رفتن به مطلب

انتخاب مادربورد X570 همراه رایزن نسل 3

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود اساتید

من تصمیم نهایی خودم رو گرفتم و طی یکی دو روز آینده قصد دارم از آمازون مادربورد و سی پی یو خودم رو سفارش بدم  .. سی پی یو مد نظر من رایزن 5 3600 است

انتظار زیادی از مادربودر ندارم .... اهل sli هم نیستم ... شاید یه کارت در حد 1080 یا 1080 ti بگیرم

تحقیق هم کردم تو خود آمازون دو فروشنده است که پیشنهاد فروش مادربورد و سی پی یو رو به صورت یکجا دارند .... یا اینکه می شه تک تک انتخاب کرد .... سی پی یو جدا و مادربورد جدا

اساتید نظرتون در مورد خرید مادربور  MSI mpg x570 gaming plus چیست ؟ قیمت این بورد به تنهایی حدود 2 ملیون و 800 است و خود سی پی یو مورد نظر هم به تنهایی هم حدود 3 ملیون و هفتاد قیمت دارد که اگر هر دو رو با هم خرید کنیم 5 ملیون و پانصد می شود .... 

لینک مادربورد مورد نظر

https://www.msi.com/Motherboard/MPG-X570-GAMING-PLUS

یک پیشنهاد دیگر نیز'گیگابایت  ;X570 AORUS Elite Gaming Motherboard که قیمتش همراه سی پی یو حدود 5 ملیون و 900 خواهد بود

https://www.gigabyte.com/Motherboard/X570-AORUS-ELITE-rev-10#kf

واقعیت گیچ هستم که چه کنم .... مادربورد و سی پی یو رو جداگانه بگیرم یا هر دو رو با هم از یک فروشنده ....

نظرتون در مورد مادربورد های مورد نظر ؟

لینک به دیدگاه

درود

بلکل پیشنهاد بنده اینه: مادربرد رو بجای اینکه از خارج خریداری کنید، از همین فروم به صورت کارکرده بگیرید اونم چیپست b350  یا b450 

و سی پی یو مورد نظر رو از خارج تهیه کنید (براتون بسیار بصرفه تره) یا حتی میتونید با بقیه بودجه  cpu  قدرتمندتری بردارید! همانند 3600X و 3700

البته اگر تصمیمتون رو گرفتید و قصد تهیه چیپست های فوق رو دارید قضیه فرق میکنه.

در اون صورت بین مادربرد هایی که انتخاب کردید فرق آنچنانی نیست..  هرکدام قابلیت های جانبی بیشتری داشت (از جمله ساتا و usb و...)  و يا ظاهرش به دلتون نشست تهیه کنید و زیاد وسواس به خرج ندید.

(نظر بنده با توجه به قیمت msi)

موفق باشید🌹

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

به نظرم شما که دارین به صورت مستقیم خرید میکنید یکی از این دو مدل رو انتخااب کنید sli  که نمیخواین کنید 

ROG Crosshair VIII Impact

ROG Strix X570-I Gaming

ویرایش شده توسط Sky84
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، yebordi گفته است :

درود اساتید

من تصمیم نهایی خودم رو گرفتم و طی یکی دو روز آینده قصد دارم از آمازون مادربورد و سی پی یو خودم رو سفارش بدم  .. سی پی یو مد نظر من رایزن 5 3600 است

انتظار زیادی از مادربودر ندارم .... اهل sli هم نیستم ... شاید یه کارت در حد 1080 یا 1080 ti بگیرم

تحقیق هم کردم تو خود آمازون دو فروشنده است که پیشنهاد فروش مادربورد و سی پی یو رو به صورت یکجا دارند .... یا اینکه می شه تک تک انتخاب کرد .... سی پی یو جدا و مادربورد جدا

اساتید نظرتون در مورد خرید مادربور  MSI mpg x570 gaming plus چیست ؟ قیمت این بورد به تنهایی حدود 2 ملیون و 800 است و خود سی پی یو مورد نظر هم به تنهایی هم حدود 3 ملیون و هفتاد قیمت دارد که اگر هر دو رو با هم خرید کنیم 5 ملیون و پانصد می شود .... 

