رفتن به مطلب

انتخاب مادربورد X570 همراه رایزن نسل 3

اشتراک گذاری

Recommended Posts

استارتر عزیز خواهشا از مادربوردهای ارزان قیمت msi دوری کنید ارزش نداره به خاطر 40 50 دلار کمتر مدار تغذیه ضعیف و همچنین بعضی مشکلات رو تحمل کنید امازون فیدبک خرید یوزرها رو بخونید متوجه میشید یارو اومده روی اسلات m2 اس اس دی نصب کرده مادربورد نمیشناسه فرستاده گارانتی بعد 2 هفته همونجوری فرستادن یاد گارانتی های وطنی افتادم یک لحظه!  اگر می خواین مادربورد خوب بگیرید باید 200 دلار هزینه کنید کاملترین گزینه asus tuf x570 هست که وای فای و بلوتوث 5 رو هم به کاربر میده

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

استارتر عزیز خواهشا از مادربوردهای ارزان قیمت msi دوری کنید ارزش نداره به خاطر 40 50 دلار کمتر مدار تغذیه ضعیف و همچنین بعضی مشکلات رو تحمل کنید امازون فیدبک خرید یوزرها رو بخونید متوجه میشید یارو اومده روی اسلات m2 اس اس دی نصب کرده مادربورد نمیشناسه فرستاده گارانتی بعد 2 هفته همونجوری فرستادن یاد گارانتی های وطنی افتادم یک لحظه!  اگر می خواین مادربورد خوب بگیرید باید 200 دلار هزینه کنید کاملترین گزینه asus tuf x570 هست که وای فای و بلوتوث 5 رو هم به کاربر میده

سپاس دوست عزیز

والا مادربورد رو سعی می کنم از ایران بگیرم

فعلا روی خرید و انتخاب سی پی یو شک هستم .... برای انتخاب رایزن باید 1 ماه صبر کنم تا ارسال بشه ! خیلی زیاده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، yebordi گفته است :

سپاس دوست عزیز

فعلا روی خرید و انتخاب سی پی یو شک هستم .... برای انتخاب رایزن باید 1 ماه صبر کنم تا ارسال بشه ! خیلی زیاده

تازه شانست بزنه سره یک ماه به دست برسه 

معمولا 40-50 روزه میاد برای خودم همین جوری بود 

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود کلا سری prime ارزش خرید بالایی نسبت به قیمت پرداختی دارن البته ایران شرایط فرق می کنه ولی در کل سری prime رو به مدل های پایین رده msi و giga در اولویت بزارید

بله کلاس Prime خیلی عالی هست بنظرم برای حتی کارهای بالا رده مثل رندر هم خوب جواب میده خودم یه سیستم رندر داریم که مادربوردش prime هست خیلی هم عالی جواب داده

کلا بنظرم برد فقط ایسوس 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، yebordi گفته است :

سپاس دوست عزیز

حقیقتش دوست دارم پیشنهاد i5 9400f و مادربورد z370 رو بهتون بدم(زیر 4 میلیون میشه فک کنم 3900 دقیق دربیاد) منتها می بینم راه برای ارتقا بستست در اینده در هر صورت شما حواستون باشه گرافیک حرف اول رو میزنه اگر عمده مصرفتون گیم هست پس خواهشا قید قطعات گرافیکای قدیمی رو بزنید و حداقل به rx 5700 ;فک کنید

لینک به دیدگاه

من کلا پیشنهاد نمیکنم از خارج خریداری کنید 

از اینتل استفاده کنید بدون دردسر اضافه و نگرانی مادربرد و بقیه چیزا  فقط یه خنک کننده خوب کافیه براش

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mَd گفته است :

من کلا پیشنهاد نمیکنم از خارج خریداری کنید 

از اینتل استفاده کنید بدون دردسر اضافه و نگرانی مادربرد و بقیه چیزا  فقط یه خنک کننده خوب کافیه براش

بستگی داره کاربری چی باشه من الان cpu 12 هسته ای می تونم لینک بدم برای پلتفرم 2011 v3 که از امازون بخری 3 تومن درمیاد ولی اینجا مقداد داره میده 7 تومن ولی برای مصرف دوستمون ایشون می تونن همینجا جمعش کنن و نیازی به تاخیر نیست

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

بستگی داره کاربری چی باشه من الان cpu 12 هسته ای می تونم لینک بدم برای پلتفرم 2011 v3 که از امازون بخری 3 تومن درمیاد ولی اینجا مقداد داره میده 7 تومن ولی برای مصرف دوستمون ایشون می تونن همینجا جمعش کنن و نیازی به تاخیر نیست

بله درسته 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yebordi گفته است :

از سایت های رابط خریدی یا کسی برات ارسال کرد ؟

آشنا برام خریده .

