رفتن به مطلب

کمک برای انتخاب کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

میخوام یه کارت گرافیکه جدیدبگیرم.بین  1060 نو - 1070 دسته دوم - ROG-STRIX-RX580-T8G نو موندم.میخواستم بدونم آیا تفاوت Nvidia  و AMD واقعا زیاده یا اصلا فرقی دارن؟و اینکه بین 1070 دسته دوم و ROG-STRIX-RX580-T8G واقعا تفاوت زیاده؟و اینکه به نظرتون این که وسیله الکترونیکیو دسته دوم بخرم منطقیه؟اگه تست 3D MARK اوکی باشه همون بسه یا نه؟(جمعا حدود 4100 پول دارم)اگه پیشنهادی برای مدل های دیگه ی کارت گرافیکا هم دارید بگید.

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Cycle گفته است :

میخوام یه کارت گرافیکه جدیدبگیرم.بین  1060 نو - 1070 دسته دوم - ROG-STRIX-RX580-T8G نو موندم

گرافیک 1070 دسته دوم با گارانتی بهترین گزینه هست.

در 21 دقیقه قبل، Cycle گفته است :

و اینکه بین 1070 دسته دوم و ROG-STRIX-RX580-T8G واقعا تفاوت زیاده؟

حدود ۳۰٪

Screenshot_20191017-122341_Chrome.thumb.jpg.ebfb95fdb8646afbf1c8d5265c5819eb.jpg

در 22 دقیقه قبل، Cycle گفته است :

اینکه به نظرتون این که وسیله الکترونیکیو دسته دوم بخرم منطقیه؟

بله ؛ خیلی منطقی تر از وسیله مکانیکی مثل ماشین هست.

در 23 دقیقه قبل، Cycle گفته است :

اگه تست 3D MARK اوکی باشه همون بسه یا نه؟

تست اوکی باشه، دما معمولی باشه، صدای فن نرمال باشه و پیچ پشت کارت باز نشده باشه.

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Cycle گفته است :

میخوام یه کارت گرافیکه جدیدبگیرم.بین  1060 نو - 1070 دسته دوم - ROG-STRIX-RX580-T8G نو موندم.میخواستم بدونم آیا تفاوت Nvidia  و AMD واقعا زیاده یا اصلا فرقی دارن؟و اینکه بین 1070 دسته دوم و ROG-STRIX-RX580-T8G واقعا تفاوت زیاده؟و اینکه به نظرتون این که وسیله الکترونیکیو دسته دوم بخرم منطقیه؟اگه تست 3D MARK اوکی باشه همون بسه یا نه؟(جمعا حدود 4100 پول دارم)اگه پیشنهادی برای مدل های دیگه ی کارت گرافیکا هم دارید بگید.

1070 دست دو خوبه اگه قیمت خوب باشه 

تفاوت اینه که انویدیا دیگه نسل پاسکالو منقرض کرد ولی amd همچنان گرافیک های پلاریس و وگا رو پشتیبانی میکنه

با 4ملیون میتونید وگا56 دست دوم بگیرید که همشونو با اختلاف زیاد پشت سر میزاره

البته باید پاورتون بررسی بشه چون برای وگا 56 حداقل 600وات نیازه

به ترتیب ارزش خرید و قدرت :

وگا56

1070ti

1070

rx580

1060

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

1070 اگر ماین نشده گزینه خوبیه

لینک به دیدگاه

نکته ای هم که باید بهش توجه بشه قدرت پردازنده و پاور هست.

لطفا مدل پردازنده و توان پاور را ذکر کنید.

پردازنده شما اگر با 1070 یا بالا تر گلوگاه ایجاد بکنه بهتره rx580 بخرید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، Cycle گفته است :

1070 و 1070ti دست دو تمیز ، 1060 نسبت به پارسال حدود 2 درصدد با درایورهای جدید کاهش کارایی داشته برعکس 580 حدود 5 الی 10% افزایش کارایی

بهترین تست بازی کردنه با چند بازی دایرکس 11 و 12

بعضی ایرادت فقط توی بازی قابل مشاهده هستن ، دور فن دما ، امتیاز 3d  ، فریم توی بازی نسبت به سخت افزار (پردازنده رم)

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

پیشنهاد من rx 580 &vega56 هست

چون بعد معرفی نسل جدید کارت های 2000 نسل 1000 توسط درایور های جدید کاهش عملکرد محسوسی داشتن (سیاست انویدیا)

لینک به دیدگاه

سلام. با اجازه از استارتر محترم، الان بهترین درایور برای کارت 1060 ، کدوم نسخه است؟ 🤔

لینک به دیدگاه

سلام، به هیچ عنوان ۱۰۶۰ نخرین، قیمت فعلیش خیلی غیر منتقیه و اصلا  ارزش خرید نداره

1070 گارانتی دار  گزینه اول 

rx580 نو گذینه دوم در نظر بگیرین 

1660/1660ti رو هم در نظر بگیرین 

لینک به دیدگاه

سلام داداش گلم

یه نصیحت بهت میکنم امیدوارم خوب بهش گوش و فکر کنی 

تا اونجایی که واست امکان داره جنس دست دوم نخر 

لذت و اطمینان خاطری که جنس نو و آکبند به آدم میده 

هیچ جنس دست دوم هر چند بی نهایت تمیزی به آدم نمیده(نظر شخصی بنده) 

