاف این موضوع است
  • اگر محدودیت سرعت و ترافیک حجمی برای کاربر نهایی روی شبکه داخلی در نظر گرفته نشود با قیمت منصفانه زیر 10000 تومن ( یک امتیاز مثبت )، اما براساس تعرفه های های اعلامی توسط خود مخابرات بطور میانگین یک سرویس اینترانت داخلی با سرعت 128 ماهانه حدود 27000 تومن هزینه دارد

,....

میدانید با شیوه عملکردی این عزیزان ما در ایران 3 تعریف داریم:

1. اینترانت داخلی

2. اینترنت ملی

3. اینترنت

اما نکته جالب اینست که در عمل اینترانت داخلی جزی از اینترنت ملی است و تعرفه آن بالاتر است، یعنی شما اگر اینترنت ملی استفاده کنید به اینترانت ملی هم دسترسی دارید و با هزینه پایینتر!!!!

همین پروژه IP MEdia که خیلی روش تبلیغ میکنند:

1. برآوردی که بنده داشتم و مسئول سروش سیما هم نتوانست آنرا رد کند شما باید ماهیانه حدود 14000 تومن برایش هزینه کنید، نکته جالب اینکه خود باکس هم حدود 100 هزارتومن برای شما خرج بر می دارد
  2. در آینده نزدیک شما به ازا هر سرویسی که غیر از تلویزیون از آن استفاده کنید باید مبلغی بعنوان کارمز بدهید
  3. نکته جالب تر این باکس این است که سیستم عاملش WinCE می باشد، که هیچگونه سیستم امنیتی ندارد و من به شما نوید یک کلاهبرداری میلیاردی را در آینده از طریق این باکس می دهم، کسانیک به ساختار نفوذ به سیستم ها و تکنیک های هک و حمله به سیستم ها آشنا هستند و یکبار عملکرد دستگاه را از نزدیک دیده باشند، می دانند که منظور من چیست.

اینجا خطاب به رئیس رسانه مجازی صدا وسیما میگویم:

شما اگر به وقت مردم اهمیت میدهید لطفا سرویس EPG را روی شبکه دیجیتال فعال نمایید و کانال ها را بر روی یک باند قرار بدهید تا کاربران براحتی هر زمان که خواستند برنامه های خود را بتوانند با کوچکترین تنظیم بر روی یک فلش ضبط نمایند با این کار دیگر نیازی به دستگاه جدید اونم بخاطر یک تایم شیفت نیست و همان دستگاه های دیجیتال قابلیت تایم شیفت را با کمترین هزینه برای کاربر فراهم میکنند

برادر من درست است که هزینه ای صدا و سیما در توزیع و ... برای صدا و سیما صفر است اما به خدا بد نیست هزینه ای که در این شرایط اقتصادی به یک خانواده وارد میشود را در نظر بگیرد

شما با اینکارتان بصورت عجله ای یک طرح را که میتواند ایران را بعنوان یک وزنه در حوزه فناوری اطلاعات در جهان قرار دهد و حدود 1 میلیون شغل در ایران برای افراد فعال در حوزه آی تی فراهم کند و یک ساختار مدیریتی کشور را بطور 100 تغییر دهد ( بعنوان مثال کاهش یک جنس 2000 هزار تومنی به 900 تومن در بخش نیاز اولیه خانواده ) را دارید می سوزانید

البته حق دارید کسی که مدعی است بالاترین قدرت کشوری را در اختیاردارد و دارد متولی شبکه میشود باید به طرح و حرف کسانی چون من گوش ندهد

فعلا تا اقدام بعدی آقایون اطلاعاتی از این باکس بیشتر نخواهم داد اما بستگی به عملکردشان اطلاعات دقیق تری را در اختیار کاربران خواهم گذاشت

خطاب به جناب وزیر ارتباطات و مشاورانشان که فکر میکنند شبکه پاک را تنها با محدود کردن اینترنت میتوان اجرا کرد باید بگویم بد نیست به سخنرانی

دکتر شهریاری ( رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه ) در کنفرانس نمایشگاه الکامپ 2011 ( که به لطف ایشون و برگزار کنندگانش ناقص برگزار شد )

مراجعه کنند تا بفهمند نا سالم بودن شبکه مشکل ما نیست بلکه عدم صحیح استفاده کاربران ما مشکل است و راه حل آن محدود کردن شبکه نیست و نخواهد بود

هر چند بعید میدانم جناب وزیر با تاخیری که داشتند و بعد مشغول عکس گرفتن بودند، چیزی فهمیده باشند

شخصا ماندم چطوری میشود یکسال قبل از افتتاح طرح بودجه را دریافت نمایند، کمتر از دو ماه مانده به 22 بهمن اعلام شود که تازه قرار است اتاق فکر تشکیل گردد و کمتر از یکماه به تاریخ 22 بهمن وعهده پرده برداری داده میشود!!!

