رفتن به مطلب

صفحه آبی و پریدن SSD!!کمک :(

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان ویندوز رو از خود مایکروسافت گرفتم موقع بوت نوشت باید UFEIباشهLegacyنمیشه منم رفت بایوس تغییرش دادم ویندوز نصب کردم امشب وسط یوتیوب دیدن صفحه آبی اومد نوشت

crtical process died

بعد هارد هام پریده بود خاموش کردم روشن کردم هارد ها اومد ولی SSDنیومد بالا با یه رم هم تست کردم همینه،بایوس رو گذاشتم رو حالت دیفالت...SSDگرون قیمت نداشتم یه 120گیگ دویست هزار تومنی بود ولی چرا اینطوری شد :(

لینک به دیدگاه

الان نمیدونم SSDجدید بگیرم یا رو همون هاردم ویندوز نصب کنم..اگه SSDجدید بگیرم اونم نشناسه چی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اس اس دی رو روی یک سیست دیگه تست کردین که ببینین سالمه یا نه

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

الان نمیدونم SSDجدید بگیرم یا رو همون هاردم ویندوز نصب کنم..اگه SSDجدید بگیرم اونم نشناسه چی

شما اول یه ویندوز لایو(ترجیحا ویندوز 7) تهیه کن و تست کن ببین هاردها و SSD رو میشناسه

یا SSD رو روی سیستم دیگه تست کن

میتونی از بایوس هم ببینی که آیا SSD  رو میشناسه یا نه

اگه شناخت که خب شکر مشکلی پیش نیومده و احتمالا یه ناسازگاری بوده(باید بگردی منبعش را پیدا کنی) وگرنه احتمالا بردتون مشکل پیدا کرده

+ نمیدونم این یوتیوب اخیرا چیکار کرده که وقتی ویدئو رو روی 720 هم لود میکنی پرفرومنس زیادی از سیستم میکشه

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

اس اس دی رو روی یک سیست دیگه تست کردین که ببینین سالمه یا نه

سیستم دیگه از کجا بیارم؟

الان می خوام کارم رو راه بندازم اگه ویندوز روی HDDنصب کنم امکان داره بعدا بتونم به SSDانتقالش بدم ؟یا امکان داره ویندوزی که روی HDDنصب میشه رو بعدا پاکش کنم بدون اینکه آسیبی به بقیه فایل ها برسه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

شما اول یه ویندوز لایو(ترجیحا ویندوز 7) تهیه کن و تست کن ببین هاردها و SSD رو میشناسه

یا SSD رو روی سیستم دیگه تست کن

میتونی از بایوس هم ببینی که آیا SSD  رو میشناسه یا نه

اگه شناخت که خب شکر مشکلی پیش نیومده و احتمالا یه ناسازگاری بوده(باید بگردی منبعش را پیدا کنی) وگرنه احتمالا بردتون مشکل پیدا کرده

+ نمیدونم این یوتیوب اخیرا چیکار کرده که وقتی ویدئو رو روی 720 هم لود میکنی پرفرومنس زیادی از سیستم میکشه

تو مادربرد نشون نمیده،حتی کابل ساتا رو هم زدم به یه سوکت دیگه بازم همون ولی HDDها مشکلی نداره فایل هاشم پاک نشدن

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

دیشب SSD بنده هم بعد از 5 سال پرید . سر همین Legacy و UEFI ولی الان ویندوز جدید نصب کردم مشکلی ندارم . همه چیز نرماله

الان توی بایوس SSD رو میشناسه ؟

اگر SSD جدید بگیری برای چی نشناسه ؟ مگر مادربردت مشکل پیدا کرده باشه که SSD جدید رو هم نشناسه.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

دیشب SSD بنده هم بعد از 5 سال پرید . سر همین Legacy و UEFI ولی الان ویندوز جدید نصب کردم مشکلی ندارم . همه چیز نرماله

الان توی بایوس SSD رو میشناسه ؟

اگر SSD جدید بگیری برای چی نشناسه ؟ مگر مادربردت مشکل پیدا کرده باشه که SSD جدید رو هم نشناسه.

