رفتن به مطلب

!تعویض ویندوز با مشکل موجه میشه!

بی بهار
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یه آلینوان فوجیتسو هست که ویندوز 7 روش بود بعد خواستم ویندوز 10 نصب کنم روش رو روی لوگوی ویندوز 10 ؛ هنگام بوت شدن؛ هنگ میکنه و همونطور میمونه.

نمیدونم مشکلش چیه! االان داخل خود ویندوز 7 هم نمیره که هیچ؛ میخوام ویندوز دیگه ای نصب کنم بازم روشن میکنم همون لوگو هستش

تمام اقدامات نصب و.یندووز از طریق فلش بوده.

هر سری  ویندوز(7،10    ,8.1) رو هم توی فلش با  رفوس بارگذاری کردم

از بوت هم فلش  رو نتخاب کردم هیچ فایده ای نداشته کسی از دوستان قلقی چیزی بلده بگه درستش کنم مرسی

لینک به دیدگاه

از توی بایوس HPET رو پیدا کن و خاموش کن.

بعد از روی dvd دوباره ویندوز 7 یا 10 نصب کن نه از روی فلاش. مادربردهای قدیمی ddr2 و all in one ها با نصب ویندوز از روی فلاش مشکل دارن

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

از توی بایوس HPET رو پیدا کن و خاموش کن.

بعد از روی dvd دوباره ویندوز 7 یا 10 نصب کن نه از روی فلاش. مادربردهای قدیمی ddr2 و all in one ها با نصب ویندوز از روی فلاش مشکل دارن

فردا تست میکنم اعلام میکنم

داداش اون hpet کارش چیه؟

ویرایش شده توسط بی بهار
لینک به دیدگاه

در در 8 مهر 1398 در 21:14، بی بهار گفته است :

فردا تست میکنم اعلام میکنم

داداش اون hpet کارش چیه؟

سلام

تعیین زمان در سیستم(چون چیپش کنده ممکنه مشکل ایجاد کنه ولی ربطی به نصب نداره)

در مورد AIO بهتره بایوس رو برای حالت UEFI به جهت نصب ویندوز 10 قرار بدید(اگر مشکل رفع نشد بایوس رو ریست کنید و دوباره تست کنید)

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

سلام

تعیین زمان در سیستم(چون چیپش کنده ممکنه مشکل ایجاد کنه ولی ربطی به نصب نداره)

در مورد AIO بهتره بایوس رو برای حالت UEFI به جهت نصب ویندوز 10 قرار بدید(اگر مشکل رفع نشد بایوس رو ریست کنید و دوباره تست کنید)

مادربردهای قدیمی ddr 1 وddr 2 هنگام نصب ویندوز 10 در صورت روشن بودن hpet از بایوس  .ابتدای نصب یا وسط نصب با مشکل مواجه میشن (گیر میکنن)

بنده 5 - 6 روزه مادربرد سیستمم رو فرستادم گارانتی رفتم از تو انباری دوتا سیستم ddr 1  و ddr2 پیدا کردم 40 کیلو خاک روشون بود. پاکشون کردم .هرکاری کردم نه ویندوز 10 و نه ویندوز 7 نصب میشد توی صفحه ی بوت اول گیر میکرد . به محض اینکه hpet از بایوس خاموش کردم در دو سیستم راحت ویندوز روشون نصب شد.الان هم که قراره لینوکس روشون نصب کنم.

در رابطه با UEFI شما درست میگید. ولی فلاش حاوی ویندوز هم باید صورت  UEFI  به Bootable تبدیل شده  باشه . اگر به صورت BIOS یا همون Legacy باشه . مجدد ویندوز روی AIO قابل نصب نیست. در کل اگر گذینه ی UEFI از بایوس خاموشه فلاش رو lagacy به Bootable تبدیل کن و اگر روشنه UEFI

ولی بهترین کار اینه که برای AIO ها از دی وی دی ویندوز استفاده بشه نه فلاش

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

مادربردهای قدیمی ddr 1 وddr 2 هنگام نصب ویندوز 10 در صورت روشن بودن hpet از بایوس  .ابتدای نصب یا وسط نصب با مشکل مواجه میشن (گیر میکنن)

بنده 5 - 6 روزه مادربرد سیستمم رو فرستادم گارانتی رفتم از تو انباری دوتا سیستم ddr 1  و ddr2 پیدا کردم 40 کیلو خاک روشون بود. پاکشون کردم .هرکاری کردم نه ویندوز 10 و نه ویندوز 7 نصب میشد توی صفحه ی بوت اول گیر میکرد . به محض اینکه hpet از بایوس خاموش کردم در دو سیستم راحت ویندوز روشون نصب شد.الان هم که قراره لینوکس روشون نصب کنم.

در رابطه با UEFI شما درست میگید. ولی فلاش حاوی ویندوز هم باید صورت  UEFI  به Bootable تبدیل شده  باشه . اگر به صورت BIOS یا همون Legacy باشه . مجدد ویندوز روی AIO قابل نصب نیست. در کل اگر گذینه ی UEFI از بایوس خاموشه فلاش رو lagacy به Bootable تبدیل کن و اگر روشنه UEFI

ولی بهترین کار اینه که برای AIO ها از دی وی دی ویندوز استفاده بشه نه فلاش

به شخصه حدود 4 سال پیش روی لپتاپ دلی که همون موقع 10 سال قدمت داشت ویندوز 10 نصب کردم و همچین چیزی مشاهده نشد!

بله تاپیک لینوکستونم خدمتش رسیدم!

سیستم های قدیمی به علت قدیمی بودن پردازندشون نباید به HPET حساس باشن!

بعضی سیستم ها در عین اینکه UEFI هستند اجازه نصب ویندوز در حالت BIOS رو میدن(یه حالت همسان سازی دارن)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...