رفتن به مطلب

مشاوره برای کارت گرافیک DDR5 و DX11

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

گرافیک واسه سیستم مالتی مدیا میخواستم و البته کار بازی نداره و اگه باشه زیاد حرفه ای نیست.

میخواستم Sapphire HD5670 1GB GDDR5 رو بگیرم نیست!

برندهای دیگش هست تو بازار (مثل xfxو..) و چقدر با این فرق دارن؟

میخوام خروجی HDMI و DVI و VGA داشته باشه.

الان مانیتور من فقط با VGA‌کار میکنه و HDMI و DVI رو با اینکه پورتش رو داره نمیگیره!!

چند مدل دیگه هم پیدا کردم لطفا ببینید چطوره :

اینا برند sapphire هستن و بقیه برندها رو یه سشرچی زدم هر کدوم یه مشخصاتی داشتن گیج شدم!!!

HD 5670 1GB GDDR5

HD 6670 1GB GDDR5

HD 6570 1GB GDDR5

HD 5750 1GB GDDR5

HD 5570

روی GDDR3 و GDDR5 حساس باشم؟ یا واسه کاربرد عمومی فرقی نداره زیاد؟

قیمتاش رو بدین لطفا میخوام امروز بخرم.

اصلا پیشنهاد شما چیه برای گرافیک متوسط در حد همون 5670 ؟

ممنون لطفا زودتر جواب بدین امروز میخوام سفارش بدم و ترجیحا به فردا نکشه.

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

یکی از کاربرها تو همین فروم 1-2 روز پیش 6570 رو حدود 95 گرفت . ddr3 بود البته . روی سافایر زیاد تاکید نکن . الان کمی کم شده تو بازار . پاور کالر و ایکس اف ایکس هم خوب هستن . البته هایس هم خوبه . برای مصارف عمومی زیاد مهم نیست ddr3 یا ddr5 . CPU و مادربورد چی داری ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه آقا حامد:

اگه اصلا بازی نمیکنی، ، شما XFX HD 5450 1GB DDR3

هم بگیری مشکلی نیست.

قیمت 55 تومن.

اگه در حد 100 تومن میخوای گیم هم یکم بازی کنی: همون 6570

5670 و 6670 که 1GB GDDR5 باشن بین 110 تا 150 پیدا میشن.

اگه در حد 150 میخوای و گیم بازی میکنی:GTS 450 Evga هست حدود 150 تومن.

لینک به دیدگاه

یکی از کاربرها تو همین فروم 1-2 روز پیش 6570 رو حدود 95 گرفت . ddr3 بود البته . روی سافایر زیاد تاکید نکن . الان کمی کم شده تو بازار . پاور کالر و ایکس اف ایکس هم خوب هستن . البته هایس هم خوبه . برای مصارف عمومی زیاد مهم نیست ddr3 یا ddr5 . CPU و مادربورد چی داری ؟

سلام و ممنون

p8h67 نبود و به جاش main asus p8p67 le میخوام بگیرم

cpu core i3 2100

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

با اجازه آقا حامد:

اگه اصلا بازی نمیکنی، ، شما XFX HD 5450 1GB DDR3

هم بگیری مشکلی نیست.

قیمت 55 تومن.

اگه در حد 100 تومن میخوای گیم هم یکم بازی کنی: همون 6570

5670 و 6670 که 1GB GDDR5 باشن بین 110 تا 150 پیدا میشن.

اگه در حد 150 میخوای و گیم بازی میکنی:GTS 450 Evga هست حدود 150 تومن.

ممنون

اون GTS 450 همون Zotac GTS 450 AMP میشه؟

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

GTS 450 1GB GDDR5 اگه باشه.خوبه. عالی هم هست. نسبت به 5670 تو بازی خیلی قویتره.

مین رو چرا ارزونتر برنمیداری؟

مثلا چیپ H61 از ازراک. حدود 100 تومن.