من اگر جای شما بودم یکم صبر میکردم و پول روش میزاشتم و نسل جدید amdیا nvidia رو میگرفتم 

وگرنه همون گرافیک 580 ایسوس آکبند تهیه کن و لذتش ببر 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

الان بهترین درایور برای کارت 1060 ، کدوم نسخه است؟ 1f914.png

دوستانی که از کاهش عملکرد ۱۰۶۰ و ۱۰۷۰ و سیاست انویدیا و .. صحبت میکنند لطفا پاسخ این دوستمون رو هم بدهید؛ 

سوال خیلی از کاربرها هست !

در 13 ساعت قبل، Cycle گفته است :

(جمعا حدود 4100 پول دارم)اگه پیشنهادی برای مدل های دیگه ی کارت گرافیکا هم دارید بگید.

ضمنا بودجه شما دقیقا اندازه یه 1070 Ti کاستوم گارانتی دار تمیزه ! 

ایشالا بهترین اش رو میخری

لینک به دیدگاه

شما با این بودجه میتونید یه 1070ti گارانتی دار تمیز ویا یه کارت وگا 64 تهیه کنید بدون گارانتی .

لینک به دیدگاه

580 نو فقط اونهایی هستند که گارانتی بلند مدت و معتبر دارند.

اینهایی که تو فروشگاهها میبینید با قیمت حدودا 3 تومن و گارانتی شش ماهه نو نیستند و همین قطعه رو میتونید از انجمن بصورت دست دوم با قیمت دو تومن تهیه کنید!

580 با گارانتی معتبر و بلند مدت حدود 4 تومن قیمت داره

لینک به دیدگاه

والله من از 1070 ام راضی ام 

تمام بازی هارو بالای 60 فریم میده آخرین تنظیمات 

حالا این وسط بعضی بازی ها بهینه نیستن یه چیزه دیگه

و اینکه اکثر این بازی ها بین تنظیمات مثلا High و Ultra تفاوت چشمگیری وجود نداره 

میتونید 1070 Ti دسته دو هم بگیرید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

دوستانی که از کاهش عملکرد ۱۰۶۰ و ۱۰۷۰ و سیاست انویدیا و .. صحبت میکنند لطفا پاسخ این دوستمون رو هم بدهید؛ 

برای بازیهای جدید باید درایور جدید بریزید

خودم الان کارت ندارم که دقیق بگم ولی توی یوتیوب با درایور 388 تست کرده بودن حدود 1-2 فریم بهتر میداد که قابل چشم پوشیه

سری 2000 و 1660 در بین خریداران پا بگیره سری 1000 فراموش میشه فعلا چون سری 1000 هنوز توی انبارها هست (به خاطر ماین و تولید بیش از اندازه) فعلا داره ساپورت میشه

فکر کنم حدود 6 ماه الی یکسال کاهش عملکرد بیشتر و بیشتر بشه

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

خودم الان کارت ندارم که دقیق بگم ولی توی یوتیوب با درایور 388 تست کرده بودن حدود 1-2 فریم بهتر میداد که قابل چشم پوشیه

فکر کنم حدود 6 ماه الی یکسال کاهش عملکرد بیشتر و بیشتر بشه

سلام. از نظر تئوری که 399.24 باید بهترین باشه چون آخرین درایور قبل از RTX بوده.

البته تا جایی که میدونم کارت گرافیک های انویدیا هیچوقت نرف نشدن که قرار باشه در آینده بیشتر نرف بشن.اکثریت فکر کنم بخاطر ویدئوهای چنل testing games داخل یوتیوب یعنی اکتبر 2018 که همزمان بود با آپدیت red stone 5  و پچ اسپکتر جدید اینتل چنین اتهامی به انویدیا زدن که تفاوت ها در حد 8 فریم یا حتی بیشتر بود. دلیل این تفاوت هم بخاطر باگ پچ اسپکتر  اینتل بود که با درایور جدید انویدیا مشکل داشت و با غیرفعال شدنش مشکل حل میشد.

Captur646464e.thumb.PNG.d134398a227d64cd62ae662d7713a241.PNG

هر چند مطمئنم هیچکس بخاطر 2 فریم  (margin of error) مجبور به ارتقای کارت گرافیک نمیشه و اگر هم واقعاً انویدیا کارت گرافیک رو نرف میکرد نصب کردن درایور قدیمی 30 ثانیه زمان میبره. 

