رفتن به مطلب

چگونه مثل یک حرفه ای در لیون کامپیوتر بیزنس کنیم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام خسته نباشید گفتم یه مقاله بنویسم برای کسایی که می خوان بهترین تجربه خرید و فروش رو تو لیون داشته باشن و برای بقیه هم تجربه خوبی به ارمقان بیارن و اذیت نکنن

اولین چیزی که باید بدونید اینکه افرادی که تو لیون خرید و فروش می کنن همه حرفه ای کارن و وقت و انرژِی براشون ارزش منده 

همین باعث یه سری چیزا شده که الان توضیح میدم 

1- افراد وقت ندارند به سوال های بی خود جواب بدن 

مثلا اگه کسی یه قطعه رو برای فروش گذاشته مدلش یا لینک صفحه شرکت سازنده رو به شما میده تا خودتون برید ببینید 

خودش هم بخواد ببینه میره از همونجا می بینه 

پس هر اطلاعاتی در باره خود مشخصات محصول میخواید باید خودتون بدست بیارید بجز بعضی کالا های خاص که چند مدل یک اسم دارن مثل گوشی و لپتاپ 

تو این جور مواقع یا باید لینک دقیق کالای خودتون رو بدید 

یا خودتون بنویسید 

خصوصا لپتاپ خیلی اینجوریه 

یه لپتاپ رو با یک اسم و هزاران کانفیگ تولید می کنند

2-سر قیمت چانه نزنید و جای چانه هم نگذارید 

وقتی یه جنس رو برای فروش می زارید هیچ وقت به طمع اینکه یه خر پیدا بشه گرون بخره قیمت بالا نزارید 

اینجور مواقع شما به عنوان نوب شناسایی می شید و میرید تو لیست سیاه و افرادی که وقتشون براشون ارزش داره اصلا حوصله معامله با ادمی مثل شما رو ندارند برای همین دیگه حتی به قیمتی که معمولا فروش میره هم نمی تونید بفروشید چون اصلا حوصله دردسر با معامله با شما رو ندارن خصوصا کسایی که تجربه معامله با ادم های نوب رو دارن 

مثلا فرض کنیم شما یه rx580 8GB  ماین شده دارید برای فروش 

قیمت عرف این کارت 1.8 هست یه 50 تومن بالا و پایین تر 

اگه شما بیاید یه قیمت طمعکارانه مثل 2.1 بدید دیگه به عنوان نوب شناسایی می شید 

دیگه اگه حتی تا 1.7 هم پایین بیارید کسی بخواطر 50 تومن ریسک معامله با شما رو قبول نمی کنه 

و حرفه ای هایی هم که ریسک معامله با شما رو می کنن سخت باهاتون معامله می کنن مثلا حتی به واسط هم راضی نمی شن و فقط می گن اول ارسال بعد دریافت پول 

حالا فرض کنیم قیمت یه کالا رو دقیق نداریم

بهترین کار این مواقع مزایدست 

قیمت پایه رو پایین ترین قیمتی که حاضر به فروش هستید بزارید و تاریخ پایین مزایده رو مشخص کنید کالا خودش قیمت خودش رو پیدا می کنه 

حالا وقتی میخواید از یه حرفه ای خرید کنید هیچ وقت  درخواست تخفیف ندید یا به طمع درخواست قیمت پایین تر ندید 

قیمت های پایین تری که می بینید حرفه ای ها می دن اون درخواست تخفیف نیست بلکه بالا ترین قیمتی که به نظرشون می ارزه پرداخت کنن هست مثلا اگه برای کالای 500 تومنی میگن 400 یعنی این بالاترین مبلغیه که براشون ارزش داره پرداخت کنن یعنی اگه باهاشون چک و چونه کنید 410 قبول نمی کنن 

یا باید بگید اره یا بگید نه

شما هم وقتی میخواید به یه حرفه ای قیمت بدید و به هر دلیلی نمی تونید قیمت اصلی رو پرداخت کنید باید بالاترین مبلغی که راضی به خرید هستید و حتی 10 تومن بالا تر هم حاضر نیستید بخرید بدید فروشنده یا میگه اره یا میگه نه ولی اگه چونه بزنید یا تخفیف بخواید می فهمه که نوبید و این کاره نیستید اون وقت باهاتون سخت معامله می کنن

وقتی می بینید حرفه ای ها بهتون پیام میدن اخرین قیمت مقدور چنده یعنی یه قیمت احمقانه دادید و یه حرفه ای میخواد پایین ترین قیمتی که حاضربه فروش هستید رو بدونه و قطعا اگه بخوان بخرن خیلی سفت و سخت با شما معامله می کنن چون فهمیدن اهل بیزنس نیستید 

