رفتن به مطلب

انکودر ویدوی در کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز
همونطور که میدونید کارت گرافیک های سری nvidia یه توانایی دارن واسه انکودر ویدیو با فرمت h264 یا h265 که واسه تغییر فرمت ویدیو ها، و استودیو ها ، پریمیر ، obs و غیره استفاده میشه.
از اونجایی که من دنبال یه کارت گرافیک ارزون قیمتم  میخوام بدونم چجوری میشه فهمید که اون کارت گرافیک همچین قابلیتی رو داره یانه ؟
آیا این قابلیت بستگی به همون cuda داره؟
مثلا asus ph gt 1030 o2g همچین قابلیتی رو داره؟
لینک به دیدگاه

توی سایت خود انویدیا دقیق نوشته که چه مدل هایی از چه فرمت های پشتیبانی می کنن. البته باید با شِکن برید:

https://developer.nvidia.com/nvidia-video-codec-sdk

https://developer.nvidia.com/video-encode-decode-gpu-support-matrix

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

image.thumb.png.8468149d2f20356de9eea483ffaecea6.pngبا این احوال این کارت گرافیک باید ساپورت کنه.  https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/biostar-gt-730-2gb-128-bit-ddr3-2.html

لینک به دیدگاه

در در 10 شهریور 1398 در 18:52، miladhaerian گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز
همونطور که میدونید کارت گرافیک های سری nvidia یه توانایی دارن واسه انکودر ویدیو با فرمت h264 یا h265 که واسه تغییر فرمت ویدیو ها، و استودیو ها ، پریمیر ، obs و غیره استفاده میشه.
از اونجایی که من دنبال یه کارت گرافیک ارزون قیمتم  میخوام بدونم چجوری میشه فهمید که اون کارت گرافیک همچین قابلیتی رو داره یانه ؟
آیا این قابلیت بستگی به همون cuda داره؟
مثلا asus ph gt 1030 o2g همچین قابلیتی رو داره؟
تمامی کارت پاسکال این قابلیت رو دارن به جز 1030 در انکود کردن

البته برای ویدیو های با کیفیت بالا تر معمولا گرافیک داخلی اینتل عملکرد بسیار سریعی داره و کیفیت خوبیم تحویل میده(البته سیپیو های از نسل skylake به بعد) 

اگه فقط کارت تبدیل ویدیو دارید گرافیک داخلی سیپیو اینتل دارید با quick sync میتونید تبدیل انجام بدید 

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mَd گفته است :

تمامی کارت پاسکال این قابلیت رو دارن به جز 1030 در انکود کردن

البته برای ویدیو های با کیفیت بالا تر معمولا گرافیک داخلی اینتل عملکرد بسیار سریعی داره و کیفیت خوبیم تحویل میده(البته سیپیو های از نسل skylake به بعد) 

اگه فقط کارت تبدیل ویدیو دارید گرافیک داخلی سیپیو اینتل دارید با quick sync میتونید تبدیل انجام بدید 

عاقا دمت گرم بلاخره یکی پیدا شد که سر در بیاره 
عزیز  گرافیک های نسل کپلر چی؟ اخه توی اون سایتی که بالا اون عزیز فرستاد  کپلر هم هست.
اگر فقط بهم بگید که این کارت گرافیک  ساپورت میکنه یا نه ممنون میشم https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/biostar-gt-730-2gb-128-bit-ddr3-2.html

توی سایتش نوشته gt 730  ساپورت میکنه نسل کپلر این هم همونه ولی نمیدونم چیپش چیه چون نوشته چیپ gk208

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

عاقا دمت گرم بلاخره یکی پیدا شد که سر در بیاره 
عزیز  گرافیک های نسل کپلر چی؟ اخه توی اون سایتی که بالا اون عزیز فرستاد  کپلر هم هست.
اگر فقط بهم بگید که این کارت گرافیک  ساپورت میکنه یا نه ممنون میشم https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/biostar-gt-730-2gb-128-bit-ddr3-2.html

توی سایتش نوشته gt 730  ساپورت میکنه نسل کپلر این هم همونه ولی نمیدونم چیپش چیه چون نوشته چیپ gk208

لیستشو نگاه نکردم ولی گویا پشتیبانی کپلر به اندازه کارت های پاسکال نیست

اگه اصرار به cuda نیست rx550 دست دوم تهیه کنید قطعا از جفتشون به صرفه تره

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mَd گفته است :

لیستشو نگاه نکردم ولی گویا پشتیبانی کپلر به اندازه کارت های پاسکال نیست

اگه اصرار به cuda نیست rx550 دست دوم تهیه کنید قطعا از جفتشون به صرفه تره

سلام بازم ممنون 
من اصلا کاری به cuda ندارم فقط میخوام از قابلیت انکود ویدیو برای استریم استفاده کنم . آیا کارت گرافیک های amd هم این قابلیت رو دارن؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

سلام بازم ممنون 
من اصلا کاری به cuda ندارم فقط میخوام از قابلیت انکود ویدیو برای استریم استفاده کنم . آیا کارت گرافیک های amd هم این قابلیت رو دارن؟

بله البته cuda نیست اینجا opencl دارن و برنامه هم باید ازش پشتیبانی کنه obs با وصله ازش پشتیبانی میکنه

برسی بیشتر تو گوگل کنید 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، mَd گفته است :

بله البته cuda نیست اینجا opencl دارن و برنامه هم باید ازش پشتیبانی کنه obs با وصله ازش پشتیبانی میکنه

برسی بیشتر تو گوگل کنید 

تشکر دوست عزیز کمک بزرگی به من کردید قصد دارم rx 560 نو بخرم توی توضیحاتش نوشته  stream engine و نوشته xsplit game brodcaster  که اونم مثل obs عمل میکنه .
یک سوال چرا کارت گرافیک های amd خیلی  نسبت به اینویدیا ارزان تر هستند؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

تشکر دوست عزیز کمک بزرگی به من کردید قصد دارم rx 560 نو بخرم توی توضیحاتش نوشته  stream engine و نوشته xsplit game brodcaster  که اونم مثل obs عمل میکنه .
یک سوال چرا کارت گرافیک های amd خیلی  نسبت به اینویدیا ارزان تر هستند؟

انویدیا در زمینه هوش مصنوعی با cuda انحصار ایجاد کرده که به طبع وقتی کسی کار طراحی و هوش مصنوعی داره سمت nvidia میره و جامع کاربری بیشتری هم داره جز این علت دیگه میتونه ماینینگ باشه ولی از لحاظ عملکرد، میان رده های amd خیلی به صرفه تر هستن نسبت به رقیبش. 

اگه پردازش های rt رو حذف کنیم واقعا amd به صرف تر هست برای بازی و تبدیل ها 

ولی برای کارهای طراحی با gpu قطعا انویدیا جلوتره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...