رفتن به مطلب

آیا موس هایی که میخریم اورجیناله ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

دیشب از طریق اگهی دیوار یه موس deathadder overwatch خریدم.

خونه که اوردم بازش کردم اول به کیفیتش شک کردم . بعد پشت موسو نگا کردم دیدم زده made in china .

رفتم اینترنت ویدیویی رو دیدم که فرق بین اورجینال و کپی این محصول رو نشون میداد و تمام ویزگی های کپی با موس خریده شده مطابقت میکرد.

خب ما رفتیم پسش دادیم موس رو . ولی وقتی اومدم خونه پشت موس rival 100 و rog sica هم نگاه کردم دیدم زده made in china

ایا همه ی این موس ها در چین ساخته میشه ؟

اگر اورجینالِ deathadder overwatch در چین تولید میشه چرا خوده چین اومده کپی زده ؟

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

🙄رفتی دیوار خریدی اورجینال نباشه دست دوم که هست

هر جنسی امکان داره مدل تقلبیش وجود داشته باشه مثل گیم پد xbox360 for windowsحداقل چهار پنج مورد فیک وجود داره،ولی اونیم که اورجینال ساخته چین دیگه باید ساخت کجا باشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، koala گفته است :

بعد پشت موسو نگا کردم دیدم زده made in china .

خب ما رفتیم پسش دادیم موس رو . ولی وقتی اومدم خونه پشت موس rival 100 و rog sica هم نگاه کردم دیدم زده made in china

سلام.

دوست من بسیاری از کالاهای تولیدی بزرگترین کارخونه ها هم در چین تولید میشن. دلیلش هم فرارهای مالیاتی و آلودگی و از همه مهم تر کف حقوقی کارگران هست که در چین بسیار پایین تره که موجب میشه تولید قطعات در چین به مراتب به صرفه تر باشه و دلیل بر تقلبی بودنش نیست .بسیاری از قطعات الان سالیان سال هست که اصلا در امریکا ساختشون صرفه نداره.

ماوسی که خریدین گارانتی داشت؟ مشکل فقط در ظاهرش بود یا  از لحاظ کارایی هم مشکل داشت؟ ای کاش یک عکس از سنسورش میگرفتین.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

بسیاری از قطعات الان سالیان سال هست که اصلا در امریکا ساختشون صرفه نداره.

با عرض معذرت از صاحب تاپیک به خاطر بحث خارج از موضوع

تمام صحبت های شما جز این مورد درست است

تولید در آمریکا و اروپا یا ژاپن و کره جنوبی صرفه اقتصادی دارد و  در بدترین حالت  هزینه کارگر تنها بیست درصد هزینه های تمام شده یک محصول است ولی شرکت های اروپایی و امریکایی مانند اپل به این دلیل که می خواهند این هزینه را به کمتر از پنج درصدکاهش دهند تولید را در کشورهایی چون چین و یا هند انجام داده تا سود بیشتری عایدشان شود

توجه داشته باشید که در حال حاضر و به گفته منابع معتبر سود خالص شرکت اپل از هر دستگاه گوشی ایفون حتی بیش از پنجاه درصد است که بسیار غیر طبیعی و نامعقول می باشد

متاسفانه طمع کمپانی های بزرگ روز به روز افزایش پیدا کرده و این امر هر روز باعث فقیر تر شدن مردم در سراسر این کره خاکی شده و اگر با سیستم اقتصاد بازار آزاد آشنایی داشته باشید می دانید که روند پیش رو به ناچار به بحرانی بدتر از آنچه در سال 2008 شاهدش بودیم،ختم خواهد شد

https://pecritique.com/2017/06/03/اقتصاد-سیاسی-نابرابری-در-سرمایه‌داری/

چون نخواستم بیش از این اسپم شود همینجا در جواب شما دوست عزیز @mohsen.dehvari باید اشاره کنم که تا جایی که من اطلاع دارم سود خالص این شرکت بالای پنجاه درصد بوده و به این معنی ست که تمام هزینه ها از جمله مواد اولیه،هزینه کارگر،مکان و استهلاک ماشین آلات تولید،تحقیق و توسعه و همچنین تبلیغات در نظر گرفته می شود تا سود خالص محاسبه و بدست آید

