رفتن به مطلب

کمک درمورد فیزیکس انویدیا

AM3
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان مشکل من درمرد فعال کردن فیزیک هست که هر کاری میکنم نمیتونم فعالش کنم مشخصات = جی تی 240 و 6950 مادربورد m4a89gtdpro usb 3

کارهایی که کردم 1 سیستم خاموش وهردوکارت نصب گردید 2 کلیه درایورهای گرافیک پاک شدند 3 ابتدا درایور ای ام دی نصب وسیستم ریستارت شد 4 درمرحله نصب درایور انویدا ارور داد درهر صورت وقتی کارت 6950 روسیستم هست درایور انویدیا نصب نمیشه ولی وقتی کارت 240 به تنهایی روی سیستم باشه به راحتی و بدون مشکل نصب میشه خواهشا دوستانی که این کار رو کردند یه توضیحی بدن ببینم مشکل از کجاست post-6621-0-91871400-1326991804_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

شما علاوه بر پاک کردن درایور های کارت گرافیک باید نرم افزار physx رو هم کاملا ریموو کنی

دوم اینکه احتمالا درایوری که برای 240 انتخاب کردین قدیمی بوده

من درایور ورژن 280 رو برای 275 نصب کردم و هیچ مشکلی نداشت.

از اینجا هم میتونی کمک بگیری

http://www.overclock.net/t/591872/how-to-run-physx-in-windows-7-with-ati-cards

لینک به دیدگاه

شما علاوه بر پاک کردن درایور های کارت گرافیک باید نرم افزار physx رو هم کاملا ریموو کنی

دوم اینکه احتمالا درایوری که برای 240 انتخاب کردین قدیمی بوده

من درایور ورژن 280 رو برای 275 نصب کردم و هیچ مشکلی نداشت.

از اینجا هم میتونی کمک بگیری

http://www.overclock...-with-ati-cards

باتشکر دوست عزیز من همه درایوهاوفیزیکس رو ریموو کردم الان نمیدونم کدوم ورژن رو با کدو م ورژن فیزیکس دانلود کنم پچ ورژن 1.03 1.04 1.05 رو دانلود کردم درایور 259.32وورژن 290.53 رو هم دارم

لینک به دیدگاه

کسی نیست کمک کنه درایور 285 رو دانلود کردم باز هم ارور میده ممکن هست مشکل از مادربورد باشه یا امکان داره با عوض کردن ویندوز مشکل حل بشه

لینک به دیدگاه

این تاپیک رو بخون . شاید کمکت کرد :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=9183&st=10

لینک به دیدگاه

سلام عزیز دل چرا ناراحتی؟!!!!

درست میشه این کاری که میگم انجام بده و مشکلی نخواهی داشت

در ضمن هیچ نیازی به پاک کردن درایورهای قبلی و نصب دوباره اونها نبوده

شما فقط با این کار به فایلهای ویندوز آسیب رسوندی به هر حال این مراحل رو انجام بده مشکلت حل میشه

درایور کارت 6950 که نصب هست

کارت انویدیا رو نصب میکنی رو مینبرد

بعد ویندوز رو بالا میاری

روی دسکتاپ راست کلیک و screen resolotion رو انتخاب میکنی

در صفحه باز شده گزینه detect رو میزنی ( اگه ویندوزت 7 هست)

یه مانیتور یا چند تا میاد که روش نوشته another display not detect

رو یکیش کلیک میکنی

در قسمت display کارت انویدیا رو انتخاب کن

پائین در قسمت multiple display گزینه

try to connect anyway on : VGA رو انتخاب کن

یه مانیتور سیاه رنگ به شماره 2 ظاهر میشه

ok میکنی و حالا میتونی درایور انویدیا رو نصب کنی

ویرایش شده توسط ARF
لینک به دیدگاه

post-6621-0-86644200-1327061156_thumb.jpgباتشکر از شما دوست عزیز اینکار رو کردم ولی تو قسمت displayفقط کارت amdهست دارم دیوونه میشم ویرایش شده توسط AM3
لینک به دیدگاه

post-6621-0-56038800-1327067923_thumb.jpgسلام مجدد دوستان وقتی کارت amdنصب هست کارت nvidiaدیتکت نمیشه باید چکار کنم
لینک به دیدگاه

