رفتن به مطلب

آیا باید مانیتور دست دو خرید؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

وقت همگی بخیر و خوشی.

مدتی که دنبال مانیتور دست دومی هستم که به مجموعه فعلی اضافه کنم.

این چند مدت که توی سایت های فروش مانیتور دست دو چرخ می زدم،  مسئله ای که برام مطرح شد اینه که اساسا آیا باید مانیتور دست دو خرید یا نه؟

الان مانیتورهای دست دو دل و اچ پی خیلی  روی بورس هستن توی بازار.

اما مثلا مانیتور برای 5 تا 10 سال قبل هست.

به عنوان مثال من مانیتور 

U2311H 

رو از نظر مشخصات سخت افزاری پسندیدم و قیمتی هم حدودا 900 می ایسته، اما نمی دونم این خرید که اینترنتی هم هست، آیا اصلا عقلانی هست یا نه؟

بالاخره 7-8 سال کم نیست.

دوستان نظری در مورد خرید مانیتورهای دست دو دارید کلا یا نه؟

آیا باید این مانیتورهای دست رو که دیگه کمترینش برای 3-4 سال پیش هست رو خرید یا درست اینه که آدم یه مانیتور ارزون سایز کوچیکتر ولی نو بخره؟

دست دو چه برندهایی بهتره؟

اصولا چه مواردی رو باید پرسید؟ پیکسل سوخته، هاله و ...؟

ویرایش شده توسط miladna7
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

این مانیتور که مدنظر شما هست حدود 8-9 سال  پیش به بازار عرضه شده ، گارانتی نداره ، خریدش عقلانی نیست

مانیتور های موجود در بازار عرضه شده در سال 2017 و 2018  رو نگاهی بندازید ، ترجیحا گارانتی دار باشه. 

تهیه این مانیتور از آمازون میتونه گزینه ی خوبی باشه 

https://www.amazon.com/dp/B07CVL2D2S/?tag=amazondn01-20?tag=amazondn01-20

لینک به دیدگاه

4 minutes ago, irajshop said:

سلام دوست عزیز

این مانیتور که مدنظر شما هست حدود 8-9 سال  پیش به بازار عرضه شده ، گارانتی نداره ، خریدش عقلانی نیست

مانیتور های موجود در بازار عرضه شده در سال 2017 و 2018  رو نگاهی بندازید ، ترجیحا گارانتی دار باشه. 

تهیه این مانیتور از آمازون میتونه گزینه ی خوبی باشه 

https://www.amazon.com/dp/B07CVL2D2S/?tag=amazondn01-20?tag=amazondn01-20

ممنون عزیز.

به به واقعا مانیتور بسیار خوب و خوش قیمته.

اما از مقدار مبلغی که من مد نظر دارم گرون تر می شه.

این سایت های خرید از آمازون حدودا بین 2200 تا 2900 قیمت میدن که خب قیمت تندیه.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، miladna7 گفته است :

ممنون عزیز.

به به واقعا مانیتور بسیار خوب و خوش قیمته.

اما از مقدار مبلغی که من مد نظر دارم گرون تر می شه.

این سایت های خرید از آمازون حدودا بین 2200 تا 2900 قیمت میدن که خب قیمت تندیه.

با چه ملاکی 2200 تا 2900 حساب میکنن آدم توش میمونه ، قیمت خامش با دلار 11500 تومان ، حدود 1035000 تومان درمیاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

این مانیتور های دل و اچ پی موجود در بازار همگی اصطلاحا استوک هستند.

با توجه به مدلها و سال ساخت میشه تخمین زد که عمدتا بیش از 5-6 سال کار کرده باشند و وضعیت سلامت واقعی و عمر مفیدشون اصلا مشخص نیست.

ممکن هست بعد از 2 سال  کارکرد خرا ب شود و  یا یک هفته پس از خرید....

-------------------

مانیتور ها حجیم  و سنگین هستند و بدون گارانتی  از این نظر واردات شخصیش هم منطقی نیست. توصیه به خرید مانیتور های  خوش قیمت داخلی:

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/monitor/lg/lg-22mk430h-b-full-hd-ips-led-22-inch-monitor-222276.html

این مدل در بازار حدود 1450 هم دیدم. مد نظر داشته باشید این 500 هزار تومان هزینه ی بیشتری که برای خرید مانیتور می کنید بابت کالای نو بجای دسته دوم، 6 ماه گارانتی، فناوری بروزتر و محصول بروز کردید و از همه مهم تر از هزینه مجدد در آینده نزدیک جلوگیری می کنه.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

فقط مانیتور استوک نخر من یه اشتباهی کردم سال پیش یه مانیتور استوک خریدم بصورت غیر حضوری ، پر از خط و خش ، داغون بود ، بعد مانیتور وقتی روشن بود یه صدای شبیه سوت میداد ، اینا رو فله ی میریزن روی همدیگه میارن و به درد سطل آشغال میخوره ، فقط مانیتور با جعبه و فقط خانگی باشه 

لینک به دیدگاه

2 hours ago, irajshop said:

با چه ملاکی 2200 تا 2900 حساب میکنن آدم توش میمونه ، قیمت خامش با دلار 11500 تومان ، حدود 1035000 تومان درمیاد

حقیقتا مسئله دردناکه.

