رفتن به مطلب

تاپیک جامع سبک زندگی و تغذیه

indianboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

@Hassan.SK

من ریفلاکس معده داشتم سه سال پیش،پیش متخصص گوارش رفتم از قرص هایی که بهم داد پنتومید( پنتوپرازول ) بود،شیش ماه مصرف کردم الان سه ساله هیچ مشکلی ندارم،قبلا جرات نمیکردم ناهار بخورم،یه نسکافه میخوردم ده دقیقه بعد معده ام ترش میکرد بالا میاوردم

من که اول رفتم پیش دکتر عمومی چون رفلاکس همراه سرماخوردگی بود تشخیص اشتباه ، البته دکترهای الان تشخیص میری مطب میپرسه چه مرگته میگی مثلا سرما خوردم یا گلوم خارش داره یا درد میکنه اونم مسکن مینویسه اونم مال سرماخوردگی به سلامت یه دقیقه کلی پول به جیب میزنن !

بعدش رفتم پیش متخصص 3 بار ویزیت کرد هر بار عکس و ازمایش فلان اخر سر تشخیص داد که آسم دارم و سرفه هام از آسمه به دکتر گفتم 30 ساله آسم ندارم الان یک دفعه ای آسم گرفتم !؟

هر بار هم داروهای خارجی مینوشت و الکی اینور اونور واسه ازمایش و کوفت زهره مار میفرست که واسه همکاراش و خودش درامد زایی کنه (دکون باز کردن اکثرا دکترهای الان)

آخر سر بهش گفتم داروی ایرانی بنویس خیلی گرون میشه خارجی بهش برخورد کلا هیچی ننوشت گفتم به جهنم

پیش یکی از دوستام تعریف کردم ماجرا رو چون تجربشو داشت گفت بادام بخور اسید معده رو کم میکنه که باور کن کمتر از 2-3 روز خوب شدم هر بار 6 الی 10 دونه بادوم میخوردم یکی دو ساعت بعد وعده های غذایی مخصوصا شبها که موقع خواب بیچارم میکرد 5 تا قبل خواب میخوردم انگاری اب رو اتیش میریختن

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

• ارسال 240
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 20 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

اونایی که اسم میذارن روی این داروها، مثه اینکه از طرفداران پر و پا قرص گوریل انگوری هستن!!! 1f602.png

خخخخ

یه توضیح بدم

اینا از خانواده کورتونها هستند به خاطر همین همیشه یه تان تو اسمشون هست که ساختار شیمیایی پیوندهاشونو نشون میده(اگه درست یادم باشه دوره شیمی دبیرستان هیدرو کربن های الکلی میخوندیم همچین حالتی داشتن)

اکثرا هم پیوند «زوج الکترون پیوندی»  دارن و معمولا به همین دلیل زاویه بین پیوندهاشون زیر ۱۲۰ درجه است

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، indianboy گفته است :

من یه تجربه تقریبا طولانی مدت رو بهتون بگم...

من از کودکی تا حدود سن 22 23 به شدت کمبود وزن داشتم و خیلی لاغر بودم. جوری که توی خونه بهم لقب اسکلت داده بودن 1f604.png الان فیلم های اون موقع خودم رو توی مراسم ها میبینم خودم جا میخورم و وحشت میکنم. دقیق یادمه دور کمرم رو میشد با دو دست گرفت. 

تا اینکه رسیدیم به دوره کنکور و پشت کنکوری شدن و از طرفی هم همون موقع به خاطر دردهای گاه و بیگاه شکمی رفتیم پیش متخصص و ایشون هم آندوسکوپی کردن و گفتن مشکل عفونت معده دارید و سه تا قرص دادن به مدت یکی دو ماه شاید. 

بعد از اون دیگه افزایش وزنم شروع شد تا الان که 29 سالم هست هفتاد و خرده ای شاید نزدیک 80 وزنم هست. هرکاری هم میکنم نمیشه وزنم رو کم کنم یعنی اراده ضعیف شده.

البته افزایش وزنم بیشتر شکمی هست وگرنه دست و بازو و پاها چاق نیستن. اگر کسی تجربه کاهش وزن با راه حل خاصی رو داره بگه ما هم استفاده کنیم. البته راهش پرخرج نباشه...