البته تازمانیکه همه فکر میکنند باید NGN راه اندازی شود تا بتوان لایه Application را بصورت ارزش افزوده رسما ارائه داد نباید بیش از این انتظار داشت

چون این مفاهیم و تبصره و کاغذ بازی ها تنها بسود یک عده خاص دارای مجوز بیش نیست؟!

بعلت درگیری کاری و درسی، وقت اطلاع رسانی در فروم های مختلف را ندارم، در نتیجه از دوستانی که میتوانند حرف منرا در فروم های دیگر نقل قول کنند

خواهشمندم اینکار را بصورت کامل و رعایت قانون کپی رایت انجام بدهند و منبع را که سایت لیون است در پایین نقل قول اعلام نمایند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صحبت هاتون جالبه. البته من زیاد در اینباره اطلاعی ندارم.

فقط در مورد EPG میتونم بگم که در حال برنامه ریزی برای نصب و راه اندازی هستند. من هفته پیش تو اخبار شنیدم.

لینک به دیدگاه

اگر محدودیت سرعت و ترافیک حجمی برای کاربر نهایی روی شبکه داخلی در نظر گرفته نشود با قیمت منصفانه زیر 10000 تومن ( یک امتیاز مثبت )، اما براساس تعرفه های های اعلامی توسط خود مخابرات بطور میانگین یک سرویس اینترانت داخلی با سرعت 128 ماهانه حدود 27000 تومن هزینه دارد

اینو مطمئنید ؟؟؟؟ مگه میشه !! تا همین چند سال پیش اینترنت 64 تو شهر ما 25 تومن و در طول چندین سال اومد الان به نرخ منطقی و ارزون رسیده ولی حالا بازم یک مرتبه میخوان ببرن به قیمت های چند سال پیش ؟

با این حساب اینترنت با توجه به فتوای مجتهدین شرعاٌ حرامه !!

((آقای حسینی تورو خدا بیا آشتی کنیم دیگه پست های منو پاک نکن )) :huh: :D

ویرایش شده توسط sinastar
لینک به دیدگاه

دوست عزیز واسه مطمئن شدن من میتوانید به بخش تعرفه های علام شده پنج ناحیه مخابراتی کشور مراجعه کنید و تعرفه های اینترانت را ببینید!!!

در ضمن من نمیدونم شما چطوری به قیمت های ارائه شده توسط سرویس دهندگان ADSL، قیمت ارزان و منطقی می گویید؟!

1.تا جایی که من میدانم در مجوز هیچکدام چیزی تحت عنوان فروش حجمی وجود ندارد

2.شما برای یک سرویس 256 با محدودیت 10 گیگ در ماه بطور متوسط 25000 تومان پرداخت میکنید که براساس قانون اولا فروش حجمی

وجود ندارد، دوما قیمت نامحدود آن چیزی معادل 13000 تومان (براساس باندی که ایران در اختیار دارد و به شرکت ها داده است)

البته تو جامعه ای که کاربران فکر میکنند سرعت یک سرویس 128 باید موقع دانلود چیزی حدود 100 KB/s باشد باید این اتفاقات بی افتد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز واسه مطمئن شدن من میتوانید به بخش تعرفه های علام شده پنج ناحیه مخابراتی کشور مراجعه کنید و تعرفه های اینترانت را ببینید!!!

در ضمن من نمیدونم شما چطوری به قیمت های ارائه شده توسط سرویس دهندگان ADSL، قیمت ارزان و منطقی می گویید؟!

2.شما برای یک سرویس 256 با محدودیت 10 گیگ در ماه بطور متوسط 25000 تومان پرداخت میکنید که براساس قانون اولا فروش حجمی

وجود ندارد، دوما قیمت نامحدود آن چیزی معادل 13000 تومان (براساس باندی که ایران در اختیار دارد و به شرکت ها داده است)

البته تو جامعه ای که کاربران فکر میکنند سرعت یک سرویس 128 باید موقع دانلود چیزی حدود 100 KB/s باشد باید این اتفاقات بی افتد.

