رفتن به مطلب

لطفا قطعات این کیس گیمینگ رو عنوان کنید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام .... من بعد از کلی تحقیقات به این قطعات رسیدم ... اگر ایراد خاصی می بینید لطفا راهنمایی کنید

کیس گرین z4 asiatk

مادربورد z390 asus tuf pro gaming

سی پی یو اینتل 9600 k

فن سی پی یو گرین نوتوس 400

رم 16 گیگ فرکانس 3000 .cl15

اس اس دی 970 evo plus سامسونگ 500 گیگ

گرافیک 1080 ti یا 1070 ti یا rx580

پاور کولر مستر 650

هارد نمی خام ( روی کیس دیگرم 2 ترا دارم )

ویرایش شده توسط yebordi
لینک به دیدگاه

خوبه دوست عزیز فقط اگر به 500 گیگ اس اس دی نیاز ندارین 250 بندازین بجاش پاور رو بهتر کنین کیس سلیقه ای هست اما من از z4 اصن خوشم نمیاد

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Divine گفته است :

خوبه دوست عزیز فقط اگر به 500 گیگ اس اس دی نیاز ندارین 250 بندازین بجاش پاور رو بهتر کنین کیس سلیقه ای هست اما من از z4 اصن خوشم نمیاد

هارد رو کم نمی کنم .... ولی پاور رو مشکلی با افزایشش ندارم ( در صورت نیاز سیستم )  .. دو دل هستم برا خرید 750 وات ... آیا تفاوتی بین هارد های کابل کشی ثابت و ماژ<لار است ؟

قیافه کیس برام مهم نیست ... جادار باشه با تعداد فن زیاد ... این کیس 5 فن روش نصب شده و نمی خاد فن نصب کنی و ابعادش برای گرافیک های بزرگ و فن سی پی یو های بادی خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

اگر مشکل ندارین یه 750 تهیه کنین در اینده یه کارت قویتر خواستین بزارین به مشکل نخورین در جواب سوال دومتون هم خیر هیچ فرقی بین پاور های ماژول و غیر ماژول یا نیمه ماژول نیست اما تقریبا همه مدل های رده بالا دیگه ماژولار هستن اما احتمالا شما بخواین v750 تهیه کنین که هیچ فرقی با نمونه فول ماژولش نداره 

لینک به دیدگاه

همه چیز اوکیه فقط پارو 700 و بالا تر تهیه کنید

گرافیک هم   از نسل جدید تهیه کنید بهتره 

اگر نسل قدیم تهیه میکنید ، اک نمیصرفه نسبت به قیمت های نسل جدید

لینک به دیدگاه

انتخاب خوبیه. فقط گرافیک RX580 برنداری یه وقت که گلوگاه میشه با 9600K. گراف 1070Ti یا 1080 خوبه و اوکی (نسخه تایتان 1080 هم فکر نکنم مشکل داشته باشه)

فقط پاور رو پیشنهاد میکنم 700 وات برداری. برندهای پیشنهادیم هم Evga ، Enermax و Corsair هست. (البته خب قیمتشون بیشتره ، حتما قبل از خرید هر پاوری به شرکت گارانتی کننده توجه ویژه ای داشته باش)

در خصوص SSD هم چیز خیلی خوبی انتخاب کردید فقط حتما دقت داشته باش که مین بردت هیت سینک مخصوص M.2 داشته باشه واسش. چون این مدل سرعتش وحشتناک بالاست و از رابط PCI استفاده میکنه ، یه وقت خدایی نکرده بخاطر دمای بالا گلوگاه نشه.

ویرایش شده توسط airoonia
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، airoonia گفته است :

انتخاب خوبیه. فقط گرافیک RX580 برنداری یه وقت که گلوگاه میشه با 9600K. گراف 1070Ti یا 1080 خوبه و اوکی (نسخه تایتان 1080 هم فکر نکنم مشکل داشته باشه)

فقط پاور رو پیشنهاد میکنم 700 وات برداری. برندهای پیشنهادیم هم Evga ، Enermax و Corsair هست. (البته خب قیمتشون بیشتره ، حتما قبل از خرید هر پاوری به شرکت گارانتی کننده توجه ویژه ای داشته باش)

در خصوص SSD هم چیز خیلی خوبی انتخاب کردید فقط حتما دقت داشته باش که مین بردت هیت سینک مخصوص M.2 داشته باشه واسش. چون این مدل سرعتش وحشتناک بالاست و از رابط PCI استفاده میکنه ، یه وقت خدایی نکرده بخاطر دمای بالا گلوگاه نشه.

