رفتن به مطلب

پشتیبانی مادربرد های سری x370 از ryzen 3000

Miladaa
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و درود دوستان عزیز.میخواستم بدونم مادربرد های سری x370 با اپدیت بایوس از پردازنده های نسل جدید ryzen  پشتیبانی میکنن؟اون طوری که داخل سایت سازنده زده بود  انگار پشتیبانی میکنن.ولی از فروشگاه مقداد پرسیدم گفتن پشتیبانی نمیکنه ونیاز به تعویض مادربرد هستش.

Screenshot_2019-09-21-23-46-19-940_com.android.chrome.png

لینک به دیدگاه

بله به صورت کامل پشتیبانی میکنن   !

همچنین b350 b450 x470 هم با آپدیت بایوس مشکلی ندارن !

فقط بحث pcl4 هست که تنها با مادربرهای x570 میتونین بهش دست پیدا کنین ! ( تاثیر خاصی هم رو پرفورمنس نداره) !

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Sbamin گفته است :

بله به صورت کامل پشتیبانی میکنن   !

همچنین b350 b450 x470 هم با آپدیت بایوس مشکلی ندارن !

فقط بحث pcl4 هست که تنها با مادربرهای x570 میتونین بهش دست پیدا کنین ! ( تاثیر خاصی هم رو پرفورمنس نداره) !

اها ممنون میخوام cpu ryzen 3600 خریداری کنم، مادربرد من هم ax370 gaming k5 هستش، به نظر شما اگر رم 16g 3600 خریداری کنم میتونم به این باس دسترسی داشته باشم؟ چون فرکانس پشتیبانی شده برای این cpu مقدار 3200 هستش.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Miladaa گفته است :

اها ممنون میخوام cpu ryzen 3600 خریداری کنم، مادربرد من هم ax370 gaming k5 هستش، به نظر شما اگر رم 16g 3600 خریداری کنم میتونم به این باس دسترسی داشته باشم؟ چون فرکانس پشتیبانی شده برای این cpu مقدار 3200 هستش.

بله میتونین اگه مادربرد پشتیبانی کنه (نمیدونم مادربرد شمارو باید دقیق ببینم ) ولی اگر مادربرد ساپورت کنه حتی تا 4000 ام میتونین و این هم بستگی به چیپست رم و همچنین هیت سینک های رم و کلا نوع رم داره مثلا  gskill برندش خیلی پیشینه ی خوبی برا راحت اوور کردن خودش داره !

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، Sbamin گفته است :

بله میتونین اگه مادربرد پشتیبانی کنه (نمیدونم مادربرد شمارو باید دقیق ببینم ) ولی اگر مادربرد ساپورت کنه حتی تا 4000 ام میتونین و این هم بستگی به چیپست رم و همچنین هیت سینک های رم و کلا نوع رم داره مثلا  gskill برندش خیلی پیشینه ی خوبی برا راحت اوور کردن خودش داره !

اها، مادربرد پشتیبانی میکنه، اره احتمالا ram Trident Z 3600 بگیرم، ممنون دوست عزیز که راهنمایی کردین.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Miladaa گفته است :

اها، مادربرد پشتیبانی میکنه، اره احتمالا ram Trident Z 3600 بگیرم، ممنون دوست عزیز که راهنمایی کردین.

خواهش میکنم ..!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

داداش مادربردت ساپورت نمیکنه بیش از 3200 رو تازه اگه با بردت هم خوانی داشته باشه!!!🙄

پردازندت از هر رمی که برا amd ساختن ساپورت میکنه حتی تا 4-5 هزار هم اگه بندازی ازش استفاده می کنه اما فکر نکنم بردت بیش از 3200 رو بالا بیاره...! 😐

در کل یکسری موارد هست که لازم میشه ادم 570 بگیره بجا 370 و470 ی که داره، یکیش pci e4.0, یکیش فرکانس بالاتر از رم و... در کل استفاده از برد های قبلی فقط باعث میشه کمکی باشه برای کسانی که اولویتشون مادربرد نیست.

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

درود

داداش مادربردت ساپورت نمیکنه بیش از 3200 رو تازه اگه با بردت هم خوانی داشته باشه!!!1f644.png

پردازندت از هر رمی که برا amd ساختن ساپورت میکنه حتی تا 4-5 هزار هم اگه بندازی ازش استفاده می کنه اما فکر نکنم بردت بیش از 3200 رو بالا بیاره...! 1f610.png

در کل یکسری موارد هست که لازم میشه ادم 570 بگیره بجا 370 و470 ی که داره، یکیش pci e4.0, یکیش فرکانس بالاتر از رم و... در کل استفاده از برد های قبلی فقط باعث میشه کمکی باشه برای کسانی که اولویتشون مادربرد نیست.