ویندوزت رو عوض کن البته فقط کارت amd روش باشه

بعد مراحلی که گفتم رو طی کن تا بتونی درایور انویدیا رو نصب کنی

ولی قبلش ببین میتونی از منیج کامپیوتر کارت انویدیا رو بهش بخورونی یا نه

اگه نشد با خیال راحت ویندوزت رو عوض کن تا به نتیجه برسی

لینک به دیدگاه

دوستان ویندوز هم عوض شد باز همون اش وهمون کاسه

لینک به دیدگاه

این آی دی منه خواستی اونجا بهم پی ام بده تا مرحله به مرحله راهنمائیت کنم

soheil_eshghi44

لینک به دیدگاه

با سلام مجدد خدمت دوستان واساتید درمورد مشکل فعال نشدن فیزیکس به مرد جدید برخوردم که بهتون میگم اونم این هست که وقتی من دوتا کارت رو مین دارم فرقی نداره انگار اسلات کارت فیزیکس از کار میوفته چون به هیچ وجه مین کارت فیزیکس رو نمیشناسه ایا امکان وجد این حالت تو مین هست m4a89gtdpro usb3 شما هر کاری فکر کنید من انجام دادم یه بار همینجوری از روی بی حوصلگی کارت فیزیکس رو از روسیستم باز کردم ودرایور رو نصب کردم ارور داد که همچین قطعه ای نصب نیست کارت رو بستم رو سیستم ودوباره درایور رو نصب کردم باز همون ارور انگار اون اسلات اصلا کار نمیکنه اینم بگم کارت فیزیکس مدل gt240مارک فونیکس هست 1gig ddr2

sli readyهم نیست

ویرایش شده توسط AM3
لینک به دیدگاه

از سلامت کارت انویدیا مطمئن هستش ؟

خوب حالا یک روش دیگه رو امتحان کن .

اول از همه جای دوتا کارتت رو که توی تصویر بالاس با هم عوض کن .

دوم تمامی درایوها رو با نرم افزار درایور سویپر پاک کن (باید یک دور هم بری توی سیف مد از اونجام سویپر رو باز کنی و اضافات درایورها رو پاک کنی) . بعد درایو AMD رو نصب کن . بعد ، کارت AMD رو از روی سیستم (یعنی اسلات اول) باز کن ولی کارت انویدیا رو بگذار روی سیستم (یعنی اسلات دوم) باشه. بعد مانیتورت رو وصل کن به کارت انویدیا ، روشن کن بیا تو ویندوز ، درایو انویدیا رو نصب کن ، برو توی پنل انویدیا ، تنظیمات فیزیکس رو بگذار روی کارت و بقیه تنظیماتت رو انجام بده .

بعد کارت AMD رو بنداز رو سیستم ، مانیتور رو بهش وصل کن و ...

لینک به دیدگاه

post-6621-0-01173000-1327868097_thumb.jpgpost-6621-0-39722700-1327868129_thumb.pngpost-6621-0-97464900-1327868154_thumb.pngبا تشکر از پوریای عزیز تمام کارهایی که گفتید رو انجام دادم 1 درایورهای هر دو کارت از توی کنترل پنل وبعد درحالت سیو مود توسط نرم افزار درایور سویپر حذف شد 2 جای دو کارت رو با هم عوض کردم 3 درایور ای ام دی نصب وسیستم ریستارت شد 4 کارت ای ام دی از روی سیستم باز شد 5 درایور انویدیا نصب وفیزیکس روی کارت تنظیم شد سیستم ریستارت شد 6 فیزیکس مود 1.4 روی سیستم نصب وسیستم ریستارت شد ولی باز هم نتیجه نداد امکان داره عیب از مین باشه یا شاید از معتبر نبودن برند گرافیک باشه چون کارت 240 درحالت تکی راحت روی سیستم نصب میشه وکار میکنه
لینک به دیدگاه

اینم ببینید واقعا جالبهpost-6621-0-21051700-1327868817_thumb.png

اسلات نامبر صفرکارت 6950 روش نصبه نوشته in use

اسلات نامبر 5 که کارت صدا روش نصبه که نوشته in use

ولی اسلات نامبر3 که کارت فیزیکس روش نصبه نوشتهavailable

یعنی این اسلات ازاد هست ودرحال استفاده نیست درصورتی که باید in use باشه

لینک به دیدگاه

عزیز فقط کارت nvidia را روی سیستمتون نصب کنید و اصلا ببینید فیزیکس فعاله یا نه اگه فعال نباشه مشکل از درایوره

لینک به دیدگاه

ای بابا ،،، :-? :-?

همونطور که ARF عزیز هم گفت برید سراغ عوض کردن ویندوز (حتماً جنیون باشه ویندوزتون) و ترجیحاً باز هم درایور بگیرید. بایوس مین برد رو هم آپدیت کنید :-? اگه باز هم نشه فوقش برای کارت 240GT یک بایوس ردیف می کنیم ، بایوس کارت رو هم عوض کنید(البته بعید می دونم ربطی داشته باشه) . اینا دیگه یواش یواش تیرهای آخره !!! اگر یک کارت دیگه انویدیا بتونید تست کنید هم بد نیست !!!