100٪ موافقم آقای حسینی .. :D

لینک به دیدگاه

منظور من اصلاٌ این نبود که قیمت ها حالا ارزون هست فقط اینو میخوام بگم که چند سال پیش برای یه اینترنت 128 باید 30 تومن میدادیم اما الان حداقل با 12 الی 15 تومن حل میشه

حداقل دیگه قیمت ها به اول برنگرده ؛ من خودم الان 512 با ترافیک 3 گیگ دارم 20 تومن ولی چند سال پیش همچین سرعتی یک آرزویی بیش نبود

البته اینو قبول می کنم که در مقایسه با سایر کشور ها قیمت اینترنت و سرعت اینترنت ما کلا از مرحله پرته !!

وجود ندارد،

2 یا 3 روز پیش یه آقایی که ظاهرا مسئول اینترنت کل کشور بود تو برنامه صفر و یک داشت صحبت می کرد و همین سوال رو ازش پرسیدن و ایشون گفت که این قانون ممنوعیت فروش اینترنت حجمی قرار بود از 18 شهریور 90 اجرا باشه ولی چون هیچ کدوم از شرکت های ارائه دهنده آمادگی برای این کار رو نداشتن فعلا تا اطلاع ثانوی این قانون اجرا نمیشه ، :(

ایشون گفت زیر ساخت های اینترنت کل برای اینترنت پرسرعت در حدی است به طور متوسط برای هر کاربر ایرانی یک اینترنت با سرعت 128 کیلوبایت میشه تامین کرد !!! و ارائه سرویس های پر سرعت تر نیاز به زمان برای ترمیم زیر ساخت ها داره !! :huh:

حالا تو کشور های جهان 128 کیلو کلا از رده خارج شده ولی اینجا اینترنت پر سرعت محسوب میشه :huh:

لینک به دیدگاه

1. دوست عزیز چند سال قبل شما بابت 128 نامحدود مبلغ 30000 تومان میدادید که الانم همین مبلغ را میدهید

( قابل توجه جناب وزیر که هر سال 20 درصد کاهش قیمت اعلام میکنند )

2. دوست عزیز طبق قانون از 10 سال پیش که مجوز های ADSL داده شد اصلا مجوز فروش حجمی داخل آن قید نشده بود

پس حرف ایشون توجیه بیش نیست، اگر دقت کرده باشید وقتی جناب وزیر چند سال قبل گفتن امسال 20 درصد کاهش داریم

با یک شک قیمتی و افزایش مواجع شدیم ( توطئه شرکت های سرویس دهنده )

ببخشید آمادگی نداشتن هیچ معنی ندارد، یک سیستم فروش مکانیزه است که سرویس داخل آن تعریف میشود و بس!!!

کلا بحث سر این است که تعدادی از سرویس دهنده ها خود را متولی اینترنت ایران میدانند و در وزارتخانه و چند نهاد وابسته

نفوذهای شدیدی دارند درنتیجه تا کاربران به صحنه نیایند، کاری از دست وزارتخانه و سازمان تنظیم مقررات بر نمی آید.

3. زیرساخت شکر خدا توانایی آنرا دارد که به هر فرد یک سرویس 512 اختصاصی بدهد اما چرا اتفاق نمی افتد

داستان چیزی دیگری است.

بعنوان کسی که تو این حوزه کمی تجربه دارم به شما میگویم سرعت 128 واقعی برای سرویس وبگردی و حتی تلفن اینترنتی

هیچ تفاوتی با سرعت های بالاتر نمیکند،

تفاوت زمانی محسوس میشود که شما قصد گرفتن داده هایی با حجم بالا مثل برنامه، فیلم و ... داشته باشید

دوستان مخابراتی و عزیزان برنامه ریز کشوری که قول میدهم حتی یه نصب ویندوز هم بلد نیستند، فکر میکنند برای رفع مشکلی

که جناب دکتر شهریاری (طبق گفته ایشون 10 سال قبل قوه قضاییه هشدار داده است) در کنفرانس الکامپ 90 به اون اشاره کردند باید

سرعت کاربران محدود باشد اما راه حل چیز دیگری است و اینا غافل!!!

