رفتن به مطلب

کمک فوری تا فردا ، گرمای کشنده ی سی پی یو

amirff1
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

:lol: :D :lol: :D :lol:

شرمنده که میخندم ولی اینکار شما منو یاد زمان بچگیم انداخت که انگشت پای دوستم تو فوتبال بدجور ضربه خورد مامانش بجای اینکه پیش دکتر ببره بردش پیش شکسته بند اونم همچین درست و حسابی مثل خمیری که برا نون میخان پاشو ورز و پیچ داد و له کرد و بعد قبضه روح کردنش تخم مرغ رو پاش گذاشتو بست و گفت بسلامت تا یه هفته دیگه ردیفه.یه هفته گذشت دردش که خوب نشد هیچ باند که باز کردن اندازه پای فیل شده بود هیچی دیگه بردنش پیش ارتوپد به بدبختی زجرمضاعف درست شد تا مرحله چلاقی پیش رفته بود.سی پی یو تو یخ! :D یه دفعه کیس میذاشتین تو فریزر

لینک به دیدگاه

نه دوستان برای هزارمین بار

یه دفعه مشکل پیدا شد

من هدس زدم ریست شدن از دمای بالای سی پی یو هست

به همین دلیل فنو در آورد روشن کردم دیدم یا ابوالفضل

داغه داغه، فکر کردم ایراد نرم افزاری هست ، رفتم یخ آوردم تو کیسه گذاشتم رو سی پی یو و تا پایان بکاپ از چند تا فایل جواب داد و سوخت کیسش و ...

خلاصه بعد یه ماه که همه چی گرون شد فیلم یاد هندستون کرد رفتم روشن کردم از دیسک بوت کردم دیدم یا ابوالفضل

ایراد سخت افزاریه

خلاصه درست نشد!

حالا قراره علت یابی کنیم!

کی میدونه قضیه چیه؟

لینک به دیدگاه

قبلش cpu را روی یک مادر برد دیگه تست بکن . اگر همین مشکل رو داشت ، اون موقع برای خرید اقدام کن.

لینک به دیدگاه

آقا یه سری از دوستان کم لطفی کردن منفی دادن

خوب مشکل من هست نباید منفی بدید!

نمک روی زخم آدم میپاشید؟

ای بابا دلمون به 51 محبوبیت خوش بود که اونم نیست

دیگه این جا سوال مطرح نمیکنم

به خشکی شانس! :(

لینک به دیدگاه

دوستان عزیزی که به کاربر amirff1 داده اند ، لطفا هرچه سریعتر دلیل خودشان از این کار را در همین جا توضیح بدهند.

واقعا جای تعجب داره که به جای راهنمایی کردن ، بعضی از دوستان و کاربران ، راه مسخره کردن رو در پیش گرفتن و به جای راهنمایی کردن، مطالبی رو عنوان میکنند که نه کمکی به کار بر میکنه و همانطور که خود کاربر amirff1 هم اشاره کردند، نمک رو زخمش می پاشند.

کاربر amirff1 به دلیل عدم اطلاع، کاری انجام داده اند که باعث آسیب رسیدن به دستگاهشون شده ولی اینقدر شهامت دارند که بیان مسئله رو به صورت عمومی بیان کنند. در عوض تعدادی از کاربرها با منفی بی دلیل به ایشان ، هیچ راهنمایی نکرده اند و با این حرکتشان باعث نارضایتی کاربر amirff1 هم شده اند.

لطفا دوستانی که منفی داده اند ، بیان دلیلشون رو بنویسند و توضیح بدهند. در غیر اینصورت موضوع را شخصا پیگیری میکنیم و پس از کسب تکلیف از جناب حسینی و خسروی اسامی کاربرانی رو که منفی داده اند در همین تاپیک علام میکنم تا این فرصت برای همه کاربران فروم باشه که در مورد افراد که بیخودی منفی داده اند ، قضاوت بکنند.

لینک به دیدگاه

غمت نباشه برادر مثبت دادم تا در غمت سهیم باشم :) الان شد 60 تا فقط به خاطر اینکه هر وقت این تایپیک میخونم شاد میشم .

آخه این چه بلایی سر مادربوردت اوردی :p

اگر cpu 478 هست با من یک پنتیوم 4 3GHz دارم میدم بهت تا دیگه غصه نخوری.

