رفتن به مطلب

درخواست کمک فوری ،روشن نشدن سیستم

arvin393
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان دیروز یه خنک کننده hyper t4 cooler master بدستم رسید وصلش کردم به سیستم

قبلش کل سیستم رو تمام قطعاتشو باز کردم گرد گیری کردم ،کابلاشو که خیلی در هم بود همرو مرتب وصال کردم

مدل پاورم coolermaster 750 bronz

کابلای ۲تاهارد و ۱ ssd  رو از یه کابل از پاور استفاده کردم

برق 4 تا فن که مولکس بود و ۱ dvd rom  هم از یه کابل به پاور وصل کردم

دیروز بعد از اتمام کار چند بار خاموش روشن کردم سیستمو خواستم فنهارو امتحان کنم ! 

بعد از اینکه کامل کیس رو بستم و وصلش کردم حدود نیم ساعت تا ۱ ساعت کار کردم همه چیز خوب بود ،سیستم  رو خاموش کردم و انروز صبح دارم روشن میکنم اصلا هیچ جوابی نمیگیرم

چندبار کابل برق که به مادربورد وصلع رو در اوردم دوباره وصل کردم نشد ،سیمای مربوط دکمه خاموش روشن کردن سیستم هم که به مادربورد وصل میشه رو هم چک کردم طبق دفترچه راهنمای مادربورد وصل کردم چند بار

کابل برق پاور توی قسمت سرش که به پریز میخوره یه فیوز داره که بازش کردم یه بوی سوختنی خفیفی میده که میگم شاید طبیعی باشه از یه کابل برق دیگه استفاده کردم

بازم اصلا هیچ جوابی نگرفتم اصلا هیچ بوقی هیچ نشانه ای از برق نیست

ببخشید طولانی شد

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، arvin393 گفته است :

سلام دوستان دیروز یه خنک کننده hyper t4 cooler master بدستم رسید وصلش کردم به سیستم

قبلش کل سیستم رو تمام قطعاتشو باز کردم گرد گیری کردم ،کابلاشو که خیلی در هم بود همرو مرتب وصال کردم

مدل پاورم coolermaster 750 bronz

کابلای ۲تاهارد و ۱ ssd  رو از یه کابل از پاور استفاده کردم

برق 4 تا فن که مولکس بود و ۱ dvd rom  هم از یه کابل به پاور وصل کردم

دیروز بعد از اتمام کار چند بار خاموش روشن کردم سیستمو خواستم فنهارو امتحان کنم ! 

بعد از اینکه کامل کیس رو بستم و وصلش کردم حدود نیم ساعت تا ۱ ساعت کار کردم همه چیز خوب بود ،سیستم  رو خاموش کردم و انروز صبح دارم روشن میکنم اصلا هیچ جوابی نمیگیرم

چندبار کابل برق که به مادربورد وصلع رو در اوردم دوباره وصل کردم نشد ،سیمای مربوط دکمه خاموش روشن کردن سیستم هم که به مادربورد وصل میشه رو هم چک کردم طبق دفترچه راهنمای مادربورد وصل کردم چند بار

کابل برق پاور توی قسمت سرش که به پریز میخوره یه فیوز داره که بازش کردم یه بوی سوختنی خفیفی میده که میگم شاید طبیعی باشه از یه کابل برق دیگه استفاده کردم

بازم اصلا هیچ جوابی نگرفتم اصلا هیچ بوقی هیچ نشانه ای از برق نیست

ببخشید طولانی شد

قاعدتا مشکل از پاوره و باید تست ولتاژ بگیری ازش 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

قاعدتا مشکل از پاوره و باید تست ولتاژ بگیری ازش 

ببخشید این که این برق ۳ تا هارد رو از یه کاب گرفتم و برق ۴ تا فن و dvd رو از یه کابل دیگه که فشار به پاور نمیاره؟

تست ولتاژ رو چجوری بگیرم باید ببرم خدمات کامپیوتری؟

ویرایش شده توسط arvin393
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، arvin393 گفته است :

ببخشید این که این برق ۳ تا هارد رو از یه کاب گرفتم و برق ۴ تا فن و dvd رو از یه کابل دیگه که فشار به پاور نمیاره؟

تست ولتاژ رو چجوری بگیرم باید ببرم خدمات کامپیوتری

من خودم واسه 2 تا هارد از یه کابل گرفتم برق 4تا فن هم از یه کابل 
باید ببری پیش تعمیرکار با تستر از پاور تست بگیره سعی کن پیش تعمیر کار خوب ببری ک اگه مشکل جزعی داره دیگه کارو تکمیل نکنه 

البته اگه گارانتی داره فقط ببر تست بگیر ازش مواظب باش گارانتیشو نپرونه بعدا ببرش گارانتی ( فک کنم آواژنگه کولرمستر, گارانتی خوبیه) اگه نه که ببر پیش تعمیر کار حرفه ای 