لینک مادربورد مورد نظر

https://www.msi.com/Motherboard/MPG-X570-GAMING-PLUS

یک پیشنهاد دیگر نیز'گیگابایت  ;X570 AORUS Elite Gaming Motherboard که قیمتش همراه سی پی یو حدود 5 ملیون و 900 خواهد بود

https://www.gigabyte.com/Motherboard/X570-AORUS-ELITE-rev-10#kf

واقعیت گیچ هستم که چه کنم .... مادربورد و سی پی یو رو جداگانه بگیرم یا هر دو رو با هم از یک فروشنده ....

نظرتون در مورد مادربورد های مورد نظر ؟

این مادربورد msi که شما انتخاب کردید دمای vrm بسیار بالایی داره و طبق بررسی لینکی که واستون میزام اصلا توصیه نمیشه همون گیگابایت که انتخاب کردید یا asus x570 tuf جزو مادربورد های مقرون بصرفه با کیفیت به حساب میان، 

اما باز اگه تا انتهای همین ویدئو نگاه کنید خودتون میبینید پیشنهادی که داده میشه چیپست b450 و بخصوص مادربورد msi b450 tomahawk max هستش هم بدلیل قیمت و هم کارایی. 

https://youtu.be/_7PkZwY9PWM

Screenshot_2019-09-28-08-07-37-358_com.google.android.youtube.png

Screenshot_2019-09-28-08-13-46-901_com.google.android.youtube.png

لینک به دیدگاه

سلام

مادربردهای B550 به زودی از راه میرسند . ضمن این که همه مادربردهای سری B از پردازنده های سری 3000 پشتیبانی می کنند .

پردازنده 3600 عالیه .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، elnino99 گفته است :

این مادربورد msi که شما انتخاب کردید دمای vrm بسیار بالایی داره و طبق بررسی لینکی که واستون میزام اصلا توصیه نمیشه همون گیگابایت که انتخاب کردید یا asus x570 tuf جزو مادربورد های مقرون بصرفه با کیفیت به حساب میان، 

اما باز اگه تا انتهای همین ویدئو نگاه کنید خودتون میبینید پیشنهادی که داده میشه چیپست b450 و بخصوص مادربورد msi b450 tomahawk max هستش هم بدلیل قیمت و هم کارایی. 

آیا B450 برا شناسایی نسل 3 نیاز به آپدیت بایوس دارد ؟ اگر نیاز به آپدیت باشه بدون سی پی یو می شه بایوس مادربورد خاصی رو آپدیت کرد ؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، elnino99 گفته است :

این مدل max متاسفانه تو آمازون هم نیست ولی مدل معمولیش رو می بینم

https://www.amazon.com/MSI-Crossfire-Motherboard-B450-Tomahawk/dp/B07F7W5KJS/ref=sr_1_1?keywords=b450+max&qid=1569654157&sr=8-1

ویرایش شده توسط yebordi
لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، yebordi گفته است :

آیا B450 برا شناسایی نسل 3 نیاز به آپدیت بایوس دارد ؟ اگر نیاز به آپدیت باشه بدون سی پی یو می شه بایوس مادربورد خاصی رو آپدیت کرد ؟

Msi b450 tomahawk max نیاز به آپدیت نداره اگرم داشته باشه msi تکنولوژی flash bios button  رو روش گذاشته که بدون cpu هم می تونید bios رو  آپدیت کنید. 

• Flash BIOS Button: Simply use a USB key to flash any BIOS within seconds, without installing a CPU, memory or graphics card.
  •  

این لینک آمازونش ولی زده فعلاً موجودی ندارند و فروش رفته همه 

https://www.amazon.co.uk/MSI-B450-TOMAHAWK-MAX-Socket/dp/B07VB2BG3X

ویرایش شده توسط elnino99
لینک به دیدگاه

انشالا چیپست  رو با راهنمایی خوب دوستان حتما b450 خواهم گرفت .... اگر ریاط فراهم شد msi max شرایط فراهم نبود مدل خوب مشابه دیگر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متاسفانه قیمت رایزن ها تو ایران مناسب نیست و کاربران برای تهیه باید دست به دامن آمازون و امثالهم بشن.

