رفتن به مطلب

سوال در مورد نصب و راه اندازی کارت گرافیک

mahdiff
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان من کارت گرافیک rx580 رو تازه گرفتم حالا میخوام بدونم لازمه بایوس رو اپدیت کنم؟منظورم اینکه تاثیری به عملکردش داره؟ الان نسخه ی بایوس ماله 3سال پیش هستش

i5 4460 -asrock h97

لینک به دیدگاه

سلام

خیر لازم نیست .

فقط توان پاور مهمه . یه 600 وات واقعی نیاز دارید .

لینک به دیدگاه

ممنون.یه سوال دیگه الان کارت گرافیک قبلی من انویدیا بود و درایورش نصبه اونو معمولی uninstall کنم کافیه یا باید از تنظیمات ویندوز کاری کنم؟نیازی به تعویض ویندوز نیست؟

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، mahdiff گفته است :

ممنون.یه سوال دیگه الان کارت گرافیک قبلی من انویدیا بود و درایورش نصبه اونو معمولی uninstall کنم کافیه یا باید از تنظیمات ویندوز کاری کنم؟نیازی به تعویض ویندوز نیست؟

سلام

درایور قبلی  که ماله انویدیا هست کاملا حذف کنید

درایور جدید ای ام دی دانلود کنید و نصب کنید واستفاده کنید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

خیر لازم نیست .

چخبره

300 وات مصرفشه یه 500وات گلد پلاس میخواد یا 550 برنز

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، mَd گفته است :

چخبره

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

خیر لازم نیست .

کاش این قضیه پاور برای شما جا بیوفته ! 

کارت 580 به طور کلی 185 وات نهایت تا 200 وات مصرف داره و وقتی پاور مورد نیازش 500 تعیین میشه منظورشون با در نظر گرفتن 20 درصد اضافه و مصرف یه سیستم مناسب با یه پاور ریت 80+ معمولی هست .... 

یه پاور 400الی 450 واتی برنز هم توی طولانی مدل مشکلی براش پیش نمیاد حتی اگر 24/7 در حال کار باشه

من 2.5 ساله دارم از یه سیستم برای رندر استفاده میکنم که تقریبا میشه بگی 20 ساعت توی روز لود کامله و پاور 430 گرین هست و با سی پی یو 6600کا اور کلاک 4.8 گیگا هرتزی هیچ مشکلی براش پیش نیومده

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mَd گفته است :

چخبره

سلام

سر 50 وات ؟

در 5 ساعت قبل، The.13east گفته است :

کارت 580 به طور کلی 185 وات نهایت تا 200 وات مصرف داره و وقتی پاور مورد نیازش 500 تعیین میشه منظورشون با در نظر گرفتن 20 درصد اضافه و مصرف یه سیستم مناسب با یه پاور ریت 80+ معمولی هست .... 

یه پاور 400الی 450 واتی برنز هم توی طولانی مدل مشکلی براش پیش نمیاد حتی اگر 24/7 در حال کار باشه

من 2.5 ساله دارم از یه سیستم برای رندر استفاده میکنم که تقریبا میشه بگی 20 ساعت توی روز لود کامله و پاور 430 گرین هست و با سی پی یو 6600کا اور کلاک 4.8 گیگا هرتزی هیچ مشکلی براش پیش نیومده

سلام

دوست گرامی بنده از مصرف 580 به خوبی آگاه هستم . اما خدمت شما دوست عزیز عرض کنم که کارتهای غیر رفرنس 580 تا 220 وات مصرف دارن :

untitled-1.thumb.png.e0320b9a1fb3a1bb996a19ee8393911d.png

و دیگه این که 500 وات حداقل مورد نیاز هستش .

AMD Radeon RX 580 - On your average system the card requires you to have a 500 Watt power supply unit as minimum.

و  فراموش نکنیم این کارتها هنوز قابلیت اور دارن .

.............................................................