ویرایش شده توسط D@rk
لینک به دیدگاه

خب من هم یه راهنمائی کنم شما رو که حالشو ببری ولی قبلش یه نکته ای میکم کیفشو ببری

سی پی یوهای سری پنتیوم 4 حتی اگه بدون هیتسینگ هم بیاد بالا نمیسوزه

حتی اگه دائم در حال ریست باشه

و اما خب شما گفتی یخ گزاشتی روی سی پی یو من اول فکر کردم با یه محافظ این کارو کردی دیگه فکر نمیکردم مستقیم یخو بزاری رو سی پی یو که این خودش جای کلی خنده و ناراحتی داره که حتی یه فرد عامی هم میدونه نباید آب رو وسایل الکتریکی ریخت

حتی اونی که گوشیش 1100 هست هم اینو میدونه

و اما راهنمائی

اینکه با یخ سی پی یو رو خنک کنی ایده خوبیه

بنابراین برای این کار شما باید یک لیوان استیل از اون لیوانهائی که قدیما تو تکایا بود تهیه کنید

حتی پارجهای آب استیل هم میتونید استفاده کنید ولی به شرط اینکه روی مینتون جا بشه

برای این کار زیر پارج و یا لیوان استیل رو خمیر سیلیکون میزنید و میچسبونید به سی پی یو

بعدش یخ رو میریزید درون ظرف 5 دقیقه وای میستید تا ظرف کامل خنک بشه بعد سیستمو میتونید روشن کنید و لذت ببرید

ولی مشکلتون خالی کردن آب هست که با نی نوشابه میتونید این کارو انجام بدید

در ضمن سیستمتون باید خارج کیس و به صورت افقی باشه

و اینکه یخ باید همه فضاهای خالی ظرف رو کامل بپوشونه

لینک به دیدگاه

خب من هم یه راهنمائی کنم شما رو که حالشو ببری ولی قبلش یه نکته ای میکم کیفشو ببری

سی پی یوهای سری پنتیوم 4 حتی اگه بدون هیتسینگ هم بیاد بالا نمیسوزه

حتی اگه دائم در حال ریست باشه

و اما خب شما گفتی یخ گزاشتی روی سی پی یو من اول فکر کردم با یه محافظ این کارو کردی دیگه فکر نمیکردم مستقیم یخو بزاری رو سی پی یو که این خودش جای کلی خنده و ناراحتی داره که حتی یه فرد عامی هم میدونه نباید آب رو وسایل الکتریکی ریخت

حتی اونی که گوشیش 1100 هست هم اینو میدونه

و اما راهنمائی

اینکه با یخ سی پی یو رو خنک کنی ایده خوبیه

بنابراین برای این کار شما باید یک لیوان استیل از اون لیوانهائی که قدیما تو تکایا بود تهیه کنید

حتی پارجهای آب استیل هم میتونید استفاده کنید ولی به شرط اینکه روی مینتون جا بشه

برای این کار زیر پارج و یا لیوان استیل رو خمیر سیلیکون میزنید و میچسبونید به سی پی یو

بعدش یخ رو میریزید درون ظرف 5 دقیقه وای میستید تا ظرف کامل خنک بشه بعد سیستمو میتونید روشن کنید و لذت ببرید

ولی مشکلتون خالی کردن آب هست که با نی نوشابه میتونید این کارو انجام بدید

در ضمن سیستمتون باید خارج کیس و به صورت افقی باشه

و اینکه یخ باید همه فضاهای خالی ظرف رو کامل بپوشونه

اقا یه حرفی میزنی مگه میشه ایشون یخ رو مستقیما بزاره رو سی پی یو,همون اول اگه برقش نگیره مادربورد میترکه فکر کنم یخ داخل مشمایی چیزی گذاشتن اگه یادم باشه.بعدشم این ایده پارچ اب گذاشتن رو سی پی یو به نظر من اصلا کار صحیحی نیست چون علاوه بر اینکه پارچ جا نمیشه رطوبت هوا بصورت قطره کناره های پارچ تشکیل میشه

لینک به دیدگاه

بله تو پلاستیک بود ولی خوب مشکل رطوبت هوا بود و خرج آب از خود کیسه و یه بار که سوخت ریخت روش

مادر بورد چیزیش نشد به حمدالله

خوب چون دفعه اول که این کارو کردم یه ماه پیش بود که اطلاعات خاصی از سخت افزار نداشتم و چیزیش نشد

گفتم شاید الانم چیزیش نشه

خوب خدارو شکر چیزیش نشد ولی سی پی یو واقعا مشکل داره

از دوستان برای همدردی متشکرم

جریان شکستن پایه ی فن هم واسه سه ماه پیش بود که واسه اولین بار یه قطعه رو از کیس باز کدم

من کل اطلاعات سخت افزاریمو بیست روزه به دست آوردم

این هم که آب بریزه رو مین چیزیش نمیشه واسه این بود که امتحان کرده بودم ولی خوب کار غلطی بود

