رفتن به مطلب

مشکل با فن سی پی یو پ تاپ

miladhaerian
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشید.
بنده یه لپ تاپ زاقارت سامسونگ دارم  سی پی یو دو هسته ای 2.4 GHZ
راستش به دلیل خنک نشدن سی پی یو از تمام توانش استفاده نمیکنه. سی پی یو رو بردم زیر تست استرس  وقتی فول لود میشه بعد دو ثانیه که دماش به هشتاد میرسه به صورت اتوماتیک ولتاژ هسته پایین میاد و به طبع فرکانس  کاری هم پایین میاد . فنش اونجوری که باید سرعتش زیاد نمیشه.
منم دست به کار شدم بازش کرد لپ تاپو و  سیم فن سی پی یو رو کندم  به یو اس بی خوده لپ تاپ وصل کردم . سرعتش زیاد شد . البته بعضی وقتا وقتی لپ تاپو روشن میکنم دو سه ثانیه اینجوری سرعتش زیاد میشه.
رفتم باز تست گرفتم خوشبختانه اینبار در حالت فول لود دما بین هفتاد تا هفتادو دو بود و با حداکثر فرکانس کار میکرد . در این حالت بازیی که قبلا سی اف پی اس نمیگرفتم رو راحت شصتا گرفتم.
در ضمن هر راهی که به فکرتون برسه انجام دادم بایوس این لپ تاپ ازون ابی قدیمیاس و هیچی جز صفحه بوت نداره . اپدیت هم نمیشه کل اینترنت رو زیرو رو کردم پیدا نکردم.
تمام برنامه های کنترل فن های سیستم رو نصب کردم اصلا هیچ فنی رو توی لپ تاپ نمیشناسه و پیدا نمیکنه.
حالا میخوام بدون چکار میتونم بکنم اخه نمیتونم اینجوری نگهش دارم چون وقتی که استفاده سبک دارم صدای فنش اذیت میکنه و حتی ممکنه بسووزه چون دائما با اخرین سرعت میچرخه.
ایا راهی داره؟؟

لینک به دیدگاه

فن سی پی یو و خمیر سیلیکون عوض کنید..چرخیدن فن دلیل بر سالم بودنش نیست

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

سلام دوستان خسته نباشید.
بنده یه لپ تاپ زاقارت سامسونگ دارم  سی پی یو دو هسته ای 2.4 GHZ
راستش به دلیل خنک نشدن سی پی یو از تمام توانش استفاده نمیکنه. سی پی یو رو بردم زیر تست استرس  وقتی فول لود میشه بعد دو ثانیه که دماش به هشتاد میرسه به صورت اتوماتیک ولتاژ هسته پایین میاد و به طبع فرکانس  کاری هم پایین میاد . فنش اونجوری که باید سرعتش زیاد نمیشه.
منم دست به کار شدم بازش کرد لپ تاپو و  سیم فن سی پی یو رو کندم  به یو اس بی خوده لپ تاپ وصل کردم . سرعتش زیاد شد . البته بعضی وقتا وقتی لپ تاپو روشن میکنم دو سه ثانیه اینجوری سرعتش زیاد میشه.
رفتم باز تست گرفتم خوشبختانه اینبار در حالت فول لود دما بین هفتاد تا هفتادو دو بود و با حداکثر فرکانس کار میکرد . در این حالت بازیی که قبلا سی اف پی اس نمیگرفتم رو راحت شصتا گرفتم.
در ضمن هر راهی که به فکرتون برسه انجام دادم بایوس این لپ تاپ ازون ابی قدیمیاس و هیچی جز صفحه بوت نداره . اپدیت هم نمیشه کل اینترنت رو زیرو رو کردم پیدا نکردم.
تمام برنامه های کنترل فن های سیستم رو نصب کردم اصلا هیچ فنی رو توی لپ تاپ نمیشناسه و پیدا نمیکنه.
حالا میخوام بدون چکار میتونم بکنم اخه نمیتونم اینجوری نگهش دارم چون وقتی که استفاده سبک دارم صدای فنش اذیت میکنه و حتی ممکنه بسووزه چون دائما با اخرین سرعت میچرخه.
ایا راهی داره؟؟

خمیر سی پی یو به احتمال زیاد خشک شده.شما که لپ تاب رو باز کردی زحمت تعویض رو هم بکش

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

فن سی پی یو و خمیر سیلیکون عوض کنید..چرخیدن فن دلیل بر سالم بودنش نیست

اخه فن مشکل نداره بعضی وقتا که لپ تاپو روشنش میکنم  با سرعت حداکثر میچرخه
در رابطه با خمیر هم  ممکنه فاسد شده باشه اما حرارت به خوبی منتقل میشه به طوری که هیت سینک به شدت داغ میشه اما فن با سرعتی نمیچرخه که اونو خنک کنه

ویرایش شده توسط miladhaerian
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

اخه فن مشکل نداره بعضی وقتا که لپ تاپو روشنش میکنم  با سرعت حداکثر میچرخه
در رابطه با خمیر هم  ممکنه فاسد شده باشه اما حرارت به خوبی منتقل میشه به طوری که هیت سینک به شدت داغ میشه اما فن با سرعتی نمیچرخه که اونو خنک کنه

ببین دوست عزیز لپ تاب من هم همینطوریه.اما دمای سی پی یو نرماله.شما یه خمیر سیلیکون از بازار بخر ،احتیاج هم نیست خیلی هزینه کنی فعلا.خمیر قبلی رو که خشک شده با پنبه الکلی پاک کن و اندازه یه نخود خمیر روی سی پی یو بزن و فن رو روش سوار کن.انشااله که حل بشه.

مدل لپ تاب چیه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

ببین دوست عزیز لپ تاب من هم همینطوریه.اما دمای سی پی یو نرماله.شما یه خمیر سیلیکون از بازار بخر ،احتیاج هم نیست خیلی هزینه کنی فعلا.خمیر قبلی رو که خشک شده با پنبه الکلی پاک کن و اندازه یه نخود خمیر روی سی پی یو بزن و فن رو روش سوار کن.انشااله که حل بشه.

مدل لپ تاب چیه؟

samsung np300 e5x

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

samsung np300 e5x

همچین هم قدیمیی نیست که میگی.

شما خمیر سلیکون رو عوض کن.اگر درست نشد فکر دیگه ای میکنیم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

همچین هم قدیمیی نیست که میگی.

شما خمیر سلیکون رو عوض کن.اگر درست نشد فکر دیگه ای میکنیم

فعلا نمیتونم احتمالا  هفته دیگه انجامش میدم نتیجشم همینجا میگم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...