رفتن به مطلب

عادت کردن به موس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان شب بخیر.

بنده به تازگی موس a4tech bloody v3m  خریدم.این موس پوقع کار کردن باهاش خیلی خوبه و کامل با کفه دستم فیته و مشکلی ندارم و ارگونومیش خیلی خوبه. قبل خرید هم چک کردم. ولی وقتی یه دو ساعتی دوتا۲ میزنم .یخورده احساس ناراحتی تو مچ دستم میکنم.قبل این موس یدونه موس xp product g340 داشتم و چندسال از اون استفاده میکردم و همچین مشکلی نداشتم.دوستان این ناراحتی ایجاد شده بخاطره عادت داشتن با موس قبلیه و اوکی میشه یا موس مناسب من نیست؟

لینک به دیدگاه

سلام

شاید بد میشینی یعنی صندلیت یکم چپه یا راسته،زیر ساق دستت تکیه گاه نیست،از چه صندلی استفاده میکنی؟

لینک به دیدگاه

چون سنگینه . موس رو باز کن توس باید یه وزنه باشه که پیچ شده به بدنه . پیچو در بیاری درست میشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

سلام

شاید بد میشینی یعنی صندلیت یکم چپه یا راسته،زیر ساق دستت تکیه گاه نیست،از چه صندلی استفاده میکنی؟

والا صندلیم از این اداریاس معمولیه.پوس پدمم معمولی.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

چون سنگینه . موس رو باز کن توس باید یه وزنه باشه که پیچ شده به بدنه . پیچو در بیاری درست میشه

والا داداش میترسم بازش کنگ به فنا بدم موسو.تازه خریدمش عصن دلم نماید بازش کنم😂😂

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، amirhunter666 گفته است :

والا صندلیم از این اداریاس معمولیه.پوس پدمم معمولی.

پهلوی صندلیت دسته داره که دستت تکیه بش بدی؟اگه نداره مشکل از همونه خسته میکنه دستتو،اگه داره موس سنگینه یا اینکه موس بد اصطکاک زیاد داره

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، amirhunter666 گفته است :

والا داداش میترسم بازش کنگ به فنا بدم موسو.تازه خریدمش عصن دلم نماید بازش کنم1f602.png1f602.png

نه قرار نیست به فنا بره فقط زور الکی نزن یه پیچ داره باز کن قاب روش هم کشابی باید باشه

در 15 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

پهلوی صندلیت دسته داره که دستت تکیه بش بدی؟اگه نداره مشکل از همونه خسته میکنه دستتو،اگه داره موس سنگینه یا اینکه موس بد اصطکاک زیاد داره

دقیقا . هم دسته باید داشته باشه هم باید پد روون داشته باشه یه چیز در حد bloody یا tsco gaming یا x7 

و همین طور سنگینی موس باعث دست درد میشه . این مدل رو داشتم .

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

نه قرار نیست به فنا بره فقط زور الکی نزن یه پیچ داره باز کن قاب روش هم کشابی باید باشه

دقیقا . هم دسته باید داشته باشه هم باید پد روون داشته باشه یه چیز در حد bloody یا tsco gaming یا x7 

و همین طور سنگینی موس باعث دست درد میشه . این مدل رو داشتم .

مرسی اقای بهرامی بابت پاسخ گویی.والا صندلیم تکیه گاه داره ولی از ارنج و دستم پایین تره و موقع کار بخشی از دستم تکیه گاهش خوده میزه کامپیوتره.مطمعنید بخاطره سنگینی موسه این قضیه؟بعد اینکه بعد مدتی دستم عادت نمیکنه به این موس یا اینکه موچم به فنا میره😂؟

لینک به دیدگاه

احتمالا به خاطر سنگینی موس و کندی پد موس هست .

اون دسته ی صندلی باید ارتفاعش حداقل با ارتفاع میز برابر باشه

لینک به دیدگاه

سلام.

دوست من عادت کردن به سختی و ناراحتی بدترین کاریه که میتونین انجام بدین و به معنی رفع مشکل نیست. درصورتی که ماوس مورد نظر موجب ناراحتی مچ دستتون میشه هرچه سریعتر یا در پی رفع مشکل باشین یا تعویضش کنین که بعدا هزینه های گزافی رو متحمل میشین.

