رفتن به مطلب

مشکل با کارت گرافیک ASUS Dual Radeon RX480 4gb

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به تمام دوستان گرامی

اول مشخصات کلی سیستم:

motherboard: asus b250m-a

cpu: intel i3 7100

ram: 1x8gb ddr4 2133 kingston

psu: green gb480a-es

من امروز یک کارت گرافیک ASUS Dual Radeon RX480 4gb دست دوم که گارانتیشم تموم شده گرفتم. احتمالا باهاشم ماین شده خلاصه یک هفته مهلت تست ازش گرفتم اگه مشکلی بود بهش پس بدم .

الان یک مشکل هایی هست که نمیدونم اسمشون مشکل هست یا چی ولی درکل احساس میکنم کارت گرافیک به اون اندازه ای که هست قدرت نداره یا سیستمم نمیتونه از نهایت قدرتش استفاده کنه.

یکیش همین قضیه fps بطور مثال تو csgo با رزولوشن 1280x960 پایین ترین تنظیمات ممکن fps به 200 نمیرسه.

با بالاترین تنظیمات و رزولوشن 1080p هم بنچمارک به شرح زیره

27-10-2019, 07:58:42 csgo.exe benchmark completed, 80980 frames rendered in 737.360 s
                     Average framerate  :  109.8 FPS
                     Minimum framerate  :   59.7 FPS
                     Maximum framerate  :  201.8 FPS
                     1% low framerate   :   48.3 FPS
                     0.1% low framerate :    9.4 FPS

توی بازی rainbow six siege 

با پایین ترین تنظیمات رزولوشن 1080p بالاتر از 100 فریم نرفت 

بیشتر اوقات 70 60 فریم بود

ازش بنچمارک 3dmark firestrike گرفتم  این امتیاز رو گرفت
image.thumb.png.387b0a5f09d34d4c0ca5197d12ccd81a.png

image.thumb.png.f44b1e7f13b79c8778aca562c1a34071.pngimage.thumb.png.00ef61d784c81a8367f6887822c4dea8.png

درمورد دما:

درمورد دما تا حالا مشکلی نداشته و به بالای 75 نرفته 

توی furmark هم دوبار تست کردم همچین نتیجه ای رو داد

بار قبل هم از 73 درجه بالاتر نرفت بنظرم خوبه

Capture500.thumb.jpg.9371134131cbcc4f087f00b7e6de2962.jpg

دو مورد دیگه هم هست یکیش لوده گرافیکه که تو بازی مثل furmark نیست که کلا لود 100 درصد باشه یا فوقش بیاد 99 تو هربازی که رفتم هر ثانیه لودش تغییر میکنه 
اینجوری که از صد تا صفر تغییر میکنه هر ثانیه

مورد دیگه هم اینه که 
تو مانیتورینگ گرافیک من ندیدم برق مصرفیش بیشتر از 100 وات بشه 

من واقعا فقط برای fps 150 به بالا این کارتو گرفتم چون ماینتورم 144 هرتزه و تو بازی های شوتر خیلی برام مهمه این مسئله

بسیار ممنونم از همه دوستانی که کمک و راهنمایی میکنن 

ویرایش شده توسط ffardin77
پیوست تکراری
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اول اینکه بازی CS GO یه بازی به شدت سی پی یو محور هست و سی پی یو شما هم برای این بازی در اون رفرش ریت زیاد مناسب نیست.

مساله بعدی اینکه وقتی رزولوشن  بازی رو کم کنید عملا فشار روی سی پی یو افزایش دادید . سی پی یو شما هم سی پی یو خیلی قوی نیست.

ضمن اینکه شما از یه ماژول رم استفاده میکنید و عملا قابلیت Dual Channel رو ندارید و همین میتونه مقداری روی عملکرد کلی تاثیر بگذاره و بسته به نوع بازی میتونه تاثیر زیادی هم داشته باشه.

