رفتن به مطلب

GIGABYTE GTX 1080 XTREME EDITION 8G 11Gps

sina-92
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان کسی از این کازت موجود داره ؟ و حرارت این کارت روی حالت گیمینگ مود میدونه به چند میرسه و  در عین حال چند درصد توان فن مصرف میکنه

کارت من حرارتش به 81 درجه میرسه و فرکانس بوست 1885

و 75 درصد فن هارو درگیر خودش میکنه

میخام بدونم این طبیعی هست تقریبا 98 درصدگرافیک هم مصرف میشه چیزی که داخل نرم  افزار میزنه

ممنون میشم کمکم کنید

GTX 1080 XTREME EDITION 8G 11Gps.gif

GTX 1080 XTREME EDITION 8G 11Gps-2.gif

لینک به دیدگاه

یه 10 درجه‌ای شما دمات از دمای سایتهایی که این کارت رو بررسی کردن بالاتره، 

https://www.techpowerup.com/review/gigabyte-gtx-1080-aorus-xtreme-edition/34.html

شاید کولینگ کیس شما خوب نیست چند تا فن داره کیستون؟ 

لینک به دیدگاه

STRIKER GREEN

5 عدد فن دارم

کیس از لحاظ چرخش هوا بسیار خوب عمل میکنه

لینک به دیدگاه

سوالی که برای من مطرح هست اینه که گرافیک خودش رو به حالت اورکلاک درمیاره تا به دمایی که در نرم افزار نویشته شده برسه یعنی 82 درجه

یا اصلا نباید به اون دما برسه؟

البته تستی که من فرستادم و شرایط کاری مربوط به 

MSI Kombustor 4          GPU BURNER

میشود

GTX 1080 XTREME EDITION 8G 11Gps-3.gif

لینک به دیدگاه

6 hours ago, elnino99 said:

یه 10 درجه‌ای شما دمات از دمای سایتهایی که این کارت رو بررسی کردن بالاتره، 

https://www.techpowerup.com/review/gigabyte-gtx-1080-aorus-xtreme-edition/34.html

شاید کولینگ کیس شما خوب نیست چند تا فن داره کیستون؟ 

کیس گرین استریکر 5عدد فن داره 2 تا جلو 2 عدد بالا و یکی پشت

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، sina-92 گفته است :

سوالی که برای من مطرح هست اینه که گرافیک خودش رو به حالت اورکلاک درمیاره تا به دمایی که در نرم افزار نویشته شده برسه یعنی 82 درجه

یا اصلا نباید به اون دما برسه؟

البته تستی که من فرستادم و شرایط کاری مربوط به 

MSI Kombustor 4          GPU BURNER

میشود

GTX 1080 XTREME EDITION 8G 11Gps-3.gif

نه اشکالی نداره به اون دما برسه اون target temp یعنی از اون به بعد دیگه کارت کلاک رو پله پله میاره پایین تا دما بالاتر نره، کارتهای سری 1000 تکنولوژی core boost 3.0 انویدیا رو دارند که بهشون اجازه میده تا جایی که شرایطی مثل پاور و دما واسشون فراهمه فرکانس رو افزایش بدن شمام نگران نباشید 

ولی تنظیمات رو هم  gpu boost هم temp target رو روی حالت auto بزارید بنظرم. 

لینک به دیدگاه

12 hours ago, elnino99 said:

نه اشکالی نداره به اون دما برسه اون target temp یعنی از اون به بعد دیگه کارت کلاک رو پله پله میاره پایین تا دما بالاتر نره، کارتهای سری 1000 تکنولوژی core boost 3.0 انویدیا رو دارند که بهشون اجازه میده تا جایی که شرایطی مثل پاور و دما واسشون فراهمه فرکانس رو افزایش بدن شمام نگران نباشید 

ولی تنظیمات رو هم  gpu boost هم temp target رو روی حالت auto بزارید بنظرم. 

بنظر شما حرارت کارت طبیعی هست؟

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

طبق تجربیاتی که من داشتم  زیاد روی دمای کارت حساس نباشید کلا خیلی مهم نیست

کارت سری 290 داشتم دمای کاریش کلا 94 بود کلی هم اورکلاک کردیم هیچ مشکلیم براش پیش نیومد

کارت سری 480 دارم دماش توی گیم تا 82 میره بازم مشکلی نداره

کارت 1080ti هم دارم دماش تو گیم تا 80 میره هنوز مشکلدار نشده!(البته فقط 2 تا فنش منهدم شدن بجز اون مشکلی نخورده!)