بنده هم قصد داشتم یه پاور 550 یا حتی 500 وات پیشنهاد بدم اما به نظرم رسید که سیستم ایشون مال 3 سال پیشه . احتمال دادم که ایشون یه پاور مال همون زمان ( یا حتی بیشتر از 3 سال پیش ) رو هم داشته باشن . یه پاور 500 وات با عمر 3 سال برای این سیستم ریسک داره چون توان پاور ها به مرور افت می کنه . اگر ایشون یه پاور 600 وات داشته باشند یا بخرند هیچ مشکلی براشون رخ نمیده اما اگر یه پاور قدیمی 500 وات داشته باشن احتمال آسیب دیدن سیستم زیاده .

.............................................................

اون قست برنز و گلد رو هم متوجه نشدم .

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mahdiff گفته است :

بهتره با این نرم افزار :

و در حالت سیف مود درایور انویدیا رو پاک کنید .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

من فقط رجوعتون میدم به گراف خودتون که نشون میده مصرف 580 ام اس ای 191 وات هست و 220 وات برند ایسوس یه چیز عجیبه برای من چون کارت استریکس من توی فول لود بیشتر از 200 مصرف نمیکنه ! 

و شما به قسمت اصلی قضیه نگاه نمیکنید که ریت پاور اگر مثلا گلد باشه یا 80+ معمولی خیلی تفاوتش هست و ریکامند برای بدترین شرایط تعیین میشه که طرف پر مصرف ترین سی پی یو مین استریم رو داشته باشه ...

مصرف گرافیک 580 با احتساب مصرف نجومی سی پی یو 8700کا که حدود 140 وات هست به علاوه 30 درصد برای راندمان و میزانی که اضافه میگیرن که پاور مطمئن باشه یه چیزی حدود 450 وات میشه و مصرف اصلی سیستم 350 وات هم کمتره 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، The.13east گفته است :

خوب بهتر 

یه 450وات بگیره کافیه 

😁من فکر کردم 300واته فکر کنم با وگا اشتباه گرفتم

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، The.13east گفته است :

من فقط رجوعتون میدم به گراف خودتون که نشون میده مصرف 580 ام اس ای 191 وات هست و 220 وات برند ایسوس یه چیز عجیبه برای من چون کارت استریکس من توی فول لود بیشتر از 200 مصرف نمیکنه ! 

و شما به قسمت اصلی قضیه نگاه نمیکنید که ریت پاور اگر مثلا گلد باشه یا 80+ معمولی خیلی تفاوتش هست و ریکامند برای بدترین شرایط تعیین میشه که طرف پر مصرف ترین سی پی یو مین استریم رو داشته باشه ...

مصرف گرافیک 580 با احتساب مصرف نجومی سی پی یو 8700کا که حدود 140 وات هست به علاوه 30 درصد برای راندمان و میزانی که اضافه میگیرن که پاور مطمئن باشه یه چیزی حدود 450 وات میشه و مصرف اصلی سیستم 350 وات هم کمتره 

دوست گرامی من علم غیب ندارم که ایشون چه کارتی دارن . ضمن این که طبق بعضی از بررسی ها کارت نیتروپلاس حتی از استریکس هم مصرف بیشتری داره .

و بدتر از همه این که اگر ایشون اور هم انجام بدن مصرف از این هم بیشتر میشه .

..............................

پاور 500 واتی که ای ام دی معرفی می کنه یه حداقل هستش . ربطی هم به 8700 نداره . اصلا 8700 زمان عرضه 580 نبود . قسمت گلد و ... ربطی به توان خروجی نداره . مربوط به بازدهی میشه .

طبق اینجا :

https://outervision.com/power-supply-calculator

سیستمی با یک عدد 4460 + 2 عدد رم 4 گیگ DDR3 + یک عدد هارد 7200 دور + یک عدد 580 با فرکانس و ولتاژ پایه + دو عدد فن 12 سانتی که توی هر کیسی بهش نیازه .

