رفتن به مطلب

راهنمایی خرید ماشین لباس شوی لطفا سریع راهنمایی کنید

HEGMATANE
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام قصد خرید ماشین لباس شوی 7 تا 8 کیلو رو دارم از دوستان خواهش دارم هر کمکی می تونید بکنید 

اینکه تسمه باشد یا گیربکس 

بین برندهای ایرانی کدام رو پیشنهاد می دهید 

قیمت تا 7 الی8 تومان است

لینک به دیدگاه

سامسونگ نگیر

در کل هر وقت از محصولا سامسونگ(بجز گوشی و اس اس دی) هر چی خریدم پشیمون شدم

تلوزیون 2 برا خراب شد یک بار زمانی که گارانتی داشت مدار تغذیه  سوخت و بعد از یک هفته تعمیر کردن

دفعه دوم 3 ماه بعد از اتمام گارانتی شروع شد صفحه سایه افتادن امدن گفتن 700-900 هزینه میشه برای تعویض پنل  (قیمت خودش تلوزیون اون زمان 2 تومن بود)

یخچال خراب شد امدن گفتن فقط موتورش گارانتی داره هزینه گرفتن تعمیر کردن

مانیتور خودم ، گوشه تصویر نور سفید مثل مثل backlight bleeding  ولی شدید تر داره گفتن باید تعمیر بشه ، ندادم ببرن چون یک هفته یا بیشتر طول میکشه و مانیتور دیگه ای ندارم

در کل بمیرم دیگه از سامسونگ چیزی (جز اس اس دی و گوشی) نمیخرم 

کیفیت محصولات لوازم خانگیش خیلی پایینه

لینک به دیدگاه

ماشین لباسشویی ایرانی  7- 8 میلیون شد؟ مال خونه رو  10 سال پیش 300 هزار تومان خریدیم هنوز داره کار میکنه تازه 8 کیلو گرمی هم هست.

پس با این حساب نمیتونم ازدواج کنم 😪

100 تومانی خرجش میشه

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

1f62a.png

100 تومانی خرجش میشه

یه لحظه فکر کن با 100 بشه ازدواج کرد

فقط خرج تالار و ارایشگاه و پیرایشگاهو و عکس و این چیزا بیشتر از 50 میشه

یه سرویس کوچیک و خیلی سبک طلا بخوای بخری خدا تومن قیمتشه

حداقل باید 200 بزاری کنار

تازه اونم چیزی نمیشه 

من که سر این گرونی نه تنها بی خیال ازدواج شدم بلکه سراغ( د د )هم نمیرم عمرا😅

ویرایش شده توسط (Naughty boy)
لینک به دیدگاه

راستی میگن بوش محصولاتش بهتره البته اگه بودجه میرسه چون همشون گرونن

ویرایش شده توسط (Naughty boy)
لینک به دیدگاه

لباسشویی رو صددرصد الجی بخر،تویه رده قیمت با فاصله از بقیه بهتره

سامسونگ داغونه اکثرا تسمه ای هستند و ایرادای عجیب و غریب میخورن

بوش خوبه ولی خراب بشه دردسره ضمن اینکه قیمت هم بالاتره

-------------

تسمه ای هم بدرد نمیخوره خرابی بالا و سر و صدا بیشتره

الان الجی موتورهای دایرکت رو 10 سال ضمانت میکنه که من بشخصه تا حالا ندیدم خود موتور ایراد بخوره(معمولا یه قطعه ای زیر موتور هست به اسم تاخو که اون خیلی کم به ایراد میخوره و با هزینه 100ت بعد از 10 سال که گارانتیش هم تموم شد عوض میکنند برات)

لباسشویی 7 کیلو الجی f2j3 حدود 4200

لباسشویی 8 کیلو الجی f2j5  حدود 5400

لباسشویی 9 کیلو بخارشو f2j6 حدود 6100 هست.