ویرایش شده توسط Unknown Truth
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Unknown Truth گفته است :

متاسفانه طمع کمپانی های بزرگ روز به روز افزایش پیدا کرده و این امر هر روز باعث فقیر تر شدن مردم در سراسر این کره خاکی شده و اگر با سیستم اقتصاد بازار آزاد آشنایی داشته باشید می دانید که روند پیش رو به ناچار به بحرانی بدتر از آنچه در سال 2008 شاهدش بودیم،ختم خواهد شد

بله کاملا حق با شماست،البته درنظر داشته باشین اپل شرکتی هست که هزینه ی زیادی در تبلیغات و درواقع برند سازی انجام میده و درمقابل شرکت هایی هم هستند که بخش زیادی از مازاد درآمدشون رو به تحقیق و توسعه اختصاص میدن که موجب پیشرفت تکنولوژی میشه.

درهرصورت حقایق تلخ و پنهانی پشت این پیشرفت ها هست. همونطور که در گذشته خود کارگر چینی برای ساخت راه آهن و کارکردن در معدن ها و امثال اون به امریکا و کشور های دیگه وارد میشد الان با توجه به سهولت حمل و نقل و حقوق کارگران و  و مسایل دیگه از جمله حفظ ظاهر تولید قطعات و سپس وارد کردن به کشور اصلی به صرفه تر هست و همونطور که فرمودین سودآوری بیشتری داره. در واقع میشه گفت برده داری هرگز از بین نرفته و فقط ظاهرش تغییر کرده و کشور های بزرگ تر(ثروتمند تر)  همیشه کشورهای فقیر تر رو زیر پا میگذارن و فقرا هر روز فقیر تر و ثروتمندان هر روز ثروتمند تر میشند.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، koala گفته است :

سلام دوستان.

دیشب از طریق اگهی دیوار یه موس deathadder overwath خریدم.

خونه که اوردم بازش کردم اول به کیفیتش شک کردم . بعد پشت موسو نگا کردم دیدم زده made in china .

رفتم اینترنت ویدیویی رو دیدم که فرق بین اورجینال و کپی این محصول رو نشون میداد و تمام ویزگی های کپی با موس خریده شده مطابقت میکرد.

اگر اورجینالِ deathadder overwatch در چین تولید میشه چرا خوده چین اومده کپی زده ؟

ساخت چین بودن یا نبودن، ارتباطی با اورجینال یا غیر اورجینال بودن قطعه نداره.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

دوست من بسیاری از کالاهای تولیدی بزرگترین کارخونه ها هم در چین تولید میشن. دلیلش هم فرارهای مالیاتی و آلودگی و از همه مهم تر کف حقوقی کارگران هست که در چین بسیار پایین تره که موجب میشه تولید قطعات در چین به مراتب به صرفه تر باشه و دلیل بر تقلبی بودنش نیست .بسیاری از قطعات الان سالیان سال هست که اصلا در امریکا ساختشون صرفه نداره.

ماوسی که خریدین گارانتی داشت؟ مشکل فقط در ظاهرش بود یا  از لحاظ کارایی هم مشکل داشت؟ ای کاش یک عکس از سنسورش میگرفتین.

سلام نه گارانتی نداشت از خارج اورده بود و اکبند بود فقط از جعبه در اورده بود اگه تو گوگل یه سرچ بزنید در مورد این موس یه ویدیو براتون میاره که فرق کپی و اورجینالشو گفته که تمام ویژگی های کپی از جمله سبز بودن جاش و نداشتن دفترچه راهنمای کامل و رنگ لوگوش و یه سری چیزا که تو تاریکی مشخص میشه و ...

ولی من در مورد استیل سریز یا موس های دیگه همچین ویدیو هایی نمیبینم نمیدونم چرا یعنی کپیِ rival100  وجود نداره ؟

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

ساخت چین بودن یا نبودن، ارتباطی با اورجینال یا غیر اورجینال بودن قطعه نداره.

