رفتن به مطلب

بهترین راه رفع بدسکتور هارد چیه ؟

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

اون کلاستر 4K ؟ مهم پراکندگی بد سکتور هاست 4k تو یه رنج وسیعی پخش شده اون چیزی که من از شات دیدم . ضمن اینکه این 4k رو اسکن دیسک نشون میده 1.7 درصد از کل بلاک های روی هارد قابل استفاده نیستن.

حداقل کاری که میتونی بکنی اینه که با اون پارتیشن کاری نداشته باشی.

لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

معمولا وقتی هارد بدسکتور بگیره به مرور زمان مثل تکثیر ویروس بدسکتورهاش زیاد و زیادترمیشه

امیدوارم که از شما اینجوری نشه

اون کلاستر 4K ؟ مهم پراکندگی بد سکتور هاست 4k تو یه رنج وسیعی پخش شده اون چیزی که من از شات دیدم . ضمن اینکه این 4k رو اسکن دیسک نشون میده 1.7 درصد از کل بلاک های روی هارد قابل استفاده نیستن.

کاملا تایید میشه

ویرایش شده توسط ahmad_ebrahimian
لینک به دیدگاه

اون پارتیشن برای نصب بازی و آرشیو موزیک و فیلم و عکس استفاده میشه . روش سیستم عامل نصب نمیشه هیچ وقت . باز هم مشکل ایجاد میکنه ؟

چرا میگی تو رنج وسیعی پخش شده ؟ اون شات چی رو نشون میداد ؟ اون کلاستر 4k مگه فقط یک کلاستر نیست ؟ مگه الان تو S.M.A.R.T هارد به عنوان بد سکتور ثبت نشده ؟ 1.7 درصد از کل بلاک رو کجا نشون داده ؟ ببخشید که اینقدر سوال میکنم . میخوام دقیقا برام روشن بشه موضوع . شاید اگر هارد اینقدر گرون نشده بود اصلا سوال هم نمیکردم . ولی خیلی زور داره 200000 تومان برای هارد 500 بدم الان . ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو شاتی که تو این پست هست درصد بلاک های مشکل دار رو میبینی پراکندگی بد سکتور ها هم کاملا مشخص هست اون 4k اسکن دیسک هم بد سکتور هایی هست که مارک نشدن.

در کل وقتی تو این رنج و با این تعداد بد سکتور ها پخش میشن مشکل بیشتر روی میکانیکی هارد هست مثل قطع شدن پاور یا مشکل هد ....

یه شات از وضعیت SMART با همون HD Tune بگذار البته بهتر هست با یه نرما افزار مثل همونی که باهاش رو هارد کار کردی از تو داس اطلاعات SMART رو بگیری.

بجز بد سکتور ها وضعیت ارتباطات دیگه هاردکه تو SMART هست خیلی مهمه.

لینک به دیدگاه

امشب یک تست دیگه با HD Tune میگیرم . تستی که به صورت سریع باهاش گرفتم هیچ چیزی نشون نداد . اما اون تست قابل اطمینان نیست . داشتم میومدم بیرون هم ، یک بار دیگه با HDD Regenerator گذاشتم برای اسکن و تعمیر . که اگر باز هم چیزی بود اعلام کنه . رفتم خونه میبینم چی شده . امشب هم تست HD Tune رو میگیرم . اگر HD Tune چیزی نشون نده یعنی مشکل حل شده ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به HT Tune زیاد اعتباری نیست اصلا ممکنه نرم افزاری باشه بد سکتور ها.

اطلاعات SMART مهمه اگه OK باشن چرا که نه ممکنه مشکلی دیگه نباشه به اون صورت.

اوضاع بازار خرابه انشااله که مشکلی نباشه.