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، zen گفته است :

لوازم خانگی فقط ال جی

در 22 دقیقه قبل، rfadayi گفته است :

لباسشویی رو صددرصد الجی بخر،تویه رده قیمت با فاصله از بقیه بهتره

سامسونگ داغونه اکثرا تسمه ای هستند و ایرادای عجیب و غریب میخورن

بوش خوبه ولی خراب بشه دردسره ضمن اینکه قیمت هم بالاتره

-------------

تسمه ای هم بدرد نمیخوره خرابی بالا و سر و صدا بیشتره

الان الجی موتورهای دایرکت رو 10 سال ضمانت میکنه که من بشخصه تا حالا ندیدم خود موتور ایراد بخوره(معمولا یه قطعه ای زیر موتور هست به اسم تاخو که اون خیلی کم به ایراد میخوره و با هزینه 100ت بعد از 10 سال که گارانتیش هم تموم شد عوض میکنند برات)

لباسشویی 7 کیلو الجی f2j3 حدود 4200

لباسشویی 8 کیلو الجی f2j5  حدود 5400

لباسشویی 9 کیلو بخارشو f2j6 حدود 6100 هست.

در 35 دقیقه قبل، (Naughty boy) گفته است :

راستی میگن بوش محصولاتش بهتره البته اگه بودجه میرسه چون همشون گرونن

در 38 دقیقه قبل، (Naughty boy) گفته است :

یه سرویس کوچیک و خیلی سبک طلا بخوای بخری خدا تومن قیمتشه

حداقل باید 200 بزاری کنار

تازه اونم چیزی نمیشه 

من که سر این گرونی نه تنها بی خیال ازدواج شدم بلکه سراغ( د د )هم نمیرم عمرا1f605.png

در 57 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

ماشین لباسشویی ایرانی  7- 8 میلیون شد؟ مال خونه رو  10 سال پیش 300 هزار تومان خریدیم هنوز داره کار میکنه تازه 8 کیلو گرمی هم هست.

پس با این حساب نمیتونم ازدواج کنم 1f62a.png

100 تومانی خرجش میشه

در 1 ساعت قبل، ATER گفته است :

سامسونگ نگیر

در کل هر وقت از محصولا سامسونگ(بجز گوشی و اس اس دی) هر چی خریدم پشیمون شدم

تلوزیون 2 برا خراب شد یک بار زمانی که گارانتی داشت مدار تغذیه  سوخت و بعد از یک هفته تعمیر کردن

دفعه دوم 3 ماه بعد از اتمام گارانتی شروع شد صفحه سایه افتادن امدن گفتن 700-900 هزینه میشه برای تعویض پنل  (قیمت خودش تلوزیون اون زمان 2 تومن بود)

یخچال خراب شد امدن گفتن فقط موتورش گارانتی داره هزینه گرفتن تعمیر کردن

مانیتور خودم ، گوشه تصویر نور سفید مثل مثل backlight bleeding  ولی شدید تر داره گفتن باید تعمیر بشه ، ندادم ببرن چون یک هفته یا بیشتر طول میکشه و مانیتور دیگه ای ندارم

در کل بمیرم دیگه از سامسونگ چیزی (جز اس اس دی و گوشی) نمیخرم 

کیفیت محصولات لوازم خانگیش خیلی پایینه

در 2 ساعت قبل، micpet گفته است :

ایرانی؟! 

سامسونگ، ال‌جی، بوش

سلام از تمام دوستان تشکر می کنم که راهنمایی کردند احتیاج به راهنمایی بیشتر دارم

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است :

سلام از تمام دوستان تشکر می کنم که راهنمایی کردند احتیاج به راهنمایی بیشتر دارم

ببین عزیز. ماشین های لباسشویی ال جی بدون تسمه هستن و مصرف کمتر و عمر بیشتر و صدا و لرزش کمتری دارن. بعدش رنگ سفید بگیر بعد چند کیلو بودن لباسشویی بر اساس تعداد افراد خانواده محاسبه میشه یعنی تعداد افراد خانواده به اضافه یک کیلو بیشتر. یعنی اگه یک خانواده 5 نفر هستن لباسشویی را بهتره 6 کیلویی بگیرن. لباسشویی را بهتره رنگ سفید بگیری چون تمیز کردنش راحت هست. 

