رفتن به مطلب

مشکل عدم نمایش رنگ سبز در CRT

HESAM OVERCLOCK HERO
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام خسته نباشید 

یه مانیتور بالا رده که رفرش ریت بالا داره (فکر کنم 140) دارم متاسفانه رنگ سبزش پریده 

پشتش رو هم باز کردم تمام تیونر هارو انگولک کردم هیچ کودوم مال رنگ نیست 

تنظیم رنگ نداره مثل بعضی ها 

الان چیکار کنم ؟

لطفاً دوستانی که سابقه تعمیر CRT دارن جواب بدن

دیگه نیاین بگین دی گس کنم و تو تنظیمات رنگ برم و تنظیمات رنگ ویندوز رو انگلوک کنم خخخخ

اون چارتا پتانسیومتر داخل قاب سفید بالا مال رنگ نیست 

اون سه تا مشکی پایین هم مال رنگ نیست

اون اهرم سفید پایین هم مال رنگ نیست 

اون حلقه ها های چرخنده دور لنز هم چرخوندم اونام مال رنگ نبودن 

IMG_20190914_220608_054.thumb.jpg.4df5445ea8f432f9daf2061154689472.jpgIMG_20190914_220621_575.thumb.jpg.25b145b8a25fd541611bbf7b653a8c68.jpgIMG_20190914_220615_725.thumb.jpg.817e29f4c677f5a4a24cd9b4ade43950.jpgIMG_20190914_220604_941.thumb.jpg.4de99a18add1e21815b2cf275c1f3b18.jpgIMG_20190914_220630_837.thumb.jpg.76cd61c0734d45162774e8d8add8b853.jpgIMG_20190914_220627_307.thumb.jpg.252cfa395a96e3534d670736774864f4.jpgIMG_20190914_220637_571.thumb.jpg.7ba8638766e7b2a312a88f89203150d2.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

احتمال زیاد کابلش مشکل داره.
بیخ پورت حالت شکستگی نداره؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

ما دقیقا یه مانیتور داریم از ۱۰سال پیش ،خیلی وقت پیش رنگ قرمزش پریدو همه چیرو ابی سبز نشون میداد،برادرم چند ماه پیش خیلی رفت دورش کابلشو چک کرد ببینه قطعی داره یا نه،که نداشت،چک کرد ببینه سوختگی چیزی نیست که نبود،شک کرده بود که چندتا چیاش خراب باشن دیود و خازن،رفت نو خرید انداخت فایده نداشت،دادش مغازه یه یارویی که خیلی ادعاشم میومد پیر این کارایه اونم هیچ گ.هی نخورد،اخر سر دیگه یبار دیگه چکش میکرد دید آی سی ش قلع مردگی پیدا کرده بود ،پایه هاش شل شده بودن(حالا ضربه خورده بود یا بخاطر جنس مونتاژ داخلیش بود نمیدونم) یکم با هویه باش ور رفت درست شد الانم داره باش رینبو بازی میکنه خخخ

برادرم پرسیدم میگه ای سی پشت لامپ تصویر هفتا یا هشتا پایه داره اونو نگاه بنداز

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

احتمال زیاد کابلش مشکل داره.
بیخ پورت حالت شکستگی نداره؟

نه والا 

اینم از اوناست که کابل مستقیم لحیمه به برد 

اون سرش هم کاملا اوکی بود 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

نه والا 

اینم از اوناست که کابل مستقیم لحیمه به برد 

اون سرش هم کاملا اوکی بود 

درود

از داخل کانکتور ،  پینها را با  انتهای سیم  که به برد وصل میشه ، با اهم متر چک کن.

یه نکته اول مشخص کنید : ایا قسمت OSD مانیتور (منظورم منوهای خود مانیتور است)در حالتی که کابل هم وصل نیست، ایا بازم رنگ مورد نظر ندارید؟

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

ما دقیقا یه مانیتور داریم از ۱۰سال پیش ،خیلی وقت پیش رنگ قرمزش پریدو همه چیرو ابی سبز نشون میداد،برادرم چند ماه پیش خیلی رفت دورش کابلشو چک کرد ببینه قطعی داره یا نه،که نداشت،چک کرد ببینه سوختگی چیزی نیست که نبود،شک کرده بود که چندتا چیاش خراب باشن دیود و خازن،رفت نو خرید انداخت فایده نداشت،دادش مغازه یه یارویی که خیلی ادعاشم میومد پیر این کارایه اونم هیچ گ.هی نخورد،اخر سر دیگه یبار دیگه چکش میکرد دید آی سی ش قلع مردگی پیدا کرده بود ،پایه هاش شل شده بودن(حالا ضربه خورده بود یا بخاطر جنس مونتاژ داخلیش بود نمیدونم) یکم با هویه باش ور رفت درست شد الانم داره باش رینبو بازی میکنه خخخ

برادرم پرسیدم میگه ای سی پشت لامپ تصویر هفتا یا هشتا پایه داره اونو نگاه بنداز

آها ایول سلطان 

رفتم مغازه نگاه کنم ببینم 

یه دور هم محض اطمینان نقطه اتصال کابل به برد رو هویه بندازم ببینم چی میشه 

اینا مخصوص بازی ان

تاخیر ندارن 

گوستبنگ هم ندارن 

این رفرش ریتش هم دیوانه وار بالاست 

حدود 140

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

درود

از داخل کانکتور ،  پینها را با  انتهای سیم  که به برد وصل میشه ، با اهم متر چک کن.