لینک به دیدگاه

سلام شما یه زحمت بکش فقط کارت amd رو روی هر اسلات امتحان کن

یعنی یه بار روی اسلات سفید ویندوز رو بالا بیار و یک بار هم روی اسلات آبی

ببین در بالا اومدن مشکلی نداره ؟

اگه نداشت ویندوز رو عوض کن و به ترتیب مراحل زیر رو انجام بده

اول باید درایور کارت ATI رو نصب کنید

بعد آخرین ورژن درایور کارت انویدیا رو نصب کنید

بعد ویندوز رو در حالت سیف بالا بیارید و پچهای دانلود شده رو جائی که درایور انویدیا نصب هست کپی کنید و به ترتیب اجرا و نصب کنید

ری استارت کنید و ، ویندوز رو در حالت معمولی بالا بیارید و مسیر زیر رو دنبال کنید

desktop-->screen resolution-->detect

وقتی دتکت رو زدید یه مونیتور یا چند مونیتور ظاهر میشه که روش نوشته

another display not detect

روش کلیک میکنید

اگه چند تا ظاهر شد فقط روی یکیشون کلیک کنید و مراحل زیر رو دنبال کنید

تو قسمتdisplay کارت انویدیا رو انتخاب میکنید

و در قسمت multiple displays

'گزینه

try to connect display : VGA رو انتخاب میکنید

بعد اون مونیتور خاکستری یا سیاه میشه

دوباره انتخابش میکنید و در قسمت display

2. Dispaly device on : VGA رو انتخاب کنید

در قسمت multiple displays

show desktop only on 1 رو انتخاب کنید

اوکی کنید

حالا میتونید تو کنترل پنل انویدیا وارد شید و فیزیکس رو فعال کنید و به عهده کارت انویدیا بزارید

برای این کار پچ لازمه که میتونید از سایت زیر دانلودش کنید

فقط دقت کنید هم باید پچ 1.03 و هم 1.05 رو دانلود کنید

اول هم 1.03 رو نصب کنید بعد 1.05

اینم لینک

کد:

http://www.ngohq.com...03-v1-05ff.html

ویرایش شده توسط ARF
لینک به دیدگاه

ای بابا ،،، :-? :-?

همونطور که ARF عزیز هم گفت برید سراغ عوض کردن ویندوز (حتماً جنیون باشه ویندوزتون) و ترجیحاً باز هم درایور بگیرید. بایوس مین برد رو هم آپدیت کنید :-? اگه باز هم نشه فوقش برای کارت 240GT یک بایوس ردیف می کنیم ، بایوس کارت رو هم عوض کنید(البته بعید می دونم ربطی داشته باشه) . اینا دیگه یواش یواش تیرهای آخره !!! اگر یک کارت دیگه انویدیا بتونید تست کنید هم بد نیست !!!

مین هم بایوسش اپدیت شد ویندوز عوض شد فایده ای نداشت متاسفانه کارت دیگه ای دستم نیست کارت 240 درحالت تکی روی هر دو اسلات سالمه وکار میکنه فیزیکس هم فعاله کارت 6950 هم سالمه وروی هر دو اسلات کار میکنه وقتی دوتا کارت با هم رو سیستم هست انگار اسلت 240 از کار میوفته وسیستم اصلا کارت رو نمیشناسه وبه همین دلیل اصلا درایور 240 نصب نمیشه ب برای 240 چجوری بایوس ردیف کنیم با تشکرpost-6621-0-29784300-1327934822_thumb.png

ARFعزیز توی اسکرین رزولیشن گزینه 240 نیست وقتی روی مانیتور سیاه رنگ کلیک میکنم اونجا هم کارت 6950 هست

لینک به دیدگاه

پس باید بری تو بایوس مینبرد و توی گزینه ها بگردی ببینی که مین فقط یک اسلات رو میشناسه یا نه

اگه اسلات دوم disable بود فعالش کن

چون ممکنه مینت به طور پیشفرض نتونه دو کارت رو همزمان بخونه

یه نگاه به بایوس مینت کن

احتمال داره مشکل از اونجا باشه

لینک به دیدگاه

با تشکر من گشتم تو بایوس فقط تنظیمات گرافیک انبورد بود که اونو desable کردم برای دیدن تنظیمات اسلاتها کدوم قسمت رو چک کنم

لینک به دیدگاه

یه شات از بایوس بزار

کلیدهای کنترل و اف1 رو تو بایوس بگیر تا همه گزینه های موجود در بایوس برات نمایش داده بشه

بعد اینکه

شاید با غیر فعال کردن گرافیک آنبورد مشکلت حل شده باشه

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه دوستان واساتید کارت 240 رو گذاشتم تو کارتن فردا میدم به یکی از رفقای مغازه دار برا فروش فیزیکس به ما نیومده

لینک به دیدگاه

عجب

چه بد!!!!!!

کی خریدی

چه قیمتی مد نظرته برای فروش

کدوم شهری؟

ویرایش شده توسط ARF
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...