رفتن به مطلب

بهترین انتخاب برای رندر فیلم و عکس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر همه. با توجه به قیمت‌های عجیب و غریب کارتهای گرافیک تصمیم به خرید کارت گرافیک دسته دوم و البته تمیز و کم کار و یا کارت نو و قیمت مناسب گرفتم. ازینرو در انجمنها و سایتها شروع به دیدن بنچمارکها کردم. در ابتدا تصمیم به خرید کارت 5700xtبا توجه به قیمت و پرفورمنس معقولش گرفتم. کلی ریویو ازش دیدم اما متوجه شدم در رندر های مدنظر من عملکرد عالی نداره. از طرفی در رنج قیمت 4 تا 5 میلیون میشه وگا 64 و یا 1080بسیار تمیز گرفت. ظاهرا عملکرد وگا 64 از ایندو در زمینه رندر عکس و فیلم بهتره. اما با این جود خواستم از تجربه و نظر دوستان استفاده کنم. اول اینکه امکان خرید 5700xt رو از آمازون با فیمت 400 دلار دارم که میشه حدود 4600.از طرفی وگا 64 در حد بسیار نو پیدا کردم 4200 و یا 1080 حدود 4500.نمیدونم چیکار کنم. اما لطفا بفرمایید تا رنج 5 میلیو چه انتخابی دارم؟ 

لینک به دیدگاه

سلام برادر گل

نرم افزار مورد استفادتون چیه 

لینک به دیدگاه

پریمیر و فتوشاپ. اخیرا هم در ورژن جدید 11.4 فتوشاپ قابلیت استفاده از gpuبرای enhance detail و همچنین پردازش سریع اضافه شده که کارت فعلیم برای اینکار کاملا basic هست. 

ممنون از راهنماییتون

ویرایش شده توسط masoud.ghr
لینک به دیدگاه

برای رندر های 3بعدی nvidia خیلی تمرکز بهتری داشته و امکانات بهتر و سرعت بیشتری در رندر داره و پشتیبانی بهتری در این حوزه داره 

اگه کارتون ادیت  فیلم و تصویر هست ودنبال این هستید که پردازش های بیشتری با gpu انجام بدید سمت nvidia برید اگه تا 6تومن هزینه میتونید کنید 2060 انتخاب معقولیه حتی اگه تک فن باشه

اگه کارتون صنعتی هست مثل cad بهتره سمت amd برید چون بسیار بهتر از انودیا ظاهر شده البته فقط سری polarisو vega نه سری جدید 

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

سپاس از لطفتون جهت پاسخ 🙏

خوشحال میشم بتونم از تجربه دوستان عزیز دیگه هم استفاده کنم

لینک به دیدگاه

دوستان یه کارت MSI 1080 gaming x 8gb پیدا کردم به قیمت 4400 که بیش از یکسال ضمانت معتبر داره. اما فروشنده نمیدونه که ماین شده یا نه. از طرفی یکهفته مهلت تست داره بجز گارانتی. 

یک مورد هم xfx vega64 به قیمت 4200 پیدا کردم که واقعا نو هست و 3 هفته استفاده شده بدون ماین. البته ضمانت نداره چون از دوبی اومده. 

یک مورد هم گیگابایت vega64 آکبند با 3 سال ضمانت به قیمت 4900.

در انتخابشون مردد هستم. لطفا راهنمایی بفرمایید 🙏

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، masoud.ghr گفته است :

دوستان یه کارت MSI 1080 gaming x 8gb پیدا کردم به قیمت 4400 که بیش از یکسال ضمانت معتبر داره. اما فروشنده نمیدونه که ماین شده یا نه. از طرفی یکهفته مهلت تست داره بجز گارانتی. 

یک مورد هم xfx vega64 به قیمت 4200 پیدا کردم که واقعا نو هست و 3 هفته استفاده شده بدون ماین. البته ضمانت نداره چون از دوبی اومده. 

یک مورد هم گیگابایت vega64 آکبند با 3 سال ضمانت به قیمت 4900.

در انتخابشون مردد هستم. لطفا راهنمایی بفرمایید 1f64f.png

اگر اطمینان دارید که فقط 3 هفته هست که باز شده و ماین هم نشده ارزش خرید خوبی داره .

............................

برنامه های مورد نظرتون چقدر در استفاده از GPU بهینه شدن ؟

الان میشه 1920 رو با حدود 3 تومن از آمازون سفارش داد :

لینک خرید :

AMD Ryzen Threadripper 1920X (12-core/24-thread) Desktop Processor (YD192XA8AEWOF)

.

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

اگر اطمینان دارید که فقط 3 هفته هست که باز شده و ماین هم نشده ارزش خرید خوبی داره .

............................

برنامه های مورد نظرتون چقدر در استفاده از GPU بهینه شدن ؟

الان میشه 1920 رو با حدود 3 تومن از آمازون سفارش داد :

لینک خرید :

AMD Ryzen Threadripper 1920X (12-core/24-thread) Desktop Processor (YD192XA8AEWOF)

.

ممنون از پاسخ. بله مطمئنم که نه ماین شده و نه استفاده برای گیم. برای یکی از همکارنه که برای رندر فیلم قرار بود استفاده کنه که نشد. برنامه مورد نظرم فتوشاپ و پریمیر هست. هردو برای استفاده از gpu بهینه شدند بخصوص پریمیر. اما فتوشاپ و بخش مربوط به فرمت Raw در آگدیت اخیر بسیار بهینه تر از پیش شده. راستش تستی که گرفتم توسط آیمک پرو بود که به کارت گرافیک vega64  مجهزه. عملکرد کارت گرافیک تاثیر بسیار چشمگیری در نتایج تستهاش داشت. برای همین تصمیم به خرید وگا گرفتم. اما با تحقیق بیشتر متوجه شدم سری navi اصلا عملکرد خوبی در فتوشاپ نداره. از طرفی انویدا عملکرد بهتری از وگا داره هرچند که این تفاوت خیلی زیاد نیست. 