دو موردی که جناب بهرامن عزیز اشاره کردن (سنگینی و کندی ماوس پد) رابطه ی مستقیم با افزایش مچ درد داره که حتما باید مدنظر داشته باشین.مثلا ماوس پد بخصوص اگه پارچه ای باشه همیشه باید تمیز نگهش دارین تا موجب کندی و سختی حرکت ماوس نشه و اصطکاک کمتری داشته باشه، پد کنترل به هیچ وجه استفاده نکنین و تا حد امکان quick pad استفاده کنین. پد پلاستیکی و فلزی کمترین اصطکاک رو دارن و همچنین کمتر نیاز به تمیز کاری که البته عادت کردن بهشون زمان میبره. درمورد وزن ماوس باید عرض کنم رابطه ی مستقیم با نوع در درست گرفتن یا به اصطلاح (GRIP) شما داره و ماوس مورد نظر گمان کنم بهترین حالت استفادش palm باشه که دستتون کامل خوابیده روی ماوس. نحوه ی نشستن پشت میز هم باید بصورتی باشه که دستتون تقریبا حالت عمود داشته باشه روی میز و پیشنهاد میکنم کیبوردتون رو کمی جلوتر ببرین تا بخشی از وزن ماوس بوسیله ی ساعد دستتون حمایت بشه و از حرکت دادن ماوس فقط توسط مچ دست خودداری کنین که البته اکثر دوستانی که از sensitivity و dpi بالا استفاده میکنن عادت دارن ماوس رو فقط با مچ دست حرکت بدن، با اینکه میزان حرکت دست کمتره اما کامل از روی مچ (حالت برف پاک کن ماشین)انجام میشه و آسیب بیشتری وارد میکنه.اما مهم ترین عامل و ریشه ی درد مچ درواقع نوع طراحی ماوس و سایز و حالت دست شماست که اگه ارگونومی مناسب رو برای دستتون ایجاد نکنه توصیه میکنم تعویضش کنین و هرچه زودتر از استفاده کردنش اجتناب کنین. شخصا همچین مشکلی رو با ماوس g900 که به مراتب از ماوس کنونی(deathadder elite) بهتره داشتم و ادامه ی استفاده موجب کاهش ناراحتی نشد و فقط همون حالت عادت کردن پیش میومد بهمین خاطر درحال حاضر ازش استفاده نمیکنم و deathadder که طراحی مناسب تری برای دستم داره برای کاربری روزانه استفاده میکنم. توجه داشته باشین حتی ماوسی هم که کاملا ارگونومیک طراحی شده برای همه ی دست ها و نحوه ی استفاده ی مختلف مناسب نیست.

امیدوارم بیشتر به فکر سلامتیتون باشین ، موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

در در 4 آبان 1398 در 13:33، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

دوست من عادت کردن به سختی و ناراحتی بدترین کاریه که میتونین انجام بدین و به معنی رفع مشکل نیست. درصورتی که ماوس مورد نظر موجب ناراحتی مچ دستتون میشه هرچه سریعتر یا در پی رفع مشکل باشین یا تعویضش کنین که بعدا هزینه های گزافی رو متحمل میشین.

دو موردی که جناب بهرامن عزیز اشاره کردن (سنگینی و کندی ماوس پد) رابطه ی مستقیم با افزایش مچ درد داره که حتما باید مدنظر داشته باشین.مثلا ماوس پد بخصوص اگه پارچه ای باشه همیشه باید تمیز نگهش دارین تا موجب کندی و سختی حرکت ماوس نشه و اصطکاک کمتری داشته باشه، پد کنترل به هیچ وجه استفاده نکنین و تا حد امکان quick pad استفاده کنین. پد پلاستیکی و فلزی کمترین اصطکاک رو دارن و همچنین کمتر نیاز به تمیز کاری که البته عادت کردن بهشون زمان میبره. درمورد وزن ماوس باید عرض کنم رابطه ی مستقیم با نوع در درست گرفتن یا به اصطلاح (GRIP) شما داره و ماوس مورد نظر گمان کنم بهترین حالت استفادش palm باشه که دستتون کامل خوابیده روی ماوس. نحوه ی نشستن پشت میز هم باید بصورتی باشه که دستتون تقریبا حالت عمود داشته باشه روی میز و پیشنهاد میکنم کیبوردتون رو کمی جلوتر ببرین تا بخشی از وزن ماوس بوسیله ی ساعد دستتون حمایت بشه و از حرکت دادن ماوس فقط توسط مچ دست خودداری کنین که البته اکثر دوستانی که از sensitivity و dpi بالا استفاده میکنن عادت دارن ماوس رو فقط با مچ دست حرکت بدن، با اینکه میزان حرکت دست کمتره اما کامل از روی مچ (حالت برف پاک کن ماشین)انجام میشه و آسیب بیشتری وارد میکنه.اما مهم ترین عامل و ریشه ی درد مچ درواقع نوع طراحی ماوس و سایز و حالت دست شماست که اگه ارگونومی مناسب رو برای دستتون ایجاد نکنه توصیه میکنم تعویضش کنین و هرچه زودتر از استفاده کردنش اجتناب کنین. شخصا همچین مشکلی رو با ماوس g900 که به مراتب از ماوس کنونی(deathadder elite) بهتره داشتم و ادامه ی استفاده موجب کاهش ناراحتی نشد و فقط همون حالت عادت کردن پیش میومد بهمین خاطر درحال حاضر ازش استفاده نمیکنم و deathadder که طراحی مناسب تری برای دستم داره برای کاربری روزانه استفاده میکنم. توجه داشته باشین حتی ماوسی هم که کاملا ارگونومیک طراحی شده برای همه ی دست ها و نحوه ی استفاده ی مختلف مناسب نیست.

امیدوارم بیشتر به فکر سلامتیتون باشین ، موفق باشین.

مرسی بابت پاسخ گویی و توضیح کامل.والا مشکلم حل شد.مشکل از این بود من دستمو بد گذاشته بودم و یخورده فشار به مچه دستم اومده بود و در نتیجه مچم اذیت شده بود.در حال حاضر بدون مشکل استفاده میکنم و نه دردی هست نه چیزی.بله بهترین حالت برای استفاده از این موس حالت palm هستش.واقعا موس خوش دستیه کیفیتشم خیلی عالیه.میشه نظرتونو راجب موس های بلادی ایفورتک هم بگین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...