لینک به دیدگاه

اطلاعات SMART رو چطوری باید بگیرم ؟ منوی خاصی داره ؟ چون از توی داس که چیزی ندیدم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تب Health تو HD Tune نرم افزار HDD Regenerator تو داس یادم نیست بگرد دنبال S.M.A.R.T

لینک به دیدگاه

اومدم خونه و دیدم که HDD Regenerato کارش رو تموم کرده و بر خلاف دفعات قبل ، موفق بوده . این هم عکس از صفحه پابانی این نرم افزار تو محیط داس :

post-59-0-53802100-1326995519_thumb.jpg

post-59-0-55906400-1326995612_thumb.jpg

این هم شات از برنامه Hddlife pro . ببینید چی میگه :

post-59-0-25649600-1326995700_thumb.jpg

post-59-0-46389000-1326995733_thumb.jpg

الان باید برم بیرون . شب که برگشتم میذارم یک تست هم با برنامه HD Tune بشه . تا اینجا چطوره ؟

لینک به دیدگاه

اومدم خونه و دیدم که HDD Regenerato کارش رو تموم کرده و بر خلاف دفعات قبل ، موفق بوده . این هم عکس از صفحه پابانی این نرم افزار تو محیط داس :

این هم شات از برنامه Hddlife pro . ببینید چی میگه :

الان باید برم بیرون . شب که برگشتم میذارم یک تست هم با برنامه HD Tune بشه . تا اینجا چطوره ؟

dlay ها رو که با نرم افزار mhdd تقریبا میشه برطرف کرد

شاتهای hddlife هم خوبن

لینک به دیدگاه

برنامه MHDD هارد رو فرمت که نمیکنه ؟ چون تو محیط داس کار میکنه ، فکر نمی کنم تنظیمات زیادی داشته باشه . برای همین میپرسم .

لینک به دیدگاه

شات HD Tune رو هم گرفتم . هنوز بدسکتور نشون میده . به نظر شما چطوره ؟ میشه از هارد استفاده کرد به عنوان هارد اصلی یا اینکه فاتحه هارد خونده شده ؟

post-59-0-05483200-1327051631_thumb.png

این شات قبلی که تو چند صفحه پیش هم گذاشته بودم .

post-59-0-57595300-1327051593_thumb.png

این رو امروز گرفتم .

post-59-0-83888200-1327051686_thumb.png

این هم یک شات از صفحه Health نرم افزار HD Tune که به نظر نگران کننده میاد .

لینک به دیدگاه

این هم شات تستی که با دستور اسکن دیسک ویندوز گرفتم :

post-59-0-38277400-1327055353_thumb.png

لینک به دیدگاه

با توجه به این که ایراد دوباره برگشته ، به نظرم هارد دیگه قابل اعتماد نیست. :wacko: :wacko:

لینک به دیدگاه

ممکنه این ایرادهایی که الان نشون میده مربوط به همون Deley ها باشه ؟ اگر پارتیشن رو پاک کنم و دوباره پارتیشن درست کنم ممکنه درست بشه ؟ تا الان با 4 روش تست کردم . دستور CHKDSK از داس ، اسکن دیسک ویندوز ، HD Tune و HDD Regenerator . بین اینها اسکن ویندوز هیچی نشون نداد . اسکن از داس 4k بدسکتور نشون داد که کنارش گذاشت . HD Tune بیشترین ایراد رو نشون داد و 3 تا بدسکتور پیدا کرد که 0.1% هارد رو نشون میداد . HDD Regenerator هم فقط 13 تا Deley نشون داده . به کدوم باید اعتماد کنم ؟

لینک به دیدگاه

کاشکی بجای این کارا یبار llf میکردین تا همه چیز مشخص میشد و تمام delay ها برطرف و بدسکتورها علامتگذاری میشد و با خیال راحت از هارد استفاده میکردین

mhdd درسته که در داس کار میکنه ولی همیشه در اینترفیسهای سطح پایین امکانات و دسترسیها بیشتر میشه

ویرایش شده توسط ahmad_ebrahimian
لینک به دیدگاه

LLF تمام هارد رو فرمت میکنه درسته ؟ من میخوام اون آخرین راهم باشه . MHDD هارد رو فرمت میکنه ؟

