رفتن به مطلب

مشاوره فوری برای خرید لپ تاپ (گیم و طراحی) با بودجه 15 تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب 

دوستان عزیز لطفا بنده رو برای خرید لپ تاپی با بودجه 15 تومن ( یکم بالا پایین مشکلی نداره ) راهنمایی کنید

استفاده بنده هم گیم و نرم افزار های طراحی مثل Solidwork و امثال این هست 

ویرایش شده توسط Amir Mohammadi
لینک به دیدگاه

سلام وقتتون بخیر

شما موارد مهمی رو یادتون رفت به ما بگید مثل :

1 - آیا قرار هست لپ تاپ زیاد جا به جا بشه؟ ، 2 - وزن لپ تاپ براتون اهمیت داره یا خیر ؟ ، 3 - پنل نمایشگر چجوری باشه ؟ ، 4 - اندازش چقدر باشه ؟

در هر حال بنده با در نظر گیری همه موارد بالا پیشنهاد اولم خرید یک کیس و در وهله بعدی دستگاه زیر هستش :

Lenovo ideapad L340 - A - i5 inch laptop

راستش دلیل انتخاب اینه که این محصول در بین هم قیمت هاش بهترین سخت افزار رو داره اما من خودم تا به حال از محصولات لنوو استفاده نکردم و از کیفیتشون اطلاعی ندارم. در هنگام خرید دستگاه به شرکت گارانتی کننده و بازخورد مشتریانش توجه ویژه ای داشته باشید تا بعد از خریداری دستگاه دچار مشکل نشید.

همچنین اگر با جنس دست دوم مشکلی ندارید ، با این پول خیلی دستگاه های جالبی میشه در بازار دست دوم ها خریداری کرد. (البته با رعایت نکات ایمنی)

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، airoonia گفته است :

سلام وقتتون بخیر

شما موارد مهمی رو یادتون رفت به ما بگید مثل :

1 - آیا قرار هست لپ تاپ زیاد جا به جا بشه؟ ، 2 - وزن لپ تاپ براتون اهمیت داره یا خیر ؟ ، 3 - پنل نمایشگر چجوری باشه ؟ ، 4 - اندازش چقدر باشه ؟

در هر حال بنده با در نظر گیری همه موارد بالا پیشنهاد اولم خرید یک کیس و در وهله بعدی دستگاه زیر هستش :

Lenovo ideapad L340 - A - i5 inch laptop

راستش دلیل انتخاب اینه که این محصول در بین هم قیمت هاش بهترین سخت افزار رو داره اما من خودم تا به حال از محصولات لنوو استفاده نکردم و از کیفیتشون اطلاعی ندارم. در هنگام خرید دستگاه به شرکت گارانتی کننده و بازخورد مشتریانش توجه ویژه ای داشته باشید تا بعد از خریداری دستگاه دچار مشکل نشید.

همچنین اگر با جنس دست دوم مشکلی ندارید ، با این پول خیلی دستگاه های جالبی میشه در بازار دست دوم ها خریداری کرد. (البته با رعایت نکات ایمنی)

سلام بله تقریبا 4روز در هفته مسیر طولانی جا به جا میشه و وزن برام اهمیت زیادی داره 

اندازش هم کمتر از 15 نباشه 

پنل نمایشگر هم ترجیحا IPS ولی اگه نبود هم چندان مهم نیست

بنده کیس دارم ولی مجبورم بفروشم و لپ تاپ بگیرم با بودجش

MB: Asus Z270f Gaming

CPU : i7 6700k

GPU: MSI 1070 Gaming x

RAM : GEIL Super Luce RGB Lite DDR4 16GB(2x8) 3000MHz

HDD: Western Digital 1TB Black

SSD: SiliconPower128GB Ace55

Power :Green 850W OverClocking 

Case :Green Revolution Limited Edition

Headset : Logitech G933

Mouse:  Logitech  G402

Keyboard: Logitech G610

Monitor: ViewSonic Vx2458 C-MHD 

این کیس بنده هست اگه توی قیمت گذاریش هم راهنمایی کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Amir Mohammadi گفته است :

سلام بله تقریبا 4روز در هفته مسیر طولانی جا به جا میشه و وزن برام اهمیت زیادی داره 

