رفتن به مطلب

مکانی برای بحث و گفتگو در مورد بازی های رایانه ای

Goorani
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

خب دوستان از اسم تاپیک همه چیز مشخصه

هرگونه بحث و گفتگو و یا ارائه اخبار مربوط به گیم در این تاپیک آزاد هست و هیچ محدودیتی برای چت و نقل قول کردن وجود نداره

فقط به همدیگه توهین نکنید

و تا حد ممکن از بحث های سیاسی حتی مربوط به بازی هم خود داری کنید

ممنون

ویرایش شده توسط (Naughty boy)
لینک به دیدگاه

ایول کار خوبی کردی واقعا چنین تایپیکی لازم بود

راستی میگن Gears 5 تو استیمم عرضه میشه

اگه اینطوری باشه پس فکر کنم زود و راحت کرک بشه درسته؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، (Naughty boy) گفته است :

درود.

اول بگم خخخ

دوم خودمم یه همچین تاپیکی به ذهنم رسیده بود ولی گفتم الان بزنم دوستان میگن فلان و..

ولی واقعا یجورایی نیاز بود اینجام راحت همه میتونن نظر بدن تنها حمایتی هم که بنده میتونم ازتون بکنم همین بود.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، sajad-tnt گفته است :

مگه مهدکودکه؟1f644.png

شما فکر میکنی مهد کودک نیست؟😃

هر روز جنگ و دعواس اینجا

خب یجا باشه بندگان خدا تخلیه بشن😁

در 20 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

درود.

اول بگم خخخ

دوم خودمم یه همچین تاپیکی به ذهنم رسیده بود ولی گفتم الان بزنم دوستان میگن فلان و..

ولی واقعا یجورایی نیاز بود اینجام راحت همه میتونن نظر بدن تنها حمایتی هم که بنده میتونم ازتون بکنم همین بود.

موفق باشید.

قربونت

زیاد به فلان و ... توجه نکنید

یه محلی میشه هم برای تخلیه روانی دوستان و هم باب تفریح و خندس😄

دوستان اگه نظری دارن در مورد بهتر شدن اسم تاپیک اعلام کنن تا قابلیت  ویرایش حذف نشده

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

سلامت باشی

اره فکر کنم رو استیمم میاد و دیگه مصیبت اشتراکی  و بعد یه سال کرک دردسرساز اومدن رو نداریم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، (Naughty boy) گفته است :

هرگونه بحث و گفتگو و یا ارائه اخبار مربوط به گیم در این تاپیک آزاد هست و هیچ محدودیتی برای چت و نقل قول کردن وجود نداره

ممنون

در 1 ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

دقیقا یه تاپیکیه واسه جفتتون😂دیشب ول کن نبودید که

راستی اینو بگم رفیقم آلمانه هر روز استریم میره خواستی پیام بده کانال یوتیوبش رو بدم بهت

2000یورو درآمد داره بیمارستان کار میکنه 600یورو مالیات میده 300یورو میخوره 800اجاره😂چقدرش رو میمونه؟خودشو سرویس کرد یه پلی استیشن بخره یه گیم نمیتونه بخره😂 اما مثل ما ایرانی ها 80تا بازی کرکی تو سیستمش نصب نیست تو استیم هم زیاد بازی نداره اینم خواستم بهت بگم چون میدونم آدم متعصبی هستی یه میلیارد هم داشته باشی یه قرون برای گیم نمیدی همونطور که ملت شریف واسه فیلم و موسیقی داخلی پول نمیدن جز سینما که اجباریه ، من مخالف کرکی بازی کردن تو ایران با توجه به شرایط خاصش نیستم اما وقتی میبینم برای موارد داخلی هم پول صرف نمیشه ترجیح میدم سکوت کنم چون یه عده اربده بکش میان  میگن جمع کنید این حرف ها رو مسخره است😂