تست 3D Mark که قرار دادید تقریبا درست هست و امتیازی که گرفته هم تقریبا درسته. تست زیر از کارت +Sapphire RX 480 8GB Nitro هست که خودم گرفتم.

3dmark.thumb.jpg.6c4ef70cca891fb9839f5c17408aa1af.jpg

تفاوت امتیاز گرافیکی تست بنده با شما میتونه به خاطر بالاتر بودن فرکانس های GPU و Memory نسخه +Nitro باشه.

اون مساله مانیتورینگ که فیلمش رو قرار دادید بیشتر شبیه یه جور باگ هست که من توی تمام کارت های AMD که تست کردم مشاهده کردم که درصد استفاده از GPU مدام تغییر میکنه و به 0 هم میرسه.

پیشنهادی که دارم این هست که درایور فعلی رو با استفاده از DDU و در محیط Safe Mode کاملا پاک کنید. و درایور جدید رو حتما WHQL دانلود کنید. مثل نسخه 19.9.2

توی همین ویدیو که قرار دادید هم سی پی یو تقریبا روی 100 درصد هست و میتونه به نوعی گلوگاه ایجاد کنه برای گرافیک.

توی این بازی هایی که میفرمایید درصد استفاده از سی پی یو یه چه اندازه است؟ 

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز تمام مواردی که گفتید تقریبا نرمال هستو مشکلی نیست.

زیاد هم تست فورمارک از این کارتهای بیچاره نگیرید.

در مورد اینکه گفتید مصرف بیش از 100 وات نمیشه احتمال زیاد بایوس ادیت شده برای ماین خورده که میتونید  لینک زیر نرم افزار بروزرسانی بایوس ایسوز رو دانلود کنید که خودش با تشخیص کارتتون با دانلود آخرین بایوس بروزرسانی میکنه.

https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/DUAL-RX480-O4G/HelpDesk_Download/

فقط مد نظر داشته باشید که سری Dual از ایسوز کولر های قدرتمندی ندارند و احتمالا با برداشته شدن محدودیت مصرف که به وسیله ی بایوس ویرایش شده اعمال شده دمای کارتتون از 80 هم عبور کنه.

لینک به دیدگاه

با تشکر از sir Mahdi و Hex عزیز 

در 21 ساعت قبل، Sir MehDi گفته است :

اول اینکه بازی CS GO یه بازی به شدت سی پی یو محور هست و سی پی یو شما هم برای این بازی در اون رفرش ریت زیاد مناسب نیست.

مساله بعدی اینکه وقتی رزولوشن  بازی رو کم کنید عملا فشار روی سی پی یو افزایش دادید . سی پی یو شما هم سی پی یو خیلی قوی نیست.

ضمن اینکه شما از یه ماژول رم استفاده میکنید و عملا قابلیت Dual Channel رو ندارید و همین میتونه مقداری روی عملکرد کلی تاثیر بگذاره و بسته به نوع بازی میتونه تاثیر زیادی هم داشته باشه.

بله به احتمال زیاد همین موردی هست که شما میفرمایید

پیشنهادی که دارم این هست که درایور فعلی رو با استفاده از DDU و در محیط Safe Mode کاملا پاک کنید. و درایور جدید رو حتما WHQL دانلود کنید. مثل نسخه 19.9.2

توی همین ویدیو که قرار دادید هم سی پی یو تقریبا روی 100 درصد هست و میتونه به نوعی گلوگاه ایجاد کنه برای گرافیک.

امروز همین کارو انجام دادم و نسخه 19.9.2 رو نصب کردم و با هزار بدبختی 3 تا فنم تو کیس جا دادم 

توی این بازی هایی که میفرمایید درصد استفاده از سی پی یو یه چه اندازه است؟ 

رینبوسیکس که نمیزاره مانیتور کنم

این اسکرین از 
AC odyssey هست

1185961756_ScreenHunter06.thumb.jpg.d941cefa123d5313ad1a47d8f1092dab.jpg

تست 3D Mark که قرار دادید تقریبا درست هست و امتیازی که گرفته هم تقریبا درسته. تست زیر از کارت +Sapphire RX 480 8GB Nitro هست که خودم گرفتم.

