رفتن به مطلب

خرید قسطی ...

ALIEGHBALI
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیزان، قصد استفاده از سایت قسطا رو داشتم میخواستم ببینم چطوریه؟ سایت معتبریه یا قبلا کسی تجربه ی خرید داشته؟ 

یا اگه سایت های دیگه ای میشناسید که راحت بشه ازشون خرید کرد معرفی کنید لطفا 

البته بجز خود لیون!!!! که خیلی گرون حساب میکنه یا ایران رنتر که فقط ۲/۳تا شهرو پشتیبانی میکنه

پیشاپیش ممنونم 

لینک به دیدگاه

منم الان داشتم  تو لیون چک میکردم  

برای خرید یه 2060 که الان قیمتش 6950 هست بخوای 4950 اولش بدی و 2 ملیون باقی رو در 2 قسط بدی  ازت ماهی 1255 میگیره

از زاویه دیگه 2 میلیون بهت قرض برای 2 ماه ازت 2510

510 کارمزد 2 میلیون تومن :|:|:|

نمیدونم حالا حسابگرشون مشکل داره یا  کلا اینجوری حساب میکنن.

123.jpg

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ATER گفته است :

123.jpg

اصلا افتضاحه ... حساب کردم ۴۳ درصد با شرایط من میومد روی کالا  

داشتیم شرایط قسطی توی بقیه کشور هارو میدیدم ( کشور های اسلامی ) مثل امریکا، آلمان، سوئد، ۱۲ ماه بدون پیش پرداخت، صفر درصد !!! حتی یک $ هم سود بر نمیداشتن 

حتی خود ترکیه هم همینه صفر درصد ! 

شرایط قسطا رو دیدین؟ فکر میکنم به صرفه ترین باشه 

یا ایران رنتر حدود 26~25  درصد میاد روش 

لینک به دیدگاه

این قضیه فروش قسطی که جدیدا تو یسری سایتها باب شده اصلا وقتی خوب دقت میکنی متوجه میشی یه کاسبی جدیده..یجوری هم از بیخ پوست میکنن که اگه بین مشتریهاشون چنددرصدی زرنگبازی دراوردن باز هم سودشون سربه فلک بکشه🤑.

امیدوارم کارشون نگیره و ملت زیر بار این چیزها نرنB|

حالا توجیه دارن برای خودشون اما باید درجوابشون گفت خب پس قید این کار رو بزن و بیخیال سواستفاده از کسی باش که ناچاره اینجوری باج بده-_-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیزم این کشورهایی که نام بردی هیچکدوم شرایط اقتصادی و تورم روز افزون مارو ندارن، نمی دونم از چی تعجب کردی

ما جایی  زندگی می کنیم که از قیمت فردا هم نمی تونیم مطمئن باشیم. انتظار داریم "کاسب" بیاد سرمایه اش رو قسطی بده به ما بدون در نظر گرفتن تورم و ریسک؟ یهو تقی به توقی میخوره قیمتش 2برابر میشه

این فروش اقساطی هم که راه افتاده فقط و فقط دلیلش اینه که مردم دیگه پول ندارن خرید کنن و اوضاع کاسبیشون خراب شده وگرنه هیچ کاسبی در چنین شرایطی فکر فروش اقساطی نمی کنه

اینارو نگفتم که بگم موافق این ماجرا هستم، فقط واقعیت رو عرض کردم که بگم دلیلی برای شاکی بودن از این کاسبا نیست، این بخش هم مثل باقی بخش های مملکت تابع شرایط اقتصادی کل کشوره.

خانه از پای بند ویران است خواجه در بند نقش ایوان است...

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

دوست عزیزم این کشورهایی که نام بردی هیچکدوم شرایط اقتصادی و تورم روز افزون مارو ندارن، نمی دونم از چی تعجب کردی

ما جایی  زندگی می کنیم که از قیمت فردا هم نمی تونیم مطمئن باشیم. انتظار داریم "کاسب" بیاد سرمایه اش رو قسطی بده به ما بدون در نظر گرفتن تورم و ریسک؟ یهو تقی به توقی میخوره قیمتش 2برابر میشه

این فروش اقساطی هم که راه افتاده فقط و فقط دلیلش اینه که مردم دیگه پول ندارن خرید کنن و اوضاع کاسبیشون خراب شده وگرنه هیچ کاسبی در چنین شرایطی فکر فروش اقساطی نمی کنه

اینارو نگفتم که بگم موافق این ماجرا هستم، فقط واقعیت رو عرض کردم که بگم دلیلی برای شاکی بودن از این کاسبا نیست، این بخش هم مثل باقی بخش های مملکت تابع شرایط اقتصادی کل کشوره.

