رفتن به مطلب

2500k یا 3570 ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان بین 2500k و 3570 میخوام یکیش رو بخرم ، Cpu که الان روی سیستم دارم ، i5 3340 هست ، 2500k بدون اور 2 درصد قویتر از i5 3340 هست ، وقتی به 4.5 اور بشه 33 درصد قویتر از i5 3340 میشه ، پاور 650 کورسیر هست و فن cpu macho ، حالا به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم  ، یا اصلا ارزش نداره

لینک به دیدگاه

درود شما برای اورکلاک باید ببینی کولرت جوابگو هست یا خیر من جات باشم میرم سراغ سری i7 مثل 3770 تا یه ارتقای معنی دار حساب بشه 4 هسته 4 ترد دیگه نفسای اخرشه با همینی که داری بساز بعد عوضش کن و ارتقا بده به i7

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود شما برای اورکلاک باید ببینی کولرت جوابگو هست یا خیر من جات باشم میرم سراغ سری i7 مثل 3770 تا یه ارتقای معنی دار حساب بشه 4 هسته 4 ترد دیگه نفسای اخرشه با همینی که داری بساز بعد عوضش کن و ارتقا بده به i7

2500k و 3570 رو میشه با 550 خرید ،3770 بالای 1300 باید هزینه کرد ، من 5 ساله 2500k دارم و به 4.5 اورش کردم کولر هم ماچو هست ، این سیستم که بالا گفتم (i5 3340) برای خواهر زادمه که اونم فنش مثل من ماچو هست

لینک به دیدگاه

سلام اگه اور میکنی i5 2500k اگر نه،3570

لینک به دیدگاه

درود 

2500k بگیر

تمام مشخصات این دو cpu مثل همه /حتی نمره بنچمارک هم همینطور 

تنها تفاوت های این دو یکی اینکه گرافیک مجتمع داخلی 2500k از 3570 قوی تره 

مورد بعدی 3570 نسبت به 2500k  جدید تره 

غیر این دو مورد تفاوت دیگه ای وجود نداره که همین بنظر من میتونه برتری 2500k برسونه

ولی این فراموش نکن 2500k خیلی راحت تر تا فرکانس های بالا اور کلاک میشه

لینک به دیدگاه

دوستان 2500k تو حالت 4.5 گیگاهرتز حتی برای 1070 گلوگاه نمیشه ، با برنامه msi after burning تست کردم ، در حالی که گرافیک 100 درصد در حال استفادست ، استفاده از cpu به 100 نمیرسه ، البته 2500k با فرکانس دیفالت با حالت اور شده به 4.5 گیگاهرتز ، 20 درجه اختلاف دما دارن 

لینک به دیدگاه

من خودم اگر بودم حتما ۳۵۷۰ می خریدم. چون کاری که انجام می دم بازی هست و می خوام کارتم رو با pci exp 3  راه اندازی کنم نه pci exp 2. و رمم رو میتونم رو فرکانس ۱۶۰۰ استفاده کنم نه ۱۳۳۳. مخصوصا این که برای استفاده کنار کارت گرافیکی جدید مثل ۱۰۷۰ می خوای استفاده کنی. این دو تا مورد مخصوصا اولی رو غافل مشو/ 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 8 مهر 1398 در 05:43، Negrasombra گفته است :

من خودم اگر بودم حتما ۳۵۷۰ می خریدم. چون کاری که انجام می دم بازی هست و می خوام کارتم رو با pci exp 3  راه اندازی کنم نه pci exp 2. و رمم رو میتونم رو فرکانس ۱۶۰۰ استفاده کنم نه ۱۳۳۳. مخصوصا این که برای استفاده کنار کارت گرافیکی جدید مثل ۱۰۷۰ می خوای استفاده کنی. این دو تا مورد مخصوصا اولی رو غافل مشو/ 

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/104709-تفاوت-درگاه-pcie-2-pcie-3در-عملکرد-های-مختلف/&tab=comments#comment-1195694

لینک به دیدگاه

در در 8 مهر 1398 در 05:43، Negrasombra گفته است :

با 2500K میشه رم با باس 1600 رو استفاده کرد تا باسی که مادربردت جواب میده حتی 2400 و نکته دوم اگر هدف گیم باشه باس 1333 تا باس 2400 نهایت 1 فریم یا 2 فریم تفاوتش هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

با 2500K میشه رم با باس 1600 رو استفاده کرد تا باسی که مادربردت جواب میده حتی 2400 و نکته دوم اگر هدف گیم باشه باس 1333 تا باس 2400 نهایت 1 فریم یا 2 فریم تفاوتش هست

برادر IMC پردازنده جواب نمیده فرکانس 2400 رو. نهایتا تا 2133 با تایمینگ خوب میتونی پایدار باشی.

تفاوت فرکانس رم و درگاه PCI E نسل 2 و 3 هم نهایتا زیر 5 درصد هست.

