رفتن به مطلب

بهترین راه رفع بدسکتور هارد چیه ؟

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

والا اینترنال نصب کردم ، ولی متاسفانه بعد از اصلاح 596 بد سکتور ، تو وسط راه ارور داد گفت ریستارد کن ، انجام دادم دوباره اونجام همینطور ، دوست عزیزم ، reallocated event count ینی چی ؟ من زیاد نگران هارد لب تاپم هستم ؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

وقتی روی هارد موقع خوندن/نوشتن/چک کردن مشکلی پیش بیاد سکتور مربوطه به عنوان reallocated مارک میشه و اطلاعات مربوطه تو یه فسمت مخصوص اینکار ثبت میشه که درواقع عملیات remapping بهش میگن. اینکار یعنی remapping باعث میشه تا هارد بتونه به کار خودش ادامه بده اما وقتی تعداد این reallocated

ها بالا میره هارد سرعتش میاد پایین به دلیل اینکه هد مجبور میشه مدام برای آدرس Remap شده جستجو کنه و این شروعی هست برای از کار افتادن هارد.

کلا بد سکتور های که قابل ریکاوری نیستن و تعدادشون هم به مرور زیاد میشه نشونه صدمه فیزیکی هارد دارن و بهترین کاری که میشه کرد اینه که از اطلاعات پشتیبان تهیه بشه و هارد رو ازش استفاده مداوم نکرد خصوصا به عنوان هاردی که سیستم عامل روش نصب هست.

میتونین اون قسمتی رو که بد سکتور ها روش هستن رو یه پارتیشن کنید و از اون پارت دیگه استفاده نکنین.

لینک به دیدگاه

ممنونم ، شرمنده چطور می تونم یک پارتیشن بسازم که بد سکتور ها توش باشه ؟؟ این هارد لب تابمه و خیلی برام مهمه . ممنونم از جوابهای خوبتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی شاتی که از HDTune گذاشتی آدرس بد سکتور ها هست مثلا نوشته Error at 200000 mb تا محدوده آخرین بد سکتور اگر به هم نزدیک هستن رو درنظر بگیر و با کمک نرم افزار های کار روی پارتیشن ، پارتیشن رو ایجاد یا حذف کن.

اگر فاصله بد سکتور ها با هم زیاد هست میتونی چند تا قسمت کنی میتونه حالت این پارتیشن ها رو هم روی همون UnAllocated بگذاری بمونه و پارتیشنی ایجاد نکنی و قسمت سالم رو جدا کنی فقط.

لینک به دیدگاه

مرسی این واسه بد سکتور واسه هارد لب تاپم چیکار می تونم بکنم ؟؟؟ همون ارور reallocated event count ؟؟؟

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام

من چند تا عکس می ذارم از وضعیت هاردم ببینید این هارد هیچ ارور بد سکتوری نداره 

اما 1978 تا ارور REALLOCATED سکتور داره

post-15237-0-62913900-1391365533_thumb.jpg

post-15237-0-81830700-1391365545_thumb.jpg

post-15237-0-75538600-1391365563_thumb.jpg

post-15237-0-32560700-1391365585_thumb.jpg

post-15237-0-98515400-1391365600_thumb.jpg

post-15237-0-18360100-1391365632_thumb.jpg

آیا این هارد با LOW LEVEL FORMAT  میشه دوباره استفاده ش کرد؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

هارد من هم مشکل کاربر R&D رو داره و دقیقا هم Toshiba MKxx65GSX هست! چندماه بعد از خریدش برای لپ تاپم دچار مشکل شد و ویندوز بعد از نصب اخطار بکاپ گیری میداد. سرعت خواندن/نوشتن هم به 4 مگابایت در ثانیه رسیده. تعداد REALLOCATED به 2047 عدد رسیده. راه حلی داره درست شه؟

مطلقا هارد توشیبا نخرید.