لینک به دیدگاه

با اجازه اساتید و دوستان گرامی

استارتر عزیز فرمودید که 16 میلیون تومان برای اسمبل کیس تنها بدون مانیتور کنار گذاشتید. اما هیچ اشاره ای به رزولوشن مد نظرتون نکردید! شما در چه رزولوشنی میخواید گیم بازی کنید ؟ 1080 یا 4K یا شایدم 1440p؟

انتخاب ها برای هر کدوم متفاوت هست. همچنین آیا شما به فکر ارتقای پردازنده در آینده هم هستید ؟ اینها مواردی هست که به کل میتونه پیشنهاد ها رو دستخوش تغییر کنه.

ولی پیشنهاد بنده برای اجرای کلیه عناوین AAA در تمامی رزولوشن ها این هست :

MB : Z370 که قیمت نو از 1.800.000 تا 2.500.000 تومان انواع مختلف با تنوع زیاد داخل بازار موجود هستن.

CPU : i7-9700K که جدیدا قیمتش اومده زیر 4.5 میلیون تومان (البته نسخه Tray) و ارزش خریدش خیلی بالا رفته. نسخه اورجینال باکس هم 5 تومن هست.

گرافیک 1080Ti تمیز دست دوم رو میتونید بین 4.800.000 تا 6.000.000 تومان گیر بیارید.

با مابقی پول هم به راحتی میتونید سایر قطعات رو خریداری کنید.

لینک به دیدگاه

در در 7 مهر 1398 در 14:07، mَd گفته است :

با خود شماست 

ولی اگه برای گیم میخواید میتونید رو 9600 اینتل هم حساب باز کنید با یه برد z370 

هزینه جفتش رو هم 5500تومن میشه 

اگه رایزن 3600 میخواید باید روی x470 حساب باز کنید که حداقل نیاز شمارو براورده میکنه 

برد های ارزان قیمت دیگه به نظر من جالب نیست تهیه بشه به دلیل vrm ضعیف

این چه پیشنهادیه آخه طرف میگه با همین ۵۵۰۰ میتونه برد ۵۷۰ همراه پردازنده ۳۶۰۰ بخره میدونی چقد اختلاف کارایی دارن این دو پردازنده و صد البته مادربرد .

۳۶۰۰ خیلی سرتره 

CB20-2.png

WinRAR.png

Vray.png

ACO_1080p.png

BFV_1080p.png

TR_1080p.png

premiere-1.jpg

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، esy2011 گفته است :

این چه پیشنهادیه آخه طرف میگه با همین ۵۵۰۰ میتونه برد ۵۷۰ همراه پردازنده ۳۶۰۰ بخره میدونی چقد اختلاف کارایی دارن این دو پردازنده و صد البته مادربرد .

۳۶۰۰ خیلی سرتره 

CB20-2.png

WinRAR.png

Vray.png

ACO_1080p.png

BFV_1080p.png

TR_1080p.png

premiere-1.jpg

درسته خوب من گفتم بده؟ تو ایران نیست

این شرکتام بخوان از امازون بگیرن چندماه الافی داره

بعدم من هیچوقت ملاک برتری رو بنچمارک نمیزارم بنچمارک فقط یه امتیاز محسوب میشه 

نمیاد از ایرادات و ناپایداری ها صحبت کنه و وقتی خودت تجربش میکنی چندتا بدو بیراه اول به بنچمارک میدی

بی تعصب صحبت میکنم البته نسل 3 رایزن خیلی بهبود پیدا کرده ولی بازم مونده تا برسه

دست برای ایشون بازه ولی برا گیم این داستان بیشتر از مدل 9600 خرج  دیوانگیه مگه مانیتور 144هرتز باشه (fhd) 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، airoonia گفته است :

با اجازه اساتید و دوستان گرامی

استارتر عزیز فرمودید که 16 میلیون تومان برای اسمبل کیس تنها بدون مانیتور کنار گذاشتید. اما هیچ اشاره ای به رزولوشن مد نظرتون نکردید! شما در چه رزولوشنی میخواید گیم بازی کنید ؟ 1080 یا 4K یا شایدم 1440p؟

انتخاب ها برای هر کدوم متفاوت هست. همچنین آیا شما به فکر ارتقای پردازنده در آینده هم هستید ؟ اینها مواردی هست که به کل میتونه پیشنهاد ها رو دستخوش تغییر کنه.