بله اولش چون دیدم ساخته چینه شک کردم به کپی بودن ولی بعد که تو اینترنت اون ویدیو رو دیدم فهمیدم جنس اصل نیس در واقعا الکی الکی به کپی بودن محصول شک کردم چون اورجینالش هم ساخته چینه

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

میشه لینک از یوتیوب گذاشت؟ اگر میشه براتون لینک مقایسه کپی و اصلشو بزارم

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

والا گوشی اپل واقعی مونتاژ چینه، high copy اپل هم باز مونتاژ چینه

خیلی سخت نگیر دوست عزیز. تقریبا هیچ قطعه کامپیوتری تو دنیا تقریبا تو جایی غیر از شرق آسیا مونتاژ نمیشه

حالا اینکه دث ادری که شما خریدید فیک بوده یا نه بحث دیگه ایه و ربطی به مونتاژ کجا بودنش نداره

لینک به دیدگاه

کاش ماهم تولید داشتیم که سود 60 درصد میگرفتیم نه اینکه بشیم دلال و سود 500 در صد بگیریم تازه بدون هیچ زحمتی . پس درود به شرف هر چی تولید کننده هست نوش جونش باشه سودی که میگیره . کلی زحمت میکشه و کلی نون به خونواده ها میرسونه . دقیقا فرق کشور ما با کل دنیا همینه . زمانی که میتونی به راحتی اینجوری سود کنی معلومه که نمیزارن تو این کشور تولیدی صورت بگیره چون به ضررشون هست . اونوقت میاید میگید اپل داره سود 50 درصد میگیره خوب نوش جونش . طرف یه مانیتور 3 میلیونی میاره از اونور اینجا میده 10 تومن اینو نمیگید گیر دادید به همچین تولید کننده بزرگی . 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

والا گوشی اپل واقعی مونتاژ چینه، high copy اپل هم باز مونتاژ چینه

خیلی سخت نگیر دوست عزیز. تقریبا هیچ قطعه کامپیوتری تو دنیا تقریبا تو جایی غیر از شرق آسیا مونتاژ نمیشه

حالا اینکه دث ادری که شما خریدید فیک بوده یا نه بحث دیگه ایه و ربطی به مونتاژ کجا بودنش نداره

درسته من هدفم از زدن این تاپیک این بود که بفهمیم آیا موس های دیگه مثل این موس قابلیت فیک بودن رو دارند و با توجه به اینکه تو اینترنت چیزی در موردشون نزده چطور میتونیم بفهمیم که اورجیناله ؟

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، koala گفته است :

سلام نه گارانتی نداشت از خارج اورده بود و اکبند بود فقط از جعبه در اورده بود اگه تو گوگل یه سرچ بزنید در مورد این موس یه ویدیو براتون میاره که فرق کپی و اورجینالشو گفته که تمام ویژگی های کپی از جمله سبز بودن جاش و نداشتن دفترچه راهنمای کامل و رنگ لوگوش و یه سری چیزا که تو تاریکی مشخص میشه و ...

ولی من در مورد استیل سریز یا موس های دیگه همچین ویدیو هایی نمیبینم نمیدونم چرا یعنی کپیِ rival100  وجود نداره ؟

ببین هرچه محصول محبوب تر و فروشش بیشتر احتمال کپیش بیشتر

تو یه نمونه در یک سایت خودم بیش از 10 مدل مختلف از کپی گوشی S10 دیدم یا 8 مدل از کپی ایفون ایکس!

معمولا محصولاتی که خیلی کم فروشن(با محصولات خاص اشتباه نشه چون اونا حتما کپیشون هست) کپی ندارن مثلا گوشی پاسپورت شرکت بلک بری که من هرچی موقع خرید این گوشی گشتم فیکشو ندیدم هنوزم هنوزه فیکش نیست.

در مورد ساخت چین بودن هم که دوستان گفتن من دیگه تکرار نکنم

لینک یوتیوب هم بذارید مشکلی نداره(فق چیز نباشه دیگه:22_stuck_out_tongue_winking_eye:)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

خیلی از برندهای مطرح الان در چین تولید میشن و اینکه یه محصول ساخت چین باشه دلیلی بر اورجینال نبودنش نیست

لینک به دیدگاه

ممنون از کمکتون دوستان 

این لینک مقایسه :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DqNn7FLKq3X0&ved=2ahUKEwixgaqmz5rlAhU18-AKHdFVBuYQwqsBMAB6BAgHEAQ&usg=AOvVaw3byiKKHlh_7v2UmmZqR6m9&cshid=1571017482468

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، MojArch گفته است :

ببین هرچه محصول محبوب تر و فروشش بیشتر احتمال کپیش بیشتر

تو یه نمونه در یک سایت خودم بیش از 10 مدل مختلف از کپی گوشی S10 دیدم یا 8 مدل از کپی ایفون ایکس!

