رفتن به مطلب

کمک برای انتخاب cpu

اشتراک گذاری

Recommended Posts

برای جمع کردن سیستم به مشکل خوردم و همین اولش گیج شدم بین این cpu ها موندم 

I3 9100f ryzen 3 2200g_ryzen 5 2400g 

مورد بعدی پول هست که اگه i3 یاr3 رو بگیرم نمیتونم گرافیک خوب بگیرم دلیل انتخاب r5 گرافیک داخلی خوبشه 

لطفا کمکم کنید 

سیستم رو برای گیم و ورک استیشن می خوام

ممنون

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Reza mi گفته است :

برای جمع کردن سیستم به مشکل خوردم و همین اولش گیج شدم بین این cpu ها موندم 

I3 9100f ryzen 3 2200g_ryzen 5 2400g 

مورد بعدی پول هست که اگه i3 یاr3 رو بگیرم نمیتونم گرافیک خوب بگیرم دلیل انتخاب r5 گرافیک داخلی خوبشه 

لطفا کمکم کنید 

سیستم رو برای گیم و ورک استیشن می خوام

ممنون

این پردازنده ها بدرد ورک استیشن نمیخوره ولی اگر برای گیم میخوای 9100F بهتره.

لینک به دیدگاه

سلام 

برای  ورک استیشن زیاد جالب نیستن ولی برای گیم 9100 گزینه ی بهتری هست 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

این پردازنده ها بدرد ورک استیشن نمیخوره ولی اگر برای گیم میخوای 9100F بهتره.

یعنی نمی شه ویدیو های کوچیک رو باهاش رندر کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام

2200G و 2400G گرافیک داخلی دارن .

شما میتونید با 2400G تقریبا به اندازه 1030 فریم بگیرید . برای 9100 نیاز به کارت گرافیک مجزا دارید . ضمنن 3400G با قدرتی بیشتر از 2400G و قیمتی کمتر ( به دلار البته ) مدتیه لانچ شده .

..................................

شما بودجه رو مشخص کنید بهتره . ضمنن هیچ کدموم از این پردازنده ها بدرد ورک استیشن نمی خورن .

ار اونجایی که به نظر میرسه در بودجه مشکل دارید این موارد رو هم مطالعه کنید :

و

و

و

و

.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

2200G و 2400G گرافیک داخلی دارن .

شما میتونید با 2400G تقریبا به اندازه 1030 فریم بگیرید . برای 9100 نیاز به کارت گرافیک مجزا دارید . ضمنن 3400G با قدرتی بیشتر از 2400G و قیمتی کمتر ( به دلار البته ) مدتیه لانچ شده .

شما بودجه رو مشخص کنید بهتره . ضمنن هیچ کدموم از این پردازنده ها بدرد ورک استیشن نمی خورن .

ار اونجایی که به نظر میرسه در بودجه مشکل دارید این موارد رو هم مطالعه کنید :

و

و

و

و

.

به نظر شما r5 2400g رو بخر یا منتظر r5 3400g باشم و مورد بعدی اینکه ارزش خرید دارن نسبت به رقبا و بعد ها مشکلی ایجاد نکنن

لینک به دیدگاه

سلام من r5 2400g داشتم کم و بیش ازش استفاده کردم اگه سوالی ازش داشتین میتونم جواب بدم🙏

گیمینگ 900p خیلی روون و عالیه 

1080p تمامی گیم هایی که تست کرده بودم رو بالای ۳۰  ثابت فریم میداد مثل farcry5 /  batt v / cod ww2

gta v رو حالت نرمال فول اچدی ۶۰ فریم میداد 

پابجی ۳۵~۴۰

با رم 3200 مگاهرتز

قابلیت اورکلاک بسیاری زیادی هم داشت حدود ۳۰ درصد !!!! فرکانس ۱۶۵۰ رو خودم گرفته بودم  

به سی پی یو دسترسی دارم تست خواستین میتونم براتون انجام بدم🌹🙏

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، noname گفته است :

سلام من r5 2400g داشتم کم و بیش ازش استفاده کردم اگه سوالی ازش داشتین میتونم جواب بدم1f64f.png

گیمینگ 900p خیلی روون و عالیه 

1080p تمامی گیم هایی که تست کرده بودم رو بالای ۳۰  ثابت فریم میداد مثل farcry5 /  batt v / cod ww2

gta v رو حالت نرمال فول اچدی ۶۰ فریم میداد 

پابجی ۳۵~۴۰

با رم 3200 مگاهرتز

قابلیت اورکلاک بسیاری زیادی هم داشت حدود ۳۰ درصد !!!! فرکانس ۱۶۵۰ رو خودم گرفته بودم  

به سی پی یو دسترسی دارم تست خواستین میتونم براتون انجام بدم1f339.png1f64f.png

به نظر شما ارزش خرید داره نسبت به رقبا 

اگه کارت گرافیک اضافه بشه r5 2400g بهتر عمل میکنه یا i3 9100f 

شما که استفاده کردی مشکل خاصی نداشت دماش چطور بود با فن خودش

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Reza mi گفته است :

اگر هدفتون بازی فول اچدی اولترا با فریم ۶۰ ثابت هست که r5 2400g با i9 9900k عملا فرقی ندارن چه برسه به i3 !