لینک به دیدگاه

LLF تمام هارد رو فرمت میکنه درسته ؟ من میخوام اون آخرین راهم باشه . MHDD هارد رو فرمت میکنه ؟

بله llf تمام هاردو یه حال اساسی بهش میده

mhdd همه جور تنظیماتی داره وقتی وارد محیط داس شدید یه help بنویسید تا همه چیز واستون مشخص بشه

کارکردن با دستوراتش خیلی راحته

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان . تو این چند روز کمی روی هارد کار کردم و با نرم افزارهایی که دوستان معرفی کردن اون رو اسکن و تعمیر کردم . 3 تا از درایوها رو به جز درایو C که سیستم عامل روش هست رو پاک کردم و دوباره پارتیشن بندی کردمشون . با HD Tune تست کردم . نتیجه تصویر اول شد . تصویر صفحه Health هم گرفتم . بعد که دیدم انتهای درایو بد سکتور هست ، حدود 7 گیگ از اون رو از پارتیشن آخر جدا کردم و دوباره اسکن کردم . نتیجه عکس آخر شد . ولی صفحه Health تغییری نکرد . به نظرتون چطوره ؟

ضمنا من کارت گارانتی هارد رو پیدا کردم که تا 5/91 گارانتی داره . ولی روش نوشته که بد سکتور گارانتی رو باطل میکنه . انگار که خودمون بدسکتور میندازیم تو هارد .

post-59-0-52223000-1327267883_thumb.png

post-59-0-34018700-1327267931_thumb.png

post-59-0-96954200-1327267947_thumb.png

لینک به دیدگاه

خوب خدا ار شکر که وضعیت هارد خیلی بهتر شده.

ولی سوالم اینه هست که این شرکت گارانتی کننده ، دیگه چه چیز هارد رو گارانتی کرده. ؟؟؟ :wacko:

لینک به دیدگاه

فقط در صورتی گارانتی خدمات میده که هارد بدون هیچ دلیل واضح و روشنی سقط بشه :-w

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

در صورت وجود بدسکتور غیر سخت افزاری از NU استفاده کنید.

تحت Dos بوده و کارش حرف نداره.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز ، متاسفانه دیشب فهمیدم هارد اکسترنالم ADATA 640Gb بد سکتور داره ، تقریبا تمام تایپیکا رو خوندم ، ولی خودم قبلا همشو رفتم ، کامل فرمت کردم ، llf فرمت هم که کردم ولی متاسفانه همش errore و همچنین از hdd regenator - املاش نمی دونم درسته یا نه - استفاده کردم که بد سکتور پیدا کرد ولی گفت باید بری به بوت ، مشکلم اینه وقتی می رم بوت هارد اکسترنالو نمی شناسه ، فقط هارد خود سیستمو می شناسه ، یه مشکل دیگه اینکه هارد لب تابم همم سلامتی کامل نداره و تو برنامه \HDTunePro که زدم قسمت reallocated event count وارننینگ نوشته.

ممنون می شم کمکم کنید دوستان.

عکس های هارد لب تاب و هارد اکسترنالو گذاشتم.

xz.jpg

Untitled.jpg

Sfsf.jpg

fgjfgj.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از اونجایی که داس به صورت ذاتی از USB پشتیبانی نمیکنه شما 2 راه داری:

1- با یه تولز درایوری USB رو راه اندازی کنی تو داس (گوگل کن) مثل این (هارد رو به USB 2 وصل کن).

2- اگر هارد خارج از گارانتی هست باز کردن قاب و وصل کردن هارد به صورت اینترنال.

پیشنهاد من اینه که درصورت امکان هارد رو به صوزت اینترنال وصل کنی.

پیغام اخطار reallocated event count ایراد جدی هست اگر اطلاعات مهم داری نسخه پشتیبان تهیه کن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...