آفرین کاملا با حرف شما موافقم

هیچ آدم عاقلی نمیاد تو مملکتی که ساعتی قیمت ها بالا میره قسطی بده

الانم از روی اجباره که کاسبیشون تعطیل نشه

شما بفرما ببینم بنده مگه مریضم بیام 6 میلیون پول بدم واسه قطعه شما اونم حداقل 6ماه اونوقت بعد 6ماه بیام عین همون ازتون پس بگیرم؟ 

خداوکیل شما حساب کن با اوضاع اقتصاد ما بنده الان بیام 10 تا قطعه 5 تومنی بگیرم بزارم تو خونمون 1 سال دیگه بفروشم راحت ترم یا بیام با 100 جور اینور و اونور کردن و الافی بدم به یه نفر و قسطی ازش پس بگیرم؟ 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

حرف های شما صحیح ولی از اولشم تورم اینقدر نبود این موضوع از اول همین طوریه فروشنده یا وارد کننده هامون ۱ درصد به فکر خریدار نیستن  مثال، ترکیه نسبت به سال قبل  بیشتر از ۵۰ درصد تورم داشته ولی همون صفر درصد رو هنوز دارن 

همین ۲ سال پیش مقدار تورم آنچنان بالا نبود قابل قبول بود ! 

لینک به دیدگاه

تقریبا وقتی این اقساط بازی یسری سایتها باب شده که رکود و افت قیمت قطعات و حتی ارز شروع شده. اتفاقا درمورد تورم اینها کم زرنگ هم نیستن و مطمئن باشین بوقتش سر این قضیه اگه حتی کمی متضرر بشن از مشتری میتیغن و قواعد جدید وضع میکنن.حکایت خودروسازها که فقط بطرف خودشون قش میکنن و وقتی تحریم و تورم شد از مشتر کندن یا کلا فسخ کردن یا هزارجور بازی سر مشتری بیچاره دراوردن.

و باز اتفاقا اینها چون قطعات رو دستشون مونده و قطعات جدید هر روز داره معرفی میشه و سرعت پیشرفت دیگه از سال به فصل و ماه کشیده از زرنگیشونه که قطعه رو رد کنن بره و به جبران احتمالات همین تورم و سوخت شدن یسری معاملاتشون چندبرابر عرف سود میگیرن.

گفتم اقا جان نمیشه و اینجا جواب نمیده قیدش رو بزن نه اینکه از یسری ناچار چندین برابر بتیغی.

توقع نمیره اینها 50 50 بفکر خودشون و مشتری باشن اما نه دیگه 99 به 1درصد:ph34r:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 23 دقیقه قبل، noname گفته است :

حرف های شما صحیح ولی از اولشم تورم اینقدر نبود این موضوع از اول همین طوریه فروشنده یا وارد کننده هامون ۱ درصد به فکر خریدار نیستن  مثال، ترکیه نسبت به سال قبل  بیشتر از ۵۰ درصد تورم داشته ولی همون صفر درصد رو هنوز دارن 

همین ۲ سال پیش مقدار تورم آنچنان بالا نبود قابل قبول بود ! 

دوست من شما داری فقط از 1 بخش به موضوع نگاه میکنی

شما فقط به قیمت مواد خوراکی طی بازه 1 سال اخیر در کشور نگاه کن ببین اوضاع تورم چطور بوده (

در مورد ترکیه وقتی سود بانکی بین 17 تا 19 درصد هست ( 24% بود تا 2/3 ماه پیش که به دلیل رکود پایین اوردن) خوب کاسب چرا اصلا جنس اقساطی با 0 درصد بفروشه؟ میزاره بانک سود میگیره

Turkey’s largest lender by asset size said, the annual interest rate on corporate loans, including restructured loans or loans with more than 24-month maturity, will be between 17.0%-19.0% as of Thursday

https://tradingeconomics.com/turkey/interest-rate

چرا سود بانکی رو مثال میزنم؟ چون یکی از فاکتورهای اساسی اقتصاد هرکشوری سیستم بانکداری اون هست

در مورد کشورهای دیگه که فرمودی منطقی هست که سودی نگیرن چون سود بانکی هم ناچیزه ولی در کشوری که سود بانکی بالا باشه به هیچ عنوان کاسب نمیاد جنسی رو جوری بفروشه که کمتر از سود بانکی واسش سود داشته باشه

در مورد واردکنندگان و فروشندگان هم عرض کنم که واقعا اینجوری نیست که شما تصور می کنی، قصدم دفاع از گرون فروشی نیست ولی هرکسی در این شرایط اقتصادی فقط فکر اینه که سرمایه اش از بین نره

من و شما هم جای اونا باشیم مطمئن باش بهتر عمل نمی کنیم توی این شرایط

اساس هر کسب و کاری درامدزایی هست اینکه اول به فکر درامد باشن بعد به فکر مشتری کاملا منطقی هست

بحث در مورد این مسائل خیلی گسترده اس من فقط خواستم عرض کنم که این ماجرا یک زنجیره اس واقعا نمیشه تقصیر رو گردن یک قشر خاص انداخت.