Screenshot_20191017_084608_com.digikala.jpg

Screenshot_20191017_084706_com.digikala.jpg

لینک به دیدگاه

ماشین لباسشویی هر چی میخرید ایرانی نخرید(گذشت اون دوران کیفیت اجناس ایرانی)

بیشتر خرابی لوازم خانگی بخاطر استفاده نادرست هست

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، zen گفته است :

ببین عزیز. ماشین های لباسشویی ال جی بدون تسمه هستن و مصرف کمتر و عمر بیشتر و صدا و لرزش کمتری دارن. بعدش رنگ سفید بگیر بعد چند کیلو بودن لباسشویی بر اساس تعداد افراد خانواده محاسبه میشه یعنی تعداد افراد خانواده به اضافه یک کیلو بیشتر. یعنی اگه یک خانواده 5 نفر هستن لباسشویی را بهتره 6 کیلویی بگیرن. لباسشویی را بهتره رنگ سفید بگیری چون تمیز کردنش راحت هست. 

Screenshot_20191017_084608_com.digikala.jpg

Screenshot_20191017_084706_com.digikala.jpg

من از این فروشنده ها می پرسم می گویند گیربکس خراب شود قابل تعمیر نیست.چیز دیگه می گویند اینه که که بزرگ ترین تولید کنندگان دنیا از تسمه استفاده می کنند که بر سر یک دو راهی قرار گرفتم

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است :

من از این فروشنده ها می پرسم می گویند گیربکس خراب شود قابل تعمیر نیست.چیز دیگه می گویند اینه که که بزرگ ترین تولید کنندگان دنیا از تسمه استفاده می کنند که بر سر یک دو راهی قرار گرفتم

حالا شاید یه سری ناراحت بشن ولی ببینید شما نباید این سوال رو اینجا بپرسید

چون معمولا از رو تعصبشون به یه برند ممکنه تبلیغ کنن

شما همین امروز برو  از چندتا تعمیرکار بپرس چه برندایی رو بیشتر برا تعمیر میارن و مشکلشون بیشتر چیه و کدوم کیفیت و دوام بیشتری داره و برو همون رو بگیر

اینجا اکثرا مصرف کنندن و یه چیزی شنیدن یا مطلبی خوندن

یکی مثل من میگه بوش یکی میگه فقط ال جی یکی میگه سامسونگ اون یکی میگه تسمه ای بده یکی دیگه میگه خوبه

https://www.zoomit.ir/2018/1/31/266584/washing-machine-buying-guide/

این لینک هم یه توضیحتی داده

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است :

میدونی چرا این حرف را میزنن چون ماشین های لباسشویی تسمه ای رو دستشون مونده بخاطر همین میگن. بگو اگه بدرد نمیخوره چرا دارین میفروشین و موجود میکنین. 

لینک به دیدگاه

در در 25 مهر 1398 در 09:22، HEGMATANE گفته است :

به اشتباه جا افتاده میگن گیربکس!ناخداگاه هم تویه ذهن آدم اون همه دنده ریز و درشت میاد تو ذهن !ولی این کاملا غلطه

این موتورها دایرکت درایو هستن،یعنی بصورت مستقیم و بدون تسمه به شفت دیگ وصل هستند

هیچ گیربکس و دنده ای نیست تقریبا هم احتمال خرابیشون صفره حتی اونایی که نشتی آب داره،خراب هم بشه به راحتی موتورهای دیگه درست میشه

عکس موتور هم میزارم تا متوجه بشی چقدر مضحکه بگی اینا خراب میشن و درست نمیشن

RG-WASH-Replace-Front-Load-Washer-Direct-Drive-Motor-S05a-Remove-the-bolts-in-the-stator.jpg

FQ0AY2AHCJOEM9N.LARGE.jpg

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، rfadayi گفته است :

به اشتباه جا افتاده میگن گیربکس!ناخداگاه هم تویه ذهن آدم اون همه دنده ریز و درشت میاد تو ذهن !ولی این کاملا غلطه

این موتورها دایرکت درایو هستن،یعنی بصورت مستقیم و بدون تسمه به شفت دیگ وصل هستند

هیچ گیربکس و دنده ای نیست تقریبا هم احتمال خرابیشون صفره حتی اونایی که نشتی آب داره،خراب هم بشه به راحتی موتورهای دیگه درست میشه