110-120 میمونه واسه سی پی یو. اینجوری میتونی core i5 2320 بگیری.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

نمیدونم! ازراک رو اولین لیستم بود اینجا گیگا و اسوس کار میکنند نظرم رو برگردوندن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کجا؟

چجوری؟

الان قانع شدی؟

لینک به دیدگاه

شما زیاد خودت رو درگیر نکن . وقتی زیاد بازی نمیکنه و اگر هم بازی کنه ، بازیهای معمولی انجام میده ، پس رزولوشن و کیفیت و سرعت فریم و اینجور چیزها هم براش زیاد مهم نیست . فقط میخواد بازی کنه . برای همین یک کارت تا حداکثر همون 100 تومان بگیری کافیه . ولی کاری که مجید گفت هم بکنی بد نیست . یک مادربورد ارزونتر که خروجی گرافیک داره بگیری و پردازنده رو قویتر برداری که از گرافیک مجتمع داخل پردازنده استفاده کنی . نیازی هم به کارت گرافیک نیست . چون گرافیک داخلی Ci5 در حد کارتهای 70-80 تومانی عمل میکنه .

لینک به دیدگاه

سلام

خوب من دو جا لیست گرفتم اولی میگفت ASRock H61M/U3S3 که اون موقع هنوز گرون نشده بود 110 تومان بود و دومی ASUS P8H67-M PRO و P8H61 که نبود و به جاش P8P67 LE پیشنهاد شد و همین فروم هم asus پیشنهاد شد. تادیروز هم P8P67 LE در مقایسه با قیمت قبلی 110 تومان 70 تومان فرق داشت خوب شما جای من بودین چیکار میکردین. کلی سردرگم شدم.

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

من کاربرد سیستمم رو نگاه میکردم . P67 چیپ خوبیه . تا 32 گیگ رم ساپورت میکنه و فرکانس 2133 هم با اور پشتیبانی میکنه . برای اورکلاک هم مناسبه .اما اینها به کارت میاد که براشون هزینه کنی ؟ در عوض خروجی گرافیکی نداره و نمیشه از گرافیک مجتمع استفاده کرد . حالا اگر گرافیک مجتمع بیشتر به کارت میاد و نیازی به 32 گیگ رم با فرکانس بالای 1333 نداری و اهل اورکلاک هم نیستی ، مادربورد با چیپ H61 و یا H67 بگیر . هر چند H67 تا 32 گیگ رم پشتیبانی میکنه . اما اگر به گرافیک مجتمع نیازی نداری و میتونی بیشتر هزینه کنی چیپ P67 بگیر .

لینک به دیدگاه

اگه مین ASUS H61 USB3 با خروجی تصویر هست لطفا معرفی کنید.

مینهای دیگه مثل ازروک رو تا بیام بررسی کنم خودش کلی میره رو قیمتا...

میخوام بخرم شرش کنده بشه.

فرق قیمت P8H61 با P8P67 LE هم 20 تومانه.

گرافیک رو اگه قرار شد بگیرم همونایی رو که گفتین 6670 و 6570 و 5670 رو میگیرم.

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

سلام عزيز

زياد خودت رو سردر گم نكن...

1- گرافيك جدا نخر. با اين هزينه از خوده گرافيك CPU استفاده كني خيلي بهتر و به صرفه تره.

2- واسه مين برد اينو بگير با قيمت 135 تومان: Biostar H67MU3 ،، اينم لينك مشخصات: لينك شما

اين مادربرد هم H67 داره كه به مراتب از H61 بهتره. خروجي HDMI داره. پورت USB3 داره. پورت SATA III هم داره.

من منكر اين نيستم كه ايسوس مين خوبي تو رده حرفه اي هست. ولي تو رده متوسط و پايين بازار (مثل H61 و H67) اصلا تفاوت محسوسي با بقيه برندها نداره و فقط تو اين رده ها داره پوله ماركش رو مي گيره.

3- براي CPU هم انتخاب با خودته، ولي من بودم هزينه اضافي نمي كردم و همون i3-2100 بر مي داشتم.

اين CPU به نسبت قيمتش بسيار پردازنده خوبي هست و گرافيك مجتمع خوبي هم داره.

قيمتش هم فكر كنم 195 بود.تو اين خر تو خري بازار حداقلش اينه كه كمتر ضرر مي كني.

4- رم رو هم دوتا Apacer 2GB وردار و دوكاناله بزار كه اينم 36 واست در مياد.

جمعش مي شه: 366 تومن واسه مين، پردازنده، رم و البته گرافيك

موفق باشيد.