اکثر وقت ها هم حوصله ندارن با شما سر و کله بزنن ولی فقط وقت بیکاری و کسادی و اینا ممکنه بخوان بیان و با یه نوب معامله کنن و اگه بکنن سفت سخت معامله می کنن

تو لیون که معامله می کنید جنس رو ارزون می خرید و ارزون می فروشید و با حرفه ای ها بدون وقت تلف کردن بیزنس می کنید 

شما اگه خیلی ادم پوست کلفت و بیکاری باشید می تونید از لیون ارزون بخرید و تو ایسام و دیوار و شیپور بفروشید 

ولی تو ایسام فی خیلی بالاست

تو دیوار و شیپور دردسر و جواب دادن مسخره ترین سوال های ممکن و غیر ممکن کره زمین رو باید تحمل کنید و با کلی کلاهبردار سر و کله بزنید 

بخواطر همینه که کسایی  که با لیون اشنا هستن اصلا با ایسام و شیپور و اینا کار نمی کنن 

ممکنه مغازه یا دفتر خرید و فروش و اینا داشته باشن که نصفشون دارن چون سر و کله زدن با مردم تو مغازه مشکلی نیست و عموما هم یه خیری به ادم می رسونن

3- افول پرشین تولز

تازگی ها هم خیلی ها از پرشین تولز دارن مهاجرت می کنن به اینجا 

چون کلاهبردار توش زیاد شده و ادمین هاش کمتر پیگیرن و سیستم واسطه به خوبی لیون ندارن

همین طور کاربر هاش با لیون خیلی فرق می کنن

کاربر های لیون همه عشق به کامپیوتر دارن و انجمن و بچه هاش براشون مهمه و مثل یه خانوادست که هول محور کامپیوتر جمع شدن 

اما پرشین تولز برای همه چی هست نمی شه گفت برای چیز خواصیه و همه جور ادم توش هست و انجمن و بچه های انجمن و اینجور چیزا براشون اهمیتی نداره 

اخرین حرف اینکه وقتی مورد های بالا رو رعایت نکنید و نوب شناسایی بشید درجا می رید تو لیست سیاه و یا باهاتون معامله نمی کنن یا خیلی سخت معمامله می کنن 

خلاصه یه خطیش هم این میشه که طمع نکنید و رو راست باشید 

بیزنس حرفه ای با حرفه ای ها برعکس سیاسته توش باید رو راست بود و طمع نکرد 

مرسی که خوندید امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم 

بیزنس سنگین پر رونق

لینک به دیدگاه

البته این اطلاعیست نه مقاله :-//

ممنون کاربران باسابقه  خیلی هم در حاشیه این چنینی نیستند

درضمن عرف رو با درصد تعین میکنن مثلا 30درصد قیمت اک یا این مدلی و اینکه بهتره در قیمت گذاری کسی دخالت نکنیم  نه میدونم طرف چجوری نگهداری کرده نه میتونیم رو کالای دیگران ارزش گذاری کنیم، اگه قیمت از نظر ما بده بهتره از کنارش رد بشیم  ولی قطعا خلا زیادی بین قیمت اک و دست دوم هست جوری که برای اجناس با ارزش الان بالای 5ملیون قشنگ تفاوت 50 درصدی بین قیمت اک و دست دوم دیده میشه 

به نظر من اصلا درست نیست این خلا و مشخص هست با ارز 20تومنی دارن جنس رو اکبند میفروشن و با دلار 10تومنی دست دوم میدن 

خلاصه که بله تا حدی حرفتون درسته و فقطم به خاطر نبود نظارت و مدییریت درست هست و این باعث میشه بازار کلا بهم بریزه و مابقیش میشه سواد و اگاهی مردم

در 54 دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

وقتی می بینید حرفه ای ها بهتون پیام میدن اخرین قیمت مقدور چنده یعنی یه قیمت احمقانه دادید و یه حرفه ای میخواد پایین ترین قیمتی که حاضربه فروش هستید رو بدونه و قطعا اگه بخوان بخرن خیلی سفت و سخت با شما معامله می کنن چون فهمیدن اهل بیزنس نیستید 

نه ممکنه مشتری پولش نرسه و ربطی به حماقت نداره اگه قیمت فضایی باشه اصلا کسی پیام نمیده بهش 

خیلی وقتا اصلا کالایی که قیمتش بد باشه احدی پیام نمیده

در 56 دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

شما اگه خیلی ادم پوست کلفت و بیکاری باشید می تونید از لیون ارزون بخرید و تو ایسام و دیوار و شیپور بفروشید 