بنده 83 کیلو بودم بیشتر چربی دور کمر .بقیه جاهای بدنم نرمال بود حدود سه ماه هر روز روزی نیم ساعت طناب میزدم( اولش اصلا بلد نبودم طناب بزنم). وزنم رسید به 73 دور کمرم هم خیلی لاغرترشد.(قدم هم 178ه).چندماهی میشه دیگه طناب نزدم وزنم به 76 رسیده ولی به هرحال خیلی کنترل شده ودیگه به 83 نرسیده.دوباره مدتیه که شروع کردم به طناب زدن و هدفم وزن 70 کیلو هست.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

من که اول رفتم پیش دکتر عمومی چون رفلاکس همراه سرماخوردگی بود تشخیص اشتباه ، البته دکترهای الان تشخیص میری مطب میپرسه چه مرگته میگی مثلا سرما خوردم یا گلوم خارش داره یا درد میکنه اونم مسکن مینویسه اونم مال سرماخوردگی به سلامت یه دقیقه کلی پول به جیب میزنن !

بعدش رفتم پیش متخصص 3 بار ویزیت کرد هر بار عکس و ازمایش فلان اخر سر تشخیص داد که آسم دارم و سرفه هام از آسمه به دکتر گفتم 30 ساله آسم ندارم الان یک دفعه ای آسم گرفتم !؟

هر بار هم داروهای خارجی مینوشت و الکی اینور اونور واسه ازمایش و کوفت زهره مار میفرست که واسه همکاراش و خودش درامد زایی کنه (دکون باز کردن اکثرا دکترهای الان)

آخر سر بهش گفتم داروی ایرانی بنویس خیلی گرون میشه خارجی بهش برخورد کلا هیچی ننوشت گفتم به جهنم

پیش یکی از دوستام تعریف کردم ماجرا رو چون تجربشو داشت گفت بادام بخور اسید معده رو کم میکنه که باور کن کمتر از 2-3 روز خوب شدم هر بار 6 الی 10 دونه بادوم میخوردم یکی دو ساعت بعد وعده های غذایی مخصوصا شبها که موقع خواب بیچارم میکرد 5 تا قبل خواب میخوردم انگاری اب رو اتیش میریختن

حاجی وقتی سرما بخوری اول باید صبر کنی سرماخوردگیت خوب شه بعد مشخص شه چه بیماری داری،فامیل ما هم سرما خورده بود زیاد سرفه میکرد قفسه سینه و قلبش درد گرفته بود،هی ما بهش گفتیم بزار سرما خوردگیت خوب شه بعد برو پیش دکتر قلب آخرشم سر خورد رفت اکو قلب هم ازش گرفتن هیچیش نبود سرما خوردگی علائمش زیاده الانم که ویروس جدید عراقی اومده به لطف زائرین

این متخصصی که من رفتم پیشش در و دیوار اتاقش پر بود از لوح تقدیر از جمع دکتران نیویورک و فلان.....بیست سال اینجا طبابت میکنه گفتن کارش خوبه توی 6ماه کلا سه بار رفتم پیشش ،کیلویی دارو ننوشت، آزمایش خاص و عجیب قریبی برام ننوشت  گفت نیاز به آندوسکوپی نیست الانم سه بشقاب غذا بخورم هیچ اتفاقی برام نمیوفته😎چند نکته بهم گفتی که همون حرف های تکراریه،مثلا قهوه نخور و فلان

البته دکتر هایی که الان اومدن رو کار همشون دکون باز کردن،صدجا پول میگیرن،بیمارستان ،مطب داره، نظام وظیفه،دانشگاه،حتی با داروخونه و آزمایشگاه ،مریضاشونو میفرستند اونجا و عملا هیچی حالیشون نیست !!!

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

خخخخ

یه توضیح بدم

اینا از خانواده کورتونها هستند به خاطر همین همیشه یه تان تو اسمشون هست که ساختار شیمیایی پیوندهاشونو نشون میده(اگه درست یادم باشه دوره شیمی دبیرستان هیدرو کربن های الکلی میخوندیم همچین حالتی داشتن)

اکثرا هم پیوند «زوج الکترون پیوندی»  دارن و معمولا به همین دلیل زاویه بین پیوندهاشون زیر ۱۲۰ درجه است

سلام. آره یه چیزایی یادمه!

لینک به دیدگاه

دوستان ببخشین ادرس سایت های تبدیل اینترنت ب اینترنت چی بود؟ 

لینک به دیدگاه

11 hours ago, indianboy said:

من یه تجربه تقریبا طولانی مدت رو بهتون بگم...

من از کودکی تا حدود سن 22 23 به شدت کمبود وزن داشتم و خیلی لاغر بودم. جوری که توی خونه بهم لقب اسکلت داده بودن 1f604.png الان فیلم های اون موقع خودم رو توی مراسم ها میبینم خودم جا میخورم و وحشت میکنم. دقیق یادمه دور کمرم رو میشد با دو دست گرفت. 