ویرایش شده توسط Hamid Reza
لینک به دیدگاه

من با حمید رضا موافقم . به نظر من همین کار رو بکنید خوبه . کمتر ضرر میکنید . سیستم خوبی هم میشه . اگر حتما ایسوس میخوای همون P8H61-M LE/USB3 رو میتونی بگیری که الان قیمتش به حدود 150 تومان رسیده .

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم عزیز . اگر مشکلی داشتی بگو تا در صورت امکان کمکت کنیم . موفق باشی .

لینک به دیدگاه

نترس بابا . چیزی نیست . اونطوری هم که میگن . نیست . سرعتش از هارد بلک کمتره . ولی نه دیگه عین لاکپشت . من روی سیستم برادرم نصب کردم . ویندوز داره روش . بازی هم میکنه . روی سیستم یکی از فامیلهام هم نصب کردم داره استفاده میکنه . اون اختلاف سرعت فقط در حد چند ثانیه هست .

شما مگه میخوای ویندوز XP استفاده کنی ؟ این قطعاتی که داری میگیری اکثرا درایور XP دیگه ندارن . بهتره از فکر XP بیای بیرون . ویندوز 7 به این خوبی . چرا XP آخه .

برای Align و اینکه چیه و چی کار میکنه تاپیک زیر رو بخون :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=4761&hl=align+%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86+%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%86&fromsearch=1

کار سختی نیست و میتونی راحت انجامش بدی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته. اصلا نگران نباش.

تو بازار از این حرفها زیاد میزنن.

مثلا یکی بهشون میگه، هارد وسترن گرین ، کم مصرف و کم صدا و ارزون هست به نسبت وسترن بلک. اگه کسی برای آرشیو بخواد مورد مناسبیه. بعد میان اینو اینجوری ترجمه میکنن.

میگن این هارد بدرد کاره دیگه ای نمیخوره. فقط آرشیو.

ویندوز 7 نصب کن. XP رو نمیدونم.

لینک به دیدگاه

نترس بابا . چیزی نیست . اونطوری هم که میگن . نیست . سرعتش از هارد بلک کمتره . ولی نه دیگه عین لاکپشت .

:D

اگر داشتن ویندوز xp خیلی ضروری هست، اول ویندوز 7 بریز بعدش windows xp mode رو توی ویندوز 7 ، نصب و فعال کن.

لینک به دیدگاه

نترس بابا . چیزی نیست . اونطوری هم که میگن . نیست . سرعتش از هارد بلک کمتره . ولی نه دیگه عین لاکپشت . من روی سیستم برادرم نصب کردم . ویندوز داره روش . بازی هم میکنه . روی سیستم یکی از فامیلهام هم نصب کردم داره استفاده میکنه . اون اختلاف سرعت فقط در حد چند ثانیه هست .

شما مگه میخوای ویندوز XP استفاده کنی ؟ این قطعاتی که داری میگیری اکثرا درایور XP دیگه ندارن . بهتره از فکر XP بیای بیرون . ویندوز 7 به این خوبی . چرا XP آخه .

برای Align و اینکه چیه و چی کار میکنه تاپیک زیر رو بخون :

http://lioncomputer....86&fromsearch=1

کار سختی نیست و میتونی راحت انجامش بدی .

چشم ممنون :)

ویرایش شده توسط php
لینک به دیدگاه

اختلاف سرعت اونطور که گفتن نیست . 5 دقیقه بشه 25 ؟ نه بابا . چه خبره . دیگه چرا شرکت به این عظمت تولید کرده این هارد رو . همون مسئله Align هستش . کار راحتیه . تو اون تاپیک که لینک دادم رو خوب بخون و اجرا کن . با فرمت کردن Align از بین میره . ولی تمام اطلاعات هم از بین میره . چیزی نمیمونه که نگرانش باشی ;)

روی XP و 32 بیت با Align جواب میده . ولی اگر خیلی برات سخته همون 500 گیگ رو بگیر . اگر هم میخوای 1 بگیری میتونی segate و یا سامسونگ بگیری .

لینک به دیدگاه

OK ممنون

ببینید چی پیدا کردم :

وسترن سری جدید هاردهاشو با تکنولوژی Advanced Format میزنه. مدلهای جدید Caviar Green و Scorpio Blue تقریبا مثل مدلهای استاندارد هستن اما دو برابر بافر و شماره مدل متفاوت دارن.