نتیجه :

Load Wattage: 404 W
Recommended UPS rating: 850 VA
Recommended PSU Wattage: 454 W

و نکته مهم تر پاوری هستش که پیشنهاد می کنه :

EVGA 650W BQ 80+ BRONZE Power Supply, Semi Modular,

در ادامه بدون هیچ اوری یا اضافه کردن قطعه ای فقط در گزینه Gaming/Video Editing/3D Rendering Time  مقدار 8 ساعت گیمینگ در روز رو انتخاب می کنم .

نتیجه :

همون طور که می بینید مصرف تغییری نکرد اما پاور پیشنهادی میشه :

EVGA 750W BQ 80+ BRONZE Power Supply, Semi Modular

............................

حالا من فرکانس کارت رو به اندازه ای که سایت Guru 3d بالا برده اضافه می کنم :

Core: 1475 MHz

Mem: 2250 (x4) = 9000 MHz

Power +50%

Voltage +96

Fan 45%

در قسمت Overvoltage مقدار 10+ رو اعمال می کنم .

نتیجه :

Load Wattage: 469 W
Recommended UPS rating: 1000 VA
Recommended PSU Wattage: 519 W

این بار با وجود خاموش بودن گزینه Gaming/Video Editing/3D Rendering Time پیشنهاد سیستم پاور 750 وات هستش .

اگر Overvoltage  روی 20+ قرار بگیره :

Load Wattage: 523 W
Recommended UPS rating: 1100 VA
Recommended PSU Wattage: 573 W

و اگر روی 30+ قرار بگیره :

Load Wattage: 599 W
Recommended UPS rating: 1200 VA
Recommended PSU Wattage: 649 W

حالا قرار نیست هر کسی این مقدار به کارتش ولتاژ بده . اما در شرایطی که یه سایت معتبر ، پاور پیشنهادی 650 وات رو فقط به خاطر 8 ساعت بازی در روز 100 وات افزایش میده و 750 وات رو جایگزینش می کنه . ایراد گرفتن به پاور 600 واتی پیشنهادی بنده محلی از اعراب نداره .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

دوست گرامی من علم غیب ندارم که ایشون چه کارتی دارن . ضمن این که طبق بعضی از بررسی ها کارت نیتروپلاس حتی از استریکس هم مصرف بیشتری داره .

و بدتر از همه این که اگر ایشون اور هم انجام بدن مصرف از این هم بیشتر میشه .

..............................

پاور 500 واتی که ای ام دی معرفی می کنه یه حداقل هستش . ربطی هم به 8700 نداره . اصلا 8700 زمان عرضه 580 نبود . قسمت گلد و ... ربطی به توان خروجی نداره . مربوط به بازدهی میشه .

طبق اینجا :

https://outervision.com/power-supply-calculator

سیستمی با یک عدد 4460 + 2 عدد رم 4 گیگ DDR3 + یک عدد هارد 7200 دور + یک عدد 580 با فرکانس و ولتاژ پایه + دو عدد فن 12 سانتی که توی هر کیسی بهش نیازه .

نتیجه :

و نکته مهم تر پاوری هستش که پیشنهاد می کنه :

EVGA 650W BQ 80+ BRONZE Power Supply, Semi Modular,

در ادامه بدون هیچ اوری یا اضافه کردن قطعه ای فقط در گزینه Gaming/Video Editing/3D Rendering Time  مقدار 8 ساعت گیمینگ در روز رو انتخاب می کنم .

نتیجه :

همون طور که می بینید مصرف تغییری نکرد اما پاور پیشنهادی میشه :

EVGA 750W BQ 80+ BRONZE Power Supply, Semi Modular

............................

حالا من فرکانس کارت رو به اندازه ای که سایت Guru 3d بالا برده اضافه می کنم :

Core: 1475 MHz

Mem: 2250 (x4) = 9000 MHz

Power +50%

Voltage +96

Fan 45%

در قسمت Overvoltage مقدار 10+ رو اعمال می کنم .