خوب این ممشکل از سی پی یو بود و جون به جونش کنیم درست بشو نبود

مشکل بالا نیومدن تصویر هم از این بود که هسته ی گرافیکی سی پی یو مشکل پبدا کرده بود که حالا فرقی نمیکنه چون کار سی پی یو به پایان رسیده دیگه

امروز هیک سینک یه سی پی یو رو با بد بختی باز کردم گفتم یا ابوالفضل این همه سی پی یو ، سی پی یو که میکنن اینه؟

کلا زیرش یه قطعه ی خیلی کوچیک باضخامت خیلی کم که مثل آینه شفاف بود دیدم که نیم سانت در یه سانت بود

واقعا مسخرس

البته اون سی پی یو رو باز نکردم یکی دیگه بود از اونایی که آن بورد بودن(رو یه صفحه نصب مشدن و اونا مثل کارت گرافیک رو مادر بورد نصب میشد!!)

از سی پی یو های اهد ما قبل تاریخ.

به هر حال ممنون

لینک به دیدگاه

اقا یه حرفی میزنی مگه میشه ایشون یخ رو مستقیما بزاره رو سی پی یو,همون اول اگه برقش نگیره مادربورد میترکه فکر کنم یخ داخل مشمایی چیزی گذاشتن اگه یادم باشه.بعدشم این ایده پارچ اب گذاشتن رو سی پی یو به نظر من اصلا کار صحیحی نیست چون علاوه بر اینکه پارچ جا نمیشه رطوبت هوا بصورت قطره کناره های پارچ تشکیل میشه

چه مستقیم چه با پلاستیک

مگه آدم عاقل با پلاستیک یخ میزاره روی سی پی یو

به نظرت این کار بهتره یا گزاشتن لیوان استیل روی سی پی یو

در ضمن اینو بدونید که تعدادی از دوستان حداقل یه بار این کارو انجام دادن و رکورد هم ثبت کردن باهاش

یعنی فقط به خاطر اینکه پارج آب جا نمیشه منفی دادی؟!!!!

من باشم پشت دستمو داغ کنم کسی رو راهنمائی نکنم

مشکل رطوبت رو ایشون میتونن با پیچیدن دستمال کاغذی دور پارچ و یا لیوان و همینطور زیرش حل کنن تا کارشون انجام بشه

لینک به دیدگاه

دوستان عزیزی که به کاربر amirff1 داده اند ، لطفا هرچه سریعتر دلیل خودشان از این کار را در همین جا توضیح بدهند.

واقعا جای تعجب داره که به جای راهنمایی کردن ، بعضی از دوستان و کاربران ، راه مسخره کردن رو در پیش گرفتن و به جای راهنمایی کردن، مطالبی رو عنوان میکنند که نه کمکی به کار بر میکنه و همانطور که خود کاربر amirff1 هم اشاره کردند، نمک رو زخمش می پاشند.

کاربر amirff1 به دلیل عدم اطلاع، کاری انجام داده اند که باعث آسیب رسیدن به دستگاهشون شده ولی اینقدر شهامت دارند که بیان مسئله رو به صورت عمومی بیان کنند. در عوض تعدادی از کاربرها با منفی بی دلیل به ایشان ، هیچ راهنمایی نکرده اند و با این حرکتشان باعث نارضایتی کاربر amirff1 هم شده اند.

لطفا دوستانی که منفی داده اند ، بیان دلیلشون رو بنویسند و توضیح بدهند. در غیر اینصورت موضوع را شخصا پیگیری میکنیم و پس از کسب تکلیف از جناب حسینی و خسروی اسامی کاربرانی رو که منفی داده اند در همین تاپیک علام میکنم تا این فرصت برای همه کاربران فروم باشه که در مورد افراد که بیخودی منفی داده اند ، قضاوت بکنند.

من منفی دادم .چون ایشون اصلا به راهنماییهای دوستان توجهی نمی کنه و حرف خودش را تکرار می کنه.

ایشون فن و هیت سینک را برداشته بعد دستشو روی CPU می ذاره و میگه چرا داغه؟!!! چندین بار دوستان گفتند خمیربزن و هیت سینک را جا بزن و از بایوس حرارت را چک کن. ولی این آقا گوشش بدهکار نیست و مدام حرف خودشو تکرار می کنه.

من فکر می کنم حق دارم که به پستهای غلط و احمقانه منفی بدهم.بازخواست نمودن کاربران بخاطر اعلام نظرشان کار درستی نیست.