تا اینکه رسیدیم به دوره کنکور و پشت کنکوری شدن و از طرفی هم همون موقع به خاطر دردهای گاه و بیگاه شکمی رفتیم پیش متخصص و ایشون هم آندوسکوپی کردن و گفتن مشکل عفونت معده دارید و سه تا قرص دادن به مدت یکی دو ماه شاید. 

بعد از اون دیگه افزایش وزنم شروع شد تا الان که 29 سالم هست هفتاد و خرده ای شاید نزدیک 80 وزنم هست. هرکاری هم میکنم نمیشه وزنم رو کم کنم یعنی اراده ضعیف شده.

البته افزایش وزنم بیشتر شکمی هست وگرنه دست و بازو و پاها چاق نیستن. اگر کسی تجربه کاهش وزن با راه حل خاصی رو داره بگه ما هم استفاده کنیم. البته راهش پرخرج نباشه...

داداش منم کمبود وزن دارم..

پیش متخصص چی رفتین؟

اسم اون قرص چی بود؟

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، pfarhadq گفته است :

داداش منم کمبود وزن دارم..

پیش متخصص چی رفتین؟

اسم اون قرص چی بود؟

متخصص گوارش بود فکر کنم البته اول رفتم داخلی طرف گفت برو پیش گوارش بهتره

البته همه به خاطر یه مشکل لاغر نیستن بعضیا مشکلای دیگه ای دارن ولی مشکل عفونت معده با همون میکروب هلیکوباکتر  پایلوری ایجاد میشه که خیلیا دارنش ولی کمه.

اون قرص هم یه درمان سه جانبه معمول برای درمان عفونت معده هست که اکثرا تجویز میکنن البته دو نوع تجویز داره که بعضیا جور دیگه ای تجویز میکنن. الان دقیق یادم نیست ولی فکر کنم رانیتیدین مترونیدازول و امپرازول یه همچین چیزایی بود. برای یه مدت حدودا 2 ماهه فکر کنم یکم وضعت به هم میریزه و مدفوع بو میگیره و رنگ قیرمانند میگیره ولی بعدش کامل اوکی میشی.

فقط آندوسکوپی معده برای بار اول یکم شوک وارد میکنه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Rorschach گفته است :

بنده 83 کیلو بودم بیشتر چربی دور کمر .بقیه جاهای بدنم نرمال بود حدود سه ماه هر روز روزی نیم ساعت طناب میزدم( اولش اصلا بلد نبودم طناب بزنم). وزنم رسید به 73 دور کمرم هم خیلی لاغرترشد.(قدم هم 178ه).چندماهی میشه دیگه طناب نزدم وزنم به 76 رسیده ولی به هرحال خیلی کنترل شده ودیگه به 83 نرسیده.دوباره مدتیه که شروع کردم به طناب زدن و هدفم وزن 70 کیلو هست.

اینم فکر خوبیه البته من دوچرخه خریدم ولی خیلی به خاطر سرمای هوا حس بیرون رفتن و دوچرخه سواری ندارم. باید طناب زنی رو شروع کنم. ممنون

در 10 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

آقا من تابستونها میرم هند اونجا سمت ما دکترها سمت ما اکثرا تشخیصشون با نبض گرفتن و نگاه کردن به چهره و علائم ظاهری هست مثل این فیلم های جومونگ و اینا که طبیب دربار میاد. جالبه که تشخیصشون در اکثر موارد هم درسته و از اون جالبتر اینه که داروها هم در مناطق روستایی رایگان هست و دولت به دکترها و درمانگاه های محلی داروها و آمپول ها رو رایگان میده تا استفاده کنن. دیگه اگر بگن باید آزمایش خون و عکس برداری بکنی یعنی خیلی مشکل سختیه نه مثل اینجا که تا دکتر پول پرست میبینه آدمو میگه اول برو آزمایش بده بیار

من یه عمل جراحی توی منطقه خودمون داشتم. شاید باورتون نشه ولی تقریبا رایگان درومد برام شاید یه 10 روپیه ای گرفتن برای پذیرش اولیه یعنی حدود 1500 تومن الان ایران. عمل جراحی و داروها و آمپولهای قبل و بعد و سرم و 12 روز بستری اونجا همه رایگان بود.