بحث فرهنگی و اخلاقی تو این خراب شده مسخره است تو تاکسی طرف هی ناله میکرد بعد هزنیه تاکسی که دو هزار و پونصد تومن بود از یه زن و شوهر اصفهانی نفری 7 تومن گرفت ! اونم من درست متوجه نشدم بعدش رفیقم بهم گفت ازشون اینقدر گرفته، دوران دانشجویی با حقوق 700تومن همین دو سه سال پیش گیم میخریدم هزینه دانشگاه هم میدادم چک میگرفتم از آشنامون میدادم دانشگاه🤗اینا رو نزاری به حساب بچه پولداری

یه بارم گفتم شغل شما موقعیت اجتماعیتون رو مشخص میکنه باز یه عده اربده بکش و دلال ریختن اونجا ناله کردن که حقوق اینقدر و اونقدرشغل و موقعیت اجتماعی چرنده ! بعد برای عروسیش 400میلیون خرج میکنه از اونور ناله میکنه !!!!🙄من حاضرم شرط ببندم بخاطر جو  اجتماعی سطح بالای ایران هر شخص با حقوق 10 میلیون و دلار 5تومن بازم پول گیم نمیده ولی عروسی میگیره 200تا 600میلیون خرج میکنه ماشین فلان میخره ولی پول گیم نمیده🙃

در ضمن من 60دلار پول گیم نمیدم قبلا میتونستم الانم نمیتونم صبر میکنم حدودا نصف بازی هام از ریجن ایران با قیمت USبوده که خریداری کردم و CD KEYهای گلوبال گرفتم برو امتیازت منو چک کن،با تخفیف میخرم، یادمه دو سه سال پیش Alan wake تخفیف خورده بود 90 درصد شما که اینو صد بار تموم کردی رفتی 2 دلار پول بدی؟اونم موقعی که دلار 3200بود ندادید دیگه چون آدم پول گیم نمیده🙄شما می خوای این موضوع رو ربطش بدی به اقتصاد من اینطور نمیبینم بازم میگم به کسی ایراد نمیگیرم کرکی بازی کنه ولی شما دیگه نباید بیایی ما رو مسخره کنی ، مطمئنم استیم بیاد ایران نمایندگی ایجاد کنه و با توجه به شرایط ما قیمت ها تعیین بشه بازم کسی پول نمیده  کشوری که در هر زمینه ای آموزش درستی نداره  تهش میشه جنگل و یه مشت اسلحه بدست ، خاورمیانه ماهیتش کلاش و موشک است و  عمل صالح ! بقیه حرف ها چرنده مسخره است و به قولی جمع کنید این حرف ها روووووووووووووو(اربده)، خداحافظ شما😁

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

دقیقا یه تاپیکیه واسه جفتتون1f602.pngدیشب ول کن نبودید که

راستی اینو بگم رفیقم آلمانه هر روز استریم میره خواستی پیام بده کانال یوتیوبش رو بدم بهت

2000یورو درآمد داره بیمارستان کار میکنه 600یورو مالیات میده 300یورو میخوره 800اجاره1f602.pngچقدرش رو میمونه؟خودشو سرویس کرد یه پلی استیشن بخره یه گیم نمیتونه بخره1f602.png اما مثل ما ایرانی ها 80تا بازی کرکی تو سیستمش نصب نیست تو استیم هم زیاد بازی نداره اینم خواستم بهت بگم چون میدونم آدم متعصبی هستی یه میلیارد هم داشته باشی یه قرون برای گیم نمیدی همونطور که ملت شریف واسه فیلم و موسیقی داخلی پول نمیدن جز سینما که اجباریه ، من مخالف کرکی بازی کردن تو ایران با توجه به شرایط خاصش نیستم اما وقتی میبینم برای موارد داخلی هم پول صرف نمیشه ترجیح میدم سکوت کنم چون یه عده اربده بکش میان  میگن جمع کنید این حرف ها رو مسخره است1f602.png