عکس موتور هم میزارم تا متوجه بشی چقدر مضحکه بگی اینا خراب میشن و درست نمیشن

RG-WASH-Replace-Front-Load-Washer-Direct-Drive-Motor-S05a-Remove-the-bolts-in-the-stator.jpg

FQ0AY2AHCJOEM9N.LARGE.jpg

در در 25 مهر 1398 در 09:33، (Naughty boy) گفته است :

حالا شاید یه سری ناراحت بشن ولی ببینید شما نباید این سوال رو اینجا بپرسید

چون معمولا از رو تعصبشون به یه برند ممکنه تبلیغ کنن

شما همین امروز برو  از چندتا تعمیرکار بپرس چه برندایی رو بیشتر برا تعمیر میارن و مشکلشون بیشتر چیه و کدوم کیفیت و دوام بیشتری داره و برو همون رو بگیر

اینجا اکثرا مصرف کنندن و یه چیزی شنیدن یا مطلبی خوندن

یکی مثل من میگه بوش یکی میگه فقط ال جی یکی میگه سامسونگ اون یکی میگه تسمه ای بده یکی دیگه میگه خوبه

https://www.zoomit.ir/2018/1/31/266584/washing-machine-buying-guide/

این لینک هم یه توضیحتی داده

با تشکر بسیار عال بود البته من بد گفتم 

گفتند هزینه بیشتری دارد و

و اینکه چیز دیکه که شنیدم این بود که برای کم کردن صدا از یک سیمان بتنی در داخل لباس شوی استفاده می کنند

لینک به دیدگاه

در در 24 مهر 1398 در 20:51، HEGMATANE گفته است :

سلام قصد خرید ماشین لباس شوی 7 تا 8 کیلو رو دارم از دوستان خواهش دارم هر کمکی می تونید بکنید 

اینکه تسمه باشد یا گیربکس 

بین برندهای ایرانی کدام رو پیشنهاد می دهید 

قیمت تا 7 الی8 تومان است

دوقلو میخای؟

لینک به دیدگاه

در در 24 مهر 1398 در 23:21، (Naughty boy) گفته است :

یه سرویس کوچیک و خیلی سبک طلا بخوای بخری خدا تومن قیمتشه1f605.png

اینایی که لیست کردی مگه اجبار؟تالار نگیرید راحت،مردم تو ایران بجای عروسی پارتی میگیرن چون هیچیش به عروسی نمیخوره،زندگی اروپایی با طعم اسلامی می خوان،ملت ایران از زمان بدنیا اومدن فکر به رخ کشیدن و دک و پز بودن تا الان،عروسی یه ایرانی برابر با عروسی فلان شاهزاده ی انگلیسی

ادم دیدم برای پز دادن رفته یخچال خونه و کولر و ماشین رو فروخته که فوق لیسانس از مالزی بگیره،چرا؟میگه حس خوبی بهم دست میده وقتی میگم ارشد از مالزی دارم😂

لینک به دیدگاه

چند سالی هست این مدل رو دارم : LG WM-865

تقریبا هر دو روز یک بار روشن میکنم.

کاملا بی صدا و با کیفیت هست.

لباس هارو خیلی عالی میشوره.

مود های مختلف هم داره.

نسبت به بودجتون پیشنهاد من اینه

لینک به دیدگاه

تاپیک خوبی شد چون ما هم تا چند ماه آینده میخوایم یکی بخریم به همین بودجه دوستمون، روی برند خاصی هم تاکید ندارم فقط ایرانی نباشه.

من الان داشتم مدل های بوش رو چک میکردم توی دیجیکالا، یک مدل رو توی گوگل سرچ کردم ببینم توی سایت ها خارجی چی در موردش پیدا میشه ولی همه سایت هایی که پیدا شد سایت های ایرانی بود ! از کجا بدونم ماشینی که میخرم اصل هست یا نه ؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، micpet گفته است :

تاپیک خوبی شد چون ما هم تا چند ماه آینده میخوایم یکی بخریم به همین بودجه دوستمون، روی برند خاصی هم تاکید ندارم فقط ایرانی نباشه.