ولی تو ایسام فی خیلی بالاست

تو دیوار و شیپور دردسر و جواب دادن مسخره ترین سوال های ممکن و غیر ممکن کره زمین رو باید تحمل کنید و با کلی کلاهبردار سر و کله بزنید 

کسی از دیوار و شیپور به دلیل نداشتن سیستم واسطه خرید نمیکنه مگه دیگه حضوری باشه یا کالایی به جز کالای دیجیتال

ایسام سیستم واسط خوبی داره نسبت به لیون بروز تره ولی خوب سلیقست

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

الان بازار ماینینگ  همونجور که فروش میره همونجورم خریدار داره و یه نوعی تعادل نسبی در حوزه کارت گرافیک هست ولی خوب با برند های نچندان مناسب مثل بایوستار یا xfx 

که اینجا قطعا ارزش یه برند مثل msi بیشتر از بایوستار هست و هیچی نباشه 300تومنم بیشتر بده ادم به نفعشه پس اینجا عرفی که شما تعریف کردی معنا نداره و عرف همون درصد قیمت اکبند هست 

مثلا الان 580 انواع قیمت ها از 1.600 داره تا 2.300 بسته به برند و  ماین و گارانتی ولی قطعا ارزش یه msi بیشتر از xfx هست که تعداد خرابیش هم بالاست و اصلا مدارفازی خوبی نداره

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در هرصورت خیلی بهتره این اطلاعیه رو با ادبیات در خور یه حرفه ای ادیت کنید 🙂

لینک به دیدگاه

من کمی گیج شدم شما نوشتید

در 1 ساعت قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

حالا وقتی میخواید از یه حرفه ای خرید کنید هیچ وقت  درخواست تخفیف ندید یا به طمع درخواست قیمت پایین تر ندید 

قیمت های پایین تری که می بینید حرفه ای ها می دن اون درخواست تخفیف نیست بلکه بالا ترین قیمتی که به نظرشون می ارزه پرداخت کنن هست مثلا اگه برای کالای 500 تومنی میگن 400 یعنی این بالاترین مبلغیه که براشون ارزش داره پرداخت کنن یعنی اگه باهاشون چک و چونه کنید 410 قبول نمی کنن 

حرفه ای ها چه کسانی با چه ویژگی هایی هستند ؟آیا تو گروه دلال ها قرار می گیرند؟

به نظرم فروشنده حرفه ای کسی است که برای خریدار ارزش قائل بشه ، به او احترام بگذارد، سوالات و شبهات فرد خریدار را در رابطه با کالای فروشی تا جایی که برای او مقدور است رفع کنه نه اینکه بگه وقت ندارم یا همینی که هست و یا برخوردهای نامناسبی که در برخی فروشگاه ها شاهد هستیم!

در آخر هم با بعضی از بندها موافقم و با بقیه مخالف  ( دلیل مخالفتم هم نظر شخصی است)  

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، centenario گفته است :

W. T. F

Exactly !!!

لینک به دیدگاه

قبول ندارم،اول فکر کردم خود بچه های لیون کامپیوتر منظورته ولی اگه منظورت فرومه باید بگم بخش خرید و فروش از بعضی از خریداران توی دیوار هم بدترن به طور کلی سر 10 تومن فقط 10گیگ شارژ میسوزن تا چونه بزنن منطقشون رو درک نمیکنم

من وقتی اینجا می خوام چیزی بفروشم قشنگ عذاب میکشم چندباری هم فروشم رو کلا لغو کردم چون دهنمو آسفالت کردن سر فروش پلی فور که دق کردم🙄

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

سلام

کلا تو این فروم و فروم همسایه بیشتر ۸خرید نداشتم،ولی بجز یکی دو بار بقیه که نوب هم نبودن وحداقل بیشتر ۵۰ امتیاز هم داشتن خودشون جوری قیمت داده بودن که وقتی مشتری واقعی بخاد بخره و پولو واریز کنه درخواست تخفیف بده حتی یکبار خوده فروشنده قیمتو کم کرد.

فکر کنم این یجور تکنیکیه که مشتری فیک مزاحم نشه

ادیت:تخفیف دادن و تخفیف خواستن از زمانی که معامله ساخته شد وجود داره و جزوی از تجارته،نمیدونم چرا باید حرکت غیر حرفه ای حساب بشه

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، arminas گفته است :

من کمی گیج شدم شما نوشتید

حرفه ای ها چه کسانی با چه ویژگی هایی هستند ؟آیا تو گروه دلال ها قرار می گیرند؟

به نظرم فروشنده حرفه ای کسی است که برای خریدار ارزش قائل بشه ، به او احترام بگذارد، سوالات و شبهات فرد خریدار را در رابطه با کالای فروشی تا جایی که برای او مقدور است رفع کنه نه اینکه بگه وقت ندارم یا همینی که هست و یا برخوردهای نامناسبی که در برخی فروشگاه ها شاهد هستیم!