اصلا عجب غلطی کردم این UEFIرو زدم.....وقتی با rufusبوتش کردم تنظیمات درست انتخاب نکرده بودم برا همین زدم تنظیمات بایوس رو عوض کردم،SSDبه کلی پریده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

سیستم دیگه از کجا بیارم؟

الان می خوام کارم رو راه بندازم اگه ویندوز روی HDDنصب کنم امکان داره بعدا بتونم به SSDانتقالش بدم ؟یا امکان داره ویندوزی که روی HDDنصب میشه رو بعدا پاکش کنم بدون اینکه آسیبی به بقیه فایل ها برسه

خب به هر حال باید تست بشه

که ببینیم اس اس دی مشکل داره یا مادربرد

برای انتقالش فکر کنم یک سری نرمافزار هست

بله شما بعد به راحتی میتونید درایو ویندوز رو حذف کنید و اونو به صورت یک درایو جدا در بیارید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، WINNER گفته است :

خب به هر حال باید تست بشه

که ببینیم اس اس دی مشکل داره یا مادربرد

برای انتقالش فکر کنم یک سری نرمافزار هست

بله شما بعد به راحتی میتونید درایو ویندوز رو حذف کنید و اونو به صورت یک درایو جدا در بیارید

قضیه اینکه درایوری که می خوام روش ویندوز نصب کن کلی فایل مهم روش دارم یه دویست گیگ جای خالی داره بعدا فقط بدون فرمت کردن ویندوز رو پاک کنم فکر نکنم بشه

فکر نکنم ویندوز رو بشه از HDDبهSSDانتقال داد

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

@ARMIN

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

اصلا عجب غلطی کردم این UEFIرو زدم.....وقتی با rufusبوتش کردم تنظیمات درست انتخاب نکرده بودم برا همین زدم تنظیمات بایوس رو عوض کردم،SSDبه کلی پریده

شما یه دور تنظیمات بایوس رو برگردون روی legacy ببین SSD رو میشناسه؟

بعد مشکلی نداری که الان روی HDD ویندزو بزنی و بعدا حذف کنی و بری روی SSD نصب کنی(انتقال رو نمیدونم میشه یا نه خودم تا حالا تست نکردم)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

قضیه اینکه درایوری که می خوام روش ویندوز نصب کن کلی فایل مهم روش دارم یه دویست گیگ جای خالی داره بعدا فقط بدون فرمت کردن ویندوز رو پاک کنم فکر نکنم بشه

نه به اون صورت نمیشه ویندوز نصب کرد چونکه درایو فرمت میشه

لینک به دیدگاه

آقا بایوس رو گذاشتم رو حالت دیفالت رفتم برای نصب ویندوز یه درایو بدون حجم رو شناخته که احتمالا SSDهست ولی من چیزی تو بایوس ندیدم

میگه که

ensure that the disk's controller is enable in bios

من چیزی با این گزینه تو بایوس ندیدم

مادربرد b250کربن

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

شما اون درایو بزرگ رو به دوتا درایو تبدیل کن(روشش اسونه با شرینک کردن هست فقط دقت کن اطلاعاتت دچار ایراد نشن) وقتی ویندوز رو نصب کردی و بعدا خواستی بری روی SSD میتونی همون درایو رو پاک کنی و بعد به درایو اطلاعاتت اضافه کنی

فک نمیکنم منتقل کردن از SSD به HDD با منتقل کردن بین دوتا HDD متفاوت باشه پس قاعدتا نباید مشکلی از این بابت باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