اندازش هم کمتر از 15 نباشه 

پنل نمایشگر هم ترجیحا IPS ولی اگه نبود هم چندان مهم نیست

بنده کیس دارم ولی مجبورم بفروشم و لپ تاپ بگیرم با بودجش

MB: Asus Z270f Gaming

CPU : i7 6700k

GPU: MSI 1070 Gaming x

RAM : GEIL Super Luce RGB Lite DDR4 16GB(2x8) 3000MHz

HDD: Western Digital 1TB Black

SSD: SiliconPower128GB Ace55

Power :Green 850W OverClocking 

Case :Green Revolution Limited Edition

Headset : Logitech G933

Mouse:  Logitech  G402

Keyboard: Logitech G610

Monitor: ViewSonic Vx2458 C-MHD 

این کیس بنده هست اگه توی قیمت گذاریش هم راهنمایی کنید ممنون میشم

راستش واسه اینکه قدرت این کیس رو بتونید با یک لپ تاپ تامین کنید باید بودجتون رو خیلی بیشتر از اینا افزایش بدید.

لپ تاپ همرده این کیس نزدیک 60 تومن پاتون آب میخوره. ولی شاید بشه تو بازار دست دوم و یا آمازون چیزای خوبی با قیمت کمتر گیر آورد. (با یک سوم الی نصف چیزی که گفتم).

برای کیس قیمت نو رو بگیرید و 30 تا 40 درصد ازشون کم کنید. (واسه دقیقش باید حساب کنم خدمتتون عرض کنم).

خب پس با این حساب  جنسش باید خوب باشه یعنی با بهترین متریال ساخته شده باشه که در جا به جایی های روزمره مشکلی واسه بدنه لپ تاپ پیش نیاد و در کنار این موضوع وزن بایستی زیر 2 کیلوگرم باشه.

اگر بخوایم تو این رده قیمتی وزن رو ملاک بگیریم ، ناچارا باید قید قدرت بالاتر رو بزنیم ، یا اینکه وزن بره بالای 2 کیلوگرم (چیزی بین 2 و 3 کیلو) و قدرت بیشتر بشه. اگر همزمان جفتشو بخواید باید الترابوک گیمینگ بردارید.

مدل هایی که در عین سبکی سخت افزارشون قدرتمنده و توانا این موارد هستن :

1) مدل MSI GS65 با پردازنده i7 و گرافیک 1070

2) مدل MSI GP73 با پردازنده i7 و گرافیک 6 گیگ 1060

3) سری Blade از کمپانی Razer که واقعا کم نظیر هستن ولی قیمتاشون بالاتره.

ویرایش شده توسط airoonia
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، airoonia گفته است :

1) مدل MSI GS65 با پردازنده i7 و گرافیک 1070

2) مدل MSI GP73 با پردازنده i7 و گرافیک 6 گیگ 1060

3) سری Blade از کمپانی Razer که واقعا کم نظیر هستن ولی قیمتاشون بالاتره.

دوست عزیز بنده در حد این کیسی که گفتم خدمتتون نمیخوام ( چون اصلا امکانش نیست با بودجه 15 تومن همچین چیزی تهیه کنم ) 

با این بودجه باید به 1050 و نهایت 1660 راضی باشم و مشکلی نیست

لپتاپی میخوام تا نهایتا بودجه 17 تومن

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بله متاسفانه شما با 20 ملیون میتونی کانفیگی شبیه خودتون ولی باگرافیک 1650 تهیه کنی که مفت نمی ارزه نسبت به پولی که میدی

کانفیگ بالاترم هست ولی قیمتشم بالاتره و اینکه ظریفتره و احتمال اسیب دیدنش بسیار بیشتر

عوضش یکار میشه کرد  البته نمیدونم شاید مضخرف باشه پس خرده نگیرید

شما یه لپتاپ بسیار معمولی تهیه کنی و کیس رو از خونه سرور کنی و از طریق برنامه های ریموت به سیستم وصل بشی و کاراتو انجام بدی (نمیدونم چقدر حجم میوفته ولی یه جورایی سرور مجازی میشید منتهی خیلی ریزه کاری داره برای اینکه حجم خوردن های اضافی رو ببندی از ویندوز    )