در آخر هم با بعضی از بندها موافقم و با بقیه مخالف  ( دلیل مخالفتم هم نظر شخصی است)  

حرفه ای اونایی هستن که قدیمی ان و کارشون اینه و خرید و فروششون بالاست

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

قبول ندارم،اول فکر کردم خود بچه های لیون کامپیوتر منظورته ولی اگه منظورت فرومه باید بگم بخش خرید و فروش از بعضی از خریداران توی دیوار هم بدترن به طور کلی سر 10 تومن فقط 10گیگ شارژ میسوزن تا چونه بزنن منطقشون رو درک نمیکنم

من وقتی اینجا می خوام چیزی بفروشم قشنگ عذاب میکشم چندباری هم فروشم رو کلا لغو کردم چون دهنمو آسفالت کردن سر فروش پلی فور که دق کردم1f644.png

من هرچی خرید و فروش کردم خیلی اسون وراحت بود 

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

سلام

کلا تو این فروم و فروم همسایه بیشتر ۸خرید نداشتم،ولی بجز یکی دو بار بقیه که نوب هم نبودن وحداقل بیشتر ۵۰ امتیاز هم داشتن خودشون جوری قیمت داده بودن که وقتی مشتری واقعی بخاد بخره و پولو واریز کنه درخواست تخفیف بده حتی یکبار خوده فروشنده قیمتو کم کرد.

فکر کنم این یجور تکنیکیه که مشتری فیک مزاحم نشه

ادیت:تخفیف دادن و تخفیف خواستن از زمانی که معامله ساخته شد وجود داره و جزوی از تجارته،نمیدونم چرا باید حرکت غیر حرفه ای حساب بشه

طبقه اخر پاساژ علاالدین تا حالا کار کردید؟

حرف های اهل بیزنس وقت چونه زدن ندارن 

قیمتی میدن که جای چونه نداره و از کسی خرید می کنن که قیمت هاش نیاز به چونه زدن نداشته باشه 

طبقه اخر پاساژ علاالدین بخواطر کاهش اتلاف وقت سلام هم نمی کنن چه برسه به چک چونه 

چک و چونه رو پیرزن های روستایی موقع گوجه خریدن از بازار های محلی انجام میدن 

تو سطوح بالا اصلا وقت برای چک و چونه نیست 

کسی هم اگه تخفیف میده بهتون چون به شیوه فروشنده های خرده فروش قیمت رو از قبل برده بالا که جا برای تخفیف باشه

حتی دیجی کالا هم وقتی 20% تخفیف میده قبلش 30% برده بالا

اسکرین شات هاش هم تو اینترنت هست 

چیزی به اسم تخفیف وجود نداره 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

البته این اطلاعیست نه مقاله :-//

ممنون کاربران باسابقه  خیلی هم در حاشیه این چنینی نیستند

درضمن عرف رو با درصد تعین میکنن مثلا 30درصد قیمت اک یا این مدلی و اینکه بهتره در قیمت گذاری کسی دخالت نکنیم  نه میدونم طرف چجوری نگهداری کرده نه میتونیم رو کالای دیگران ارزش گذاری کنیم، اگه قیمت از نظر ما بده بهتره از کنارش رد بشیم  ولی قطعا خلا زیادی بین قیمت اک و دست دوم هست جوری که برای اجناس با ارزش الان بالای 5ملیون قشنگ تفاوت 50 درصدی بین قیمت اک و دست دوم دیده میشه 

به نظر من اصلا درست نیست این خلا و مشخص هست با ارز 20تومنی دارن جنس رو اکبند میفروشن و با دلار 10تومنی دست دوم میدن 

خلاصه که بله تا حدی حرفتون درسته و فقطم به خاطر نبود نظارت و مدییریت درست هست و این باعث میشه بازار کلا بهم بریزه و مابقیش میشه سواد و اگاهی مردم

نه ممکنه مشتری پولش نرسه و ربطی به حماقت نداره اگه قیمت فضایی باشه اصلا کسی پیام نمیده بهش 

خیلی وقتا اصلا کالایی که قیمتش بد باشه احدی پیام نمیده

کسی از دیوار و شیپور به دلیل نداشتن سیستم واسطه خرید نمیکنه مگه دیگه حضوری باشه یا کالایی به جز کالای دیجیتال

ایسام سیستم واسط خوبی داره نسبت به لیون بروز تره ولی خوب سلیقست

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

الان بازار ماینینگ  همونجور که فروش میره همونجورم خریدار داره و یه نوعی تعادل نسبی در حوزه کارت گرافیک هست ولی خوب با برند های نچندان مناسب مثل بایوستار یا xfx 