سرعت 128 یک سرعت استاندارد و پایه برای صوت و وبگردی است بطوریکه اگر شما کشورهایی مثل آمریکا را حتی نگاه کنید

پهنا باند سرویس های ماهواره ای که بصورت اختصاصی به مردم و یا تجار در حال سفر خود میدهند سرعت 128 است زیرا نیاز

تلفن اینترنتی و وبگردی وی را رفع می نماید

امروز تو سایت پلیس فتا بودم واقعا متاسفم وقتی در آیین نامه های تصویبی خود اعلام میکنند باید کافی نت ها پورت USB سیستم ها را ببندند؟!!

یا مثلا میخواهند هشدار در مورد جاسوسی سیستم عامل اندروید بدهند، چون خود نفهمیده اند که داستان چیست یک فایروال معرفی میکنند؟!!!

اگر وصیت نامه امام را خوانده باشید در آن آمده است که استکبار برای حکومت بر جامعه مردم را در ناآگاهی نگه میدارد.

همانکاری که در حوزه آیتی کشور ما توسط یک سری شرکت ها در حال انجام است و شما عمق فاجعه را زمانی میبینی که یک دانشجو

فارغ التحصیل رشته کامپیوتر هنوز دقیق نمیداند سیستم عامل چیست و چگونه باید آنرا نصب کند؟!!!

البته این میان خود کاربران هم مقصر هستند

-_-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تعرفه شبكه ملي داخل كشور آسیاتک :huh:

شبكه ملي داخل كشور 512 كيلو بيت ( اينترانت ) 500000 ريال

شبكه ملي داخل كشور 1024كيلو بيت ( اينترانت ) 750000 ريال

انجمن نظام صنفی رایانه ای ایران: با راه‌اندازی شبکه ملی تا ۲ هفته ی دیگر ارتباط ايرانیان با اينترنت جهانی مسدود می‌شود.

پیام کرباسی، سخنگوی انجمن نظام صنفی رایانه‌ای روز سه‌‌شنبه (۱۳ دی ۱۳۹۰) در گفت‌وگویی با روزنامه «روزگار» گفته است که به‌زودی شبکه‌ی اینترنت ملی (اینترانت) در ایران راه‌اندازی می‌شود و با افتتاح اینترنت ملی، ارتباطات اینترنتی ایران با اینترنت جهانی قطع خواهد شد. یک عضو دیگر انجمن نظام صنفی رایانه‌ای که نامش فاش نشده است، در گفت‌وگو با همین روزنامه اعلام کرده که دلیل کندی و اخلال شبکه‌ی اینترنت در روزهای اخیر نیز تلاش‌ها و آزمایش‌ها برای راه‌اندازی اینترنت ملی است. این مقام مدعی شده است که اینترنت ملی تا دوهفته‌ی دیگر در کشور به‌راه خواهد افتد. پیش از این رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فن‌آوری نیز از راه‌اندازی اینترنت ملی خبر داده بود و گفته بود که در چنین طرحی، تمام سایت‌های غیراخلاقی و ضداسلام مسدود خواهند شد. مسئولان دولتی نيز گفته‌اند اينترنت ملی حداکثر تا ۲۲ بهمن سال جاری راه‌اندازی می‌شود.

قطع شدن اینترنت تو خبر بالا بیشتر شبیه جک هست اصلا منظورش مشخص نیست چی هست!؟

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

دوستان زیاد خودتان را نگران نکنید کلا بحث سر اینه دو نفر از آقایون دولتی سال پیش یه شکر خوردن اما نمیدونن بعضی موقع ها

یه چیز اشتباه باید بی سرو صدا بیخیالش شد نه اینکه اینطوری گند بزنن به گند قبلی!!!

آخرین خبری که شخصا دارم در اجرای طرح به یه سری مشکلات برخوردن که الان احتمالش هست که بیخیال این طرح بشوند و

اونو با یه طرح عجیب و مزخرف تر از این جایگزین کنند، فعلا باید صبر کرد دید نتیجه گروه کارشناسی اینها به کجا میکشه -_-

وضع اینترنت فعلی هم بخاطر بازه زمانی انتخابات هست که واردش شدیم

یه دوستی دارم میگه کارهای احمقانه زیاد انجام میشه اما بعد بیخیالش میشن، پس زیاد نگران نباشید ;)

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...