لینک به دیدگاه

درود

با توجه به تفاوت لحیم و خمیر 2500k بهتر است، مگر این که پردازنده ی سری 3 قویتر برداری و دلید کنی.

لینک به دیدگاه

با عرض معذرت از صاحب تاپیک به دلیل سوالی خارج از بحث

دوستان برای کارت گرافیک 1080 یک پردازنده معرفی کنید که در عین حال که ارزان قیمت است تفاوت کارایی زیادی(در گیم)با پردازنده 6700k نداشته  و گلوگاه نشود و در ضمن حتما از نوع لحیم شده باشد نه خمیری

در حال حاضر فن cpu را عوض کرده و سیستم به خوبی کار می کند ولی به هر حال و بلاخره cpu 6700k احتیاج به دلید پیدا خواهد کرد و میخوام قبل از چنین اتفاقی آن را با یک پردازنده لحیم شده تعویض نمایم

ویرایش شده توسط Unknown Truth
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

با عرض معذرت از صاحب تاپیک به دلیل سوالی خارج از بحث

دوستان برای کارت گرافیک 1080 یک پردازنده معرفی کنید که در عین حال که ارزان قیمت است تفاوت کارایی زیادی(در گیم)با پردازنده 6700k نداشته  و گلوگاه نشود و در ضمن حتما از نوع لحیم شده باشد نه خمیری

در حال حاضر فن cpu را عوض کرده و سیستم به خوبی کار می کند ولی به هر حال و بلاخره cpu 6700k احتیاج به دلید پیدا خواهد کرد و میخوام قبل از چنین اتفاقی آن را با یک پردازنده لحیم شده تعویض نمایم

2500k حتی برای 1070 گلوگاه نیست با برنامه msi after burning تو اکثر بازی ها گرافیک 100 درصد استفاده میشه ، فکر میکنم 2600K جوابگوی 1080 باشه 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

2500k حتی برای 1070 گلوگاه نیست با برنامه msi after burning تو اکثر بازی ها گرافیک 100 درصد استفاده میشه ، فکر میکنم 2600K جوابگوی 1080 باشه 

البته شما فرمودید که فرکانس را افزایش داده اید که بنده تخصصی در این زمینه ندارم و باید پردازنده ای را تهیه کنم که بدون هیچگونه تغییر و در فرکانس مرجع گلوگاه ایجاد نکند

یک پله بالاتر از 2600k چه پردازنده ای ست؟

2700k؟

و اینکه آیا 2700k هم لحیم شده است؟

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Unknown Truth گفته است :

البته شما فرمودید که فرکانس را افزایش داده اید که بنده تخصصی در این زمینه ندارم و باید پردازنده ای را تهیه کنم که بدون هیچگونه تغییر و در فرکانس مرجع گلوگاه ایجاد نکند

2700k؟

بله  Sandy Bridge کلا لحیم شده هستن و مشکل دما رو ندارن

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

2700k؟

این نکته رو در ذهن داشته باشید بعد از نسل  دوم(Sandy Bridge) تا نسل 9 (فک کنم کافی لیک میشه) همشون خمیر زیر IHS دارن این دو نسل فقط لحیمه

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

این نکته رو در ذهن داشته باشید بعد از نسل  دوم(Sandy Bridge) تا نسل 9 (فک کنم کافی لیک میشه) همشون خمیر زیر IHS دارن این دو نسل فقط لحیمه

از نظر شما 2700k برای کارت گرافیک 1080 کفایت می کند؟(ملاک فقط بازی ست و پردازش سنگین گرافیکی دیگری در سیستم اجرا نمی شود)

توجه داشته باشید که مانیتور 4k بوده و تمایلی به افزایش دستی فرکانس پردازنده نیز ندارم

سایتی را دوستان معرفی کرده بودند که با ارائه مشخصات سیستم میزان هماهنگی پردازنده و کارت گرافیک را با درصد، مشخص می کرد ولی آدرسش را پیدا نمی کنم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

از نظر شما 2700k برای کارت گرافیک 1080 کفایت می کند؟(ملاک فقط بازی ست و پردازش سنگین گرافیکی دیگری در سیستم اجرا نمی شود)

توجه داشته باشید که مانیتور 4k بوده و تمایلی به افزایش دستی فرکانس پردازنده نیز ندارم

سایتی را دوستان معرفی کرده بودند که با ارائه مشخصات سیستم میزان هماهنگی پردازنده و کارت گرافیک را با درصد، مشخص می کرد ولی آدرسش را پیدا نمی کنم

https://pc-builds.com/calculator/

https://www.game-debate.com/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مسئله اینجاست که GTX1080 برای 4K پاسخگو نیست! در بهترین حالت بازیهای روز رو با رزولوشن 2K و کیفیت High  حدود 60 فریم جواب بده...

بنده با پردازنده های رده بالاتر هم تست کردم و اصلا جوابگو نیست. رایزن 1700 در فرکانس 4 گیگاهرتز و رم فرکانس 3200 و کارت GTX1080 G1 برای بازی Gears 5  بزور 50 فریم  میگیره در 4K . در جایی که این بازی از روانی و ساخت از بهینه ترین بازیهای روز هست به نظر بنده.