فروختن این سیستم و خرید لپتاپ درصورتی که درامدتون کم باشه منطقی نیست ولی اگه در کوتاه مدت اندازه خرجی که کردید درمیارید میتونید برای لپتاپ در حد 20 تومن هزینه کنید

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 27 دقیقه قبل، Amir Mohammadi گفته است :

در در 26 مهر 1398 در 14:46، Amir Mohammadi گفته است :

هم گیم و نرم افزار های طراحی مثل Solidwork

درود

Core i7-9750H Processor 2.60 GHz (Up to 4.50 GHz with Intel Turbo Boost Technology ) with 12 MB Cache

به نظر  بنده از خرید لب تاپ با  پردازنده موبایل  خودداری کنید 

چون فرکانس پردازنده به صورت آزمایشگاهی وکاذب اعلام میشود وبا توجه به عدم کارایی  در نر م افزارها مجبور به فروختن میشوید 

وخودتان بهتر میدانید فروش لب تاپ ها سنگین قیمت علاوه برخسارت مالی چقدر سخته توی  این بازار   ببخشید  یک مقدار بدون پرده سخن گفتم 

چون زیاد اهل تایپ نیستم  شماره تلفن ام دارید بنده درخدمتم

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، 780ti گفته است :

ه نظر  بنده از خرید لب تاپ با  پردازنده موبایل  خودداری کنید 

میشه اینو بیشتر توضیح بدین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 53 دقیقه قبل، Amir Mohammadi گفته است :

چون میدانم توی ترجمه فول هستید

متن برای شما  می فرستم شما پول i7 میدهید  اما توی عمل پردازنده شما کارکرد سلرون میدهد 

This differs again from the 8750H, which allows 4.1 GHz on up to two cores, 4.0 GHz on up to four cores, then 3.9 GHz on six cores. So when the 9750H is fully utilized on six cores, its maximum turbo clock does end up only 100 MHz higher than 8750H. Something to keep in mind and shows that a good portion of Intel’s improvements have targeted single or low core count usage.

then 3.9 GHz on six cores بد بختی این که 3.9 هم دروغ

توی فول لود سیستم  شما توی فرکانس پایه  کار می کنند

image.thumb.png.7d5c47ef00f7ed9135e5520c091fdbf4.png

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، 780ti گفته است :

چون میدانم توی ترجمه فول هستید

متن برای شما  می فرستم شما پول i7 میدهید  اما توی عمل پردازنده شما کارکرد سلرون میگیرد 

This differs again from the 8750H, which allows 4.1 GHz on up to two cores, 4.0 GHz on up to four cores, then 3.9 GHz on six cores. So when the 9750H is fully utilized on six cores, its maximum turbo clock does end up only 100 MHz higher than 8750H. Something to keep in mind and shows that a good portion of Intel’s improvements have targeted single or low core count usage.

then 3.9 GHz on six cores بد بختی این که 3.9 هم دروغ

توی فول لود سیستم  شما توی فرکانس پایه  کار می کنند

شما چه لپتاپی رو تا رنج 15 تومن پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در 21 دقیقه قبل، Amir Mohammadi گفته است :

up

بعد سه ماه هنو نخریدی؟عجب صبری دارید !

لپ تاپ های لنوو خوب نیستن داغ شدن لپ تاپ رو موقع تایپ قشنگ حس میکنی

https://www.digikala.com/product/dkp-1561177/لپ-تاپ-15-اینچی-ایسر-مدل-predator-helios-300-g3-572-77fc#/tab-params

لپ تاپ بالایی عالیه ولی گارانتیش سازگار هرچی بشه گردن نمیگیره

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

بعد سه ماه هنو نخریدی؟عجب صبری دارید !