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sina-92 گفته است :

بنظر شما حرارت کارت طبیعی هست؟

با سلام و درود

دما که یکم بالا هست ولی کلی عامل هست که نمیشه دما رو با چیزی که تست میکنن و به عنوان بیس یه کارت در نظر گرفته میشه مقایسه کرد مثلا در حال حاضر تو فصل تابستون هستیم و ممکنه دمای محیط اتاقتون بالا باشه جدا از  نوع کیس و تعداد فناش یا مثلا خود من تست کردم دمای کارتم وقتی توی بازی بودم بیشتر از وقتی بود که با برنامه میزاشتمش 100 درصد زیره فشار !!!

یا مثلا بعد از اینکه کارت رو باز کردم واسه تعویض خمیر دیدم اصلا دلشون نیومده خمیر بزنن ! 😐 که همینم یکی از عواملی بود که دمای کارت خیلی بالا میرفت !

در آخر اگر روی دما حساسید و براتون مهمه بهتون پیشنهاد میکنم خمیر کارت رو با فلز مایع عوض کنید اگرم بلد نیستید بدید تا دوستانی که دلید پردازنده میکنن براتون انجام بدن هزینشم حدود 300 تومنی باس باشه البته گارانتیتون رو باطل میکنه ولی تاثیرش عالیه ! خودم امتحان کردم بعد همین کار دمای کارتم از حدود 82 توی یه بازی خاص اومد روی 56 !!! 😳

بعد از واتر کردن که دیگه شد 40 درجه توی سنگین ترین پردازشا 🤗

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

منم همین کارت دارم روی حالت الترا روی بازیهای the witcher 3 wild hunt دما به 72 تا 75 میرسه اگر فریم روی 55 بزارم دمای به 65 تا 68 میرسه یا که با برنامه furmark ;که تست استرس زدم کارت تو 5 دقیقه دما به 79 میرسه برای گیم با پایین آوردن فریم دمای کارت 5 تا 7 تا درجه میشه کاهش داد سایت پایینم حداکثرکارتها مشخص کرده که برای 1080 تا 94 درجه سانتیگرادزده

Optimal CPU/GPU Temperature for Gaming

RTX 2060 vs. GTX 1080 vs. RTX 2070-Test in 10 Games

لینک به دیدگاه

On 16 شهریور 1398 at 0:00 AM, abidi said:

با سلام و درود

دما که یکم بالا هست ولی کلی عامل هست که نمیشه دما رو با چیزی که تست میکنن و به عنوان بیس یه کارت در نظر گرفته میشه مقایسه کرد مثلا در حال حاضر تو فصل تابستون هستیم و ممکنه دمای محیط اتاقتون بالا باشه جدا از  نوع کیس و تعداد فناش یا مثلا خود من تست کردم دمای کارتم وقتی توی بازی بودم بیشتر از وقتی بود که با برنامه میزاشتمش 100 درصد زیره فشار !!!

یا مثلا بعد از اینکه کارت رو باز کردم واسه تعویض خمیر دیدم اصلا دلشون نیومده خمیر بزنن ! 1f610.png که همینم یکی از عواملی بود که دمای کارت خیلی بالا میرفت !

در آخر اگر روی دما حساسید و براتون مهمه بهتون پیشنهاد میکنم خمیر کارت رو با فلز مایع عوض کنید اگرم بلد نیستید بدید تا دوستانی که دلید پردازنده میکنن براتون انجام بدن هزینشم حدود 300 تومنی باس باشه البته گارانتیتون رو باطل میکنه ولی تاثیرش عالیه ! خودم امتحان کردم بعد همین کار دمای کارتم از حدود 82 توی یه بازی خاص اومد روی 56 !!! 1f633.png

بعد از واتر کردن که دیگه شد 40 درجه توی سنگین ترین پردازشا 1f917.png

موفق باشید.

سپاس از نظرتون

لینک به دیدگاه

On 16 شهریور 1398 at 0:33 AM, mehdi.d said:

منم همین کارت دارم روی حالت الترا روی بازیهای the witcher 3 wild hunt دما به 72 تا 75 میرسه اگر فریم روی 55 بزارم دمای به 65 تا 68 میرسه یا که با برنامه furmark ;که تست استرس زدم کارت تو 5 دقیقه دما به 79 میرسه برای گیم با پایین آوردن فریم دمای کارت 5 تا 7 تا درجه میشه کاهش داد سایت پایینم حداکثرکارتها مشخص کرده که برای 1080 تا 94 درجه سانتیگرادزده

Optimal CPU/GPU Temperature for Gaming

RTX 2060 vs. GTX 1080 vs. RTX 2070-Test in 10 Games

یک سوال دما که رو ۷۹ هست 

فن هاتون چند درصد هست ؟! 