بحث فرهنگی و اخلاقی تو این خراب شده مسخره است تو تاکسی طرف هی ناله میکرد بعد هزنیه تاکسی که دو هزار و پونصد تومن بود از یه زن و شوهر اصفهانی نفری 7 تومن گرفت ! اونم من درست متوجه نشدم بعدش رفیقم بهم گفتريالمن دوران دانشجویی با حقوق 700تومن همین دو سال پیش گیم میخریدم هزینه دانشگاه هم میدادم چک میگرفتم از آشنامون میدادم دانشگاه1f917.pngاینا رو نزاری به حساب بچه پولداری

یه بارم گفتم شغل شما موقعیت اجتماعیتون رو مشخص میکنه بازی یه عده اربده بکش و دلال ریختن اونجا ناله که حقوق اینقدر و اونقدر بعد برای عروسیش 400میلیون خرج میکنه !!!!1f644.pngمن حاضرم شرط ببندم بخاطر جو  اجتماعی سطح بالای ایران هر شخص با حقوق 10 میلیون و دلار 5تومن بازم پول گیم نمیده ولی عروسی میگیره 200تا 600خرج میکنه ماشین فلان میخره ولی پول گیم نمیده1f643.png

در ضمن من 60دلار پول گیم نمیدم قبلا میتونستم الانم نمیتونم صبر میکنم حدودا نصف بازی هام از ریجن ایران با قیمت USبوده که خریداری کردم و CD KEYهای گلوبال گرفتم برو امتیازت منو چک کن،با تخفیف میخرم، یادمه دو سه سال پیش Alan wake تخفیف خورده بود 90 درصد شما که اینو صد بار تموم کردی رفتی 2 دلار پول بدی؟اونم موقعی که دلار 3200بود ندادید دیگه چون آدم پول گیم نمیده1f644.pngشما می خوای این موضوع رو ربطش بدی به اقتصاد من اینطور نمیبینم بازم میگم به کسی ایراد نمیگیرم کرکی بازی کنه ولی شما دیگه نباید بیایی ما رو مسخره کنی ، مطمئنم استیم بیاد ایران نمایندگی ایجاد کنه و با توجه به شرایط ما قیمت ها تعیین بشه بازم کسی پول نمیده  کشوری که در هر زمینه ای آموزش درستی نداره  تهش میشه جنگل و یه مشت اسلحه بدست ، خاورمیانه ماهیتش کلاش و موشک است و  عمل صالح ! بقیه حرف ها چرنده مسخره است و به قولی جمع کنید این حرف ها روووووووووووووو(اربده)، خداحافظ شما1f601.png

به به خوب شد اومدی کارت داشتم🤨

خب اول که گفتی طرف دو هزار یورو حقوق می گیره و 600 دلارم مالیاته

من هم ایتالیا یه زن و شوهر رو میشناسم

و هم تو امریکا

این خانم تو ایتالیا خالص دریافتیش 1700 دلاره و یه کارمند ساده تو یه شرکت خصوصی و شوهرش حدود دو الی دو هزار و پونصد دلار درامد و دریافتی خالصشه(تازه ایتالیا زیاد وضعیتش خوب نیست و نسبت به خیلی کشورا هم هزینه ها بالاس هم حقوقا خیلی کمه)

تو امریکا هم این رفیق ما چیزی حدود 6 هزار دلار درامد داره والبته ایشون در زمینه تخصصی تر فعالیت دارن ولی میگه درامد کمتر از 2500 دلار معمولا وجود نداره و اکثرا خالص دریافتیشون بیش از 3 هزار دلاره

حالا دوستان دیگه هستن که میتونن تایید یا رد کنن

این رفیق شما تو کشور المانی هست که اتفاقا درامد و کف حقوقی بالاتر از بیشتر  کشورهای اروپایی هست و معلوم نیست کدوم زیر پله ای کار پیدا کرده که ماهی 1400 دلار براش میمونه🤔