لینک به دیدگاه

من منفی دادم .چون ایشون اصلا به راهنماییهای دوستان توجهی نمی کنه و حرف خودش را تکرار می کنه.

ایشون فن و هیت سینک را برداشته بعد دستشو روی CPU می ذاره و میگه چرا داغه؟!!! چندین بار دوستان گفتند خمیربزن و هیت سینک را جا بزن و از بایوس حرارت را چک کن. ولی این آقا گوشش بدهکار نیست و مدام حرف خودشو تکرار می کنه.

من فکر می کنم حق دارم که به پستهای غلط و احمقانه منفی بدهم.بازخواست نمودن کاربران بخاطر اعلام نظرشان کار درستی نیست.

برادر من کردم نشد

از قبلشم برام مثله روز روشن بود که سی پی یویی که با یخ صفر درجه روشن نمیمونه

با هیت سینک خمیر زده هم نمیشه

حالا هم سی پی یو عوض شد درست شد

مشکل از سی پی یو بود

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوست عزیز amirff1:

چند تا مطلب را اینجا می گم امیدوارم که همیشه وقتی می خواهی سخت افزار ببندی یادت بمونه

1. وقتی می خواهی بورد را ببندی حتما چک کن ببین زیر مادر بوردت بوسیله فلزی مثل بدنه کیس یا پایه های مادر بورد (فلزی) که در جای مناسبی نسب نشدن اتصالی نداشته باشه.

چون حی کامپیوتر را روشن می کنی و می بینی که روشن نمی شه و فکر می کنی قطعه ایت مشکل داره.

2. وقتی مادر بورد را درست در جایی نسب کردی و خواستی قطعات را روش سوار کنی حتما دقت کن که قطعات را با زوور بیش از حد نخواهی جا بزنی (این یعنی قطعه را در جای درستی قرار ندادی)

3. وقتی قطعه ها رو نسب کردی الان وقتش هست که پاور را نسب کنی واسه این کار حتما کاتولگ مادر بورد را مطالعه کن ببین چه پاوری لازم هست و چه کانکتورایی را باید واسه تامین برق مادربورد استفاده کنی.

4. قبل از اینکه کامیوتر را روشن کنی حتما و حتما با دقت دوباره اتصالهای قطعات را چک کن که درست جا خورده باشن به خصوص فن cpu و اتصال برق فنش.

5.هیچ موقع خلاقیتی که تجربه نکردی را امتحان نکن و حتما حتما طبق دستورات کاتالوگ جلو برو.

من چندین سال هست که درام سیستم می بندم و می فروشم اینا اصول کار من هست کاتالوگ را فراموش نکن و فکر نکن که الکی ساختنش. کارهایی مثل اورکلاک یا کارهای دیگه ای خارج از برنامه شرکت سازنده قطعه 100 در 100 ریسک داره و بچه هایی هم که دنبال این قبیل کارها هستن عواقبش را می دونند و در قبالش هم خودشون را مسوول می دونند و آماده پرداخت هزینه اش هم هستند.

اگر شما هم این شرایط را دارید پس از خلاقیتهاتون استفاده کنید.

وکلام آخر اینکه هیچ وقت فن پردازنده یا کارت گرافیک یا سایر چیپست ها رو (فرقی نمی کنه چه مدلی باشه یا چندی باشه 1000 تومنی یا یک ملیونی، مگر اینکه شرکت سازنده ادعا کنه که می شه بدون فن هم راهش انداخت) ازش جدا نکن و کامیوتر را روشن نکن. سوختن قطعه با کسی تعارف نداره، می سوزه خیلی راحت به همین راحتی که من گفتم. ;)

امیدوارم که مفید بوده باشه B) :D

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

بله دستتون درد نکنه مفید بود

ولی اون پردازنده که از بین رفت نه اور شده بود نه خودم سوارش کردم(البته بعد از مشکل چند بار درآوردم گذاشتم سر جاش)

فکر کنم عمر مفیدش رو کرده بود دیگه اواخر عمرش بود ;)

با تشکر

لینک به دیدگاه

بله دستتون درد نکنه مفید بود

ولی اون پردازنده که از بین رفت نه اور شده بود نه خودم سوارش کردم(البته بعد از مشکل چند بار درآوردم گذاشتم سر جاش)

فکر کنم عمر مفیدش رو کرده بود دیگه اواخر عمرش بود ;)

با تشکر

من کلی توضیح دادم می دونم که اور نکردی اما بیشتر منظورم از خلاقیت هموون کیسه یخ بود!!!!!

و اینکه کاری رو بدون تجربه و اطلاع انجام ندی. موفق باشی دوست من.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...