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

1 hour ago, indianboy said:

متخصص گوارش بود فکر کنم البته اول رفتم داخلی طرف گفت برو پیش گوارش بهتره

البته همه به خاطر یه مشکل لاغر نیستن بعضیا مشکلای دیگه ای دارن ولی مشکل عفونت معده با همون میکروب هلیکوباکتر  پایلوری ایجاد میشه که خیلیا دارنش ولی کمه.

اون قرص هم یه درمان سه جانبه معمول برای درمان عفونت معده هست که اکثرا تجویز میکنن البته دو نوع تجویز داره که بعضیا جور دیگه ای تجویز میکنن. الان دقیق یادم نیست ولی فکر کنم رانیتیدین مترونیدازول و امپرازول یه همچین چیزایی بود. برای یه مدت حدودا 2 ماهه فکر کنم یکم وضعت به هم میریزه و مدفوع بو میگیره و رنگ قیرمانند میگیره ولی بعدش کامل اوکی میشی.

فقط آندوسکوپی معده برای بار اول یکم شوک وارد میکنه.

ممنون

لینک به دیدگاه

این سوسول بازیا چیه 

نمیدونم فلان غذا رو دوست ندارم از فلان میوه خوشم نمیاد

بیست چند سالمه با هیچ غذایی و هیچ میوه و سبزیجاتی مشکل ندارم

بیشترین چیزی که علاقه دارم سبزیجاته

هر چی روغن و کره و کدو و ... خلاصه غذا های چرب چیلی هم میخورم قند شکر هم زیاد دوست دارم و مصرف میکنم

از بچگی اصلا صحبونه نمی‌خوردم فقط ناهار و کمی شام تا همین الان

تو عمرم پام به دکتر باز نشده خدا رو شکر فقط سه بار به بیمارستان چرا یه بار به خاطر گاز گرفتی یه بار زدن رگ دست با تیغه مداد تراش تو مدرسه یه بارم به خاطر یه مشکل کوچیک

فقط خوراک بدنم هر هفته یه بار فوتباله 

از ده سالگی روزه می‌گرفتم و تو یه روز فوتبال تو ماه رمضون تو اوج تشنگی و گرسنگی دو برابر کریس رونالدو میدوم تو زمین دیگه تو روز عادیش بماند نمیگم که ریا نشه😅

بدنت رو هر طور باهاش رفتار کنی به بار میشینه

ممنون از توجهاتتون که شرمنده کردین ما رو

فقط میخواستم بگم ورزش مداوم یه چیز دیگه هست

ورزش ورزش ورزش

لینک به دیدگاه

سلام

کسیکه  هر شب رو خوب نخوابه دچار پیری زودرس میشه!

خواب عمیق و کافی رویا ایی شده برای همه انسانهای زمانه ما.چون اینترنت فیلم و موبایل  و  م.اه.و.ار.ه. و ... همه و همه چیز سعی دارند خوابه کافی شب ما رو از ما بگیرند!!

اگر کسی برای مدتی شبها  خوب بخواب نرفت بهتره  سعی کنه توی روز نخوابه و هر روز هم ورزش بدنی کافی بکنه که بسرعت اثرشو در عمق و کیفیت خواب خودش میبینه!(تضمینی).

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Elderado گفته است :

سلام

کسیکه  هر شب رو خوب نخوابه دچار پیری زودرس میشه!

خواب عمیق و کافی رویا ایی شده برای همه انسانهای قرن ما.چون اینترنت فیلم و موبایل  و  م.اه.و.ار.ه. و ... همه و همه چیز سعی دارند خوابه کافی شب ما رو از ما بگیرند!!

اگر کسی برای مدتی شبها  بخواب نمیرفت بهتره  سعی کنه توی روز نخوابه و هر روز هم ورزش بدنی کافی بکنه که بسرعت اثرشو در عمق و کیفیت خواب خودش میبینه!(تضمینی).

بله واقعا خواب مناسب و با خیال و افکاری ارام واقعا در زنگی و کیفیت اون تاثیر خیلی مهم و مستقیمی داره ممنون که به این موضوع اشاره کردید

لینک به دیدگاه

من خودم سرفه های خیلی شدید دارم! هرچی غذا میخورم شدتش هم بیشتر میشه!  چندین ساله که این مشکلو هم دارم. مخصوصا شب ها که میخوام بخوابم شدتش قدری زیاد میشه نمیتونم بخوابم!

به دکترهای زیادی هم رفتم ولی داروهاشون هم فقط چند ماه اثر میزارن بعد ترکشون دوباره به همون حالت قبل برمیگرده! البته الانم دارم استفاده میکنم از اسپری و دارو و اینا ولی باز سرفه دارم شبها!