لینک به دیدگاه

سلام

بدسکتور درست شدنی نیست فقط فایل سیستم اون سکتورای خرابو علامت گذاری میکنه که توشون چیزی ننویسه. اگه سیستم رو درست خاموش نکنی همین طوری ریستش کنی ممکنه دچار بد سکتور بشه! (یکی از دلایلش) ضربه هم موثره

ویرایش شده توسط drjackool
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام دوستان امیدوارم به این تاپیک قدیمی سر بزنید و راهنمایی بفرمایید

بنده هارد اکسترنالم شدید بدسکتور داره، توی ویندوز هم این برنامه تا حدی پیش میره اما دیگه هنگ میکنه، مشکل اینجاست که وقتی توی بوت می خوام باش کار کنم این برنامه فقط هاردهای داخلی سیستم رو میشناسه و هارد اکسترنالی که با usb وصله رو شناسایی نمیکنه

راه حلی هست؟

ویرایش شده توسط CAESAR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

HDD Regenerator توصیه کرده که هارد اکسترنال رو داخلی وصل کنید اگر امکانش نبود میتونید تو محیط ویندوز نرم افزار رو تست کنید باید نسخه تحت وین رو دانلود کنید تو نت جستجو کنید پیدا میشه .

لینک به دیدگاه

ممنونم دوست من،اما هارد من اکسترنال دسکتاپه و امکان وصل کردن داخل کیس رو نداره، عرض کردم که نسخه تحت ویندوز رو دارم اما تا یک حدی اسکن میکنه، تعدادی بدسکتور پیدا کرده اما بعد از چند ساعت هنگ میکنه و دیگه ادامه نمیده...

لینک به دیدگاه

دوستان من یک هارد 1 ترابایت خریدم
فردا میخوام هارد قبلیم که maxtor 320 هست رو بفروشم

قبل از این که low level format کنمش گفتم با hd tune امار health بگیرم ازش که این نتیجه رو داد

72227499136865305253_thumb.png

اما وقتی با hddisk و hdd regenarator میزارم scan بشه هیچ مشکلی پیدا نمیکنه نه بد سکتوری نه چیزی

حتی خود hd tune هم از تب scan عکس گرفتم :

01031570450011205842_thumb.png

خود هارد هم بدون مشکل کار میکرده برام

میخواستم بدونم اون 2 تا پیغام زرد رنگ چین و مشکلی ایجاد میکنن برای خریدار ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

CAESAR گرامی یه نرم افزار دیگه با همین کارکرد هست به اسم SpinRite که تو فروم قبلا پیوست شده فقط نسخه بوتش هست اون رو هم تست کن شاید مشکل شناسایی هارد نباشه .

regenarator نسخه اصلیش رو از سایت خودش امتحان کن شاید نسخه ای که دارید مشکل داره . میدونم hdd regenarator هارد های USB خارجی رو ساپورت میکنه مشکلش با هارد شما چی هست رو بهتره از سایت اصلی نرم افزار سوال کنید یا نسخه های دیگه رو امتحان کن یا سیستم رو با فلش بوت وین بالا بیار بعد نسخه پرتابل regenarator رو امتحان کن .

در مورد پست قبلی :

به نسبت مدت کارکرد هارد اون ایراد و اخطار ها میتونه طبیعی باشه هارد هم استهلاک داره ... اما اینکه باعث ایجاد مشکل بشه یا خیر نمیشه نظر داد .

لینک به دیدگاه

• 11 ماه بعد...

سلام

دوستانیه هارد دستم رسیده سیگیت 1 ترابایت این ارور چیه و چه مشکلی ایجاد میکنه؟

هارد سالم داره مثل ساعت کار میکنه

بین 170 (ماکزیمم) تا 80(مینیمم) سرعت جابه جای اطلاعاتش هست

ممنون

یاعلی

post-13961-0-57486900-1429900905_thumb.png

post-13961-0-21354500-1429900912_thumb.png

ویرایش شده توسط Alinajafi_q
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...