رفتن به مطلب

تاپیک جامع سبک زندگی و تغذیه

indianboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بعضی وقتها میشه که یه سری سوالایی راجع به مباحث سلامتی و شیوه زندگی و خورد و خوراک برام پیش میاد دوست داشتم اینجا طرح کنم 

همچنین دیدم که بعضی وقتها برای یه سوال خاص راجع به سلامتی یه تاپیک جدا زده میشه

به همین خاطر گفتم یه تاپیک مخصوص همین موضوع بزنم که همه مطالب جمع بشه و اگر هم کسی نیاز داشت بتونه استفاده بکنه.

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

• ارسال 240
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اولین سوال رو خودم میپرسم.

من توی نوشیدنی ها شیر رو خیلی علاقه دارم ولی وقتی میخورم شکم درد میگیرم و حالت دل پیچه

کسی برای این مشکل راه حلی بلده؟ (البته غیر از شیر نخوردن) :))

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

من توی نوشیدنی ها شیر رو خیلی علاقه دارم ولی وقتی میخورم شکم درد میگیرم و حالت دل پیچه

شیر و لبنیات بدون لاکتوز بخور

سس مایونز و محصولات فاقد پارابن مصرف کن.

لینک به دیدگاه

نوشابه های زیر هفته ای8تا10تا😎

Vitaene

hype

redbull

شکلات Snickers

قهوه لاتوازا اسپرسو

قهوه فوری GOLD+coffeemate

Nescafe

اینا خوراک هفتگی حاجیتونه😎

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 44 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

بیشتر به خاطر رفلاکس هستش ، بادوم بخور اسید معده رو خیلی کاهش میده مخصوصا شبها که خودم به خاطر رفلاکس و تشخیص اشتباه دکترها 2 ماه خواب و خوراک نداشتم شبانه روز هم سرفه میکردم که با تجربه یکی از دوستان با مصرف بادوم مشکل رفلاکس معدم حل شد البته باید همیشه مواظب باشی و سعی کن یک روز در میان بیشتر شیر نخوری اونم یک استکان

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Coffee Addicted(پر*کسی ندارم) گفته است :

نوشابه های زیر هفته ای8تا10تا😎

Vitaene

hype

redbull

شکلات Snickers

قهوه لاتوازا اسپرسو

Nescafe

اینا خوراک هفتگی حاجیتونه😎

جناب، مصرف مداوم نوشابه های انرژی زا به دلیل وجود نیاسین و مواد شادی آور، اعتیاد آوره، اگر مداوم مصرف بشه - معتاد میشی بدون اونها افسرده میشی.

بحث کنترل قند هم مهمه بخصوص شما که دائم پشت سیستمی

نسکافه و کافه بدون شیکر ضررش کمتره.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

جناب، مصرف مداوم نوشابه های انرژی زا به دلیل وجود نیاسین و مواد شادی آور، اعتیاد آوره، اگر مداوم مصرف بشه - معتاد میشی بدون اونها افسرده میشی.

بحث کنترل قند هم مهمه بخصوص شما که دائم پشت سیستمی

نسکافه و کافه بدون شیکر ضررش کمتره.

اصن نمیتونم مصرف نکنم متاسفانه بدنم بی حال میشه درد میگیره😎البته تست قند و خون اینا رو نظام وظیفه ماه پیش ازم گرفت عادی بود،فعلا تا جواب کمیسیون و بلا تکلیفی زندگیم رو هواست حاجی 😎ایشالله مسیر هیچکی به اینا نخوره

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Coffee Addicted(پر*کسی ندارم) گفته است :

اصن نمیتونم مصرف نکنم متاسفانه بدنم بی حال میشه درد میگیره

معتاد شدی دیگه. الان چی بگم.

بقیه بچه ها نگاه کنید - عبرت بگیرید.

لینک به دیدگاه

بقیه بچه ها نگاه کنید - یاد بگیرید.😎

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، indianboy گفته است :

به این حالت میگن حساسیت به لاکتوز(قند داخل شیر) بعضی افراد اگر شیر طعم دار باشه(مثلا قهوه یا کاکائو یا میوه‌های مختلف) همراه شده باشه میتونن مصرف کنن این افراد حساسیت حاد ندارن

برای کسی که اینجوری هم نمیتونه ارمین جان راه حل رو گفتن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اسمش رو بذارید سبک زندگی. جایی باشه برای تبادل نظر در مورد سبک زندگی بهتر.

واقعا خوبه که همه بدونن افراد چه خوردنی هایی مصرف می کنن و برای سلامتشون چیکار می کنن.