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

من خودم واسه 2 تا هارد از یه کابل گرفتم برق 4تا فن هم از یه کابل 
باید ببری پیش تعمیرکار با تستر از پاور تست بگیره سعی کن پیش تعمیر کار خوب ببری ک اگه مشکل جزعی داره دیگه کارو تکمیل نکنه 

بدبختیم اینه پاورم ۱ سال نمیشه خریدم تو گرونی خریدم چون ارزون بود (۷۰۰ تومن خریدم) و جنس قاچاق بود بدون گارانتی گرفتم 

لینک به دیدگاه

بدبختیم اینه پاورم ۱ سال نمیشه خریدم تو گرونی خریدم چون ارزون بود (۷۰۰ تومن خریدم) و جنس قاچاق بود بدون گارانتی گرفتم 

آواژنگ تعمیر کاراش خوبن با هزینه معقول تعمیر میکنن اگه مشکل داشته باشه 
البته میتونی فقط 24 پین مادربوردو 8 پین CPU  رو وصل کنی و تست بگیری یعنی بقیه رو بکن فقط اینا باشه اگه ماژولار هست پورت های خروجی برق از پاور رو عوض کن

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Slasher گفته است :

آواژنگ تعمیر کاراش خوبن با هزینه معقول تعمیر میکنن اگه مشکل داشته باشه 

دوست عزیز من از بندرعباسم تهران نیستم 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، arvin393 گفته است :

دوست عزیز من از بندرعباسم تهران نیستم 

مرکز خدمات پایتخت

• استان: هرمزگان
  • شهر: بندر عباس
  • تلفن: 33685508-076
  • فاکس: 33685508-076
  • نشانی: خ رسالت شمالی ، بعد از پل رسالت ، ساختمان سپاهان ، طبقه سوم ، واحد 11
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

مرکز خدمات پایتخت

• استان: هرمزگان
  • شهر: بندر عباس
  • تلفن: 33685508-076
  • فاکس: 33685508-076
  • نشانی: خ رسالت شمالی ، بعد از پل رسالت ، ساختمان سپاهان ، طبقه سوم ، واحد 11

یه پاور قدیمی داشتم کابل برق سی پی یو و اون کابل بزرگه که میره برای مادربورد رو فقط وصل کردم بازم جواب نداد باید بقیه کابلارم وصل کنم؟ 

لینک به دیدگاه

یه پاور قدیمی داشتم کابل برق سی پی یو و اون کابل بزرگه که میره برای مادربورد رو فقط وصل کردم بازم جواب نداد باید بقیه کابلارم وصل کنم؟ 

با یه پاور دیگه تست کردی بازم روشن نشد مادربرد ؟ اگه اینطوریه پس مشکل از مادربرده گارانتی داره ؟

لینک به دیدگاه

۷ ۸ سال پیش خریدم مادر بوردو 😑

همین دوتا کابل اصلی رو وصل کنم باید جواب بده درسته؟

ممکنه موقعی که کابل بزرگه رو میخواستم وصل کنم به مادربورد فشار فیزیکی اومده باشه؟ بعدشم تا دیشب کار میکرد درست کار میکرد امروز صبح کار نمیکنه 

ممکنه این سیمای مربوط به کلید پاور کیس رو بد بسته باشم؟  از رو دفترچه راهنما نگاه کردم 

DSC_0028.JPG

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

با یه پاور دیگه تست کردی بازم روشن نشد مادربرد ؟ اگه اینطوریه پس مشکل از مادربرده گارانتی داره ؟

up?

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، arvin393 گفته است :

۷ ۸ سال پیش خریدم مادر بوردو 😑

همین دوتا کابل اصلی رو وصل کنم باید جواب بده درسته؟

ممکنه موقعی که کابل بزرگه رو میخواستم وصل کنم به مادربورد فشار فیزیکی اومده باشه؟ بعدشم تا دیشب کار میکرد درست کار میکرد امروز صبح کار نمیکنه 

ممکنه این سیمای مربوط به کلید پاور کیس رو بد بسته باشم؟  از رو دفترچه راهنما نگاه کردم 

DSC_0028.JPG

ممکن از سوییچ پاور کیس هم باشه (هم خودش هم سیمش) کابل های مربوطه رو بردار با پیچ گوشتی بزن به پین ها شاید روشن شد 

لینک به دیدگاه

با پیچ گوشتی هم زدم به پینا نشد 😞

اگه cpu مشکل داشت مادربورد بوق میزد درسته ؟؟

در 12 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

ممکن از سوییچ پاور کیس هم باشه (هم خودش هم سیمش) کابل های مربوطه رو بردار با پیچ گوشتی بزن به پین ها شاید روشن شد 

ویرایش شده توسط arvin393
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، arvin393 گفته است :

با پیچ گوشتی هم زدم به پینا نشد 1f61e.png

اگه cpu مشکل داشت مادربورد بوق میزد درسته ؟؟

ببین  پیچ گوشتی رو فقط بچسبون به پین ها یکیش واسه پاوره روشن میکنه ماردبرد اگه مشکل داشته باشه بوق میزنه البته اگه روشن شه 

لینک به دیدگاه

منظور دوستمون اینه که پین power مین بورد رو دستی با پیچ گوشتی یا هر فلز دیگه ای اتصال کوتاه کن......