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

ما که یه صندوق داریم

وام 10 ماهه میده با سود 4 درصد

یه گرافیک 5 تومنی برامون در میاد ماهیی 500 تومن :D

اینجوری هم هست که یه معرفی نامه میگیریم از فروشنده میبریم صندوق کاراشو تا قبل از ظهر میکنیم جنس هم همون ظهر یا بعد از ظهر میریم تحویل میگیریم :D

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hosin گفته است :

ما که یه صندوق داریم

اینجوری هم هست که یه معرفی نامه میگیریم از فروشنده میبریم صندوق کاراشو تا قبل از ظهر میکنیم جنس هم همون ظهر یا بعد از ظهر میریم تحویل میگیریم :D

اوه اوه :))) از کجا؟ 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، noname گفته است :

حساب کردم ۴۳ درصد با شرایط من میومد روی کالا

دادا نرخ تورم همینقدره :D 

اگه هر فروشگاهی همینقدر نکشه رو جنسش یک سال بعد اصل پول خودشم نگرفته ! اون کشور های بلاد کفر هم ک رو جنسشون زیاد نمیکشن چون تورم ندارن یا اگه دارن خیلی کمه

من به شخصه با وام و قسط مخالفم :| همیشه اندازه پولم جنس میگیرم ! ک ی وقت به بی پولی خوردم دهنم صاف نشه :D 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

دادا نرخ تورم همینقدره :D 

اگه هر فروشگاهی همینقدر نکشه رو جنسش یک سال بعد اصل پول خودشم نگرفته ! اون کشور های بلاد کفر هم ک رو جنسشون زیاد نمیکشن چون تورم ندارن یا اگه دارن خیلی کمه

من به شخصه با وام و قسط مخالفم :| همیشه اندازه پولم جنس میگیرم ! ک ی وقت به بی پولی خوردم دهنم صاف نشه :D 

اره همینطوره ، منم دیدم عصبی شدم یه لحظه ... شرمنده بابت همه دوستان 

بازم سوالم برقراره اگه کسی از فروشگاه قسطا خرید داشته ممنون میشم راهنمایی کنین 🌹

لینک به دیدگاه

قضیه میدونی چیه کسی که پول داشته باشه خب نقد خرید میکنه کسی که نداره قسطی میخره اما 43 درصد بخواد بیاد روش خودش جمع کنه پول بزاره روش بخره بهتره،دیگه 43 درصد سود بیاد روش که مثلا چند ماه زودتر برسه دستش؟خب چند ماه بعد میخره سود هم نمیره روش😂

والا ما یه یخچال دو قلو خریدم اینقدر سود روش نیومد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hosin گفته است :

ما که یه صندوق داریم

فکر کنم اون برای جنس داخلی هست فقط اما میشه ترفند زد، نفری دو کالا میتونن بگیرن فاکتور رو میبری بانک پول رو فرداش میریزن به حساب طرف خودم ماه پیش گرفتم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

قضیه میدونی چیه کسی که پول داشته باشه خب نقد خرید میکنه کسی که نداره قسطی میخره اما 43 درصد بخواد بیاد روش خودش جمع کنه پول بزاره روش بخره بهتره،دیگه 43 درصد سود بیاد روش که مثلا چند ماه زودتر برسه دستش؟خب چند ماه بعد میخره سود هم نمیره روش1f602.png

والا ما یه یخچال دو قلو خریدم اینقدر سود روش نیومد

درسته ،ولی دوستانم حق دارن اصلا مشخص نمیشه مثال ۲۰۶۰ میخواستم بگیرم، از ماه پیش تا الان فقط ۱ میلیون گرون شده ... هیچ کدوم از ما یا این شرکت ها تقصیری ندارن .. 

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

فکر کنم اون برای جنس داخلی هست فقط اما میشه ترفند زد، نفری دو کالا میتونن بگیرن فاکتور رو میبری بانک پول رو فرداش میریزن به حساب طرف خودم ماه پیش گرفتم

ربطی به بانک نداره

توی شهر ما فروشنده ها میرن توی این صندوق ها حساب باز میکنن و مثلا صندوق یه مبلغیو میگه که واریز کنن مثلا 200 میلیون بعد تا یه سقفی به مشتری هاشون وام میدن

فقط باید معرفی نامه از طرف همون فروشنده ببری صندوق

من واسه خیلی ها از همونجا هم گوشی خریدم هم سیستم تپل بستم اونم اقساط بلند مدت مثلا اون زمان که پرچمدارای گوشی ها 2 - 3 میلیونی بود میتونستی با پرداخت ماهی 200 تومن یا 300 تومن بهترین گوشیو دستت بگیری

الانم دانشجو های شهر ما لپ تاپاشون همینجوری میخرن

اونی که شما میگی ماله بانک ملی وام خرید کالای ایرانی که نهایتش 5 میلیونه و سودشم 18 درصده

این سایت های اقساط اینا هم برای همون تهرانی ها خوبه البته پول خون پدرشونو میگیرن :)))

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...