رفتن به مطلب

سوال در مورد html css

koala
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان ... 

تازه وارد این حوزه شدم و عجله ای باید یه سایت رو راه اندازی کنم .

سایته ساده است و نمیخوام از وردپرس اینا استفاده کنم .

سوالم اینه برای ایجاد صفحات مختلف مثل درباره ما ، css مربوط به اون صفحه رو باید چی کار کنم ؟

منظورم اینه یه css برای صفحه اصلی نوشتم باید css هر قسمت رو تو فایل جداگونه قرار بدم ؟یعنی مثلا استایل هدر یا استایل منوی بالای صفحه اینا رو جدا نگه دارم برای صفحات دیگه ؟

ممنون میشم جواب بدید

لینک به دیدگاه

میتونید یه فایل css ایجاد کنید و تمامی کدهای css مورد نیازتون رو درش قرار بدید و بعد به تک تک فایل های html که میسازید لینک کنید تا بتونید از افکت ها و کدهای css تون استفاده کنید.

از سایت w3school کمک بگیرید.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، SHAKIB گفته است :

میتونید یه فایل css ایجاد کنید و تمامی کدهای css مورد نیازتون رو درش قرار بدید و بعد به تک تک فایل های html که میسازید لینک کنید تا بتونید از افکت ها و کدهای css تون استفاده کنید.

از سایت w3school کمک بگیرید.

ممنون از پاسختون 

بله این رو میدونستم سوالم درباره بهینه سازیه

اگر برای هر صفحه مجزا از یه فایل استایل استفاده کنیم بهینه است ؟

مثلا برای صفحه درباره ما که کوتاه است درسته فایلی رو استفاده کنیم که استایل های مربوط به صفحه اصلی هم در ان نوشته شده یا ربطی نداره ؟

لینک به دیدگاه

وردپرس  بدون قالب   خیلی سبک هستش . هم سرعت لود بالایی داره هم که میتونید  صفحه ها رو با css ویرایش کنید

لینک به دیدگاه

سلام

نه عزیز از نظر بهینه سازی هرچی تعداد فایل کمتر باشه و کد ها خلاصه و فشرده تر بهتره اما اگه تو این زمینه تازه ورود کردید پیشنهاد میکنم فعلا زیاد دنبال بهینه سازی نباشید و بیشتر مهارت ها و قابلیت های دیگه خودتون رو افزایش بدید

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

نه عزیز از نظر بهینه سازی هرچی تعداد فایل کمتر باشه و کد ها خلاصه و فشرده تر بهتره اما اگه تو این زمینه تازه ورود کردید پیشنهاد میکنم فعلا زیاد دنبال بهینه سازی نباشید و بیشتر مهارت ها و قابلیت های دیگه خودتون رو افزایش بدید

ممنون از پاسختون دنبال بهینه سازی نیستم درستش چی هست ؟

اینکه یک فایل استایل برای همه ی تمام صفحات در نظر گرفته بشه یعنی مثلا فایل استایله صفحه ی درباره ما با فایل استایل صفحه اصلی که کلی مطلب توشه یکی باشه یا خیر

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، milad.azn گفته است :

وردپرس  بدون قالب   خیلی سبک هستش . هم سرعت لود بالایی داره هم که میتونید  صفحه ها رو با css ویرایش کنید

ممنون از پاسختون چون سایت سبک هست و آپدیت نمیشه نمیخواستم از وردپرس استفاده کنم

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، koala گفته است :

ممنون از پاسختون دنبال بهینه سازی نیستم درستش چی هست ؟

اینکه یک فایل استایل برای همه ی تمام صفحات در نظر گرفته بشه یعنی مثلا فایل استایله صفحه ی درباره ما با فایل استایل صفحه اصلی که کلی مطلب توشه یکی باشه یا خیر