تازه بازم به نکته خوبی اشاره کردی که طرف نمیتونه یدونه بازی بخره و با بدبختی پلی استیشن جور کرده

خب اگه به نظرت عامه مردم اروپا و امریکا وضعشون همینه پس کی بازی میخره و هر سال گوشی ایفون هزار دلاریشو عوض میکنه و بابت هر نرم افزار ساده ای چند ده دلار هزینه میکنه؟

شما نباید استثناها رو برای اثبات حرف خودت ملاک قرار بدی

بخوام امار رسمی درامد هم بیارم که کلا حرفی براتون باقی نمیمونه

فقط یه موردش اینجا ذکر میشه

https://fa.wikipedia.org/wiki/فهرست_کشورها_بر_پایه_درآمد

اینو هم ببین تا یکم بیشتر روشن بشی

udl6.png

شما خودت حرفه منو داری ثابت میکنی چون میگی کسی که 1400 دلار درامدشه به گفته شما پول نداره واسه خرید بازی و من معادل سازی کردم و بهت گفتم به نظرت همون اروپایی حاضر بود 500 دلار بده بابت بازی؟60 دلار نداره بعد 500دلار بده؟ولی شما انتظار داری  یه ایرانی که درامدش دو میلیونه 500 بده بابت بازی(یا حتی بیشتر)و اگه این کارو نکنه بهش میگی بی فرهنگ

چرا دوست داری اینطوری هموطنتون رو زیر سوال ببرید؟

در ضمن کی گفته اگه قیمت منطقی باشه کسی پول نمیده؟

من خودمidm اصلی و اورجینال دارم.انتی ویروس اورجینال دارم.سریال های کلوپی ایرانی رو رایگان دانلود میکنم ولی یه مبلغی تا جایی که در توانمه پرداخت میکنم

و نگید که من استثنا هستم

اگه استثنا بودم الان این همه سریال شبکه خانگی تولید نمیشد،سینما درش تخته میشد و خیلی موارد دیگه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ahmad35 گفته است :

من که میگم البته مودبانه رو حذف کن یا البته رو

اره اینطوری بهتره

اعمال شد😁

بقیه نظری دارن بگن

در 44 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

دقیقا یه تاپیکیه واسه جفتتون1f602.pngدیشب ول کن نبودید که

من که دیشب سریع رفتم لالا😄

ولی در کل با نظر ایشون موافقم چون با این درامدا به نظرم اصلا منطقی نیست هزینه چند 10 دلاری برای بازی!!!

بنده قبل گرونی قصدم خرید ویندوز اورجینال بود که دیگه خیلی قیمتا رفت بالا و دیدم اصلا صرف نداره

سریال ها و فیلم سینمایی ها رو هم معمولا میخرم یا از طریق اشتراک قانونی نماوا میبینم که هزینشو دادم و حلاله

در کل صرف کنه فکر کنم خیلی از ایرانی ها توجه داشته باشن به اینجور مسائل

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، (Naughty boy) گفته است :

ولی در کل با نظر ایشون موافقم چون با این درامدا به نظرم اصلا منطقی نیست هزینه چند 10 دلاری برای بازی!!!

حاجی من نمیدونم طرف چطور انتظار داره کسی که دو میلیون درآمد داره 60 دلار بابت  بازی بده🙄

بعدم میگه هرکی نداره یا بازی نکنه یا بی فرهنگه😫

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

حاجی من نمیدونم طرف چطور انتظار داره کسی که دو میلیون درآمد داره 60 دلار بابت  بازی بده1f644.png

بعدم میگه هرکی نداره یا بازی نکنه یا بی فرهنگه1f62b.png

من خودم مجرد هستم و درامدم بیشتر هم هست ولی واقعا نمیشه این همه هزینه کرد

فعلا که حسرت خرید سیستم گیم قوی هم به دلمون مونده و عمرا بتونم یه کارت 2080ti بخرم در صورتی که دفعه قبل خیلی راحت تونستم 1080ti رو همون اول که اومد بخرم