یه نکته اول مشخص کنید : ایا قسمت OSD مانیتور (منظورم منوهای خود مانیتور است)در حالتی که کابل هم وصل نیست، ایا بازم رنگ مورد نظر ندارید؟

والا اون تو هم چیزی سبز نیست که چک کنم

چشمی نگاه می کنم انگار تو منو مشکلی نداره 

ولی منوی این مانیتور ها از نظر گرافیکی خیلی داغونه و سبز خاصی پیدا نکردم که چک کنم

تو تنظیمات وقتی  قرمز و آبی رو صفر می کنم و سبز رو می برم حداکثر تازه یه ذره سبز میشه  یه بار دیگه هم می گم یه ذره در صورتی که کلش باید شدید سبز بشه

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

آها ایول سلطان 

رفتم مغازه نگاه کنم ببینم 

یه دور هم محض اطمینان نقطه اتصال کابل به برد رو هویه بندازم ببینم چی میشه 

اینا مخصوص بازی ان

تاخیر ندارن 

گوستبنگ هم ندارن 

این رفرش ریتش هم دیوانه وار بالاست 

حدود 140

برادرم گفته که فقط دست به قسمت پاورش نزن،اون ای سی مورد نظر عکس اولی پشت اون سفیده فلزیه  هست،اونو باید دربیاری نگاه کنی

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

برادرم گفته که فقط دست به قسمت پاورش نزن،اون ای سی مورد نظر عکس اولی پشت اون سفیده فلزیه  هست،اونو باید دربیاری نگاه کنی

آها بی زحمت می پرسی و اون قسمت خطرناکش که دست بزنی خشک می کنه کجاست دستت درد نکنه 

بعد همون پشت پشت که کابل تصویر می‌ره توش رو میگی دیگه ؟ همونی که محافظ فلزی داره دیگه ؟ 

اونی که اون بالاست محافظ لاکی داره رو که نمی گی ؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

آها بی زحمت می پرسی و اون قسمت خطرناکش که دست بزنی خشک می کنه کجاست دستت درد نکنه 

بعد همون پشت پشت که کابل تصویر می‌ره توش رو میگی دیگه ؟ همونی که محافظ فلزی داره دیگه ؟ 

اونی که اون بالاست محافظ لاکی داره رو که نمی گی ؟

اره همون که انگاری پیچ خورده وسطش  یه روکش فلزیه درش بیار بعد نگاش کن ببین چطوره

از برقش یکی همونجا که کابل برقشه 

قسمت خطر ناکتر خوده لامپ تصویرشه،اصلن با دست کشم دست نزن

حواست باشه که تلویزیون crt  بعد اینکه از برق میکشیش هنوز برق تو لامپ تصویرش میمونه 

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

برادرم گفته که فقط دست به قسمت پاورش نزن،اون ای سی مورد نظر عکس اولی پشت اون سفیده فلزیه  هست،اونو باید دربیاری نگاه کن

دستت درد نکنه خدا پدر مادرت رو بیامرزه فردا اهم متر بزنم اگه اوکی بود بدور دوباره سیم هارو لحیم کنم ببینم درست میشه یا نه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

دستت درد نکنه خدا پدر مادرت رو بیامرزه فردا اهم متر بزنم اگه اوکی بود بدور دوباره سیم هارو لحیم کنم ببینم درست میشه یا نه

قربونت خواهش میکنم،خبرشو بده

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

والا اون تو هم چیزی سبز نیست که چک کنم

چشمی نگاه می کنم انگار تو منو مشکلی نداره 

ولی منوی این مانیتور ها از نظر گرافیکی خیلی داغونه و سبز خاصی پیدا نکردم که چک کنم

تو تنظیمات وقتی  قرمز و آبی رو صفر می کنم و سبز رو می برم حداکثر تازه یه ذره سبز میشه  یه بار دیگه هم می گم یه ذره در صورتی که کلش باید شدید سبز بشه

اوکی. اگر تو منو احساس میکنی که رنگ سبز داری(البته اگه رنگ سبز نباشه هم اینجا باز خودشو نشون میده) اگه هست یعنی قسمت درایو رنگها و خود لامپ سالم است. میمونه قسمت ورودی  که باید همونجور که گفتم کابل با اهمتر چک کنی. اگر نبود . دیگه میشه اون ایسی پشت لامپ که اون دوستمون بهش اشاره کرد.(البته من همه پستها رو نخوندم)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما می دونی پشت مانیتور ولتاژ در حد کیلو ولت هست و حتی با نزدیک شدن به سیم ترانس flyback راحت شمارو میکشه؟ شما می دونی قسمت high voltage و low voltage مدار کجاست و وقتی مانیتور روشنه کجاهارو میتونی دست بزنی؟ شما می دونی حتی اگه مانیتور و تلویزیون crt برای چندین روز هم خاموش باشند باز هم توی tube ممکنه ولتاژ بالا ذخیره باشه و باید همیشه اول قبل از کار  تخلیه کرد؟

نمی دونم اطلاعات الکترونیکی شما  چقدر ‌شاید شما استاد باشید فقط محض احتیاط گفتم که جونتون به خطر نیوفته. 