لپ تاپ های لنوو خوب نیستن داغ شدن لپ تاپ رو موقع تایپ قشنگ حس میکنی

https://www.digikala.com/product/dkp-1561177/لپ-تاپ-15-اینچی-ایسر-مدل-predator-helios-300-g3-572-77fc#/tab-params

لپ تاپ بالایی عالیه ولی گارانتیش سازگار هرچی بشه گردن نمیگیره

مجبورم صبر کنم تا یه چیز خوب بگیرم

لپتاپ های ایسر خوبن ولی وزنشون خیلی زیاده 

و منم هرروز باید حمل کنم این وزنو

و اذیت کنندست

تو این رنج قیمت 

https://emalls.ir/مشخصات_HP-Omen-15-ce198wm-Core-i7-16GB-1T-256GB-6GB~id~2504564

این لپتاپ مد نظرم هست و 

https://emalls.ir/مشخصات_(Lenovo-Legion-Y530-i7(8750H)-16GB-1TB-128GB-SSD-6GB(GTX-1060~id~2230874 

( این مدل لنوو هم چون یکی از دوستان داره و خودم دیدم خوشم اومد و تا الان مشکلی نداشته باهاش ) وگرنه علاقه ای به لنوو ندارم

لینک به دیدگاه

سلام

من 2سال پیشَ یه i7 لنوو واسه داداشم گرفتم و تا الان هم کارای نرم افزاریش خودم انجام دادم

هیچ ضعفی توش ندیدم 

فقط یخورده ایی زیادی سنگینن 

لینک به دیدگاه

سلام.بنظر من که شما اگه هم وزن لپ تاپ و قدرت نسبتا زیادش براتون مهم هست باید یه مدلی مثل این لپ تاپ ام اس ای که مینویسم رو خریداری کنید .که تو اکثر مولفه ها عالی هستش....

طراحی و کیفیت ساختش هم خوبه.......و هم وزن عالی 1.6 کیلوگرم رو داره.حیف که اگه بشه خرید کمی بالای 20 برای ادم قیمتش در میاد.....ادمو یاد مکبوک های اپل میندازه.

MSI Prestige 15 A10SC

یا اینکه لپ تاپ های زنبوک ایسوس رو خریداری کنید مثل این مدل که حدود 18 میلیون هستش Asus Zenbook UX480FD

یا اینکه از ایسر و لنوو هم میشه لپ تاپ ها خوبی پیدا کرد....که علاوه بر وزن مناسب بین 2 تا2.2 کیلو گرم قدرت و قیمت مناسبی در حد بودجتون  هم داشته باشن مثل این مدلLenovo Legion Y545

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، meysam99mc گفته است :

MSI Prestige 15 A10SC

سلام و عرض ادب

بنده نهایت تا 17 تومن میخوام هزینه کنم 

هزینه این لپتاپ 30 تومن در میاد

در 31 دقیقه قبل، meysam99mc گفته است :

Asus Zenbook UX480FD

قیمت های زنبوک رو که دیدم ترجیح دادم یکم سنگین تر باشه لپتاپ ولی گرافیک بهتری داشته باشه 

در 31 دقیقه قبل، meysam99mc گفته است :

Lenovo Legion Y545

و این لپتاپ هم نسبت به قیمتش خوبه واقعا ولی از پردازنده های سری 9 که دوستان بالاتر هم اشاره کردن میترسم که واقعا اون کارایی که باید بده رو نده 

و نکته ای که هست اینه که نسل 9 کلا 6 درصد از نسل 8 قوی تره و ترجیح میدم نسل 8 بگیرم 

نظرم روی y530 لنوو و  HP Omen 15-ce198wm  هست بیشتر

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Amir Mohammadi گفته است :

و این لپتاپ هم نسبت به قیمتش خوبه واقعا ولی از پردازنده های سری 9 که دوستان بالاتر هم اشاره کردن میترسم که واقعا اون کارایی که باید بده رو نده 

و نکته ای که هست اینه که نسل 9 کلا 6 درصد از نسل 8 قوی تره و ترجیح میدم نسل 8 بگیرم 

نظرم روی y530 لنوو و  HP Omen 15-ce198wm  هست بیشتر

دقیقا cpu  پرچمدار معمولی اینتل تو نسل 8 و 9 ش که به ترتیب  8750H و 9750h  باشن زیاد اختلاف قدرتی با هم ندارنند....فقط کمی فرکانس بوست نسل 9 بهتر هستش...که به اختلاف نهایت 5 درصدی بینشون منجر میشه.........................پس بنظرم شما یه لپ تاپ مثل y530 با پردازنده نسل 8 اینتل انتخاب کنید براتون تو قیمت صرفه جویی بهتری  داشته باشه . بتونید با 17 میلیون یه مدلی ازش پیدا کنید که علاوه بر cpu خوبش....گرافیک خوبی مثل gtx 1060 هم داشته باشه و مثلا 16 گیگ رم و 256 گیگ sdd هم اوکی باشه...........مثل این مدل=Lenovo Y530 i7 8750H 16 1 128SSD 6 1060 FHD