درود بزرگوار

یک مثال برای مادربورد می زنید ؟ این سری tuf فکر نکنم داشته باشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، yebordi گفته است :

درود بزرگوار

چرا داره اتفاقا. فقط روی اسلات دومی و دقیقا زیر محل قرارگیری چیپست ، هیت سینک رو گذاشتن. فکر کنم بشه روی اسلات اولی که نزدیک پردازندست نصبش کرد (برای اطمینان به یوتیوب مراجعه کنید.)

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، yebordi گفته است :

درود بزرگوار

سلام. این مادربرد داره و کلا هیت سینک این سری نسبتا خوب جواب می ده. من روی برد z370 tuf تست کردم که دما مناسب بود.

t4f_humtsmvu4tmaby09_setting_000_1_90_en

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

با توجه به قیمت های الان پیشنهاد می دم به جای Z4 Astiak کیس x3 viper بگیرید که  ظاهرش خیلی زیباتره و جا دارتر هم هست. البته همون طور که که گفتن، کیس سلیقه ای هستش. 

لینک به دیدگاه

آره کیس رو منم با استرایکر بیشتر موافقم .

پاورم که دوستان گفتن .

Ssd هم m2 بگیرید.

گرافیک هم ۱۶۶۰ti بگیرید به نظرم نسل جدیده و قدرت پردازشی خوبی داره

۵۸۰ برای بازی  ۱۰۸۰p خوبه فقط باید یا سه فن بگیری یا کیستون تهویه مناسبی داشته باشه .

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amir44 گفته است :

با توجه به قیمت های الان پیشنهاد می دم به جای Z4 Astiak کیس x3 viper بگیرید که  ظاهرش خیلی زیباتره و جا دارتر هم هست. البته همون طور که که گفتن، کیس سلیقه ای هستش. 

قیمت x3 بیشتره .... تعداد فن های کمتری هم نصبه ... , والا قیافه برای من اصلا و ابدا مهم نیست .... فقط ابعاد و فن مهمه و بس

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، qoqnoos گفته است :

آره کیس رو منم با استرایکر بیشتر موافقم .

پاورم که دوستان گفتن .

Ssd هم m2 بگیرید.

گرافیک هم ۱۶۶۰ti بگیرید به نظرم نسل جدیده و قدرت پردازشی خوبی داره

۵۸۰ برای بازی  ۱۰۸۰p خوبه فقط باید یا سه فن بگیری یا کیستون تهویه مناسبی داشته باشه .

والا روی گرافیک شک دارم چی بگیرم ... سیستم رو کامل تهیه می کنم و اسمبل می کنم و منتظر خرید گرافیک دست دوم تمیز می مونم ...   به دقت یوتوب رو چک خواهم کرد ...  تفاوت قدرت و قیمت rx580 یا 1070 ti یا 1080 ti یا 1660 یا 2060 یا 2070 هر کدوم منطقی تر بود تهیه می کنم

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، airoonia گفته است :

پاور به نظرم اختلاف قیمت گرین 750 و 850 سری پلاتینوم چون 100 تومن بیشتر نیست من همون 850 بر می دارم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yebordi گفته است :

والا روی گرافیک شک دارم چی بگیرم ... سیستم رو کامل تهیه می کنم و اسمبل می کنم و منتظر خرید گرافیک دست دوم تمیز می مونم ...   به دقت یوتوب رو چک خواهم کرد ...  تفاوت قدرت و قیمت rx580 یا 1070 ti یا 1080 ti یا 1660 یا 2060 یا 2070 هر کدوم منطقی تر بود تهیه می کنم

اگر با دست دوم مشکل نداری 1070ti و پولت میرسه 1080 .

لینک به دیدگاه

مادربرد 390 برای سی پی یو شما خرج اضافی هست از نظر من و در کل نیاز به ارتقا پاور حتی برای خرید 1080تی ای ندارید ! 

اگر کیس برای بازی قراره تهیه بشه من پیشنهاد میکنم بخاطر شاید 1 ثانیه سرعت لود بازی اس اس دی nvmE نخرید و از ساتا استفاده کنید که حجم بیشتری بخرید !

و اگر در کل حجم اینقدر براتون مهم نیست هزینه برد 370 و اس اس دی ساتا 500 گیگ باید بتونه کفاف ارتقا به 8700کا رو بده !