ولی پیشنهاد بنده برای اجرای کلیه عناوین AAA در تمامی رزولوشن ها این هست :

MB : Z370 که قیمت نو از 1.800.000 تا 2.500.000 تومان انواع مختلف با تنوع زیاد داخل بازار موجود هستن.

CPU : i7-9700K که جدیدا قیمتش اومده زیر 4.5 میلیون تومان (البته نسخه Tray) و ارزش خریدش خیلی بالا رفته. نسخه اورجینال باکس هم 5 تومن هست.

گرافیک 1080Ti تمیز دست دوم رو میتونید بین 4.800.000 تا 6.000.000 تومان گیر بیارید.

با مابقی پول هم به راحتی میتونید سایر قطعات رو خریداری کنید.

والا مانیتور فعلیم 1080 است و ممکنه در آینده به 4k تغییر بدم ... ولی واقعیت می خوام گرافیکی که تهیه می کنم بخش اعظمی از بودجه ام بهش تعلق بگیره که همین نهایتا 6 یا 7تومن بتونم براش کنار بزارم ( برا دست دومش ) .. فعلا در حال رایزنی هستم ببینم از دبی می تونم تهیه کنم این سی پی یو رایزن5 3600  رو .... خودم بوشهر هستم و لنج باربری دبی آشنا زیاد سراغ دارم که هر هفته در حال رفت و آمد به دبی هستند ولی اطلاعات IT این عزیزان پایینه .... اگر بتونم از دبی رایزن بگیرم تقریبا مسیرم مشخص شده است .... اگر خیر خودم هم نظرم روی همین 9700 ترای است .... البته نمی دونم چه کولری می تونه این رو خنک کنه فکر کنم حدافل 1 تومن باید برای کولری آبی کنار بزارم ... بودجه محدوده و باید حساب شده عمل کرد ....

لینک به دیدگاه

در در 6 مهر 1398 در 23:26، HeX گفته است :

متاسفانه قیمت رایزن ها تو ایران مناسب نیست و کاربران برای تهیه باید دست به دامن آمازون و امثالهم بشن.

به عنوان یه پیشنهاد اگر سیستم برای گیم میخواهید توصیه من Z370+ 8700K Try هست. مجموعش همون 6 میلیون میشه ولی ریسک و معطلی سفارش رایزن از خارج از کشور رو نداره. تو گیم هم مسلما بهتر جواب میده.

ایا تفاوت چشم گیری بین 9700 یا 8700 معمولی و k است ... من برای گیم می خام و اهل اورکلاک هم نیستم .... آیا سری معموی بگیرم منطقی تر نیست ؟

برای سری k حداقل کولری که پیشنهاد می شه چیست ؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، yebordi گفته است :

ایا تفاوت چشم گیری بین 9700 یا 8700 معمولی و k است ... من برای گیم می خام و اهل اورکلاک هم نیستم .... آیا سری معموی بگیرم منطقی تر نیست ؟

برای سری k حداقل کولری که پیشنهاد می شه چیست ؟

خیر ، اتفاقا اگر نیاز به اورکلاک ندارید ، مدل بدون پسوند K مناسب تره ولی از اونجایی که معمولا اختلاف قیمتشون خیلی اندک هست پیشنهاد میشه مدل دارای ضریب باز رو انتخاب کنید که موقع فروش هم خواهان بیشتری داره.

ولی در کل هیچ فرقی ندارن جز ضریب باز و بسته بودن و شاید بشه با این ما به تفاوت قیمت یه چیز دیگه واسه سیستم خریداری کرد.

راستی در مورد کولر هم میتونید از ایرکولر های قدرتمند بازار که شامل برندهای مختلف هست استفاده کنید و حتما الزامی واسه استفاده از واترکولر نیست.

به طور مثال Notus-400 گزینه جذابی به حساب میاد که از قیمت معقولی هم برخوردار هست.

ویرایش شده توسط airoonia
لینک به دیدگاه

در در 6 مهر 1398 در 23:26، HeX گفته است :

متاسفانه قیمت رایزن ها تو ایران مناسب نیست و کاربران برای تهیه باید دست به دامن آمازون و امثالهم بشن.

به عنوان یه پیشنهاد اگر سیستم برای گیم میخواهید توصیه من Z370+ 8700K Try هست. مجموعش همون 6 میلیون میشه ولی ریسک و معطلی سفارش رایزن از خارج از کشور رو نداره. تو گیم هم مسلما بهتر جواب میده.

z370 توی لیون و مارکت های دیگه ندیدم .جایی واسه خرید این باندل سراغ دارید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...