که اینجا قطعا ارزش یه برند مثل msi بیشتر از بایوستار هست و هیچی نباشه 300تومنم بیشتر بده ادم به نفعشه پس اینجا عرفی که شما تعریف کردی معنا نداره و عرف همون درصد قیمت اکبند هست 

مثلا الان 580 انواع قیمت ها از 1.600 داره تا 2.300 بسته به برند و  ماین و گارانتی ولی قطعا ارزش یه msi بیشتر از xfx هست که تعداد خرابیش هم بالاست و اصلا مدارفازی خوبی نداره

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در هرصورت خیلی بهتره این اطلاعیه رو با ادبیات در خور یه حرفه ای ادیت کنید 1f642.png

قیمت عرف 30 درصد قیمته نوعه اصلا درست نیست 

چون یه کارت استفاده شده ولی هنوز گارانتی داره 

یه کارت فقط کارتنش باز شده

یه کارت کارتن و گارانتی نداره ولی نوعه

یه کارت ماین شده گارانتی نداره

یه کارت ماین شده گارانتی داره

قیمت های عرفشون فرق می کنه 

منظورم از قیمت عرف قیمتیه که معمولا خرید و فروش میشه

الان کارت RX 580 8GB FAT BOY معمولا حدود 1.8 خرید و فروش میشه

پس یکی بیاد این کارت رو بگه 2.1 حرف احمقانه ای زده

دیوار و شیپور هم که گفتم داستانش چیه که استفاده نمی کنن

ایسام هم همونطور که گفتم تعرفه بالایی داره 

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

کسی هم اگه تخفیف میده بهتون چون به شیوه فروشنده های خرده فروش قیمت رو از قبل برده بالا که جا برای تخفیف باشه

100 درصد قبول دارم. جالب اینجاست بعد پایان معامله وقتی از خریدار نظرش رو راجب به خرید کالا می پرسی  بسیار راضی است و کلی از فروشنده بابت تخفیف  و انسانیت و کرامت و ... تعریف می کند و از سوی دیگر وقتی از فروشنده نظرش را درباره معامله می پرسی میگه خدارو شکر به همون قیمتی می خواستم فروش رفت یا به ارزش واقعی خود جنس فروخته شد. در این میان یک شادی و رضایت عجیبی بین طرفین ایجاد میشه. 

اما بارها دیده ام اطرافیان خود را که در فروش جنس هیچگونه تخفیف لحاظ نمی کنند با اینکه معامله با موفقیت انجام شده اما طرفین حس خشنودی عجیب که در بالا گفتم رو ندارن و از هم گلایه هم دارند 😆 

نقل قول از فروشنده: طرف مخم خورد اینقدر که گفت : آخرش چند؟ کف قیمت ؟ کف کف قیمت؟ کف کف کف کف قیمت یجوره که خدا هم راضی باشه؟ خب می خوای بخر نمی خوای بیا برو وقت منو نگیر

نقل قول از خریدار: طرف بی نهایت خسیس بود . اصلا باهاش حال نکردم. مجبور بودم وگرنه عمرا می خریدم ازش! 😆

من خودم از دسته تخفیف نداریم ها بودم و همیشه داستان داشتم موقع فروش! تا اینکه با استفاده از تجربه بزرگان و ترفندی که شما نوشتی استفاده کردم و می کنم و دیگه مشکل اعصاب خوردی در قبال جملات حاوی کلمه تخفیف رو ندارم.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، arminas گفته است :

100 درصد قبول دارم. جالب اینجاست بعد پایان معامله وقتی از خریدار نظرش رو راجب به خرید کالا می پرسی  بسیار راضی است و کلی از فروشنده بابت تخفیف  و انسانیت و کرامت و ... تعریف می کند و از سوی دیگر وقتی از فروشنده نظرش را درباره معامله می پرسی میگه خدارو شکر به همون قیمتی می خواستم فروش رفت یا به ارزش واقعی خود جنس فروخته شد. در این میان یک شادی و رضایت عجیبی بین طرفین ایجاد میشه. 

اما بارها دیده ام اطرافیان خود را که در فروش جنس هیچگونه تخفیف لحاظ نمی کنند با اینکه معامله با موفقیت انجام شده اما طرفین حس خشنودی عجیب که در بالا گفتم رو ندارن و از هم گلایه هم دارند 1f606.png 

نقل قول از فروشنده: طرف مخم خورد اینقدر که گفت : آخرش چند؟ کف قیمت ؟ کف کف قیمت؟ کف کف کف کف قیمت یجوره که خدا هم راضی باشه؟ خب می خوای بخر نمی خوای بیا برو وقت منو نگیر

نقل قول از خریدار: طرف بی نهایت خسیس بود . اصلا باهاش حال نکردم. مجبور بودم وگرنه عمرا می خریدم ازش! 1f606.png

من خودم از دسته تخفیف نداریم ها بودم و همیشه داستان داشتم موقع فروش! تا اینکه با استفاده از تجربه بزرگان و ترفندی که شما نوشتی استفاده کردم و می کنم و دیگه مشکل اعصاب خوردی در قبال جملات حاوی کلمه تخفیف رو ندارم.