معمولا محصولاتی که خیلی کم فروشن(با محصولات خاص اشتباه نشه چون اونا حتما کپیشون هست) کپی ندارن مثلا گوشی پاسپورت شرکت بلک بری که من هرچی موقع خرید این گوشی گشتم فیکشو ندیدم هنوزم هنوزه فیکش نیست.

در مورد ساخت چین بودن هم که دوستان گفتن من دیگه تکرار نکنم

لینک یوتیوب هم بذارید مشکلی نداره(فق چیز نباشه دیگه:22_stuck_out_tongue_winking_eye:)

کاملا درسته ...

ینی rival100 اندازه این موس محبوب نبوده که کپیشو نزدن یا کپی داره ؟اگه کپی داره چرا مثل این ویدیو تشخیص دادنش نیست . منطورم فقط رو ریوال100 نیست اینو مثال زدم 

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، koala گفته است :

سلام دوستان.

دیشب از طریق اگهی دیوار یه موس deathadder overwatch خریدم.

نرم افزار ریزر نصب میکردی میدی میشناسش یا نه

حتی قطعات خودروهای مثلا بومی هم چینی هستن..جالبه 90% کارخانه ها رو تعطیل کردن جز تابوت سازا! 

ببینید میتونید بیشتر ویدیو از موسهای تقلبی پیدا کنید..من میگم سر کاری هست

معمولا محصولاتی کپی یا فیک ساخته میشن که همه نیاز دارن بهش  مثل گوشی کفش ساعت و...  

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

درود دوستان گرامی

بین G403 و G Pro کدام شایسته تره:D؟

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

درود دوستان گرامی

بین G403 و G Pro کدام شایسته تره:D؟

سلام.قطعا g403 اصلا جای بحث نمیگذاره با توجه به ارگونومیک بودن و سنسور به مراتب بهترش اگه بحث قیمت مطرح نیست.توجه داشته باشین g pro ماوس کوچک و low profile (انحنا و ارتفاع کم) هست و همچنین به نحوی طراحی شده که با هر دو دست امکان استفادش باشه برخلاف g403 که مخصوص دست راست و بصورت ارگونومیک طراحی شده. درمورد سنسور هم g403 از سنسور pwm 3366 استفاده میکنه که در کارایی واقعا عالیش شکی نیست. کلیک هاشون با هم متفاوتن که بنظرم بهتره خودتون تست کنین تا ببینین کدوم براتون مناسب تره. g403 کمی فاصله داره که بنظرم سرعت کلیک پیاپی رو پایین میاره مثل deathadder.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.قطعا g403 اصلا جای بحث نمیگذاره با توجه به ارگونومیک بودن و سنسور به مراتب بهترش اگه بحث قیمت مطرح نیست.توجه داشته باشین g pro ماوس کوچک و low profile (انحنا و ارتفاع کم) هست و همچنین به نحوی طراحی شده که با هر دو دست امکان استفادش باشه برخلاف g403 که مخصوص دست راست و بصورت ارگونومیک طراحی شده. درمورد سنسور هم g403 از سنسور pwm 3366 استفاده میکنه که در کارایی واقعا عالیش شکی نیست. کلیک هاشون با هم متفاوتن که بنظرم بهتره خودتون تست کنین تا ببینین کدوم براتون مناسب تره. g403 کمی فاصله داره که بنظرم سرعت کلیک پیاپی رو پایین میاره مثل deathadder.

متشکرم🌹 بسیار مفید بود

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، koala گفته است :

کاملا درسته ...

ینی rival100 اندازه این موس محبوب نبوده که کپیشو نزدن یا کپی داره ؟اگه کپی داره چرا مثل این ویدیو تشخیص دادنش نیست . منطورم فقط رو ریوال100 نیست اینو مثال زدم 

اونچه من گفتم یه اصل تقریبا همگانیه و خب این موس ممکنه موارد دیگه ای جلوگیری کرده باشه

حالا گاها پیش میاد یه محصولی معروف میشه ولی خب کپیشو نمیزنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...