اگه کلا روشن نمیشه و حتی فن ها هم نمیچرخه مشکل اینه که اصلا برقی وارد سیستم نمیشه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

ببین  پیچ گوشتی رو فقط بچسبون به پین ها یکیش واسه پاوره روشن میکنه ماردبرد اگه مشکل داشته باشه بوق میزنه البته اگه روشن شه 

اره همین کارو کردم رو مادر بورد نوشته کدوم مال پاوره پیچگوشتی رو چسپوندم به دوتا پینا روشن نشد 

اگه cpu مشکل داشت مادربورد بوق میزد درسته ؟؟ دیروز که خنک کننده رو وصل کردم خمیر سیلیکونی که همراش بود رو برای یه بار مصرف داشت من همشو خالی کردم موقعی که خنک کننده رو وصل کردم یه مقداری خمیر زد بیرون از اطراف ممکنه به پردازنده اسیب وارد شده باشه؟ 

اگه مادربورد هم مشکل داشته باشه بازم بوق میزنه؟ حتی اسیب فیزیکی ناشی از سنگینی خنک کننده؟ 

ویرایش شده توسط arvin393
لینک به دیدگاه

اره همین کارو کردم رو مادر بورد نوشته کدوم مال پاوره پیچگوشتی رو چسپوندم به دوتا پینا روشن نشد 

اگه cpu مشکل داشت مادربورد بوق میزد درسته ؟؟ دیروز که خنک کننده رو وصل کردم خمیر سیلیکونی که همراش بود رو برای یه بار مصرف داشت من همشو خالی کردم موقعی که خنک کننده رو وصل کردم یه مقداری خمیر زد بیرون از اطراف ممکنه به پردازنده اسیب وارد شده باشه؟ 

اگه مادربورد هم مشکل داشته باشه بازم بوق میزنه؟ حتی اسیب فیزیکی ناشی از سنگینی خنک کننده؟ 

حدسی که میزنم اینه که متاسفانه خمیر رفته زیر سوکت CPU همین الان کولر رو بردار خمیر رو با پد الکلی تمیز کن 

لینک به دیدگاه

اون پاور قدیمی هم من بخاطر کارت گرافیک جدید عوضش کردم تا اخرین روزی که عوض کردم درست کار میکرد اگه مشکل از؟..........

ععع داشتم تایپ میکردم بی هیچ چیزی بدون دست ردن خود بخود روشن شد حتی کابل سویچ پاور هم از پینا جدا کرده بودم فقط کابل اسپیکرش و ال ای د ی پاور بهش وصل بود 

لینک به دیدگاه

اون پاور قدیمی هم من بخاطر کارت گرافیک جدید عوضش کردم تا اخرین روزی که عوض کردم درست کار میکرد اگه مشکل از؟..........

ععع داشتم تایپ میکردم بی هیچ چیزی بدون دست ردن خود بخود روشن شد حتی کابل سویچ پاور هم از پینا جدا کرده بودم فقط کابل اسپیکرش و ال ای د ی پاور بهش وصل بود 

همین الان خاموش کن کولر رو بردار خمیر رو با پد الکلی تمیز کن 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

همین الان خاموش کن کولر رو بردار خمیر رو با پد الکلی تمیز کن 

ممکنه از اون باشه؟ اخه دیگه خمیر سیلیکون ندارم 

و اینکه تا حالا پردازنده رو در نیاوردم یکم میترسم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، arvin393 گفته است :

ممکنه از اون باشه؟ اخه دیگه خمیر سیلیکون ندارم 

و اینکه تا حالا پردازنده رو در نیاوردم یکم میترسم

نگفتم CPU رو بردار ک گفتم کولرو بردار فقط اگه نمیخوای خمیرو پاک کنی کامل پس حداقل اضافیاشو بردار اگه خمیر بره زیر سوکت CPU داستان میشه واست 

لینک به دیدگاه

با پنبه الکل طبی پاک کنم مشکلی داره؟ نیم ساعت پیش یه مقدارشو پاک کردم گوششو ولی بازم خمیر کناره های پردازنده هست  بازم بازش میکنم خنک کننده رو کنارشو تمیز میکنم

لینک به دیدگاه

با پنبه الکل طبی پاک کنم مشکلی داره؟ نیم ساعت پیش یه مقدارشو پاک کردم گوششو ولی بازم خمیر کناره های پردازنده هست  بازم بازش میکنم خنک کننده رو کنارشو تمیز میکنم

هرچی باشه فقط پاک کنه 😅

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...