اره بیرون با نوب های بیکار بخوای خرید و فروش کنی همینجوریه اینا کلی وقت برای چک و چونه کردن دارن شما هم مجبوری 30 درصد گرونتر بگی که 20 درصد تخفیف بدی و اون 10 درصد رو فی چک و چونه کردن حساب کنی

ولی تو لیون دیگه همه این کارن خیلی از بچه ها مغازه یا دفتر خرید و فروش دارن 

مثل خودم 

منم تو مغازه خرید و فروش می کنم همینه 

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

قیمت عرف 30 درصد قیمته نوعه اصلا درست نیست 

چون یه کارت استفاده شده ولی هنوز گارانتی داره 

یه کارت فقط کارتنش باز شده

یه کارت کارتن و گارانتی نداره ولی نوعه

یه کارت ماین شده گارانتی نداره

یه کارت ماین شده گارانتی داره

قیمت های عرفشون فرق می کنه

بله کمی فرق میکنه مثال زدم من 

کالا نسبت به قیمت اولیه و میزان درصد استفاده، قیمت دست دوم میخوره  نه میزان علایق و تمایلات شخص اینکه تو بازار چه قیمتی شبیه این اجناس مبادله میشه بعد معدل بگیری براش قیمت بزنی

درستی یا غلطی عرف رو ‌‌‌شما تعیین نمیکنی بازار تعیین میکنه

این چیزایی که شما میگی هیچ کمکی به معامله نمیکنه استاندارد سازی معامله باید در قانون بازارچه انجام بشه اینکه با الفاظ احمق و نوب بخوایم به کسی فروش و خرید یاد بدیم یه شکست بیشتر نیست

تمامی قوانین نیاز توسط تیم لیون نوشته و اعلام شده اصلا لازم به این اطلاعیه نیست  هر تغیری هم بخواد صورت بگیره باید در قوانین بازارچه صورت بگیره. قوانین بازارچه هم دست فروشنده رو برای قیمت گذاری باز گذاشته حالا شما مشکل داری یا ایده داری به مدیریت بگو. ^_^

اینم ایدیشون @Hamed

لینک به دیدگاه

کلا مقاله  جالبی نبود و در نهایت هیچ جمع بندی هم نداشت . نه کسی که گرون میده آماتوره نه کسی که تخفیف میخاد . به اشتباه این جای تخفیف و .. شکل گرفته و اونقدر بعضی افراد توش ممارست دارن که بیشتر شبیه گدایی کردن میمونه. این کابران حرفه ای هم که  توی مثال های بالا اورده شده بیشتر از هرکس دیگه ای به موقعش چونه میزنن. کم خرید و فروش نکردیم چه اینجا چه دیوار و دلال های محترم زیادی زنگ زدن  به اسم بدبختم و سربازم و دانشچوام از شهرستان میام درخواست تخفیف کردن. شما قیمت مناسب 1800 هم رو کارت بزنی 1700 هم بزنی باز یکی میاد میگه 1400 میدی؟؟   چه خوب چه بد همینه  . بهتر اونقدر با کلمات بازی نکنیم. فروم یه سری قوانین داره .  بهتره توی زندگیمونم یاد بگیریم همونجور که شما توی بقالی تخفیق  نمیگیری سعی کن هیچ جا دیگم نگیری. فروشنده جنسش گرون باشه نمیخرن ازش والسلام.

لینک به دیدگاه

ممنون که نظر شخصیت رو با بچه های لیون درمیون گذاشتی.

قیمت یه کالا رو عرضه و تقاضا تعیین می کنه. همین موارد در بورس هست در بازار طلا و سکه هست و ... .

اینکه لفظ نوب و ... نسبت بدیم به افراد مشکلی رو حل نمی کنه و فقط تحمیل عقاید شخصی هست.

یه قانون کلی هست و فروشنده هر قیمت که دوست داره می تونه رو کالاش بذاره. اینکه چه قیمتی بذاره دست خودشه. خریدار هم می گرده و اگه قیمت مدنظرش رو دید معامله می کنه. ینی وقتی قیمت فروشنده و خریدار باهم مساوی شد معامله انجام میشه. دیگه اما اگر نداره. فروشنده قیمت بالا بده جنسش رو دستش باد می کنه خریدار هم قیمت پایین بده جنس رو نمی تونه تهیه کنه.