به عنوان یه پیشنهاد اگر سیستم برای گیم میخواهید توصیه من Z370+ 8700K Try هست. مجموعش همون 6 میلیون میشه ولی ریسک و معطلی سفارش رایزن از خارج از کشور رو نداره. تو گیم هم مسلما بهتر جواب میده.

لینک به دیدگاه

منم مثل جناب Hex  کانفیگ  Z370+ 8700K Try   رو پیشنهاد می کنم. ,بسیار خوشقیمت هست.

ولی اگه می خواهید به رایزن کوچ کنید پیشنهاد من یه B450 از بازار داخل حتی شده کارکرده کنار 3700x از آمازون هست.بنظرم 3600 ارزش ریسک خرید از آمازون و معطلی رو نداره.

لینک به دیدگاه

پیشنهاد کاربر Hex معقول ترین ست برای گیم با توجه به رنج قیمتی 

ولی برای پیشنهاد خودتون بنظرم خرید مادربورد از خارج با توجه به وزن قطعه زیاد منطقی نیست و خوده سی پی یو رو از خارج تهیه کنید بهتر و خوده مادربور رو از داخل تهیه بشه بهتر است 

خودم برای سیستم Amd TR4 که کار رندر انجام میدم همین بود سی پی یو رو از آمازون و مادبور رو از داخل تهیه کردم

فقط به نکته بین چیپست سری 4 و 5 رایزن بنظرم اگر تهیه سری 3 رو دارین حتما چیپست سری 5 تهیه کنید بهینه تره و از تمام امکانات سری 3 استفاده میکنید درسته شاید pci4 هنوز خیلی فراگیر نشده ولی بزودی شاهد فراگیر شدنش میشیم 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، HeX گفته است :

متاسفانه قیمت رایزن ها تو ایران مناسب نیست و کاربران برای تهیه باید دست به دامن آمازون و امثالهم بشن.

به عنوان یه پیشنهاد اگر سیستم برای گیم میخواهید توصیه من Z370+ 8700K Try هست. مجموعش همون 6 میلیون میشه ولی ریسک و معطلی سفارش رایزن از خارج از کشور رو نداره. تو گیم هم مسلما بهتر جواب میده.

بین 8700k و 9700k تفاوت عملکرد زیاد است ؟  اگر قصد اورکلاک نداشته باشم می تونم سری غیر k تهیه کنم ؟ برای سری k باید فن نسبتا حرفه ای گرفت ؟

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، HeX گفته است :

البته جسارت نباشه 8700k ارزش رندرگیری داره تا برای بازی

یه i5 9400 فکر میکنم با یه برد b360 کافی باشه یا نهایتن یه i5 9600k با z370 سری tuf

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، yebordi گفته است :

بین 8700k و 9700k تفاوت عملکرد زیاد است ؟  اگر قصد اورکلاک نداشته باشم می تونم سری غیر k تهیه کنم ؟ برای سری k باید فن نسبتا حرفه ای گرفت ؟

9700 8هسته واقعی با 8ترد هست 

ولی 8700 6هسته با 12ترد 

برای رندر گیری که ترد مهم باشه شاید 8700 اندکی بهتر باشه در بعضی مواقع اونم خیلی کم پیش میاد

ولی ارزش 2هسته از 4ترد اضافه اون بیشتره 

برای سری k مخصوصا نسل 9 باید حتما خنک کننده حرفه ای و ترجیحا مایع تهیه کرد البته کولینگ بادی حرفه ای هم هست  (همچنین اینکه باید دیلید کنید تا دمای خیلی پایین تری رو شاهد باشید)

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، mَd گفته است :

البته جسارت نباشه 8700k ارزش رندرگیری داره تا برای بازی

یه i5 9400 فکر میکنم با یه برد b360 کافی باشه یا نهایتن یه i5 9600k با z370 سری tuf

برای شبیه سازی کنسولها مثل سوییچ و ps3 و... سی پی ی. خوب لازمه.