Capture55.thumb.PNG.72014e33c59ba85d7caa52cc779008bd.PNG

اینکه الان rx 580 یا 2070s از 1060 و 1080ti بهتر عمل میکنند بخاطر این نیست که انویدیا پاسکال رو نرف کرده , بخاطر این هست که انویدیا و amd زدن 580 و 2070s رو باف کردن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

سلام خودم قبلا 750ti داشتم که توی ویچر توی تنظمیات مدیوم حدود 45 فریم میگرفتم بعد حدود 7 ماه اومدم دوباره بازی کنم فریم از 35 بالاتر نمیرفت در بهترین حالت به 38 میرسید هر چقدر هم فکر کردم درایور قبلی چی بود یادم نیومد که دوباره تست کنم اون موقع هم انویدیا 2 هفته یکبار شایدم کمتر درایور اپدیت میکرد 

اون موقع هم زمان سری 900 بود که درایورهای خوبی براش میومد و یه تاپیک در همین مورد کاربر ابوالفضل لایک زدن و تعریف و تمجید از درایورهای جدید انویدیا که باعث افزایش کارایی کارتهاش میشد (مخصوصا سری 900) منم وسوسه شدم درایور اپدیت کردم بیچاره شدم ! حوصله هم نکشید دوباره برم درایورهای قدیمی تست کنم البته واسه بازیهای جدید درایور جدید لازمه چون اجرا نمیشن

این تجربه خودم بود amd هم یکی سالی طول میکشه تا درایورهاش بهینه تر بشن حالا بعضا ضعف معماری  و دما و مصرف بیشتر به کنار اینو گفتم که نگید طرفدار فلانید برای بنده اصلا مهم نیست کی چیکار میکنه مهم پولی هست که میدم و بابتش کارایی میخوام حالا هر کدوم از شرکتها باشن 

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

درود دوباره 

ببخشید ایا شما منکر این حرف من هستین که بعد معرفی هر نسل جدید در شرکت انویدیا -این شرکت بازدهی کارت های نسل های گذشته با بروز رسانی درایور های جدید کاهش میدهد؟

بیزحمت با یک کلمه اره یا نه جواب بدین!

درمورد سوال دوستمون بنده چون خیلی وقته بخاطر سیاست های کثیف شرکت انویدیا دیگه از کارتهاشون استفاده نمیکنم و بخاطر همین از درایورها اطلاعی ندارم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود دوباره 

ببخشید ایا شما منکر این حرف من هستین که بعد معرفی هر نسل جدید در شرکت انویدیا -این شرکت بازدهی کارت های نسل های گذشته با بروز رسانی درایور های جدید کاهش میدهد؟

درمورد سوال دوستمون بنده چون خیلی وقته بخاطر سیاست های کثیف شرکت انویدیا دیگه از کارتهاشون استفاده نمیکنم و بخاطر همین از درایورها اطلاعی ندارم

شما سوال کردی منم سوال کنم؟

اگه شما خیلی وقته از گراف های انویدیا استفاده نمیکنید چطور مطمين هستید که گراف هاشو نرف میکنه؟ ایا به شخصه تست کردید؟

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

شما سوال کردی منم سوال کنم؟

اگه شما خیلی وقته از گراف های انویدیا استفاده نمیکنید چطور مطمين هستید که گراف هاشو نرف میکنه؟ ایا به شخصه تست کردید؟

بنده با شما صحبت کردم؟

روی حرف بنده در رابطه با کامنت ایشون بود که گفته بودن :

ولی بیاد نمیارم با شما صحبت کرده باشم!

بنده یک سوال بسیار مستقیم و واظح پرسیدم از ایشان که فکرنکنم به شما مربوط بشه!

ویرایش شده توسط Amirhossein Azimi
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

بنده با شما صحبت کردم؟

روی حرف بنده در رابطه با کامنت ایشون بود که گفته بودن :

ولی بیاد نمیارم با شما صحبت کرده باشم!

بنده یک سوال بسیار مستقیم و واظح پرسیدم از ایشان که فکرنکنم به شما مربوط بشه!

منم از شما یک سوال واضح و مشخص پرسیدم(اینجا فروم عمومیه اگه میل ندارید نوشته هاتون مورد بررسی قرار بگیره خصوصی پیام بفرستید)

ایا به شخصه این موضوع رو تست کردید یا خیر؟

اینکه شما از جواب به این سوال تفره میرید میتونم حدس بزنم ناشی از چی هست.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود دوباره 

سلام

نمی‌دونم

برای همین پرسیدم !!

سوال خودم هم  هست که مثلا برای gtx980 بهترین نسخه درایور چیه ؟  برای 1070 چطور؟

سوال رو با سوال جواب دادن بیهوده ست.

ویرایش شده توسط aVaOMi
لینک به دیدگاه

در در 25 مهر 1398 در 17:13، Rasoul.A گفته است :

سلام. با اجازه از استارتر محترم، الان بهترین درایور برای کارت 1060 ، کدوم نسخه است؟ 1f914.png

سلام 

۳۹۹.۲۴ 

بهترین درایو قبل درایو های سری۴۰۰هست،تست کردم برای بازی های open world بهتره وفریم حتی تا ۱۵فریم هم اختلاف هست

این مال ویندوز 7 دسکتاپ ،از همین جا گرفتم ،غیر این سایت گیر نمیاد:

https://www.driverscloud.com/en/services/GetInformationDriver/72161-74856/nvidia-39924-desktop-win7-64bit-international-whqlexe

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...