بهتره سخت نگیریم. آگهی های فروش رو نگاه کنیم هر کدوم قیمت مناسبی می داد باش معامله کنیم. نیازی به مبارزه و کل کل با افرادی که قیمت پرت می دن نیست. جنسش رو دستش باد کنه سر عقل میاد. کسی هم بز خری می خواد بکنه جنس گیرش نیاد سر عقل میاد.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

ت

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، mَd گفته است :

بله کمی فرق میکنه مثال زدم من 

کالا نسبت به قیمت اولیه و میزان درصد استفاده، قیمت دست دوم میخوره  نه میزان علایق و تمایلات شخص اینکه تو بازار چه قیمتی شبیه این اجناس مبادله میشه بعد معدل بگیری براش قیمت بزنی

درستی یا غلطی عرف رو ‌‌‌شما تعیین نمیکنی بازار تعیین میکنه

این چیزایی که شما میگی هیچ کمکی به معامله نمیکنه استاندارد سازی معامله باید در قانون بازارچه انجام بشه اینکه با الفاظ احمق و نوب بخوایم به کسی فروش و خرید یاد بدیم یه شکست بیشتر نیست

تمامی قوانین نیاز توسط تیم لیون نوشته و اعلام شده اصلا لازم به این اطلاعیه نیست  هر تغیری هم بخواد صورت بگیره باید در قوانین بازارچه صورت بگیره. قوانین بازارچه هم دست فروشنده رو برای قیمت گذاری باز گذاشته حالا شما مشکل داری یا ایده داری به مدیریت بگو. ^_^

اینم ایدیشون @Hamed

عرفی دیگه باقی نمونده . قیمت ها همگی شده قیمت دلالی. کسی به کارکرد توی اون مثال بالا نگاه نمیکنه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

طبقه اخر پاساژ علاالدین تا حالا کار کردید؟

حرف های اهل بیزنس وقت چونه زدن ندارن 

قیمتی میدن که جای چونه نداره و از کسی خرید می کنن که قیمت هاش نیاز به چونه زدن نداشته باشه 

طبقه اخر پاساژ علاالدین بخواطر کاهش اتلاف وقت سلام هم نمی کنن چه برسه به چک چونه 

چک و چونه رو پیرزن های روستایی موقع گوجه خریدن از بازار های محلی انجام میدن 

تو سطوح بالا اصلا وقت برای چک و چونه نیست 

اهوازیم دلیلی نداره علاالدین کار کرده باشم

گوشی موبایل  نو جای چونه زدن نداره،جنس با قیمت ثابت جای چونه زدن نداره،اما قطعا جنس دست دو جاش رو داره چون قیمت ثابت نداره،نمیتونی همزمان بگی رم ddr4 که عمرش نهایت ۴ساله با رم ddr3 که خدا میدونه فقط یه مقدار کم کنی، پردازنده ۳۰درصد کم کنی و همزمان هم بگی لباس دست دو (شلیش)۳۰درصد 

در مورد دیجی کالا هم خوب نگشتی ،وگرنه یه مورد بود هنزفری گرفتم ۴۰تومن بود pistonfit,همراه باش یدونه دیگه هم داد،هردوتاشونم سالم دارن کار میکنن

اونجوری که شنیدم هم برو بچ علا الدین زیاد دستشون کجه،البته بلا نسبت

درکل این نظر شماست،نظر بقیه فرق میکنه،اگه شما با این نظرتون فکر میکنید حرفه ای هستید،پس منم میتونم به خودم بگم حرفه ای

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

عرفی دیگه باقی نمونده . قیمت ها همگی شده قیمت دلالی. کسی به کارکرد توی اون مثال بالا نگاه نمیکنه.

نه اینطورم نیست وقتی طرفتو در وهله اول بشناسی دیگه اجازه ای به دلالی نمیدی 

الان شما جنسی قیمت فضایی بدی احدی نگاهت نمیکنه مگه بری با یه ادم به دور معامله کنی

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

اونجوری که شنیدم هم برو بچ علا الدین زیاد دستشون کجه،البته بلا نسبت

دقیقا 

البته اگه منظور گوشی فروشی هست سعی کنید اصلا سمت این پاساژ نرید

حاضرم 100 گرونتر بدم ولی بدونم بعد از خرید بامبول هزینه اضافه برنامه و غیره نمیکنن

لینک به دیدگاه

بیزنس حرفه ای یعنی حرفت حرف باشه.