8700k تری هم قیمتش خیلی نزدیک 9700k تری  هست. عملا یک قیمت هستند

پیشنهاد من 9700k هست.

ویرایش شده توسط amir_amd
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

برای شبیه سازی کنسولها مثل سوییچ و ps3 و... سی پی ی. خوب لازمه.

8700k تری هم قیمتش خیلی نزدیک 9700k تری  هست. عملا یک قیمت هستند

پیشنهاد من 9700k هست.

بله بستگی به نیاز شخص داره  

ولی به طول کلی برای گیم خیلی بخوای خرج کنی 9600k  کافیه (6هسته و 6 ترد) اونم با گرافیکی مثل 1080(باز اگه سری 2080 بود تفاوت بیشتری بود و قدرت به سمت 2080 میل میکرد)

برای 9700k و 9900k  باید کولینگ حرفه ای باشه همچنین مادربرد درست حسابی تا vrm کم نیاره قطعا به جز سیپیو باید خرج هنگفتی سر خنک سازی و مادبرد پیاده شد که ارزشش برای گیم کم میشه (بدرد کارهای حرفه ای میخوره و کاملا احساس کاذبی هست برای گیم تهیه کردنش)

8700 هم سیپیو مناسبی هست ولی اون 6ترد اضافه بدرد رندر میخوره  تو گیم تفاوتی ندارن چون موتور بازی سازی اصلا برای این همه ترد بهینه نیست 

ارزش 1ملیون بیشتر هزینه نسبت به 9600k نداره 

در در 6 مهر 1398 در 01:13، yebordi گفته است :

. سی پی یو مد نظر من رایزن 5 3600 است

بسیار سیپیو خوبی هست سعی کنید مادربرد رو 470 یا  خیلی خرج میکنید 570 تهیه کنید برای کارایی حداکثری

درضمن pci ex4 بیشتر جنبه تبلیغاتی داره زیاد روش مانور ندید 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، mَd گفته است :

بله بستگی به نیاز شخص داره  

ولی به طول کلی برای گیم خیلی بخوای خرج کنی 9600k  کافیه (6هسته و 6 ترد) اونم با گرافیکی مثل 1080(باز اگه سری 2080 بود تفاوت بیشتری بود و قدرت به سمت 2080 میل میکرد)

برای 9700k و 9900k  باید کولینگ حرفه ای باشه همچنین مادربرد درست حسابی تا vrm کم نیاره قطعا به جز سیپیو باید خرج هنگفتی سر خنک سازی و مادبرد پیاده شد که ارزشش برای گیم کم میشه (بدرد کارهای حرفه ای میخوره و کاملا احساس کاذبی هست برای گیم تهیه کردنش)

8700 هم سیپیو مناسبی هست ولی اون 6ترد اضافه بدرد رندر میخوره  تو گیم تفاوتی ندارن چون موتور بازی سازی اصلا برای این همه ترد بهینه نیست 

ارزش 1ملیون بیشتر هزینه نسبت به 9600k نداره 

بسیار سیپیو خوبی هست سعی کنید مادربرد رو 470 یا  خیلی خرج میکنید 570 تهیه کنید برای کارایی حداکثری

درضمن pci ex4 بیشتر جنبه تبلیغاتی داره زیاد روش مانور ندید 

سلام دوست عزیز

به قدری سردرگم هستم که خدا می دونه .... حدود 15 تا 16 تومن می خام برای کیس بدون مانیتور هزینه کنم و پولم هم مدت هاست آماده است ... گرافیک به دلیل قیمت بالاش رو احتمال زیاد دست دوم با گارانتی بردارم ولی بقیه موارد رو دوست دارم آکبند بگیرم

فعلا این موضوع سی پی یو به شدت من رو آشفته کرده ..... رایزن سری سوم متاسفانه تو ایران پیدا نمی شه و همین امر باعث می شه فقط آپشن خرید از آمازون و تاخیرش روی میز باشه ...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من cpu ryzen 5 3600 رو خریدم و تا فردا بعد از ظهر  به دستم می رسه .