شما اون درایو بزرگ رو به دوتا درایو تبدیل کن(روشش اسونه با شرینک کردن هست فقط دقت کن اطلاعاتت دچار ایراد نشن) وقتی ویندوز رو نصب کردی و بعدا خواستی بری روی SSD میتونی همون درایو رو پاک کنی و بعد به درایو اطلاعاتت اضافه کنی

فک نمیکنم منتقل کردن از SSD به HDD با منتقل کردن بین دوتا HDD متفاوت باشه پس قاعدتا نباید مشکلی از این بابت باشه

چطور میخواد درایو رو نصف کنه

ایشون به هیچ ویندوزی دسترسی ندارن

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، WINNER گفته است :

چطور میخواد درایو رو نصف کنه

ایشون به هیچ ویندوزی دسترسی ندارن

نیاز نیست ویندوز روی سیستم نصب باشه

نسخه لایو کفایت میکنه

و ایشون همون رو هم ظاهرا نمیتونن تهیه کنن

@Coffee Addicted میتونی؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

نیاز نیست ویندوز روی سیستم نصب باشه

نسخه لایو کفایت میکنه

و ایشون همون رو هم ظاهرا نمیتونن تهیه کنن

@Coffee Addicted میتونی؟

نمیدونم نسخه لایو چیه : /

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

نمیدونم نسخه لایو چیه : /

این نسخه از ویندوز نیاز به نصب نداره و با دیسک یا USB میشه اونو بوت کرد(انگار ویندوز نصب کردی و الان واردش میشی)

https://archive.org/details/7PE50_201812

https://downloadbull.com/portable-windows-7-live-cd-free-download/

از اینجا ها میتونی دانلود کنی

باید یه جوری بریزیشون روی فلش یا سی دی

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

SSDگرون قیمت نداشتم یه 120گیگ دویست هزار تومنی بود ولی چرا اینطوری شد :(

اس اس دی رو عوض کن. خرابه.

لینک به دیدگاه

درود

به احتمال زیاد درایو جامد سوخته. اگر روی هارددیسک ویندوز بریزی می توان آن را همراه برنامه ها به هارددیسک یا درایو جامد دیگری انتقال داد. با برنامه ی paragon hard disk manager گزینه ی migrate os.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز UٍEFI ک کار خاصی انجام نمیده ک تقصیر افتاده گردنش! SSD خراب شده

لینک به دیدگاه

مظنون

در 9 دقیقه قبل، Daniel Stark گفته است :

دوست عزیز UٍEFI ک کار خاصی انجام نمیده ک تقصیر افتاده گردنش! SSD خراب شده

درسته . ssd بنده همین مشکل رو پیدا کرد( به هم خوردن تنظیمات uefi و legacy از بایوس)  تنها موردی که پیش اومد پریدن ویندوز بود . ولی ssd سالمه.

کاربر کافی ادیکتد قبلا هم مشکل شاترینگ و لگ لحظه ای توی بازی ها داشتن . احتمالا از همین SSD بوده حتی پاور هم میتونه مظنون باشه.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Mantel گفته است :

مظنون

درسته . ssd بنده همین مشکل رو پیدا کرد( به هم خوردن تنظیمات uefi و legacy از بایوس)  تنها موردی که پیش اومد پریدن ویندوز بود . ولی ssd سالمه.

کاربر کافی ادیکتد قبلا هم مشکل شاترینگ و لگ لحظه ای توی بازی ها داشتن . احتمالا از همین SSD بوده حتی پاور هم میتونه مظنون باشه.

البته اینو بگم که با نصب ویندوز جدید این مشکل به کلی رفع شده بود،بنده یک SSDدیگه تهیه میکنم متاسفانه اینقدر اینروزا درگیری هام زیاده حوصله ماجرای های گارانتی رو ندارم،از صبح ساعت 5رفتم ساری الانم اومدم خونه بدون سیستم : /

لینک به دیدگاه

یه SSDخوب اگر لطف کنید معرفی کنید ممنون میشم در حد همین 120گیگ

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...