3dmark.thumb.jpg.6c4ef70cca891fb9839f5c17408aa1af.jpg

تفاوت امتیاز گرافیکی تست بنده با شما میتونه به خاطر بالاتر بودن فرکانس های GPU و Memory نسخه +Nitro باشه.

در 20 ساعت قبل، HeX گفته است :

در مورد اینکه گفتید مصرف بیش از 100 وات نمیشه احتمال زیاد بایوس ادیت شده برای ماین خورده که میتونید  لینک زیر نرم افزار بروزرسانی بایوس ایسوز رو دانلود کنید که خودش با تشخیص کارتتون با دانلود آخرین بایوس بروزرسانی میکنه.

در این مورد باید بگم که بعد نصب فن ها و درایور 19.9.2

بازم ازش بنچمارک گرفتم .8800 کسب کرد و بازم مصرفش بیشتر از 100 وات نشد 

رفتم از توی نرم افزار MSI AB 

power limit رو 20 درصد افزایش دادم بازم ازش بنچمارک گرفتم دما تا 82 درجه رسید تقریبا بازم 8800 گرفت
اینبار رفتم سرعت فن رو خودم تعریف کردم و power limit رو 50 درصد کردم دما بزور به 75 درجه رسید با 60 درصد کارکرد فن

بنچمارک گرفتم نتیجه این شد

1322065154_ScreenHunter04.thumb.jpg.74fcc601da616c176661e8a3922bc015.jpg

بنظرم تو بخش گرافیک امتیازش خیلی خوب بوده نسبت به قبل و کارته آقا Mehdi  ولی نمیدونم چرا تو بخش فیزیک اینقدر ضعیفه نمرش بخاطر همین پایینه

این بخش به چی بستگی داره بیشتر و اینکه پردازنده و رم چقدر تو این بنچمارک تاثیر داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، ffardin77 گفته است :

درود مجدد

اول اینکه همانطور که توی عکس بازی AC مشاهده میکنید درصد لود سی پی یو حدود 92 درصد هست و احتمالا توی درگیری و شلوغ شدن بازی درصد سی پی یو به 100 میرسه که نشان دهنده ضعف سی پی یو برای این بازی است.

مساله شما ربطی به دما نداره دوست عزیز چون توی تست قبلی دما 73 بود که دمایی نیست که کارت Throttle بشه. اینکه فن اضافه کردید به کیستون کاری خوبی هست اما قرار نبوده که عملکرد کارت رو بهتر کنه.

اون قسمت Physic کلا مربوط به سی پی یو هست و ربطی به گرافیک نداره اصلا. دلیل اینکه امتیازش پایین هست هم قدرت سی پی یو شماست.

به نظرم کاری که معین جان گفتند رو انجام بدید و بایوس اصلی کارت رو جایگزین کنید. احتمالا مشکل برطرف بشه. هرچند تست های کارت مشکلی رو نشون نمیده و امتیاز و فریم ها همانگونه است که باید باشه.

مشکل اصلی شما قدرت نه چندان زیاد سی پی یوتون هست نبست به بازی ها و رفرش ریت بالایی که مانیتورتون داره.

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Sir MehDi گفته است :

اون مساله مانیتورینگ که فیلمش رو قرار دادید بیشتر شبیه یه جور باگ هست که من توی تمام کارت های AMD که تست کردم مشاهده کردم که درصد استفاده از GPU مدام تغییر میکنه و به 0 هم میرسه.

سلام

این مورد برای منم اتفاق افتاده  و یکم نگران بودم و میخواستم تاپیک بزنم ولی این گفته شما رو که خوندم فهمیدم جریان چیه :D، برای من اکثرا روی 0درصد بازی میکنه ولی اصلا تغییری در فریم ریت حس نکردم

ممنون

لینک به دیدگاه

در در 6 آبان 1398 در 22:35، Sir MehDi گفته است :

اول اینکه همانطور که توی عکس بازی AC مشاهده میکنید درصد لود سی پی یو حدود 92 درصد هست و احتمالا توی درگیری و شلوغ شدن بازی درصد سی پی یو به 100 میرسه که نشان دهنده ضعف سی پی یو برای این بازی است.