پردازندم 6700kولی حالا حالاها نمیتونم ارتقا بدم چون علاوه بر هزینه cpu باید مادربورد رو هم عوض کنم و چون رده حرفه ای لازم دارم هزینه بسیار سنگین میشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، (Naughty boy) گفته است :

من خودم مجرد هستم و درامدم بیشتر هم هست ولی واقعا نمیشه این همه هزینه کرد

فعلا که حسرت خرید سیستم گیم قوی هم به دلمون مونده و عمرا بتونم یه کارت 2080ti بخرم در صورتی که دفعه قبل خیلی راحت تونستم 1080ti رو همون اول که اومد بخرم

پردازندم 6700kولی حالا حالاها نمیتونم ارتقا بدم چون علاوه بر هزینه cpu باید مادربورد رو هم عوض کنم و چون رده حرفه ای لازم دارم هزینه بسیار سنگین میشه

حاجی ما 1060 رو به زور جور کردیم تو ارزونی شما تو 1080ti موندی و شکایت داری؟🤣

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

حاجی ما 1060 رو به زور جور کردیم تو ارزونی شما تو 1080ti موندی و شکایت داری؟🤣

نه الان که ندارم

3400 دادم 1080ti msi gaming گرفتم تازه با کیف اشانتیون  که بعد ارسال شدولی سر جریان ماین گرون شد گفتم بفروشم یه چندتا وسبله بخرم باز ارزون شد بخرم!خلاصه همینجا 5 تومن فروختم ولی دیگه ارزون نشد و یکی دو ماه قبل عید رفتم 1070ti msi خریدم 5 تومن😆

هرچند یه تلویزیون 4khdr و کنسول یه قلم جنس دیگه خریدم که الان همون led بالای 5 قیمت داره ولی خب دیگه در کل...

به هر حال با این قیمتا نه میشه رفت سراغ سخت افزار و نه نرم افزار و گیم

هرکی هم پول میگه به نظرم کارش اشتباهه مگه درامد درست و حسابی داشته باشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

اما مثل ما ایرانی ها 80تا بازی کرکی تو سیستمش نصب نیست تو استیم هم زیاد بازی نداره اینم خواستم بهت بگم چون میدونم آدم متعصبی هستی یه میلیارد هم داشته باشی یه قرون برای گیم نمیدی همونطور که ملت شریف واسه فیلم و موسیقی داخلی پول نمیدن جز سینما که اجباریه ، من مخالف کرکی بازی کردن تو ایران با توجه به شرایط خاصش نیستم اما وقتی میبینم برای موارد داخلی هم پول صرف نمیشه ترجیح میدم سکوت کنم چون یه عده اربده بکش میان  میگن جمع کنید این حرف ها رو مسخره است1f602.png

😁👏مخصوصا اونجا که bold کردم

این افراد فقط حرف میزنن و همون کلمه مفتی مفتی صدق میکنه توقعاتشونم در حد عرش خداست 

تا زمانی که کپی رایت نیاد وسط و 50ملیون از همین ایران تو خرید ویندوز گیر نکنن هیچی تو عصر دیجیتال درست نمیشه

خواننده البوم میده 100نفر میخرن فرداش 10000نفر دانلود رایگان از سایت دیگه میکنن

زور قانون باید بر سر همه باشه چه همون عمل صالح چه دشمن کافر 

منم مثل شما خدافظ

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، mَd گفته است :

1f601.png1f44f.pngمخصوصا اونجا که bold کردم

منی رو کی میگی تعصب دارم و میلیاردرم باشم خرج بازی نمیکنم گفتم هم idm نسخه اصلی دارم هم آنتی ویروس ارجینال و برای فیلم ایرانی هم تا جایی که در توانم بوده هزینه کردم.شما خودت اینارو خریدی؟؟؟