با یه اورکلاک کوچیک میتونید بدون گلوگاه تا gtx1070ti و rtx2060 رو استفاده کنید و‌اگر نمیخواین اور کنین rx580 یا gtx1660

gpu داخلی این apu کارتو واقعا راه میندازه دست کمش نگیر قدرت خوبی داره من چندین ماه باهاش بازی کردم 

من به شدت روی صدا و دما حساسم حتی بیمار گونه حساسم به طوری که هارد رو از سیستم به خاطر صداش جدا کردم برای همین از فن استوک استفاده نکردم البته یکیمشم به خاطر زیبایی بود 

ولی تا جایی که یادمه دما بین ۵۵ تا ۷۰ متغییر بود، فن با کیفیتی داره از وزنش مشخصه، در کل نیاز به تعویض نیست ولی بخواین اور کنین حتما تعویض کنین چون دور فنش میره بالا من نوتوس ۲۰۰ گرین رو استفاده میکردم دماش حدود ۵۰~۵۵ بود بیکاری هم ۳۲/ ۳۳

خلاصه بگم نسبت به r5 1500x و مشابهش خیلی ارزش خرید بالایی داره یه گرافیک ۱.۵ /۱ میلیونی مفت همیشه داری حتی پرفرمانس تک هسته ای r5 2400g از r5 1600 هم بیشتره ! 

ولی اگر حدفتون گیمینگ حرفه ای و ورکیشن حرفه ای هست توصیه نمیکنم  ... 

این تصاویر رو نگاه کنید پرفرمانس گیمینگ r5 2400g توسط سایت ایرانی شهر سخت افزار 👇

Batman-Arkham-Origins-.png

Monster-Hunter-Benchmark-.png

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Reza mi گفته است :

یعنی نمی شه ویدیو های کوچیک رو باهاش رندر کرد؟

شما با پردازنده تک هسته ای Celerone همی میتونید رندر بگیرید، بحث کلاس کابریه، Core i3 میتونه از پس همه کاری بر بیاد، رندر هم میتونه خوب بگیره منتها در اون طبقه بندی Workstation قرار نمی گیره.

همه ی پردازنده ها همه کاری می توانند انجام بدن ولی لزوما مناسب همه ی دسته بندی ها نیستند.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Reza mi گفته است :

به نظر شما r5 2400g رو بخر یا منتظر r5 3400g باشم و مورد بعدی اینکه ارزش خرید دارن نسبت به رقبا و بعد ها مشکلی ایجاد نکنن

3400G مدتیه لانچ شده اما وارد بازار ایران نشده .

به زودی 3500 و 3500X و مین بردهای میان رده B550 هم وارد بازار جهانی میشن اما باز معلوم نیست چه زمانی وارد بازار ایران بشن . شما همین امروز هم میتونید 3400G رو از آمازون سفارش بدید .

در هرصورت 3400G از 2400G هم قویتره هم ارزونتر . اگر با یه قیمت منصفانه واردبازار بشه ارزش خریدش خیلی بیشتر از 2400G هستش .

در 13 ساعت قبل، Reza mi گفته است :

برای جواب به این سوالتون اینجا :

رو مطالعه کنید .

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

3400G مدتیه لانچ شده اما وارد بازار ایران نشده .

به زودی 3500 و 3500X و مین بردهای میان رده B550 هم وارد بازار جهانی میشن اما باز معلوم نیست چه زمانی وارد بازار ایران بشن . شما همین امروز هم میتونید 3400G رو از آمازون سفارش بدید .

در هرصورت 3400G از 2400G هم قویتره هم ارزونتر . اگر با یه قیمت منصفانه واردبازار بشه ارزش خریدش خیلی بیشتر از 2400G هستش .

برای جواب به این سوالتون اینجا :

رو مطالعه کنید .

Big vulture عزیز چه مین بوردی رو برای r5 3400g پیشنهاد میدید که ارزون هم باشه

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Reza mi گفته است :

Big vulture عزیز چه مین بوردی رو برای r5 3400g پیشنهاد میدید که ارزون هم باشه

سلام

طبق اطلاعات منتشر شده همه مادربردهای سری B از پردازنده های سری 3000 رایزن پشتیبانی می کنند . همچنین ایسوز مدعی شده مادربردهای سری A این شرکت هم از سری 3000 رایزن پشتیبانی می کنه .

فقط برای این کار بروزرسانی بایوس لازمه . ضمنن مین بردهای سری B 550 به زودی وارد بازار جهانی میشن .

.

لینک به دیدگاه

داداش گفتنیارو دوستان گفتن فقط اینو اضاف میکنم اگر بنا به هر دلیلی سمت apu میرین فارق از بحث برند بهتره از رم دوال چنل استفاده کنی. پیشنهاد میشه دوتا ۸ گیگ بگیری در غیر اینصورت دو تا ۴.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...