من الان داشتم مدل های بوش رو چک میکردم توی دیجیکالا، یک مدل رو توی گوگل سرچ کردم ببینم توی سایت ها خارجی چی در موردش پیدا میشه ولی همه سایت هایی که پیدا شد سایت های ایرانی بود ! از کجا بدونم ماشینی که میخرم اصل هست یا نه ؟

پس مونتاژ داخله!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

پس مونتاژ داخله!

پس اگر دلیلش اینه همه برند ها مونتاژ داخله ، همون lg عالیه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دیگه  چیزی به نام لباسشویی   ایرانی یا کره ای نداریم اینها  عملا چینی شدن.. سفارش ساخت به چین و شرکت هایی مثل مایدیا میدن و این شرکت هم برای سامسونگ و الجی هم مثلا پاکشوما پارس خزر  یا حتی برندهای اروپایی مثل کندی ایندزیت  زیمنس الگانس و..  لباسشویی  ظرفشویی و... می زنه! یعنی در واقع سامسونگ و الجی دارن همان مدیا رو تحویل شما میدن اما چند صد دلار پول برند خودشون رو می برن

جالبه بدونید  همین لباسشویی در از بالای پاکشوما در اصل لباسشویی مایدیا هست که با برند پاکشوما در داخل کشور فروخته میشه

https://www.digikala.com/product/dkp-822178/ماشین-لباسشویی-پاکشوما-مدل-wtu-1212-با-ظرفیت-12کیلوگرم#/tab-comments/&page=1&order=buyers

یا مثلا این ظرفشویی پاکشوما در اصل ظرفشویی ایتالیایی هست که در کنار مونتاژ ظرفشویی های  ایتالیایی کندی و زیرووات در داخل خود پاکشوما داره تحت نام پاکشوما  فروخته میشه اما در اصل همان برندهای ایتالی هست تحت نام پاکشوما

https://www.digikala.com/product/dkp-1486627/ماشین-ظرفشویی-پاکشوما-مدل-mdf-15301#/tab-comments/&page=1&order=buyers

اگر دقت کنید خیلی از برندهای داخلی با برندهای کره ای از نظر ظاهر و امکانات مو نمی زنن! در واقع یکی هستن..

البته مشکل برندهای ایرانی این هست  مونتاژ و کنترل کیفیت نهایی خوبی ندارن و مثلا اگر ظرفشویی  خود مدیا رو بخری بهتر از پاکشوما هست..

.........

اگر در از جلو می خری هر چی می خری یه چیزی بخر که قطعاتش گیر بیاد اینها به خاطر تاثیر نیروی جاذبه زمین روی دیگ در هنگام چرخش بخصوص اگر داخلش پتو باشه و بالانس نباشه  بعد مدتی  آمار خرابی بالایی دارن برعکس در از بالاها که نیروی جاذبه زمین هیچ گشتاوری ایجاد نمی کنه  روی دیگ خود ما  از بس از سامسونگ بد گفتن الجی بدون تسمه خریدیم اما بعد دو سال بخش موتوری مشکل پیدا کرد علتش هم شستشوی پتو بود با وجودی که مثلا 7 کیلویی بود(6 کیلو در واقعیت یک کیلو بیشتر میگن) ..الآن هم یه لباسشویی در از بالای توشیبا 14 کیلویی داریم راحت دو تا پتو رو با هم می شوره بعضا سه تا..البته مشکل مصرف آب بیشتر نسبت به در از جلوها و عدم خشک کامل رو دارن..

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، nasir1367 گفته است :

دوست عزیز دیگه  چیزی به نام لباسشویی   ایرانی یا کره ای نداریم اینها  عملا چینی شدن.. سفارش ساخت به چین و شرکت هایی مثل مایدیا میدن و این شرکت هم برای سامسونگ و الجی هم مثلا پاکشوما پارس خزر  یا حتی برندهای اروپایی مثل کندی ایندزیت  زیمنس الگانس و..  لباسشویی  ظرفشویی و... می زنه! یعنی در واقع سامسونگ و الجی دارن همان مدیا رو تحویل شما میدن اما چند صد دلار پول برند خودشون رو می برن