یعنی عمرا یه نفرتون بتونه جواب اینو بده که چه منطقی حکم میکنه شخصی با درآمد 150 دلار که تازه زیاد گفتم 60 دلار و یا حتی 30 دلار بابت بازی بده؟؟؟

یک کلام جواب منو بده که اگه بازی بشه 600 دلار یه آمریکایی بازم میخره یا نه؟؟؟

ویرایش شده توسط ahmad35
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

منی 

در 5 دقیقه قبل، ahmad35 گفته است :

عمرا یه نفرتون بتونه جواب اینو بده که چه منطقی حکم میکنه شخصی با درآمد 150 دلار که تازه زیاد گفتم 60 دلار و یا حتی 30 دلار بابت بازی بده؟؟؟

سیدی کی اشتراکی نهایت بشه 8یا 9 دلار

میتونه بازی نکنه حالا کرکم هست میتونه بازی کنه ولی دیگه نظرم نده چون غیرقانونی داره بازی میکنه  و کسیم بخواد صداش دراد اون نیست شرکت سازندست

تفریح فقط بازی رایانه ای نیست

دیگه پاسخی داده نمیشه بزنید همدیگرو تخریب کنید!  زنده باد شما نسیمه فقط

لینک به دیدگاه

تا دقایقی دیگر

Untitled.png.31b28fda1ddbfcf848ab50320af4d147.png

😂

مگر اینکه عکسش ثابت شه

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، (Naughty boy) گفته است :

ممنون

سلام

خیلی خیلی ممنون از شما بابت ایجاد این تاپیک

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mَd گفته است :

سیدی کی اشتراکی نهایت بشه 8یا 9 دلار

میتونه بازی نکنه حالا کرکم هست میتونه بازی کنه ولی دیگه نظرم نده چون غیرقانونی داره بازی میکنه  و کسیم بخواد صداش دراد اون نیست شرکت سازندست

تفریح فقط بازی رایانه ای نیست

دیگه پاسخی داده نمیشه بزنید همدیگرو تخریب کنید!  زنده باد شما نسیمه فقط270b.png

پاسخی نمیدی؟پاسخی نداری که بدی😂

دو تا سوال ازت پرسیدم و جوابی نداری که بدی

در ضمن اشتراکی انلاین که بسیار محدوده و مشکلات خودشو داره مگه همین فروزا که مشکلی نداره

تازه همون 8 یا 9 دلاری که میگی بیشتر از پول تو جیبی خیلی هاست

لینک به دیدگاه

جنگ جهانی راه انداختین .

بابا یه دو تا بازی کرک بشه مثل مورتال کمبت جدید ، فروم کلا خالی می شه .

بیخیال بابا این کرک ها هم که کار ما نیست همشون اجنبی هستن کرک می کنن ، ما هم استفاده می کنیم

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

تا دقایقی دیگر

Untitled.png.31b28fda1ddbfcf848ab50320af4d147.png

😂

مگر اینکه عکسش ثابت شه

خوش بین و امیدوار باشید دوست عزیز😁

ناظران و مدیران عزیز اگر موردی دیدن لطفا پاک کنن و تاپیک رو کلا از جا نکنن تا یکم جا بیوفته فرهنگ کلکل و دعوا تا دیگه شاهد انقدر توهین و بداخلاقی نباشیم😎

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

سلام

خیلی خیلی ممنون از شما بابت ایجاد این تاپیک

سلام از ماست 

خواهش میکنم

امیدوارم دوستان بتونن بدون توهین و بحث سیاسی تاپیک رو نگهدارن

لطفا همگی رعایت کنن

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

جنگ جهانی راه انداختین .

بابا یه دو تا بازی کرک بشه مثل مورتال کمبت جدید ، فروم کلا خالی می شه .

بیخیال بابا این کرک ها هم که کار ما نیست همشون اجنبی هستن کرک می کنن ، ما هم استفاده می کنیم

آخه طرف میگه شما که کرکی استفاده می کنید بی فرهنگ هستید😐

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...