لینک به دیدگاه

پردازندتون جز معدود بازیهایی بقیه بازیها رو تا حد معقول جوابگوست

گرافیکتون مشکل بزرگ هست این گراف بیشتر بازیها های روی 1080 شاید بده و اگه برید سمت رزولوشن بالاتر باید کیفیت رو بیارید پایین تر!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، HeX گفته است :

مسئله اینجاست که GTX1080 برای 4K پاسخگو نیست! در بهترین حالت بازیهای روز رو با رزولوشن 2K و کیفیت High  حدود 60 فریم جواب بده...

بنده با پردازنده های رده بالاتر هم تست کردم و اصلا جوابگو نیست. رایزن 1700 در فرکانس 4 گیگاهرتز و رم فرکانس 3200 و کارت GTX1080 G1 برای بازی Gears 5  بزور 50 فریم  میگیره در 4K . در جایی که این بازی از روانی و ساخت از بهینه ترین بازیهای روز هست به نظر بنده.

برای سیستم های پایین رده اصلا بهینه نیست بنظر من

من با 3470 بعضی مواقع به لود 100% میرسم که بازی کلا فریز میشه.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

خیلی ممنون دقیقا به دنبال همین بودم

در 8 ساعت قبل، HeX گفته است :

بله حق با شماست ولی بنده  عرض کردم که نمایشگر 4k است چون رزولوشن تصویر در بار پردازشی cpu تاثیر گذارخواهد بود

متاسفانه در بعضی  بازی ها  در حداکثر تنظیمات و 4kحتی 2080ti هم توان پردازش 60 فریم ثابت را ندارد!1080 که...

در 7 ساعت قبل، MojArch گفته است :

پردازندتون جز معدود بازیهایی بقیه بازیها رو تا حد معقول جوابگوست

گرافیکتون مشکل بزرگ هست این گراف بیشتر بازیها های روی 1080 شاید بده و اگه برید سمت رزولوشن بالاتر باید کیفیت رو بیارید پایین تر!

بله اطلاع دارم و فقط مسئله این بود که 1080 با 2700kایجاد گلوگاه نکند

پس با این حساب فروش 6700k و تعویض آن با 2700k مشکل خاصی ایجاد نمی کند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 ساعت قبل، Hosein Amiri گفته است :

برای سیستم های پایین رده اصلا بهینه نیست بنظر من

من با 3470 بعضی مواقع به لود 100% میرسم که بازی کلا فریز میشه.

پردازنده 4 هسته 4 ترید هست و مشکل دقیقا تعداد رشته های پردازشی است برای بازیها.

تا جایی که بررسی کردم اکثر بازیهای روز حداقل 6 رشته پردازشی میخوان که گلوگاه نشه. از طرفی فناوری ساخت پردازنده شما متعلق به 7 سال(نسل) قبل هست و  در نظر بگیرید Ci3 ها نسل جدید دارن 4 هسته و 8 رشته میشن!

Intel Core i3-10100 4 Core and 8 Thread Comet Lake Budget Desktop CPU Leaks Out

https://wccftech.com/intel-comet-lake-10th-gen-core-i3-10100-cpu-leak-multi-threading-support/

در 3 ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

بله حق با شماست ولی بنده  عرض کردم که نمایشگر 4k است چون رزولوشن تصویر در بار پردازشی cpu تاثیر گذارخواهد بود

متاسفانه در بعضی  بازی ها  در حداکثر تنظیمات و 4kحتی 2080ti هم توان پردازش 60 فریم ثابت را ندارد!1080 که...

خواهش می کنم. پردازنده 2700K چون 8 رشته هست نسبتا جوابگو هست حتی برای 4K.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

خیلی ممنون دقیقا به دنبال همین بودم

بله اطلاع دارم و فقط مسئله این بود که 1080 با 2700kایجاد گلوگاه نکند

پس با این حساب فروش 6700k و تعویض آن با 2700k مشکل خاصی ایجاد نمی کند

ببینید وقتی 4K بخواد باشه پردازنده زیاد مهم نیست چون گرافیکتون نمیتونه اونقدری سریع که باید (بافر نیستا برای درک بهتر میگم) بافر 60 فریمی پردزانده رو پر کنه در نتیجه با همین پردازنده که برای 7 نسل پیش هست شما میتونی همین 1080 رو راحت درایو کنید

بازیهای روز هم که اکثرا بیشتر از 4 رشته و تا 6 رشته نیاز دارن که پردازنده شما به راحتی از پسش بر میاد

فقط فک کنم تو بازیهایی که تعداد پلیر همزمان بالایی دارن(مثل بتل 5 که 64 نفره) ممکنه یکم دچار مشکل بشید در کل تعداد این نوع بازیها بسیار کمه و عملا به حساب نمیان مگر اینکه انحصارا این بازیها رو بازی کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...