رفتن به مطلب

نمودار تحولات قیمت قطعات در سال 90

Recommended Posts

سال 90 , سالی پر از فراز و نشیب در قیمت قطعات کامپیوتر به شمار می رود که گمان می شود در هیچ هزاره و قرنی اگر کامپیوتر وجود داشت چنین اتفاقی نیفتاده و به این منوال می توان سال 90 را سال افزایش قیمتها نامید . نوسان قیمتها به گونه ای بوده که فروش را به نصف تبدیل کرده و با اعلام قیمتها شک بزرگی را به مردم وارد کرده است . نمودار زیر نشان دهنده تغییر قیمت 9 کالای بسیار پر فروش سال 90 بوده و بر این اساس می توانید رشد قیمتهای سال 90 را به وضوح مشاهده نمایید .

نمودار زیر به چهار قسمت تقسیم شده و میانگین قیمت سه ماهه اول تا سه ماهه چهارم سال 90 می باشد . قابل ذکر است که افزایش قیمتها ادامه داشته و این نمودار تا روز 27/10/1390 تنظیم شده است :

90417iss5q2ou7k6pkq.jpg

لینک به دیدگاه

جناب حسینی نباید فراموش کنیم که تو ایران فقط وارد میشه ایران تولید کننده نیست و هیچ وقت نمیشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم فقط مرگ بازار کامپیوتر نیست تمام قطعات وارداتی شوک قیمتی داشتن.موبایل انواع لوازم خانگی و صوتی وتصویری دوربین دیجیتال و......اینجوری تا شش ماه دیگه نصف دوستانی که در اینجور مشاغل فعالیت دارند باید برند سراغ یه کار دیگه. :(

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

البته فروشنده که مشکلی نداره...این وسط مصرف کننده (اون هم 99 درصد از نوع کارمند...) هست که ضرر میکنه.

لینک به دیدگاه

عزیز وقتی گرون باشه فروشنده نمیفروشه و سود نمیکنه

فروشنده باید بفروشه و سود کنه پس همه ضرر میکنن

لینک به دیدگاه

من کم کم رفتم تو فکر خریدن تابوت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من کم کم رفتم تو فکر خریدن تابوت

:laughing:

لینک به دیدگاه

دلار شده 1900 تومان ! سکه شده 950 تومن !

2صادرات که 0 - دو زار واردات داشتیم اونم با این اوصاف دیگه همش شده ضرر و کسی با این ارزش پولی که ما داریم چیزی وارد نمیکنه

من نمیدنم باید چکار کرد دیگه

لینک به دیدگاه

من فکر نمیکنم دیگه دلار بیاد پایین.فاتحه واردات-صادرات خوندس.این زخما دیگه التیام پیدا نمیکنه!

ویرایش شده توسط LORD
لینک به دیدگاه

دوستان متاسفانه فروشندگان خودمختار و مافیای واردات هم تاثیر زیادی دارن. شاید این عبارات کلیشه ای به نظر بیان ولی واقعیت داره. به نظر من در اثر سیاست های اقتصادی ناقص و اشتباه دولت و ناتوانی قوانین، بسیاری از اصناف و از جمله صنف دیجیتال از این جور موقعیت ها و شوکهای قیمتی به شدیدترین وجه سو استفاده می کنند. من تردید ندارم نوسان ارز و غیره اونقدری نبوده که مثلا corei3 2100 افزایش 100هزار تومانی داشته باشد . من احساس میکنم که خیلی ها دارن از این آب گل آلود ماهی میگیرن. کاریشم نمیشه کرد. بی کفایتی سیاست های اقتصادی بهانه بسیار خوبی به این عده داده.

لینک به دیدگاه

فعلا که خبری از دلار 1226 تومنی نیست ، بانک مرکزی یه چیزی گفته ، " کار به عمل بر آید "

تازه اگه دلار ارزون هم بده ، این فروشنده ها قیمت ها رو فوری پایین نمیارن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

طبق آخرین خبر از بازار:

دلار=1600-1550

سکه تمام=650

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

اقا ما از اخر سیستم بخریم یا نه!!!!!!!!!!

نمیشه دولت کامپیوتر هم به صورت یخی از برزیل وارد کنه تا قیمتا بیاد پایین!!!!!!!!!!! :p :p

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر بنده بعد سال جدید قیمت ها اگه ارزون تر نشه فکر نکنم بالاتر هم بره پس خرید را بزارید برای بعد عید

جدای بحث دلار قیمت ها اخر هر سال یه افزایشی داشتند

لینک به دیدگاه

بهتره آقای حسینی نظر بدن که آیا تو این بازار بیشتر خریدار متضرر میشه یا فروشنده ها

هرچنر انگار هردوگروه ضرر میکنن

لینک به دیدگاه

بهتره آقای حسینی نظر بدن که آیا تو این بازار بیشتر خریدار متضرر میشه یا فروشنده ها

هرچنر انگار هردوگروه ضرر میکنن

درود

بسیار سوال خوبی هستش عزیز :

در این وضعیت هر دو ضرر میکنن و دلایل به شرح زیر هستش :

دلایل ضرر خریدار :

1 - چون درآمد افزایش پیدا نکرده در نتیجه افزایش قیمت کالا باید هزینه بیشتری بکنه

2 - توان خرید نداره مجبوره که کالاهای ارزونتر و یا با قدرت کمتر بخره

3 - تا جای ممکن خرید نمیکنه مگر اینکه نیاز مبرم داشته باشه

دلایل ضرر فروشنده :

1 - سه دلیل بالا به راحتی به فروشنده ضرر میرسونه . چون قدرت خرید کاربران کم میشه و فروشنده قادر به پرداخت هزینه های خودش نیست

2 - گردش مالی کم میشه و اکثر بازاریهایی که بر اساس گردش مالی دارن کار میکنن متضرر میشن و کم میارن

3 - شاید در مقطع کوتاهی سودشون افزایش پیدا کنه ولی مطمئننا این کار نیاز به زمان داره و در طی زمان فروشنده با تموم شدن کالاهای موجودی , به روال عادی بر میگرده و مثل بقیه به کارش ادامه میده

در کل کسی از گردون شدن سود نمیبره دوستان گلم

لینک به دیدگاه

اقا من که هرچی اشنا تو بازار دارم میگن بعد عید گرون تر هم میشه.قیمت ماشین هارو دیدین چطوری افزایش پیدا کرد تو این 10روز

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...