یه بخش زیادی از هزینه رو گویا برای هزینه پست می زنن.

التبه این ها باز وضعشون خوبه.

مانیتورهایی که توی بازار موجود هست هم با خرید مستقیم از آمازون 200-300 فرق داره.

در صورتی که هزینه حمل و نقل و ... برای خرید واردد کننده عمده حتما فرق داره.

1 hour ago, HeX said:

درود 

این مانیتور های دل و اچ پی موجود در بازار همگی اصطلاحا استوک هستند.

بیش از 5-6 سال کار کرده و وضعیت سلامت واقعی و عمر مفیدشون اصلا مشخص نیست.

ممکن هست بعد از 2 سال  کارکرد خرا ب شود و  یا یک هفته پس از خرید....

-------------------

مانیتور ها حجیم  و سنگین هستند و بدون گارانتی  از این نظر واردات شخصیش هم منطقی نیست. توصیه به خرید مانیتور های  خوش قیمت داخلی:

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/monitor/lg/lg-22mk430h-b-full-hd-ips-led-22-inch-monitor-222276.html

این مدل در بازار حدود 1450 هم دیدم. مد نظر داشته باشید این 500 هزار تومان هزینه ی بیشتری که برای خرید مانیتور می کنید بابت کالای نو بجای دسته دوم، 6 ماه گارانتی، فناوری بروزتر و محصول بروز کردید و از همه مهم تر از هزینه مجدد در آینده نزدیک جلوگیری می کنه.

اتفاقا نظر خودم به عنوان جایگزین همین مانیتور بود.

پنل 

ips

هم هست.

44 minutes ago, Hamed.Madadi said:

فقط مانیتور استوک نخر من یه اشتباهی کردم سال پیش یه مانیتور استوک خریدم بصورت غیر حضوری ، پر از خط و خش ، داغون بود ، بعد مانیتور وقتی روشن بود یه صدای شبیه سوت میداد ، اینا رو فله ی میریزن روی همدیگه میارن و به درد سطل آشغال میخوره ، فقط مانیتور با جعبه و فقط خانگی باشه 

عجب.

آره، جالبه این مانیتورهای فله ای رو هم این قدر گرون می دن.

پس پیشنهاد شما اینه اگه دست دو هم خواستم بگیرم از این استوک های وارداتی نگیرم درسته؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

این نوع بیان نظر شاید چندان درست نباشه

اتفاقا بنده دقیقا برعکس شما مانیتوری که که سال 96 دو میلیون و ششصد قیمتش بود و تو دیوار دست دوم عمرا زیر دو تومن پیدا نمیشد رو به طور استوک خریدم یک میلیون و ششصد و مانیتور به حدی نو بود که حتی نایلون هاش هم کنده نشده بود  خلاصه تو این دو سالی که داشتمش واقعا بی نظیر بود و اگر استوک نمیخریدم هیچ وقت به همچین مانیتور گرون قیمتی  که الان بالای 10 میلیون هست دست  پیدا نمیکردم

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، miladna7 گفته است :

حقیقتا مسئله دردناکه.

یه بخش زیادی از هزینه رو گویا برای هزینه پست می زنن.

التبه این ها باز وضعشون خوبه.

مانیتورهایی که توی بازار موجود هست هم با خرید مستقیم از آمازون 200-300 فرق داره.

در صورتی که هزینه حمل و نقل و ... برای خرید واردد کننده عمده حتما فرق داره.

اتفاقا نظر خودم به عنوان جایگزین همین مانیتور بود.

پنل 

ips

هم هست.

عجب.

آره، جالبه این مانیتورهای فله ای رو هم این قدر گرون می دن.

پس پیشنهاد شما اینه اگه دست دو هم خواستم بگیرم از این استوک های وارداتی نگیرم درسته؟

مانیتورهای استوک رو فله ی رو هم میریزن ، پر از خط و خشه ، چندین سال مداوم کار کرده ، روش نمیشه حساب باز کرد ، این موردی هم که دوستمون بالا گفت از هر هزار تا یدونه ممکنه اینجور سالم و تمیز در بیاد

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

به نظر بنده اصلا عقلانی نیست، چون اون مانیتور عمر مفیدش را انجام داده و خیلی برا شما کاربرد نخواهد داشت

مانیتور به روزتر بگیرید خیلی بهتره، حتی اگه سایزش کوچیکتر باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...