زیاد هم خودتون رو دیگر قدرت پردازندش نکنید....چون این پردازنده اصولا بهترین پردازنده اینتل تو دسته لپ تاپ ها حساب میشه و قدرتی در حدود خیلی از i5 دسکتاپ  بازار داره......,هر چند پردازنده های لپ تاپی قویتری هم اینتل داره که تو لپ تاپ های قوی تری پیدا میشه که بعضا قابلیت اورکلاک هم دارنند......اما نکته مهمی که وجود داره اینه که حتما لپ تاپ قدرت خنک کنندگی خوبی داشته باشه تا این cpu بتونه به نهایت فرکانسش برسه........

اینم لینک مقایسه پردازنده دسکتاب الانتون با این مدل لپ تاپی

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8750H-vs-Intel-Core-i7-6700K/m470418vs3502

پس اگه در نهایت همون انتخاب بالا یعنی لپ تاپ y530 رو داشتید که میشه با 17 تومن مدلی با gtx 1060 گرفت که تو گیمینگ هم خوب باشه.........اما میشه با پس اندازه حدود 3 تا 4 میلیون کمتر مدلی با کارت گرافیگ gtx 1050ti خریداری کنید...........

اما اگه بتونید نهایت بودجه خودتون رو به 18 مییلیون تقریبا برسونید میتونید لپ تاپ بهتری تو خیلی موارد نسبت به y530 داشته باشد و مدل بروزترش رو بنام y545 رو بخرید که هم پردازنده نسل نهمی داره و هم  گرافیک gtx 1660ti و هم ویندوز اورجینال ظاهرا و هم طراحی و کیفیت ساخت بهتری....کمی ادم رو یاد لپ تاپ های گیمینگ گرون تر میندازه.سیستم صوتی خوبی هم داره و اس اس دی زیاد و گارانتی 2 سال داره...........دقیقا همین مدلی که مینویسم مد نظر هستش=Lenovo Legion Y545 - B

اینم لینک یه نمونه اش=https://....ir/laptop/laptop-lenovo-legion-y545-b

مدل با گرافیگ ضیعفتر هم داره که فعلا وارد نشده ایران و میشه با سایت های واسطه اورد....که با gtx 1650 حدود 15 میلیون در میاد

ببخشید خیلی طولانی شد....امیدوارم مفید باشه و بهترین انتخاب رو داشته باشد.

ویرایش شده توسط meysam99mc
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، meysam99mc گفته است :

امیدوارم مفید باشه و بهترین انتخاب رو داشته باشد.

خیلی ممنون از توضیحات کاملتون  کاملا مفید بود

ولی همچنان به 9750h شک دارم که اینطوری که اکثرا میگن بوست نمیشه 

وگرنه صد در صد میرم سمت y545

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز سعی کنید پردازنده رو حتما I7  9750H بگیرین بهترین هست الان اما در مورد گرافیک شما با این بودجه 2 انتخاب دارین خرید GTX 1060 با مصرف بالا که 80 وات هست یا خرید GTX 1650 با مصرف معقول  50 وات اول توضیحی بدم در مورد اینکه فرکانس بوست در لپ تاپ دردقیقه اتفاق میفته و میره مشخص هست که فرکانس 4500 بوست در لپ تاپ با اون فن کوچیک امکان پذیر نیست با این حال بهترین گزینه برای لپ تاپ باز هم همون i7 9750h هست این لوپ تست cinebnech هست که هر دایره در نمودار نشون دهنده یک بار تست هست و تست ها پشت سر هم انجام گرفتن تا ببینن پردازنده چه قدر کاهش کارایی داره

Capturell.PNG

ویرایش شده توسط matrix.trixx
توضیح دقیق تر
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...