البته مادربردهای b350 تا فرکانس 3200 ساپورت میکنه، این مادربرد اونطور که من داخل بایوس دیدم تا باس 4000 رو برای اورکلاک قابل دسترس گذاشته. البته من فقط 3200 تست کردم که بیشتر از این رمم ساپورت نمیکنه. و اینکه اینطوری که من دیدم cpu سری 3000 تا باس 3200 سپورت میکنه بیشتر از میشه خرید رم الکی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 25 دقیقه قبل، Miladaa گفته است :

البته مادربردهای b350 تا فرکانس 3200 ساپورت میکنه، این مادربرد اونطور که من داخل بایوس دیدم تا باس 4000 رو برای اورکلاک قابل دسترس گذاشته. البته من فقط 3200 تست کردم که بیشتر از این رمم ساپورت نمیکنه. و اینکه اینطوری که من دیدم cpu سری 3000 تا باس 3200 سپورت میکنه بیشتر از میشه خرید رم الکی.

درود

اصلا ربطی به پردازنده نداره ... بیشتر مربوط به چیپست اون برد هست... سری 3000 تا نزدیک 6000 هم باهاش رکورد ثبت کردن و محدودیتی در ساپورت ندارند، این برد ها هستن که محدودیت ایجاد میکنند... برد های سری 300 نهایتا تا 3200 oc عملکرد دارند، سری 400 نهایتا تا 3600 oc قبول می کنند و سری 500 هست که تا 4000 oc و بالاتر رو البته در برد های حرفه های هر شرکت شاهد هستیم.

به این دوستمون هم توصیه می کنم اگه قصد تعویض برد نداره رم های 3000 و 3200 با Cl پایین تر تهیه کنه بجای رم 3600 !

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Miladaa گفته است :

شما تا کارت های اند مث 2080ti ,2080  و .. نداشته باشید متوجه اون میزان بوست پرفورمنس نخواهید شد با رفتن از باس 3200 یا 3000 به مثلا 3800 یا 3600

ممکنه 3 یا 4 اف پی اس ناثیر بذاره ولی اصلا به قیمت رم هاش اون میزان استهلاک وارد شده به رم و و و .. اصلا نمیرزه 

پیشنهاد منم اینه که شما با خرید پردازنده رایزن یه رم با فرکانس 3200 تهیه فرمایید و حتی الامکان تا جایی که میتونین تایمینگ رو به حداقل برسونین برای مقدار کمی پرفورمنس بیشتر !

و پیشنهاد بزرگتر اینکه سعی کنید از سیستم لذت ببرین تا اینکه وسواس برای تهیه قطعات و مقدار اندکی بوست پرفورمنس (D:) !

ویرایش شده توسط Sbamin
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

درود

اصلا ربطی به پردازنده نداره ... بیشتر مربوط به چیپست اون برد هست... سری 3000 تا نزدیک 6000 هم باهاش رکورد ثبت کردن و محدودیتی در ساپورت ندارند، این برد ها هستن که محدودیت ایجاد میکنند... برد های سری 300 نهایتا تا 3200 oc عملکرد دارند، سری 400 نهایتا تا 3600 oc قبول می کنند و سری 500 هست که تا 4000 oc و بالاتر رو البته در برد های حرفه های هر شرکت شاهد هستیم.

به این دوستمون هم توصیه می کنم اگه قصد تعویض برد نداره رم های 3000 و 3200 با Cl پایین تر تهیه کنه بجای رم 3600 !

شما درست میگن رم های ۳۲۰۰ خریداری میکنم اگه قابل ساپورت باشه نهایتن اورکلاک میکنم.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

در 2 ساعت قبل، Sbamin گفته است :

شما تا کارت های اند مث 2080ti ,2080  و .. نداشته باشید متوجه اون میزان بوست پرفورمنس نخواهید شد با رفتن از باس 3200 یا 3000 به مثلا 3800 یا 3600

ممکنه 3 یا 4 اف پی اس ناثیر بذاره ولی اصلا به قیمت رم هاش اون میزان استهلاک وارد شده به رم و و و .. اصلا نمیرزه 

پیشنهاد منم اینه که شما با خرید پردازنده رایزن یه رم با فرکانس 3200 تهیه فرمایید و حتی الامکان تا جایی که میتونین تایمینگ رو به حداقل برسونین برای مقدار کمی پرفورمنس بیشتر !

و پیشنهاد بزرگتر اینکه سعی کنید از سیستم لذت ببرین تا اینکه وسواس برای تهیه قطعات و مقدار اندکی بوست پرفورمنس (D:) !

اره ادم بعضی وقت ها وسواس داره 😁 حالا ببینیم کی cpu موجود میکنن، بعد تعویض رم، کارت گرافیک بعدی انگار rx 5700xt مچ خوبی میشه برا ارتقاء سیستم.

ویرایش شده توسط Miladaa
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...