انواع غذاها رو مصرف می کنم، البته بسیار کم در حد رفع گرسنگی! اصلا هم تا گرسنه نباشم سمت غذا نمیرم.

معمولا صبحانه رو کامل و با نان داغ و یکی از شیرینی ها مثل مربا، عسل، حلواشکری همراه می کنم.

میوه جات روزی 3  تا 5 عدد. میوه مورد علاقه هم در این فصل، موز، انار، خرمالو، پرتقال و سیب (تقریبا همه میوه ها رو دوست دارم🤣)

مصرف سبزیجات رو خیلی دوست دارم. کاهو، کلم، هویج، ذرت یا بلال، چغندر، شلغم و عمدتا خام. لبنیات شیر و ماست، دوغ، کره و بخصوص کشک حداقل یک مورد در روز تو برنامه غذایی دارم.

چای روزی شش لیوان و نوشیدنی مورد علاقه ام هست بخصوص در فصل سرد، معمولا با هل یا زنجبیل یا دارچین و لیموترش و خرما.  نوشابه و نوشیدنی های پر کالری تا جایی که ممکن باشه مصرف نمی کنم.

میانگین هفته ای 3 نوبت اسپرسو میخورم البته دابل شات.😋 اعتقاد دارم بیشتر از این هم اعتیاد آوره و مصرف مرتب قهوه برای سلامت دندان مضره.

از خشکبار بادام، پسته، گردو  مصرف می کنم ولی بسیار محدود.

با ترشی جات رفیق نیستم. شیرینی جات رو هم ترجیح میدم بصورت میان وعده با چای مصرف کنم. مثلا یک برش از کیک، یا یک تکه شکلات و یا بیسکویت.

مکمل هم فقط در ماه یک قرص 50000 از d3 مصرف می کنم بخاطر فقر D3 که دارم.

از کودکی ورزش و تحرک زیادی داشتم و همیشه یک باشگاه ورزشی میرفتم.
در حال حاضر حداقل هفته ای 50 کیلومتر دوچرخه سواری، 10 کیلومتر پیمایش در قالب پیاده روی سریع و یا دوی نرم، دو نوبت هم سالن فوتبال میرم با دوستان.

جاتون خالی.

لینک به دیدگاه

برای کسانی که زیاد پشت سیستمن روزی یک ربع تا نیم ساعت طناب زدن عالیه.قند و اضافه وزن و ... کنترل می کنه.

اما سوالی که خودم دارم چه نوع صندلی زیر یک میلیون تومن خوبه خرید؟ واقعا صندلی خودم داره کمرمو داغون می کنه.

لینک به دیدگاه

شاید خیلی کلیشه‌ای باشه ولی خدایی سرماخوردگی رو جدی بگیرید

بنده جدی نگرفتم و همون تبدیل به عفونت در لوزه شد و زد به گوش چپ الانم در خدمتونم گوش چپم پردش سوراخ شده که دکتر گفته حد اقل ۱ ماه طول میکشه تا درمون بشه و اینکه طی این مدت به دلیل جابجایی مایه داخل گوش میانی کلا تعادل ندارم و از کار و زندگی افتادم(عملا جایی نمیشه رفت)

پس سرما خوردید نگید خودش خوب میشه یه دکتر برید

و اینکه نشونه های اولیه سرما خوردگی رو دیدید سریع یک عدد قرص سرماخوردگی استفاده کنید

لینک به دیدگاه

دوستان من دیگه جا واسه میوه ندارم شاید باورتون نشه ولی میوه تو خونه ما میمونه خراب میشه چون من اصلا میوه نمیخورم خوشم نمیاد مگر اینکه آناناس باشه😎

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Coffee Addicted(پر*کسی ندارم) گفته است :

دوستان من دیگه جا واسه میوه ندارم شاید باورتون نشه ولی میوه تو خونه ما میمونه خراب میشه چون من اصلا میوه نمیخورم خوشم نمیاد مگر اینکه آناناس باشه1f60e.png

دقیقا توی خونه ما هم میوه میمونه خراب میشه 

ولی درعوض چای و نسکافه و قهوه تلخ و شکلات تلخ و ...  کلا خوراک ام محرک هاست.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Coffee Addicted(پر*کسی ندارم) گفته است :

دوستان من دیگه جا واسه میوه ندارم شاید باورتون نشه ولی میوه تو خونه ما میمونه خراب میشه چون من اصلا میوه نمیخورم خوشم نمیاد مگر اینکه آناناس باشه1f60e.png

شما کلا جون خودتون به خطر انداختی، باید به بقیه بگیم هر کاری شما میکنی بقیه بر عکسش و انجام بدن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، indianboy گفته است :