جالبه بدونید  همین لباسشویی در از بالای پاکشوما در اصل لباسشویی مایدیا هست که با برند پاکشوما در داخل کشور فروخته میشه

https://www.digikala.com/product/dkp-822178/ماشین-لباسشویی-پاکشوما-مدل-wtu-1212-با-ظرفیت-12کیلوگرم#/tab-comments/&page=1&order=buyers

یا مثلا این ظرفشویی پاکشوما در اصل ظرفشویی ایتالیایی هست که در کنار مونتاژ ظرفشویی های  ایتالیایی کندی و زیرووات در داخل خود پاکشوما داره تحت نام پاکشوما  فروخته میشه اما در اصل همان برندهای ایتالی هست تحت نام پاکشوما

https://www.digikala.com/product/dkp-1486627/ماشین-ظرفشویی-پاکشوما-مدل-mdf-15301#/tab-comments/&page=1&order=buyers

اگر دقت کنید خیلی از برندهای داخلی با برندهای کره ای از نظر ظاهر و امکانات مو نمی زنن! در واقع یکی هستن..

البته مشکل برندهای ایرانی این هست  مونتاژ و کنترل کیفیت نهایی خوبی ندارن و مثلا اگر ظرفشویی  خود مدیا رو بخری بهتر از پاکشوما هست..

.........

اگر در از جلو می خری هر چی می خری یه چیزی بخر که قطعاتش گیر بیاد اینها به خاطر تاثیر نیروی جاذبه زمین روی دیگ در هنگام چرخش بخصوص اگر داخلش پتو باشه و بالانس نباشه  بعد مدتی  آمار خرابی بالایی دارن برعکس در از بالاها که نیروی جاذبه زمین هیچ گشتاوری ایجاد نمی کنه  روی دیگ خود ما  از بس از سامسونگ بد گفتن الجی بدون تسمه خریدیم اما بعد دو سال بخش موتوری مشکل پیدا کرد علتش هم شستشوی پتو بود با وجودی که مثلا 7 کیلویی بود(6 کیلو در واقعیت یک کیلو بیشتر میگن) ..الآن هم یه لباسشویی در از بالای توشیبا 14 کیلویی داریم راحت دو تا پتو رو با هم می شوره بعضا سه تا..البته مشکل مصرف آب بیشتر نسبت به در از جلوها و عدم خشک کامل رو دارن..

ایندزیت رو زیروات رو پاکشوما داره به عنوان ایتالیایی تویه پاچه مردم میکنه،چون میدونه کسی پاکشوما نمیخره...

ضمنا اطلاعات غلط ندیدن که الجی سامسونگ همون مدیاست با قیمت بالاتر یا هر برند اصلی دیگهای

مواد درجه یک تویه برندهای اصلی استفاده میشه

شما اگه همین الان هم برید لباسشویی داغون ایرانی زیر 4.5 نمیدن ولی الجی داره میده

----

بعدشم  شما تویه هر لباسشویی 7 کیلویی پتو بندازی خراب میشه،نه موقع شستن موقع خشک کردن!

شما احتمالا انتظار داشتین بعد از شستن پتو همون موقع استفاده کنید و خشک کن رو هم استفاده کردید،البته شما مقصر نیستید،کسی که براتون نصب میکنه باید بگه که نه داخل این لباسشویی و نه هر مدل دیگه مثل این پتو نندازین و اگرم انداختین خشک کن استفاده نکنید.

مقایسه لباسشویی 7با 14 هم کلا از پایه اشتباهه،ولی دو تا ایراد رو شما گفتی ایراد بعدی هم اینه که تویه خیلی از خونه ها هم چون اینها در از بالا هستند امکان استفاده نیست و باید کابینت برش بخوره که ظاهر  خوبی نداره،

و  اینکه بعید میدونم لباسشویی 7 کیلویی شما موتورش ایراد خورده باشه ،احتمالا کاسه نمد دور بلبرینگ در رفته بخاطر حجم زیاد لباسی که داخلش بوده و باعث نشتی و خراب شدن بلبرینگ شده

هزینش هم کمه برای تعمیر

ویرایش شده توسط rfadayi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...