رفتن به مطلب

بهترین راه رفع بدسکتور هارد چیه ؟

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان . دیشب در کامل تاسف متوجه شدم که هارد من بدسکتور داره و به همین دلیل قسمتی از اون غیر قابل دسترس شده و نمیتونم به یک سری از فایل هام دسترسی داشته باشم . با نرم افزار HD Tune تست کردم . سرعت هارد مقداری پایین اومده بود و به 450 گیگ که میرسید تست ارور میداد . کسی راه حلی برای برطرف کردن این مشکل داره ؟ راهی که هم سریع باشه و هم به فایلها آسیبی نرسونه . ممنون

لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام

حامد جون به نظر من قبل از اینکه هر کاری رو هاردت انجام بدی یه هارد اکسترنال بگیر و اطلاعات مهمت رو روی اون کپی کن.چون احتمال از بین رفتنش وجود داره.بعداز اینکه کل هاردتو خالی کردی.یه فرمت بگیر ازش کلش رو یه درایو بساز یه ویندوز نصب کن بیا تو ویندوز رو درایو راست کلیک کن بعد پروپرتیس سربرگ تولز و بعد ارور چک رو بزن و بعد دوتا تیک رو بزن ریست کن و بعد بذار 100 درصد بره.امیدوارم مشکلت حل بشه.چون یکی از دوستام همچین مشکلی داشت با این روش تقریبا درست شد البته اگر نرم افزاری باشه ولی سخت افزاری باشه باید بره تعمیر گاه.الانم با این وضعیت هارد و دUر نمیشه هارد بخری اگر خراب بشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

chkdsk /r /f /x رو تو ریشه درایو در Command Prompt بزنید تا ارور هاش رو برطرف کنه و اطلاعاتتون تا حد امکان برگرده. بعد از کپی کردن اطلاعات روی یک هارد دیگه. هارد معیوب رو با استفاده HDD Regenerator میتونید دوباره باز سازی کنید. و اگر مشکل جدی نباشه میتونید ازش استفاده کنید. یا میتونید از همون اول فقط با HDD Regenerator کل هارد رو بازسازی کنید ( این برنامه میتونه بدون از دست رفتن اطلاعات هارد کل سکتور ها رو بازسازی کنه. ولی یکی دو روز زمان میبره)

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

این که راه حل با از بین رفتن فایلها و زمان طولانیه ;) یه راهی میخوام که فایلها پاک نشن و فرمت نخواد ، ویندوز عوض نکنم و پارتیشن بندی لازم نباشه :D

لینک به دیدگاه

سلام حامد جان :)

پیشنهاد میکنم برنامه HDD Regenerator v2011 با حجم حدود 7مگ دانلود و نصب کنید . از جمله برنامه هایی هستش که در امر تشخیص و رفع بدسکتور خوب ظاهر شده .

من خودم یکی دو بار استفاده کردم و نتیجه مثبت دیدم . فقط یخورده فرآیند انجامش طولانی هستش اما ارزششو داره ;)

با سپاس @};-

لینک به دیدگاه

من اگر همینجوری چک دیسک ویندوز رو بزنم درست نمیشه ؟ دیشب اومدم بزنم ، ولی دیدم خیلی زمان میبره .

لینک به دیدگاه

جناب HEX درست فرمودن

من خودم حدود یکی دو ماه قبل سیستم یکی از دوستان رو که یه هارد 500 گیگ داشت تست کردم و متوجه شدم که 4 عدد بدسکتور ناقابل داره

کل هارد رو خالی کردم و فول فرمتش کردم ( فرمت سریع یا به اصطلاح Quick Format رو انتخاب نکن )

بعد از تست مجدد، بدسکتورها رفع شده بود که مشخصا نوع بدسکتور نرم افزاری بوده، ولی اگه مشکلت حل نشد خواستی هارد رو بدی برای تعمیر

حتما به یه مرکز تخصصی بسپار چون این تعمیرگاه های معمولی یا هارد رو خراب تر می کنن یا تعمیرکردنشون یعنی رفع موقت ایراد هارد

و بزودی دوباره به مشکل می خوری ( اینو تجربه کردم )

لینک به دیدگاه

سلام حامد جان :)

پیشنهاد میکنم برنامه HDD Regenerator v2011 با حجم حدود 7مگ دانلود و نصب کنید . از جمله برنامه هایی هستش که در امر تشخیص و رفع بدسکتور خوب ظاهر شده .

من خودم یکی دو بار استفاده کردم و نتیجه مثبت دیدم . فقط یخورده فرآیند انجامش طولانی هستش اما ارزششو داره ;)

با سپاس @};-

این برنامه نیاز به فرمت کردن هارد نداره ؟ چون واقعا انتقال دادن اطلاعات خیلی اعصاب خورد کنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این برنامه نیاز به فرمت کردن هارد نداره ؟ چون واقعا انتقال دادن اطلاعات خیلی اعصاب خورد کنه .

نه نیاز به فرمت نداره و اطلاعات رو هم از بین نمیبره. فقط خیلی زمان میبره. سریع ترین راه برای شما همون chkdsk /r /f /x هستش

لینک به دیدگاه

اگر بشه انتخاب کرد که چه درایوی رو انجام بده خوبه . چون زمان میاد پایین . بد سکتور فقط روی یک درایو هست . حدودا یک درایو 150 گیگی چقدر زمان میبره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میتونی درایو رو انتخاب کنی :

CHKDSK C: /r /f /x

تو پست های قبلی من مطلب در مورد بد سکتور میتونی پیدا کنی.

