رفتن به مطلب

بهترین راه رفع بدسکتور هارد چیه ؟

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

از وسط های هارده . الان میخوام شروع کنم . تا ببینیم چی میشه . فعلا تا صبح بخوابم بهتره ;)

have a bad sector time

good badsector night

:blink:

لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

آقا قاسم اون لینکی که داده بودی ورژن دمو بود که ;) کرکش کامل نبود . گذاشتم که کارش رو بکنه . صبح پا شدم دیدم که اولین بدسکتور رو درست کرده و ایستاده . میگه چون ورژن دمو هست بیشتر نمیره . باید بخریش . الان از جای دیگه دانلود کردم دوباره گذاشتم . این یکی کامله ;) ولی دیشب یمی از بدسکتور ها رو درست کرد . امیدوارم امروز هم بقیه رو درست کنه .

لینک به دیدگاه

کامل نشد . HDD Regeneration پیغام داد که نمیشه بقیه بدسکتورها رو از تو ویندوز درست کنه . باید CD بوت بسازم باهاش و از توی داس ادامه بدم . الان که نمیشه . برای بعد :(

لینک به دیدگاه

ای بابا . این شرکت هایی هم که نرم افزار مینویسند، هیچ کاری رو کامل انجام نمی دهند. باید 1000 جور قلق و فن اجرا کنی تا یک کار رو انجام به دهند. :angry: :angry:

(جهت همدردی با حامد عزیز و مبلغی که احتمالا برای هارد 500 پرداخت خواهند کرد :p )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا نرم افزار های رفع بد سکتور برای اینکه بتونن اطلاعات مربوط به اصلاح و بازیابی سکتور ها رو بازنویسی کنن باید در سطح درایور و کنترلر هارد بهش دسترسی داشته باشن در واقع باید بتونن اطلاعات SMART رو آپدیت کنن در غیر این صورت وقتی تعداد ارور های هارد موقع خوندن و نوشتن به دلیل بد سکتور یا قطع و وصل پاور و .... بیشتر از حد مجاز تعریف شده بشه این اطلاعات چون تو SMART ثبت میشه ، از مرحله دیتکت کردن سیستم پیغام BackUp Replace میده تو خود ویندوز هم همینطور.

من از زمانی که هارد 20 مگ اومد با بد سکتور ها درگیر بودم :D اون موقع از نورتون دیسک دکتر تحت داس استفاده میکردیم تا امروز خیلی نرم افزار رو تست کردم

بد سکتور نرم افزاری به یه فرمت و یا چک دیسک مشکلش حل میشه بد سکتور سخت افزاری تا زمانی که آدرس بد سکتور ها مارک نشه و اطلاعاتش تو SMART به روز نشه باعث درد سر هستن.

LLF یا ففرمت سطح پایین تو هارد های IDE و ATA دیگه معنایی ندارن و این نرم افزار هایی که هم میگن LLF میکنن درواقع Wipe یا Erase میکنن ( فقط برای برطرف کردن بد سکتور های نرم افزاری و ریست کردن CRC).

نتیجه گیری اینکه:

اگر ارور SMART ندارید یه چک دیسک بکنید و در صورت نیاز فرمت معمولی

اگر ارور SMART دارید از نرم افزاری که معرفی کردم استفاده کنید تا هارد حد اقل برای آرشیو اطلاعات قابل استفاده بشه بقیه نرم افزار ها و LLF فقط وقت هدر میدن.

لینک به دیدگاه

من یک سوالی برام پیش اومده.

خاطرم هست که در عهد دایناسور ها که کلاس کامپیوتر میرفتم و DOS 6.2 درس می دادند، دستور فرمت تحت داس یک آپشن داشت که /f می زدیم به معنی flag کردن هارد که محل بدسکتور را علامت گذاری و حذف میکرد.