image.png.f6a1b3eb8700de3af76111b6e476ba5a.png

این قسمت استایل های بنده هستش برای یه قالب استفاده کردم که البته فایل های bootstrap رو شما میتونید از سرویس های ابری براش استفاده کنید که  درخواست دریافتشون سریع تر باشه و اینکه شما استایل قالبتون باید یه فایل CSS باشه که حالا داخلش کد های اختصاصی برای صفحات خاص با توضیحات از هم تفکیک شده باشند که شما فقط داخل فایل HTML اون صفحه اینا رو فرا می خونید و یسری تغییرات مثلا تو همون خط کد HTML برای اون ابجکت اضافه میکنید. معمولا قالب ها و سایت های ساده اینطوری طراحی و نوشته میشند البته یسری حالت های خاص هم داره مثلا شما می خوای داخل سایتتون از یه اسلایدر عکس یا یه ابزار خاص استفاده کنید و اونو لود کنید که یا بخش های ویژه ای داره یا کد های سنگین و زیادی تو این حالت شما از چندتا فایل CSS دیگه هم کمک میگیری.

اگه خیلی دیگه قالب ساده هست و می خوای هیچ درخواستی نباشه برای فایلی از سمت سرور میتونی همه کد ها رو تو همون کد صفحه HTML بنویسی

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، ASTS گفته است :

image.png.f6a1b3eb8700de3af76111b6e476ba5a.png

این قسمت استایل های بنده هستش برای یه قالب استفاده کردم که البته فایل های bootstrap رو شما میتونید از سرویس های ابری براش استفاده کنید که  درخواست دریافتشون سریع تر باشه و اینکه شما استایل قالبتون باید یه فایل CSS باشه که حالا داخلش کد های اختصاصی برای صفحات خاص با توضیحات از هم تفکیک شده باشند که شما فقط داخل فایل HTML اون صفحه اینا رو فرا می خونید و یسری تغییرات مثلا تو همون خط کد HTML برای اون ابجکت اضافه میکنید. معمولا قالب ها و سایت های ساده اینطوری طراحی و نوشته میشند البته یسری حالت های خاص هم داره مثلا شما می خوای داخل سایتتون از یه اسلایدر عکس یا یه ابزار خاص استفاده کنید و اونو لود کنید که یا بخش های ویژه ای داره یا کد های سنگین و زیادی تو این حالت شما از چندتا فایل CSS دیگه هم کمک میگیری.

اگه خیلی دیگه قالب ساده هست و می خوای هیچ درخواستی نباشه برای فایلی از سمت سرور میتونی همه کد ها رو تو همون کد صفحه HTML بنویسی

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان ببخشید دوباره سوالی دارم

اگر بخوام نشانه گر موس وقتی رو یه لینک میره یه لیبل زیر نشانه گر نشون بده چکار باید بکنم ؟

بلدم زیر لینک لیبل بندازم ولی زیر نشانه گر نمیتونم یعنی مختصات نشانه گر رو باید بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، koala گفته است :

دوستان ببخشید دوباره سوالی دارم

اگر بخوام نشانه گر موس وقتی رو یه لینک میره یه لیبل زیر نشانه گر نشون بده چکار باید بکنم ؟

بلدم زیر لینک لیبل بندازم ولی زیر نشانه گر نمیتونم یعنی مختصات نشانه گر رو باید بگیرم ؟

دقیق متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدید یا عکسی نمونه ای چیزی

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

دقیق متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدید یا عکسی نمونه ای چیزی

اینکه وقتی رو یه لینکی یا دکمه ای رفتیم یه نوشته زیر نشانه گرِ موس نشون بده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، koala گفته است :

من اطلاعاتی از HTML و CSS ندارم اما اونچه شما بهش اشاره میکنید یادآور قابلیت tooltip هست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، koala گفته است :

همونطور که دوستمون اشاره کردند tooltip هستش

حالا شما می خواید tooltip شما به چه صورت باشه مثلا اگه نشانگر در طول اون ابجکت حرکت کرد tooltip محو نشه و با نشانگر حرکت کنه یا با استایل و قابلیت نمایش محتوای خاصی منظورتونه؟

اینجا میتونید بیشتر با tooltip و انواع حالت های ساده و معمول اون اشنا بشید : (البته هیچ محدودیتی در استفاده و طراحی اون مثل بخش های دیگه این کار وجود نداره و همش بستگی به خلاقیت و نیاز شما داره.)

https://www.w3schools.com/css/css_tooltip.asp

ویرایش شده توسط ASTS
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...