فن گرافیک ؟! ۸۰ درصد ؟! یا کمتر ؟! 

لینک به دیدگاه

در در 18 شهریور 1398 در 15:12، sina-92 گفته است :

یک سوال دما که رو ۷۹ هست 

فن هاتون چند درصد هست ؟! 

فن گرافیک ؟! ۸۰ درصد ؟! یا کمتر ؟! 

دمافقط یکبار اون برای تست استرس به مدت 5 دقیقه با برنامه furmark امتحان کردم الان حضور ذهن ندارم چقدر ود اما همون حدود 68 تا 72بود بنظرم الان که روی ویچر 3 گیم میزنم اگر فریم آنلاک کنم دما که به 72 برسه دور فنم همون 62 تا 58 بعدشم شما میتونید یک فن دور بالا روبروی گرافیک بزارین درکنار اینکه دمای گرافیک حدود 6 تا 7 درجه کاهش میده چیپست و vrama های مادربوردتونم حدود چند درجه کاهش میده 

همچنین میتنونید برای دور فن گرافیکتون زمان بندی تایین کنید بطور مثال اگر تو بازی پیچر سه دما بیشتر از 62 شد دور فن روی 50 درصد کار کنه وقتی هم که دما زیر 62 رسید مثلا 55 شد دور فن روی 47 درصد قراربگیره زیر 55 هم فن روی حالت سایلنت قراربگیره اینکار با نرم افزار خود گیگا بایت به اسم AORUS ENGINE میتونید انجام بدین یا که با برنامه msi afterburner اگر با برنامه گیگا بخواین انجام بدین باید مثل عکس پایین گزینه customized انتخاب بعد از عکس سمت راستشم که دو تا ستون داره که یکی عمودی که سرعت فن میشه اون یکی هم که افقی درجه حرارت گرافیک بطور مثال من تو این عکس برای درجه حرارت 52 دور فن روی 38 زدم حالا میتونه این عدد بیشتر یا که کمتر باشه دلبخواه 

2019-09-10_15-17-09.png

لینک به دیدگاه

22 hours ago, mehdi.d said:

دمافقط یکبار اون برای تست استرس به مدت 5 دقیقه با برنامه furmark امتحان کردم الان حضور ذهن ندارم چقدر ود اما همون حدود 68 تا 72بود بنظرم الان که روی ویچر 3 گیم میزنم اگر فریم آنلاک کنم دما که به 72 برسه دور فنم همون 62 تا 58 بعدشم شما میتونید یک فن دور بالا روبروی گرافیک بزارین درکنار اینکه دمای گرافیک حدود 6 تا 7 درجه کاهش میده چیپست و vrama های مادربوردتونم حدود چند درجه کاهش میده 

همچنین میتنونید برای دور فن گرافیکتون زمان بندی تایین کنید بطور مثال اگر تو بازی پیچر سه دما بیشتر از 62 شد دور فن روی 50 درصد کار کنه وقتی هم که دما زیر 62 رسید مثلا 55 شد دور فن روی 47 درصد قراربگیره زیر 55 هم فن روی حالت سایلنت قراربگیره اینکار با نرم افزار خود گیگا بایت به اسم AORUS ENGINE میتونید انجام بدین یا که با برنامه msi afterburner اگر با برنامه گیگا بخواین انجام بدین باید مثل عکس پایین گزینه customized انتخاب بعد از عکس سمت راستشم که دو تا ستون داره که یکی عمودی که سرعت فن میشه اون یکی هم که افقی درجه حرارت گرافیک بطور مثال من تو این عکس برای درجه حرارت 52 دور فن روی 38 زدم حالا میتونه این عدد بیشتر یا که کمتر باشه دلبخواه 

2019-09-10_15-17-09.png

سلام مجدد

من با طراحی سیستم فن و این قسمت ها اشنا هستم

و دارم حرارت گرافیک رو با 3 تا فن توربو 120 سانتی از کیس خارج میکنم

فقط میخام بدونم حرارت گرافیک با توجه به این سینک بزرگ و این همه پایپ مسی که وجود داره طبیعی هست ؟

یا اینکه گرافیک مشکل ولتاژی داره که به گارانتی ارایه بدم

الان در حال حاضر با 72 درصد فن گرافیک و توربو کردن 3 فن 120 برای خارج کردن حرارت گرافیک

دمای کاری رو زیر 74 درجه کنترل کردم

با توجه به اینکه دمای اتاقم 25 درجه است

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، sina-92 گفته است :

سلام مجدد

فقط میخام بدونم حرارت گرافیک با توجه به این سینک بزرگ و این همه پایپ مسی که وجود داره طبیعی هست ؟