البته اون زمان هارد کامپیوتر 20 مگابایت بود (کامپیوتر 286) . حالا سوالم اینه که الان دستور مشابهی برای اینکار هست.؟

لینک به دیدگاه

کامل نشد . HDD Regeneration پیغام داد که نمیشه بقیه بدسکتورها رو از تو ویندوز درست کنه . باید CD بوت بسازم باهاش و از توی داس ادامه بدم . الان که نمیشه . برای بعد :(

خب شما 100% باید همین کارو میکردین . اگه میدونستم میخواین توی ویندوز این کارو کنید حتما تذکر داده بودم

توی ویندوز بخاطر اینکه سیستم عامل با هارد درگیر هست hddreg نمیتونه تمام سکتورها رو در اختیار کامل بگیره

لینک به دیدگاه

من یک سوالی برام پیش اومده.

خاطرم هست که در عهد دایناسور ها که کلاس کامپیوتر میرفتم و DOS 6.2 درس می دادند، دستور فرمت تحت داس یک آپشن داشت که /f می زدیم به معنی flag کردن هارد که محل بدسکتور را علامت گذاری و حذف میکرد.

البته اون زمان هارد کامپیوتر 20 مگابایت بود (کامپیوتر 286) . حالا سوالم اینه که الان دستور مشابهی برای اینکار هست.؟

دوست عزیز سوییچ /f واسه تعیین اندازه بود

فرمت کردن بدون هیچ سوییچی تمام بدسکتورهارو علامت میزنه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مرسی از یاد آوری . این ذهنیت من مربوط به سال 69 یا 70 بود که خیلی از اون موقع گذشته.

لینک به دیدگاه

خوب من برگشتم . با اینکه هنوز از سرنوشت هارد سیستم خونه اطلاع دقیقی در دست ندارم ، ولی با توجه به نتایجی که تا لحظه حضور پای سیستم دیدم ، به زندگی مجدد هارد امیدوار شدم . خدمتتون عرض کنم که ساعت 2 بعد از ظهر یک دیسک بود با نرم افزار HDD Regenerator درست کردم . سیستم رو با اون دیسک بوت کردم و مراحل شروع کار رو انجام دادم . ساعت 2:15 دقیقه کار تست و تعمیر شروع شد . زمان مانده کار رو زد 1 ساعت و 45 دقیقه . تا حدود 92% از هارد فقط 6-7 بد سکتور پیدا کرد که اونها رو تعمیر کرد . البته 2 تا Deley هم داد که نمیدونم برای چی بود . از حدود 92% کار سخت شروع شد . زمان رو زده بود 10 دقیقه به پایان . ولی از اینجا روی 10 دقیقه موند و سرعت کار فوق العاده پایین اومد . به شکلی که وقتی داشتم از خونه میومدم بیرون بیشتر از 3 ساعت از شروع تست گذشته بود و هنوز روی 96.5% بود . از 92% تا 96.5% تعداد بد سکتورهای پیدا شده به 380 عدد رسید که همه اونها رو تعمیر کرد .بعد از اون رو دیگه خبر ندارم و سیستم رو گذاشتم و اومدم بیرون . با توجه به چیزی که دیدم تقریبا بد سکتورهای هارد رو تعمیر کرد . هیچ کدوم رو ارور نداد . حالا به نظر شما هارد باز هم مشکل داره یا اینکه خیالم راحت باشه ؟

لینک به دیدگاه

ساعت 9:58 دقیقس ، چه خبر جدید تا این لخظه>>>>>؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
حالا به نظر شما هارد باز هم مشکل داره یا اینکه خیالم راحت باشه ؟

برای اینکه متوجه بشی داستان چی هست یکبار دیگه بگذار همون نرم افزاری که روش کار کرده هارد رو چک کنه ;)

لینک به دیدگاه

حالا به نظر شما هارد باز هم مشکل داره یا اینکه خیالم راحت باشه ؟

خیر بعضی وقتا الکی میزنه تعمیر شده ولی دوباره همون آشو همون کوزست

لینک به دیدگاه

گذاشتم دوباره چک کرد . تو همون منطقه آخر 73 تا بد سکتور پیدا کرد . دفعه قبل 870 تا پیدا کرده بود . البته تا آخر نرفت . نه بار اول و نه بار دوم . تو حدود 98 درصد گیر کرد و ارور داد که بروکن سکتور داره . بار دوم روی 96 درصد این ارور رو داد . له نظر شما چی کار کنم . با chkdsk میشه مارکشون کنم که دیگه اون قسمتها از روی هارد پاک بشن ؟ اگر این کار رو بکنم بقیه هارد بدون مشکل کارش رو میکنه ؟