اگر مزایده میزاری، مردونه به برنده مزایده قطعه رو بدی، نه اینکه چون به اون قیمت مورد نظرت نرسیده، قیمت و شرایط رو عوض کنی که ندی

اگر حرف زدی فلان قیمت و کسی خواست، پسفردا نزنی زیرش

اگر به کسی قول دادی، سر قولت وایسی

اگر جنست مشکل داره، حتی موارد جزیی، با عکس و فیلم و توضیح همه ی شرایط رو به خریدار بگی

بیزنس حرفه ای یعنی اگر کالایی که داری میفروشی چند مدل ازش وجود داره، وقت بگذاری و به تفصیل توضیح بدی

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mَd گفته است :

نه اینطورم نیست وقتی طرفتو در وهله اول بشناسی دیگه اجازه ای به دلالی نمیدی 

الان شما جنسی قیمت فضایی بدی احدی نگاهت نمیکنه مگه بری با یه ادم به دور معامله کنی

بحث قیمت فضایی نیست. الان توی دیوار 1060  گذاشتن بالای سه تومن اونم تعداد  دست دو . اونوقت همون کارت رو شخصا آگهی کنی 2500 میان میگن دو میدی؟ الان یه آگهی بزن دیوار از ده نفری که پیام میدن 9 تاشون دلالن.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، mَd گفته است :

دقیقا 

البته اگه منظور گوشی فروشی هست سعی کنید اصلا سمت این پاساژ نرید

حاضرم 100 گرونتر بدم ولی بدونم بعد از خرید بامبول هزینه اضافه برنامه و غیره نمیکنن

برو  بخر رک تو چشای طرف نگاه کن بگو هیچی نمیخام بریزی رو گوشی نه پشتیبانی میخام نه فعالسازی .  یکم جای بحث داره اینکه یه فروشنده حقوق بگیر اینقدر گرگ میشه. درحدی ملتو گاو فرض میکنن و میخان بدوشن که رفتم قاب کیس خالی بخرم میگه قاب کیس بدون سیستم نمیفروشیم.

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

آقا حسام درست میگن
پرسیدن سوال بیش از اندازه باعث بی رمق شدن طرفین به معامله میشه
اینجا فروم فروش قطعات دست دو هستش نباید انظار داشته باشید دقیقا مثل آکبند باشه
وقتی میبینید یه نفر 50 تا گرافیک پست کرده و قیمتو پایین زده یعنی خودش وقت نداره تک تک تست کنه و دونه دونه بفروشه 

اگه وقتشو داشت قطعا با قیمت بالاتری میفروخت

پس ازش نخواین با فلان نرم افزار تست دما توی فشار 1 اتمسفر و دمای محیط 25 درجه براتون بگیره
یا ازش سوال نکنید این گرافیک با فلان سی پی یو تو فلان گیم چقدر  fps میده
نکته بعدی که به نظرم فقط چندتا سوال جای پرسیدن دارن
آیا از این قطعه به تعداد موجود دارین؟؟
و اینکه بهترین قیمتی که میتونید بدبد چند هستش
بقیش لوس کردن معاملست مثل سوالای زیر
آیا سی پی یو من رو مادر برد شما تا 4.5 گیگا هرتز اوور کلالک میکنه؟؟
1060 و سی پی یو  فلان با  باندل شما  گلوگاه نمیکنه؟؟
این ها  و هزاران سوال دیگه چیز هایی هستن نشون میدن شما به دنیای کامپیوتر تسلط ندارید و اصطلاحا نوب هستید
و تا وقتی از نوب بودن در نیاید بازیتون نمیدن
اگه تاپیک زدید و  20 بار آپ دادین بدونید قیمتتون بالاست
پیشنهادم کاهش قیمت برای هر 3 الی چهار روزی که قطعتون بدون خریدار موند هستش
هستن دوستایی که تو این فروم از سال 97 دارن برای یه سی پی یو  آپ میدن

آخرین نکته هم اینکه سریع اقدام کنید

اگر جنسی رو میخواید سعی کنید حد الامکان سریع خرید رو انجام بدین

چون کش دادن معامله باعث میشه فروشنده فک کنه شما اون جنس رو نمیخوایید و به کس دیگه بفروشه
اینجا قیمتا برای یوزر خیلی خوبه ولی اگر قصدتون خرید و فروش هستش باید از جایی با قیمت پایین تر پیدا کنید تا امکان رقابت داشته باشین
مثلا بنده از دوستان کسی رو می شناسم که Ssd خریدن به قیمت 179 تومن و دارن اینجا 215 میفروشن البته ایشون 10تا یا بیشتر خریدن
خودشم قیمت رو جوری بدین که اگه یکی خواست همون جنسو با همون قیمت به خودتون بفروشه بهش نخندین

ویرایش شده توسط o0shahin
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...