اول از همه مفهوم دلپیچه مهمه چون خیلی ها حساسیت به لاکتوز دارن و این دلپیچه و اسهال توی روده ی بزرگ اونها اتفاق میفته و راه حل خوشو داره برای بعضیا معده درد و رفلاکس و تهوع که اونا هم راه حل خودشو داره و اینکه ایا فقط به شیر هست این حساسیت یا کافئین هم هست مثلا خیلی ها با کافئین معده درد شدید میگیرن ولی من اینطور نیستم بجاش اسهال میگیرم که به دلیل حساسیت روده بزرگ هست نه حساسیت معده

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Coffee Addicted(پر*کسی ندارم) گفته است :

نوشابه های زیر هفته ای8تا10تا1f60e.png

Vitaene

hype

redbull

شکلات Snickers

قهوه لاتوازا اسپرسو

Nescafe

اینا خوراک هفتگی حاجیتونه1f60e.png

ریچ کیدز 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted(پر*کسی ندارم) گفته است :

نوشابه های زیر هفته ای8تا10تا1f60e.png

Vitaene

hype

redbull

شکلات Snickers

قهوه لاتوازا اسپرسو

Nescafe

اینا خوراک هفتگی حاجیتونه1f60e.png

با جمع پول این اتواشغال ایی که شما میخوری با کیفیت ترین قهوه ها رو ماهیانه میشه سفارش داد

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Rorschach گفته است :

برای کسانی که زیاد پشت سیستمن روزی یک ربع تا نیم ساعت طناب زدن عالیه.قند و اضافه وزن و ... کنترل می کنه.

اما سوالی که خودم دارم چه نوع صندلی زیر یک میلیون تومن خوبه خرید؟ واقعا صندلی خودم داره کمرمو داغون می کنه.

اخ اخ منم صندلی میخوام زیر 1 تومن ، کمر و باسن ماسن نمونده برام

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sam-j گفته است :

با جمع پول این اتواشغال ایی که شما میخوری با کیفیت ترین قهوه ها رو ماهیانه میشه سفارش داد

کو کجا؟لینک بده🤗برند Death wishسراغ داری؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، indianboy گفته است :

یا به خاطر قندش هست که گفته میشه از مقدار بسیار کم شروع کنید

هفته اول به مقدار یک قاشق غذا خوری در روز در موقعیتی که نه معده خالیه نه زیاد پر

هفته دوم دو الی سه قاشق

و به تدریج در شش ماه میزان رو به روزی یک لیوان برسونید

یا این که به خاطر مزاج هست و میتونید به همراه و یا به محض اینکه شیر رو میل کردید یه قاشق غذاخوری پودر نارگیل میل کنید

در 37 دقیقه قبل، HeX گفته است :

میانگین هفته ای 3 نوبت اسپرسو میخورم البته دابل شات.1f60b.png اعتقاد دارم بیشتر از این هم اعتیاد آوره و مصرف مرتب قهوه برای سلامت دندان مضره.

قهوه اسیدیته بالایی داره ولی اگر بعدش کمی اب ولرم نوشیده بشه و دهان با همین اب معمولی شستشو بشه هیچ اتفاقی نمیوفته!از قدیم هم رسم بوده در ایران که بعد از قهوه کمی اب مینوشیدن

در مورد شیر هم همینطور هست و دهان باید بطور کامل با اب شستشو بشه

در 34 دقیقه قبل، Coffee Addicted(پر*کسی ندارم) گفته است :

با توجه به توضیحاتی که دادی من اصلا حس خوبی به دهه چهارم زندگیت ندارم

خدا بخیر کنه😄

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Coffee Addicted(پر*کسی ندارم) گفته است :

کو کجا؟لینک بده🤗برند Death wishسراغ داری؟

سری هالویین دف ویشو دارم همین الان 500 افتاد پام. دف ویش هم اعتبارش سر دان های ازمایش شده برای میزان کافیین هست وگرنه از نظر طعم کیفیت هیچ جایگاهی نداره.

خریدشم یا باید اشنا برات بفرسته از خارج یا از ایرانیکا بگیری تلگرام و اینستاگرام دارن من 2 سالی هست مرتب ازشون میگیرم کارشون درسته

لینک به دیدگاه

راستی دوستان میتونن از نوشابه های لاکیدو  کاله استفاده کنن که میزان کلسیمش نسبت به حجم، 50 درصد شیر هست(یعنی هر دو لیوان از این نوشابه معادل یک لیوان شیر کلسیم طبیعی داره)

قندش 40 درصد از نوشابه های معمولی کمتره

قیمتش هم تقریبا یکسانه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...