بنظرتون 1080 با یک سال و نیم گارانتی ارزش نداره؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، masoud.ghr گفته است :

اگه کار شما تدوین و کانورت فیلم هست فرق خاصی بین 1060-1070-1080 نیست 

اگه کارتون رندرینگ و پویانمایی  هست قطعا 1دونه 1080 هم کمه 

برای مورد اول همون 1070 هم کفایت میکنه برای شما

برای مورد دوم سعی کنید برید سمت rtx ها

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز توی after فرق آنچنانی بین 1070 با 1080ووگا نیست حداکثر 20درصد ک به اختلاف قیمت  نمیارزه. 

اگه خروجیتون 1080 هسش حتما16گیگ حداقل لازم دارید

بهتون 1070ti پیشنهاد میکنم ک دوستان 3200 فک کنم گذاشتن

و اینکه افتر بیشتر سی پی یو بیس هست و فوتو شاپ اونقد سیستم رو درگیر نمیکنه ک بخای بخاطرش هزینه کنی. 

بجاش ی ssdظرفیت بالا بگیر ک پروژه ها از روی اون تدوین و رندر بشن

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، masoud.ghr گفته است :

ممنون از پاسخ. بله مطمئنم که نه ماین شده و نه استفاده برای گیم. برای یکی از همکارنه که برای رندر فیلم قرار بود استفاده کنه که نشد. برنامه مورد نظرم فتوشاپ و پریمیر هست. هردو برای استفاده از gpu بهینه شدند بخصوص پریمیر. اما فتوشاپ و بخش مربوط به فرمت Raw در آگدیت اخیر بسیار بهینه تر از پیش شده. راستش تستی که گرفتم توسط آیمک پرو بود که به کارت گرافیک vega64  مجهزه. عملکرد کارت گرافیک تاثیر بسیار چشمگیری در نتایج تستهاش داشت. برای همین تصمیم به خرید وگا گرفتم. اما با تحقیق بیشتر متوجه شدم سری navi اصلا عملکرد خوبی در فتوشاپ نداره. از طرفی انویدا عملکرد بهتری از وگا داره هرچند که این تفاوت خیلی زیاد نیست. 

هر کارتی که سالم باشه بسته به نیاز شما ارزش داره .

صحبت سر یه وگا 64 در حد آک با 4.2 و یه 1080 که معلوم نیست ماین شده یا نه با 4.4  بود .

اگر 1080 مورد نظر سالم باشه ارزش خرید داره اما معلوم نیست که سالم باشه یا خیر . از طرفی شما یه وگا 64 سالم رو ارزونتر سراغ دارید .

.......................................................

دوستان میگن افتر CPU محور هستش . شاید بهتر باشه گرافیک رو ضعیفتر بردارید و CPU رو قوی تر کنید .

الان مشخصات سیستم شما چیه ؟

SSD دارید ؟

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان 🙏🙏🙏

مشخصات سیستم:

Intel 5820k +42% overclock

32gb gskill

500gb ssd samsung evo 850

X99 pro deluxe

Corsair RM1000 Power

در مورد فتوشاپ باید بگم تا دو ورژن قبل گرافیک خیلی درگیر نبود. اما با بهینه سازی هایی که ادوبی انجام داد در حال حاضر گرافیک تاثیر زیادی داره. از طرفی همانطور که قبل هم گفتم آخرین ورژن ادوبی در فرمت RAW به شدت gpu محور شده و کارت گرافیک خوب به شدت تاثیر گذاره. 

تا مدتی پیش فرقی بین 1060...1080 نبود حتی gtx960 فعلی خودم هم عالی بود و کمبودی احساس نمیکردم. اما الان وضعیت فرق میکنه. 

درحال حاضر با cpu مشکل ندارم و تحت هیچ شرایطی 6 هسته به حداکثر ظرفیت پردازشی نمیرسند. 

چیزی که در مورد وگا نگرانم میکنه صدای فن و گرما هست. البته خودم اصلا باهاش کار نکردم فقط شنیده ام که صدای فن زیادی در دور بالا و توان بالا تولبد میکنه. خودم مطمئن نیستم. 

یک وگا 64 دیگه هم میشناسم که صاحبش میگه هرگز ماین نشده و سری xfx vega64 liquid cooling هست که خب از نظر گرما و صدا قطعا مشکلی نداره. قیمتش 4700 هست و ضمانت هم نداره. صاحبش 4 عدد ازین کارت داره که میگه فقط استفاده بازی داشته. راستش برام سواله که 4 عدد وگا 64 با خنک کننده مایع چطوری میتونیته تو کیس جابشه و فقط برای بازی استفاده بشه. ایشون میفرمایند 2 هفته بیشتر کار نکرده. 

در نهایت سوالم اینه که آیا یک 1080 با بیشاز یکسال و نیم ضمانت هنور هم ریسک خرید داره؟ به فرض اینکه ممکنه ماین هم شده باشده؟ با توجه به اینکه ضمانت این کارت 3 ساله هست ممکنه یکسال و نیم ماین و برای فروش قرار داده شده. با این فرض کارت هنوز ارزش خربد نداره؟ اگه قراره خراب بشه ممکنه بعد از مدت ضمانتش باشه؟ و اینکه فروشنده با انجام تمام تستهای معتبر کارت و میفروشه.

لینک به دیدگاه

درود مجدد.دوستان بزرگوار راهنمایی ندارید برای اینجانب؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز یک quadro بخر خیلی بهتره گرمای کمتر و مصرف کمتر و حتی دو برابر  قوی تر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...