لینک به دیدگاه

این دستور رو باید تو Run بزنم دیگه . با محتویات هارد که کاری نداره ؟

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

میتونی درایو رو انتخاب کنی :

CHKDSK C: /r /f /x

تو پست های قبلی من مطلب در مورد بد سکتور میتونی پیدا کنی.

مطالب خیلی پراکنده هستن و نمیتونم جمعشون کنم . اگر وقت کردی یه توضیحاتی هم اینجا بدی ممنون میشم . برای همه هم کاربرد داره .

لینک به دیدگاه

این شات HD Tune که از هارد گرفتم . وعضش به نظر خیلی خراب میاد

post-59-0-74725000-1326810223_thumb.png

نظرتون چیه ؟

لینک به دیدگاه

آخر نتونستم تصمیم بگیرم از HDD Regenerator استفاده کنم یا از دستور .CHKDSK C: /r /f /x . چی کار کنم که بهتر باشه :excl: :excl:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اوضاع هاردت وخیمه انگار.

حل این مشکل کار اسکن دیسک نیست هرجند میتونی یه امتحان بکنی شاید نرم افزاری باشه.

یه کامند پرومپت با دسترسی ادمین اجرا کن و توش دستوری که نوشتن رو تایپ کن بجای C: پارتیشن بدسکتوری رو وارد کن.

این پست قبلی در مورد بد سکتور و معرفی نرم افزار بدردت میخوره.

لینک به دیدگاه

الان دارم از هارد بک آپ میگیرم . موقعی که سیستم رو روشن کردم ، بایوس پیغام داد که هارد مشکل داره و از اطلاعات اون بک آپ بگیر و عوضش کن . من هم الان دارم بک آپ میگیرم که بعد اون کارهایی رو که گفتید امتحان کنم . امیدوارم درست بشه :Praying:

لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید وسط حرفاتون این هاردهای 1TB بیشتر و سریعتر از هاردهای 500GB بدسکتور میگیرین؟ مثلا Western 1TB Green 64MB

بعد راهی هست سرعت انتقال داده توی هارد اکسترنال USB2 رو بیشتر کنیم ؟؟

لینک به دیدگاه

اولین سوال رو فکر نمیکنم . دومین سوال رو نه ;)

لینک به دیدگاه

حامد جان دستور chkdsk فقط بدسکتورهارو علامت میزنه ولی نرم افزار hdd regenerator بدسکتور را تعمیر میکنه

دو دستور بالا اطلاعاتو از بین نمیبرن و شما میتونید از دستور chkdsk drivername: /f /x /r استفاده کنید

با hddregenerator هم میتونید از سکتور فلان تا سکتور فلان انتخاب کنید تا واستون تعمیر کنه

ولی بهترین نرم افزار LLF یا low level format هست البته اطلاعاتتون پاک میشه ولی از دوتی بالایی بهتره

موفق باشید

لینک به دیدگاه

منظورت از علامت میزنه اینه که اونها رو از دسترس خارج میکنه که دیگه چیزی روشون کپی نشه ؟

من الان دارم بک آپ میگرم . تموم شد از همون اولی شروع میکنم . اگر نشد میرم سراغ فرمت و اینجور چیزها .

لینک به دیدگاه

منظورت از علامت میزنه اینه که اونها رو از دسترس خارج میکنه که دیگه چیزی روشون کپی نشه ؟

من الان دارم بک آپ میگرم . تموم شد از همون اولی شروع میکنم . اگر نشد میرم سراغ فرمت و اینجور چیزها .

بله یعنی سکتورهارو از دسترس خارج میکنه که دیگه اطلاعات نشینن روش

اگه میخواین وقتتون هدر نره و بهترین نتیجه را بگیرین توصیه میکنم از LLF استفاده کنید

لینک به دیدگاه

من ترجیح میدم تا جایی که امکان داره ویندوز و نرم افزارهام رو حقظ کنم . چون پبدا کردن و نصب کردن بعضی از نرم افزارها واقعا دردسر داره . ویندوز که دیگه جای خود . امشب میذارم تا صبح HDD Regeneration کارش رو بکنه . بیشتر از 6 ساعت کع طول نمیکشه . اگر نشد میرم سراغ گزینه های بعدی .

لینک به دیدگاه

من ترجیح میدم تا جایی که امکان داره ویندوز و نرم افزارهام رو حقظ کنم . چون پبدا کردن و نصب کردن بعضی از نرم افزارها واقعا دردسر داره . ویندوز که دیگه جای خود . امشب میذارم تا صبح HDD Regeneration کارش رو بکنه . بیشتر از 6 ساعت کع طول نمیکشه . اگر نشد میرم سراغ گزینه های بعدی .

اگه بدسکتورها آخرای هارد هست بهتره که سکتور انتخابی شروع اسکن را از 0 نزارین تا سریعتر کارتون راه بیوفته

ویرایش شده توسط ahmad_ebrahimian
لینک به دیدگاه

از وسط های هارده . الان میخوام شروع کنم . تا ببینیم چی میشه . فعلا تا صبح بخوابم بهتره ;)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...