خلاصه در مورد این تکنولوژی: هارد رو برای استفاده از قابلیت های سیستم عامل های جدید بهینه میکنه. Advanced Format اندازه سکتور هارد رو از 512 بایت که استاندارد سه دهه اخیر بوده به 4 کیلوبایت تغییر میده. با این معماری برای هر بلاک 4 کیلوبایتی اطلاعات کنترلی و اضافه بسیار کمتری خواهیم داشت.

AFD.jpg

اما مشکل کجاست؟ بقول وسترن دیجیتال هاردهای AF برای Mac و ویندوزهای جدید مثل Vista و 7 بهینه شدن. در واقع درایوهای Advanced Format برای حفظ سازگاری سکتور با اندازه 512 بایت رو با اختصاص هشت سکتور 512 بایتی منطقی به یک سکتور فیزیکی شبیه سازی می کنند. این برای کاربران ویندوز XP مشکل ایجاد می کنه. XP پیشفرض پارتیشن پرایمری رو در آدرس 63 که یکی تا قابل تقسیم بودن به 8 بخش مساوی کم داره ایجاد میکنه. در نتیجه اطلاعات خارج از مرز یک سکتور فیزیکی نوشته میشن و کارایی کاهش پیدا میکنه.

Misalignment.jpg

دو راه حل Western Digital برای اونایی که از یک هارد Advanced Format در ویندوز XP استفاده می کنند:

1- استفاده از نرمافزار WDAlign

2- قرار دادن جامپر سخت افزاری پینهای 7 و 8

WDAlign برای اونایی که می خوان چند پارتیشن ایجاد کنند یا با نرمافزارهای کاربردی از سیستم عامل کپی میگیرن و بر می گردونن.

Jumper فقط برای اونایی که می خوان تنها یک پارتیشن روی هارد داشته باشن.

هر کدوم از دو روش فوق هارد رو به کارایی کامل در XP میرسونه.

توجه: جامپر باید قبل از نصب و پارتیشن بندی هارد قرار بگیره. بعد از فرمت جامپر رو قرار ندید.

ویرایش شده توسط username
لینک به دیدگاه

پس خودت رو زیاد درگیر نکن و به جای وسترن ، سیگیت یا سامسونگ بگیر . این درد سر ها رو هم ندارن .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

1- براي هارد مكانيكي SATA II يا SATA III هيچ فرقي نمي كنه. چه گرين و چه بلك و ....

2- هارد گرين يك ترابايت و 500 تفاوتي به لحاظ سرعت با هم ندارند. اگه واقعا به فضاش نياز داري همون يك ترابايت رو بگير

3- بهترين گزينه براي هارد سيستم عامل (OS) اول SSD هست بعد هارد مكانيكي 7200rpm و بعد هاردهاي سري گرين (سيگيت 5900 و وسترن 5400 دور هست). با توجه به اينكه فعلا هارد 7200rpm گير نمياد و بعيد ميدونم حالا حالاها بياد، اگه هارده مكانيكي مي خواي بگيري بايد همون گرين بگيري. اگر هم خيلي رو اين قضيه گرين وسواس شدي برو يه هارد سامسونگ بگير.

4- مشكل Align تو سري هاي اول هارد بلك بود كه اونم رفع شده و بعيد ميدونم ديگه همچين مشكلي تو هاردهاي وسترن فعلي بازار باشه. من خودم اخيرا چند تا سيستم با گرين 500 و 1000 بستم و هيچ مشكلي به لحاظ پرفرمنس وجود نداشت. ضمنا شما فعلا با هر سخت افزاري مي توني WinXP نصب كني. من هفته پيش رو يه گرين وسترن يك ترابايت هم XP32bit ريختم و هم Seven32bit (مشتري خواسته بود ما هم ريختيم پولشو گرفتيم ;) )

در نتيجه: هاردي كه گرفتي هارده خوبيه. تو اين وضعيت بازار زودتر بگير كه از دستت مي ره

اگر هم مي خواي پرفرمنس سيستمت جهش خوبي داشته باشه:

پيشنهاد مي كنم: يك SSD Patriot PYRO 60GB براي سيستم عامل (قيمت: 140) و يك هارد اكسترنال يك ترابايت 2.5 اينچ USB3 سيگيت براي بقيه چيزا (قيمت: 160) بگيري.

موفق باشي

ویرایش شده توسط Hamid Reza
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...