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، elnino99 گفته است :

دوست عزیز شما می دونی پشت مانیتور ولتاژ در حد کیلو ولت هست و حتی با نزدیک شدن به سیم ترانس flyback راحت شمارو میکشه؟ شما می دونی قسمت high voltage و low voltage مدار کجاست و وقتی مانیتور روشنه کجاهارو میتونی دست بزنی؟ شما می دونی حتی اگه مانیتور و تلویزیون crt برای چندین روز هم خاموش باشند باز هم توی tube ممکنه ولتاژ بالا ذخیره باشه و باید همیشه اول قبل از کار  تخلیه کرد؟

نمی دونم اطلاعات الکترونیکی شما  چقدر ‌شاید شما استاد باشید فقط محض احتیاط گفتم که جونتون به خطر نیوفته. 

والا استارتر یک روز کامل نیستش خدا کنه زنده باشه.

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

والا استارتر یک روز کامل نیستش خدا کنه زنده باشه.

خخخخخخخخخ

امروز مشتری زیاد بود وقت نشد 

فردا انشالله

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

اوکی. اگر تو منو احساس میکنی که رنگ سبز داری(البته اگه رنگ سبز نباشه هم اینجا باز خودشو نشون میده) اگه هست یعنی قسمت درایو رنگها و خود لامپ سالم است. میمونه قسمت ورودی  که باید همونجور که گفتم کابل با اهمتر چک کنی. اگر نبود . دیگه میشه اون ایسی پشت لامپ که اون دوستمون بهش اشاره کرد.(البته من همه پستها رو نخوندم)

اها پس کابل رو چک می کنم 

اون ای سی هم نفهیدم اندازش چقدریه و چه شکلیه 

دستتون درد نکنه فردا انشالله یه مانیتور گیمینگ زنده میشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

اها پس کابل رو چک می کنم 

اون ای سی هم نفهیدم اندازش چقدریه و چه شکلیه 

دستتون درد نکنه فردا انشالله یه مانیتور گیمینگ زنده میشه

برای تست کابل ، باید تمام پینهای کابل از سر تا انتها وصل باشه. البته بشمار ببین چند تاپین داره و  چندتا سیم ازش امده بیرون. به همون تعداد باید سیم وصل داشته باشی

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، elnino99 گفته است :

اندازه یدونه عدس هم از این چیزا خبر نداشتم 

فقط می دونستم که یه جای تو این مانیتورا هست که دست بزنی خشک میکنه

سالار من اطلاعاتم در این مورد صفره 

چجوره ولتاژش رو خالی کنم ؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

نیاز نیست خالیش کنی.

اون پستونکی که چسبیده پشت لامپ بهش میگن آکوداک(اگه سودام  یاری  کنه).

حدود 36 هزار ولت داخل لامپ است (فاز متر از 10 سانتی روشن میشه)(البته نگران نباش با امپر خیلی پایین) ولی شما اصلا اون قسمت کاری نداری.

ولی این عیب بیشتر از   لحیم سردی پشت لامپ است تا اونجا که یادم میاد قبلاها تعمیر میکردم . . . . 

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

https://youtu.be/-jbnFuVWTdk

لینک به دیدگاه

آقا درست حدس زدین 

کابل تصویر مانیتور رو در آوردم با اهمتر تست کردم دیدم رنگ سبز قعطه  دست همه کسایی که کمک کردن درد نکنه 

کسی نمی دونه ای کابل رو از کجا می شه گیر آورد ؟

تو اینترنت گشتم جایی موجود نیست 

لینک به دیدگاه

به نظر من بهتره بگردی ببینی کجاش قطع شده. اگه پشت سوکته که میتونی سوکت خام تهیه کنی و سیم هاشو با مولتی متر ببنی رو کدوم پایس دوباره روی همون سوار کنی

لینک به دیدگاه

ظاهراً مانیتور با 20 کیلو وزن رفته رو سیم 

یه جایی داخل خود سیم باید باشه

اگه با چشم نشه دید که اسیریه

در 4 دقیقه قبل، hamed_crazy گفته است :

به نظر من بهتره بگردی ببینی کجاش قطع شده. اگه پشت سوکته که میتونی سوکت خام تهیه کنی و سیم هاشو با مولتی متر ببنی رو کدوم پایس دوباره روی همون سوار کنی

ولی ناموسا خیلی مانیتورش سالاره 

اگه درست بشه شاید ال سی دیم رو فروختم رفت از همین استفاده کردم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...