الان برای مادربورو گیچ شدم 

یا Asus x570  p بردارم برای pci 4 

یا x470 

یا یه مدل b450 چون از sli هم نمی خوام استفاده کنم ؟؟ 

بهترین انتخاب کدومه ؟؟ یه 570  ارزون ولی جدید تر یا بورد های قدیمی تر ؟

من تا ۶ سال آینده حداقل نمی خوام بیس سیستم رو عوض کنم .

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، mojtaba m گفته است :

سلام دوستان من cpu ryzen 5 3600 رو خریدم و تا فردا بعد از ظهر  به دستم می رسه .

الان برای مادربورو گیچ شدم 

یا Asus x570  p بردارم برای pci 4 

یا x470 

یا یه مدل b450 چون از sli هم نمی خوام استفاده کنم ؟؟ 

بهترین انتخاب کدومه ؟؟ یه 570  ارزون ولی جدید تر یا بورد های قدیمی تر ؟

من تا ۶ سال آینده حداقل نمی خوام بیس سیستم رو عوض کنم .

سلام .. مبارکت باشه ....

هزینه اش چقدر شد ؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، yebordi گفته است :

سلام دوست عزیز

به قدری سردرگم هستم که خدا می دونه .... حدود 15 تا 16 تومن می خام برای کیس بدون مانیتور هزینه کنم و پولم هم مدت هاست آماده است ... گرافیک به دلیل قیمت بالاش رو احتمال زیاد دست دوم با گارانتی بردارم ولی بقیه موارد رو دوست دارم آکبند بگیرم

فعلا این موضوع سی پی یو به شدت من رو آشفته کرده ..... رایزن سری سوم متاسفانه تو ایران پیدا نمی شه و همین امر باعث می شه فقط آپشن خرید از آمازون و تاخیرش روی میز باشه ...

با خود شماست 

ولی اگه برای گیم میخواید میتونید رو 9600 اینتل هم حساب باز کنید با یه برد z370 

هزینه جفتش رو هم 5500تومن میشه 

اگه رایزن 3600 میخواید باید روی x470 حساب باز کنید که حداقل نیاز شمارو براورده میکنه 

برد های ارزان قیمت دیگه به نظر من جالب نیست تهیه بشه به دلیل vrm ضعیف

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، yebordi گفته است :

سلام .. مبارکت باشه ....

هزینه اش چقدر شد ؟

حدود ۳ تومن 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mojtaba m گفته است :

حدود ۳ تومن 

از سایت های رابط خریدی یا کسی برات ارسال کرد ؟

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، mَd گفته است :

با خود شماست 

ولی اگه برای گیم میخواید میتونید رو 9600 اینتل هم حساب باز کنید با یه برد z370 

هزینه جفتش رو هم 5500تومن میشه 

اگه رایزن 3600 میخواید باید روی x470 حساب باز کنید که حداقل نیاز شمارو براورده میکنه 

برد های ارزان قیمت دیگه به نظر من جالب نیست تهیه بشه به دلیل vrm ضعیف

شنیدم Asus  x570 p با این که ارزون ترین توی مدل خودش هست vrm خوبی داره ؟؟؟ 

بین این مدل asus و gigabyte aorus x470 چه مدلی رو پیشنهاد می دین ؟؟ بیشتر از ۳ تومن نمی خوام خرج مادربورد کنم .

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mojtaba m گفته است :

شنیدم Asus  x570 p با این که ارزون ترین توی مدل خودش هست vrm خوبی داره ؟؟؟ 

بین این مدل asus و gigabyte aorus x470 چه مدلی رو پیشنهاد می دین ؟؟ بیشتر از ۳ تومن نمی خوام خرج مادربورد کنم .

درود کلا سری prime ارزش خرید بالایی نسبت به قیمت پرداختی دارن البته ایران شرایط فرق می کنه ولی در کل سری prime رو به مدل های پایین رده msi و giga در اولویت بزارید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...