اول تشکر میکنم برای پاسخگویی سریع و راهنمایی های خوبتون sir mehdi 

بله خودمم همین فکرو میکنم

مساله شما ربطی به دما نداره دوست عزیز چون توی تست قبلی دما 73 بود که دمایی نیست که کارت Throttle بشه. اینکه فن اضافه کردید به کیستون کاری خوبی هست اما قرار نبوده که عملکرد کارت رو بهتر کنه.

قضیه دما رو میدونم حرف های من فقط جهت این بود که بفهمم کارت سالم هستش چون خودتون میدونید دست دوم این کارتا 95 درصدشون ماین شدن چون بار اول که راه اندازی کردم یکم اذیت کرد و یک بارم تو لودینگ gta v کلا سیستم هنگ کرد و درایو کارت گرافیک پاک شد بعدشم دیشب زدم تو حالت اسلیپ بعد روشن کردم تصویر کاملا برفکی مثل تلویزیون های قدیمی میداد که با خاموش روشن کردن پاور درست شد

البته خودم فکر میکنم کارت سالمی هستش اینا اتفاقی بودن

به نظرم کاری که معین جان گفتند رو انجام بدید و بایوس اصلی کارت رو جایگزین کنید. احتمالا مشکل برطرف بشه. هرچند تست های کارت مشکلی رو نشون نمیده و امتیاز و فریم ها همانگونه است که باید باشه.

مشکل اصلی شما قدرت نه چندان زیاد سی پی یوتون هست نبست به بازی ها و رفرش ریت بالایی که مانیتورتون داره.

همین کارو کردم ولی اونطوری که فهمیدم این کارت گرافیک در حالت عادی مصرفش تا 100 وات و فرکانسش تا 1300 که تو نرم افزار Tweak 2 ایسوس با قرار دادم  حالت oc فرکانس به 1320 و مصرف به 110 میرسه البته میتونم با اورکلاک تا 1400 رو برسم ولی دردی از من دوا نمیکنه همونطور که شما فرمودید مشکل اصلی بیشترش برای قدرت کمه پردازندست

ولی مشکل بزرگ تر من اف پی اس دراپ وحشتناک و لگ های پی در پی هست تو بازیهاست  البته تو بازی هایی مثل کانتر که نسبتا سبک هستن احساس نمیکنم

درسته ضعیفه پردازندم ولی نباید اینقدر fps drop داشته باشم

الان راهی چیزی نیست بفهمم مشکلی اصلی این fps drop کجاست

قبلا فکر میکردم از گرافیکه که با عوض کردنش با این کارت. مطمئنم از گرافیک نیست بیشترم بخاطر این مورد این تاپیک رو درست کردم 

چیزایی که خودم فهمیدم ایناست:

1.دما cpu مقداری بالاست 68 تا 73

2.هارد ویندوزم بشدت ضعیف عمل کرده تو بنچمارک هایی که گرفتم البته بازی ها رو این هارد دیسک نیست

3.یا رمم کافی نیست برای این بازی ها یا سرعتش مناسب نیست 

4.از وقتی که این سیستمو بستم همین ویندوز روشه ولی همه درایو ها بایوس و ویندوز همه چی رو تو اولین وقت آپدیت میکنم

راه کار شما چیه چیکار کنم؟ 

ممنون

ویرایش شده توسط ffardin77
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 21 ساعت قبل، ffardin77 گفته است :

درود 

خواهش میکنم دوست عزیز 

عرض کنم که این مساله چیزی نیست که به راحتی بشه مشکل رو پیدا کرد. چیزی که به ذهنم میرسه اینه که کارتتون رو روی یه سیستم دیگه که سخت افزار بهتری نسبت به خودتون داره تست کنید. با همین بازی هایی که روی سیستم دارید و همان تنظیمات گرافیکی. ببینید توی اون سیستم هم مشکل FPS Drop وجود داره یا خیر.