الان در حال حاضر با 72 درصد فن گرافیک و توربو کردن 3 فن 120 برای خارج کردن حرارت گرافیک

منم همین مشکل با 1060 dual asus داشتم که کمی بررسی کردم بخاطر ocبودن مدل و 2 فنه بودن دما تا 78 درجه هم میرفت(البته تابستون)با gpu tweak کمی از قدرت گرافیک کم کردم دما 66  بیشتر نره

دز موزد 1080 هم دوستان دارن و همین دمای شما و گاها بیشتر دارن

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، sina-92 گفته است :

سلام مجدد

منم مشکل دما با پشتیبانی آواژنگ مطرح کردم به منم گفتن این طبیعی وقتی تو حالت لود زیر بار باشه دما به اینقدر برسه سینک اینا گرم بشه و مشکلی نیست بعدشم شما تو همین برنامه GPU-Z که دارین اگر به سربرگ advanced دمای دیفالت کارت 83 درجه سانتی گراد زده درکنارش میتونید برنامه Heaven Benchmark 4.0 دانلود نصب کنید اجراش کنید ازقسمت preset گزینه extreme بزنید بعد گزینه run بزنید تا اجرا بشه وقتی که اجرا شد رزولیشن 1920x1080 انتخاب گزینه فول اسکرین هم فعال کنید بعد روی دکمه بنچمارک کلیک کنید ببینید امتیاز و دمای کارتتون درکنارش دور فن کارتتون با مال من یکی هست یا که نه درضمن دور فن بزارین روی حالت دیفالت خودش باشه تو دمای 66 دور فن من با این برنامه 44 درضمن از منم دمای اتاق همون 22 تا 25 وقتی این تست زدم درضمن چون cpu من گلوگاه ایجاد کرده نمیدونم شاید روی امتیازی که شما با من میگرین تا حدی تفاوت داشته باشه این بین

Heaven Benchmark 4.0

2019-09-12_7-50-52.png

ویرایش شده توسط mehdi.d
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

منم همین مشکل با 1060 dual asus داشتم که کمی بررسی کردم بخاطر ocبودن مدل و 2 فنه بودن دما تا 78 درجه هم میرفت(البته تابستون)با gpu tweak کمی از قدرت گرافیک کم کردم دما 66  بیشتر نره

دز موزد 1080 هم دوستان دارن و همین دمای شما و گاها بیشتر دارن

سری Dual ایسوس ضعیفترین کولر رو دارن دوست من. در بعضی از مدلها حتی در مقایسه با رفرنس  نیز ضعیف عمل می کنند!

لینک به دیدگاه

On 21 شهریور 1398 at 8:02 AM, mehdi.d said:

منم مشکل دما با پشتیبانی آواژنگ مطرح کردم به منم گفتن این طبیعی وقتی تو حالت لود زیر بار باشه دما به اینقدر برسه سینک اینا گرم بشه و مشکلی نیست بعدشم شما تو همین برنامه GPU-Z که دارین اگر به سربرگ advanced دمای دیفالت کارت 83 درجه سانتی گراد زده درکنارش میتونید برنامه Heaven Benchmark 4.0 دانلود نصب کنید اجراش کنید ازقسمت preset گزینه extreme بزنید بعد گزینه run بزنید تا اجرا بشه وقتی که اجرا شد رزولیشن 1920x1080 انتخاب گزینه فول اسکرین هم فعال کنید بعد روی دکمه بنچمارک کلیک کنید ببینید امتیاز و دمای کارتتون درکنارش دور فن کارتتون با مال من یکی هست یا که نه درضمن دور فن بزارین روی حالت دیفالت خودش باشه تو دمای 66 دور فن من با این برنامه 44 درضمن از منم دمای اتاق همون 22 تا 25 وقتی این تست زدم درضمن چون cpu من گلوگاه ایجاد کرده نمیدونم شاید روی امتیازی که شما با من میگرین تا حدی تفاوت داشته باشه این بین

Heaven Benchmark 4.0

2019-09-12_7-50-52.png

تست من در روزلیشن 1920*1080

دمای گرافیک من تا 76 درجه  رسید

test.png

test 2.gif

لینک به دیدگاه

من کارت و باز کردم خمیر خشک شده بود و روی مدار پاور کارت مقدار زیادی خاک نرم نشسته بود نتایج بنچمارک و بعد از استفاده از خمیر  دیپ کول اخرین مدلی که در بازار وجود داره زد 9 رو مشاهده می کنین 

مصرف برقم کم شد  و دمام از 76 بع 67 درجه رسید

فرکانسم بالاتر میره و فریم بیشتری بهم میده

test3.gif

ویرایش شده توسط sina-92
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...