لینک به دیدگاه

تمام مشکلی که الان دارم روی یک درایو هست . انگار یک سکتورش بدجوری آسیب دیده . اگر درایو رو فرمت کنم و بعد اسکنش کنم حل میشه ؟ درایوهای دیگه بد سکتور ندارن و سالم هستن . روی درایو خراب هم سیستم عامل نصب نیست .

لینک به دیدگاه

به نظرم ضرری نداره که یکبار هم فرمت بکنی. چون فقط یک درایو هست و بک آپ همه که داری.

:-?

لینک به دیدگاه

آره همه رو بک آپ گرفتم . فقط امیدوارم درست بشه و نیاز به فرمت کل هارد نباشه . مشکل الان سر یک سکتور هست که خیلی گیر داره . HDD Regenerator هم نتونست اون رو درست کنه و سرش گیر کرد . اگر یه جوری بتونم اون رو مارک کنم خیلی خوبه . با دستور Chkdsk سعی کردم . سر 16738 گیر میکرد . دیگه جلو نمیرفت . فعلا اسکن دیسک خود ویندوز رو گذاشتم که ببینم چی میشه . ظهر که رفتم خونه میفهمم .

لینک به دیدگاه

با سلام مجدد خدمت همه دوستان . من بعذ از سر و کله زدن زیاد با هارد ، درایو F هارد رو که بد سکتور روش بد جوری گیر داده بود فرمت کردم . با خود ویندوز فرمت کامل انجام دادم . بعد از اون با دستور CHKDSK دیسک رو چک کردم . نتیجه رو براتون میذارم . به نظرتون مشکل حل شده یا نه .

post-59-0-49689300-1326975606_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

به نظرم درست شده . یک کلاستر خراب رو کلا جداسازی کرده و به قول معروف از مدار خارج کرده.

لینک به دیدگاه

مشکل حل شده و 4kb بدسکتورتون شناسایی شده و نشانه گذاری شده

موفق باشید

لینک به دیدگاه

تمام مشکلی که الان دارم روی یک درایو هست . انگار یک سکتورش بدجوری آسیب دیده . اگر درایو رو فرمت کنم و بعد اسکنش کنم حل میشه ؟ درایوهای دیگه بد سکتور ندارن و سالم هستن . روی درایو خراب هم سیستم عامل نصب نیست .

وقتی درایو را فرمت معمولی کنید خود بخود بدسکتورها علامتگذاری میشن و دیگه احتیاجی به اسکن نیست

لینک به دیدگاه

پس دیگه نگران از کار افتادن هارد و سوختنش نباشم ؟ حله ؟ واقعا ؟ یعنی میشه من هم شانس بیارم ؟ من که باورم نمیشه :D

تو برنامه HDDlife pro تا قبل از فرمت اعلام خطر میداد و میگفت که هارد باید عوض بشه . الان ولی اینطوری نمیگه . مثل اینکه از بیخ گوشم گذشت ;)

با تشکر از همه دوستان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من از این هارد فقط برای آرشیو استفاده کن ، آرشیو فیلم و سرگرمی و اینجور داستانها ...

هارد یا عمرش داره تموم میشه یا اینکه مشکل مکانیکی و پاوری پیدا کرده.

لینک به دیدگاه

به خاطر همون کلاستر 4 کیلوبایتی ؟ میشه دقیقتر بگی ؟ من این هارد رو 3-4 ساله دارم . فکر کنم تازه گارانتیش تموم شده . هرچند برگه گارانتیش رو هنوز پیدا نکردم . یعنی با این مقدار کارکرد عمرش تموم شده ؟ پس این هاردی که روی سیستم دفترم دارم چی ؟ الان 7 ساله داره کار میکنه . فکر کنم این رو هم چک کنم بترکه :huh:

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...