اگر اطمینان دارید که هاردی که ویندوز روش ریخته شده مشکل داره میتونید این رو هم تست کنید و اصولا بهتره ویندوز یا روی SSD نصب بشه یا یه هارد سرعت بالا و سالم.

در کل باید با آزمون و خطا مشکل رو پیدا کنید دوست عزیزم و متاسفانه نمیشه اینطوری دقیق گفت که مشکل از کجاست

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

سلام مجدد 
از کارت گرافیک نیست چون کارت قبلیم که gtx 950 بود همینطوری بود
بله باید دیگه با آزمون خطا درست کنم. البته من یه مدت دیگه قدر ارتقاع به 9100 رو دارم فکر میکنم در مبحث گیم خیلی موفق بوده نسبت به قیمتش .با 16 گیگ رم فکر میکنم اونطوری جوابگوی این فریمی که میخوام باشه با تنظیمات پایین.

البته تو این ماهی که باید با این باندل سر کنم خیلی اذیت میکنه

تو اون بازی هایی که اینقدر مشکل دارم زیاد نمیشه مانیتور کرد چون battleeye نمیزاره msi AB رو لانچ کنم

نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 دقیقه قبل، ffardin77 گفته است :

سلام مجدد 
از کارت گرافیک نیست چون کارت قبلیم که gtx 950 بود همینطوری بود
بله باید دیگه با آزمون خطا درست کنم. البته من یه مدت دیگه قدر ارتقاع به 9100 رو دارم فکر میکنم در مبحث گیم خیلی موفق بوده نسبت به قیمتش .با 16 گیگ رم فکر میکنم اونطوری جوابگوی این فریمی که میخوام باشه با تنظیمات پایین.

البته تو این ماهی که باید با این باندل سر کنم خیلی اذیت میکنه

تو اون بازی هایی که اینقدر مشکل دارم زیاد نمیشه مانیتور کرد چون battleeye نمیزاره msi AB رو لانچ کنم

نظر شما چیه؟

پس مشکل میتونه از هاردتون هم باشه چون میفرمایید وضعش خرابه

ببینید سی پی یو i3 9100 به نسبت قیمتی که داره عملکرد بسیاری خوبی داره . بنده همین الان همین سی پی یو رو دارم و هم قدرت سی پی یو قبلیم یعنی 6600K هست.

با اینکه کارت گرافیک بنده GTX 1080 هست اما عملا گلوگاه ایجاد نمیکنه برای این کارت مگر در بازی های سی پی یو محور مثل BF Multiplayer و بازی های مشابه.

قطعا 9100 از سی پی یو خودتون بهتر هست اما اگر بودجتون اجازه میده سعی کنید 9400 تهیه کنید که 2 هسته بیشتری داره.

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

\

خیلی ممنون sir mahdi 
بیشتر سوال هام جواب داده شد تو این تاپیک 
همین کار هارو میکنم. مشکل حل شد نتیجه رو اعلام میکنم شاید کسایی باشن همین مشکل منو داشته باشن
ولی من قبل این ها هیچ توجهی به پردازنده نداشتم همشم تقصیر یوتیوبه که همه مقایسه کارت گرافیک هارو با آخرین گرافیک رزولوشن بالا اجرا میکنه من کاملا گمراه شده بودم الان به اهمیت پردازنده تو فریم های بالا پی بردم
خیلی ممنون
موفق و پیروز باشی 

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

با عرض معذرت میدونم تاپیک قدیمیه ولی داداش منم دقیقا مشکل شما رو دارم با کارت سافایر مدل 480 هشت گیگ که اونم ماین شده من خریدم مشکل fps drop رو منم دارم .الان مشکلتون حل شده؟؟ با تغییر سی پی یو؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...