نتیجه :

Load Wattage: 469 W
Recommended UPS rating: 1000 VA
Recommended PSU Wattage: 519 W

این بار با وجود خاموش بودن گزینه Gaming/Video Editing/3D Rendering Time پیشنهاد سیستم پاور 750 وات هستش .

اگر Overvoltage  روی 20+ قرار بگیره :

Load Wattage: 523 W
Recommended UPS rating: 1100 VA
Recommended PSU Wattage: 573 W

و اگر روی 30+ قرار بگیره :

Load Wattage: 599 W
Recommended UPS rating: 1200 VA
Recommended PSU Wattage: 649 W

حالا قرار نیست هر کسی این مقدار به کارتش ولتاژ بده . اما در شرایطی که یه سایت معتبر ، پاور پیشنهادی 650 وات رو فقط به خاطر 8 ساعت بازی در روز 100 وات افزایش میده و 750 وات رو جایگزینش می کنه . ایراد گرفتن به پاور 600 واتی پیشنهادی بنده محلی از اعراب نداره .

پاور من گرین برنز 580 هستش به نظرتون کافیه؟؟

asrock h97

i5 4460 

12 ram ddr 3 

rx 580 

مورد اضافه هم ssd هستش

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، mahdiff گفته است :

پاور من گرین برنز 580 هستش به نظرتون کافیه؟؟

asrock h97

i5 4460 

12 ram ddr 3 

rx 580 

مورد اضافه هم ssd هستش

سلام مجدد

بله کافیه . حتی میتونید مقداری اور هم انجام بدید( گرچه توصیه نمی کنم ) .

فقط از سلامت پاور که اطمینان دارید ؟

.....................................

پاور های گرین چند دسته هستند . اگر پاور شما از مدلهای قدیمی هستش عوضش کنید . اگر از مدلهای جدید هستش مشکلی نیست .

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان من کارت گرافیک (rx 580 msi armor 8g oc)رو نصب کردم دوتا سوال داشتم اول اینکه قسمت انتهایی کارت گرافیک با توجه به اینکه طول کارت زیاده کمی به سمت پایین خم شده (که البته گویا این وضعیت خیلی برا سیستم هاپیش میاد) میخواستم بدونم همین طوری مشکلی پیش نمیاد؟؟یه سوال دیگه هم بپرسم(بهم نخندین ) فن های کارت گرافیک تو محیط ویندوز کار نمیکنه موقع بازی شروع میکنه به چرخیدن این طبیعی هستش دیگه؟؟منظورم امکان داره مشکل نرم افزاری پیش میاد خدایی نکرده درون بازی هم نچرخه؟؟دمای کارت هم درون بازی به 75 میرسه که کمی نگرانم 

ممنون 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 48 دقیقه قبل، mahdiff گفته است :

با سلام دوستان من کارت گرافیک (rx 580 msi armor 8g oc)رو نصب کردم دوتا سوال داشتم اول اینکه قسمت انتهایی کارت گرافیک با توجه به اینکه طول کارت زیاده کمی به سمت پایین خم شده (که البته گویا این وضعیت خیلی برا سیستم هاپیش میاد) میخواستم بدونم همین طوری مشکلی پیش نمیاد؟؟یه سوال دیگه هم بپرسم(بهم نخندین ) فن های کارت گرافیک تو محیط ویندوز کار نمیکنه موقع بازی شروع میکنه به چرخیدن این طبیعی هستش دیگه؟؟منظورم امکان داره مشکل نرم افزاری پیش میاد خدایی نکرده درون بازی هم نچرخه؟؟دمای کارت هم درون بازی به 75 میرسه که کمی نگرانم 

ممنون 

اون خم شدگی به خاطر نداشتن بک پلیت هست و البته مشکلی هم پیش نمیاد

دلیل نچرخیدن فنها هم بخاطر فن سایلنت هست فقط وقتی دما به 50 درجه برسه فنها شروع میکنن به چرخیدن

اون دما هم برای این کارت عادی هست

البته شما میتونید با تهویه مناسب کیس و روشن کردن وی سینک در بازیها این دما رو مقداری کاهش بدین

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...