اگر سیستم برای کار دیگه ای غیر از گیم استفاده میشه که تغییر کل سیستم به رایزن بهترین کار هست 

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

مادربرد 390 برای سی پی یو شما خرج اضافی هست از نظر من و در کل نیاز به ارتقا پاور حتی برای خرید 1080تی ای ندارید ! 

اگر کیس برای بازی قراره تهیه بشه من پیشنهاد میکنم بخاطر شاید 1 ثانیه سرعت لود بازی اس اس دی nvmE نخرید و از ساتا استفاده کنید که حجم بیشتری بخرید !

و اگر در کل حجم اینقدر براتون مهم نیست هزینه برد 370 و اس اس دی ساتا 500 گیگ باید بتونه کفاف ارتقا به 8700کا رو بده !

اگر سیستم برای کار دیگه ای غیر از گیم استفاده میشه که تغییر کل سیستم به رایزن بهترین کار هست 

پیشنهاد شما قابل تامل هست و قبلا این موارد بهشون پیشنهاد شده منتهی ایشون به کیسی نیاز دارن که در آینده امکان ارتقا داشته باشه که چیپ Z390 بخاطر امکاناتش و مدار تغذیه قوی تری که برای بردهاش استفاده میشه بهترین انتخاب واسشون به حساب میاد.

در خصوص پردازنده هم درسته مدل 8700K قدرتمندتره ولی اگر به بنچمارک ها و دیدگاه کاربران دقت کنید تفاوت زیادی بین مدل های 9600K , 9700K و 8700K در رابطه با گیم وجود نداره چون از نظر قدرت تک هسته الی چهار هسته خیلی خیلی شبیه به هم هستن. ضمن اینکه مدل های i7 کولر قدرتمند تری رو هم طلب میکنن واسه مهار دما.

در خصوص SSD هم ایشون سرعت لود بالا واسشون در اولویت هست و این جدا از مباحث گیمینگ هست. سرعت مدل 970 Evo در مقایسه با مدل های ساتای خود شرکت سامسونگ حداقل ۱۲۰ درصد بیشتر هست و دوام این مدل ها هم اگر با هیت سینک مناسب استفاده بشن بسیار بالاست. سامسونگ بهترین تراشه هاشو برای این سری تولید می‌کنه ، خب هر چی نباشه پرچمدارن دیگه.

ویرایش شده توسط airoonia
لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

تمام تلاش من برای خرید کارت گرافیک قدرتمند تر است ... اگر هم قرار باشه صرف جویی انجام بشه مبلغ خرید گرافیک رو افزایش خواهم داد ... من فکر می کنم منطقی ترین کار خرید گرافیک 1080 ti باشه برای من بعدش 1070ti ... من در آینده احتمال 99 درصد مانیتور 4k بدون گارانتی از دبی تهیه خواهم کرد

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، yebordi گفته است :

تمام تلاش من برای خرید کارت گرافیک قدرتمند تر است ... اگر هم قرار باشه صرف جویی انجام بشه مبلغ خرید گرافیک رو افزایش خواهم داد ... من فکر می کنم منطقی ترین کار خرید گرافیک 1080 ti باشه برای من بعدش 1070ti ... من در آینده احتمال 99 درصد مانیتور 4k بدون گارانتی از دبی تهیه خواهم کرد

در صورتی که بازی های معمولی رو بازی میکنید صرفه جویی اونها برای خرید ۱۰۸۰تی ای منطقی هست ولی در صورتی که بازی های انلاین و پر جمعیت مثل بازی های بتل رویال یا چیزی مثل جی تی ا انلاین و این قبیل رو بازی میکنید ۱۰۷۰تی ای به همراه ۸۷۰۰کا پیشنهاد میشه و حتما مانیتور با رفرش ریت بالا ۲k

و پیرو حرف دوستمون که ۳۹۰ رو برای ارتقا در اینده پیشنهاد میدن بهتون میگم که استفاده از چیپ ۳۹۰ فقط برای ۹۹۰۰کا پیشنهاد میشه در صورتی که نیاز به اورکلاک ۵ گیگاهرتزی داشته باشه

شما برد رو تحت هر شرایطی ۳۷۰ تهیه کنید و سی پی یو ۸۷۰۰کا که هیچ نیازی به ارتقا سی پی یو نداشته باشید و بعدا به فکر ۱۰۸۰تی ای باشید یا ۱۰۸۰

۱۰۷۰تی ای هم جز کارتهایی هست که پیشنهاد نمیکنم دست دوم بخرید مخصوصا اگر با اورکلاک کردن مشکل دارین چون این کارت کمترین ارزش خرید رو داره اگر اهل اور نباشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...