دیگه نمیدونم چه بلایی سرم بیارم..

لینک به دیدگاه

به گفته ی دوستان امروز بجای vitaeneکه  رفتم بادوم زمینی،بادوم هندی خریدم،بادون هندی کیلویی 168 تومن ! من58تومن خریدم😓

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ASTS گفته است :

بله واقعا خواب مناسب و با خیال و افکاری ارام واقعا در زنگی و کیفیت اون تاثیر خیلی مهم و مستقیمی داره ممنون که به این موضوع اشاره کردید

ولی خب بعضی مواقع شرایط جوریه که نمیشه خوابید 

من خودم چند ماهه که خوابم به غیر از روزای تعطیل شده 3 تا 4 ساعت دیگه شرایط اینطوری هست بایدباهاش بسازیم :(

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

ولی خب بعضی مواقع شرایط جوریه که نمیشه خوابید 

من خودم چند ماهه که خوابم به غیر از روزای تعطیل شده 3 تا 4 ساعت دیگه شرایط اینطوری هست بایدباهاش بسازیم :(

من دو سه روز کمتر از هفت ساعت بخوابم فلج مغزیم

پارسال یه ماموریت چهار روزه بودیم سر جمعش 20 ساعت نتونستم بخوابم!یعنی اخراش دیگه به حال مرگ افتادم

اخه مگه میشه روزی  سه چهار ساعت اونم چند ماه😐

ویرایش شده توسط Goorani___k65
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Goorani___k65 گفته است :

من دو سه روز کمتر از هفت ساعت بخوابم فلج مغزیم

پارسال یه ماموریت چهار روزه بودیم سر جمعش 20 ساعت نتونستم بخوابم!یعنی اخراش دیگه به حال مرگ افتادم

اخه مگه میشه روزی  سه چهار ساعت اونم چند ماه1f610.png

متاسفانه کنکوری هستم و از وقتی که مدارس آغاز شده واقعا زمان کم میارم مجبورم ولی خب الان coffee تونسته نجاتم بده 

مثلا دیشب ساعت 4 خوابیدم صبح ساعت 6:45 بیدار شدم یه coffee زدم تا 3 بعد از ظهر اصلا خواب نداشتم اونم یکونیم ساعت خوابیدم  الانم که اینجام و برنامه هر روزمم اینجوری :(

لینک به دیدگاه

دوستان راه حل افزایش وزن ندارین؟! 

هر کار میکنم وزنم بالا نمیره

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

دوستان راه حل افزایش وزن ندارین؟! 

هر کار میکنم وزنم بالا نمیره

یکم رو برنج کره (مخصوصا حیوانی بزن بخور) فقط زیاده روی نکنی مثل من نشی!

من با قد ۱۸۱ حدود ۱۰۵ کیلو وزن دارم که هیچ وقت دیگه برنمیگرده زیر ۱۰۰ یادش بخیر یه بازه ۶-۷ ساله فیکس روی ۹۲ بودم بعد رسیدم ۱۱۵ الانم برگشتم رو ۱۰۵ پایینتر هم نمیره!

پ.ن: هفته ای ۳ روز هم استخر + سونا و جکوزی اب گرم میرم جواب نمیده بدنم به کم کردن وزن مقاومت نشون میده😂

در 23 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

متاسفانه کنکوری هستم و از وقتی که مدارس آغاز شده واقعا زمان کم میارم مجبورم ولی خب الان coffee 2615.png تونسته نجاتم بده 

مثلا دیشب ساعت 4 خوابیدم صبح ساعت 6:45 بیدار شدم یه coffee زدم تا 3 بعد از ظهر اصلا خواب نداشتم اونم یکونیم ساعت خوابیدم  الانم که اینجام و برنامه هر روزمم اینجوری :(

آخ آخ آخ کنکور

دوره کنکور من کمتر از ۳ ساعت میخوابیدم یعنی اوضاعی بود برای خودش بعدش تو دوره دانشگاه هم شب بیداریهام ادامه پیدا کرد تا جایی که کل شب بیدار بودم و بازه ۶ تا ۱۰:۳۰ رو که قبل کلاس بودم میخوایدم(۱ بار هم کلا نخوابیدم رفتم کلاس تا ۶ عصر بعد که رسیدم خونه کپه مرگمو گذاشتم ساعت ۱۱ روز بعد بیدار شدم) بعد از اینکه قبلم یکم بازی دراورد کم خوابیها رو کم کردم الانم ۱۲-۱ میخوابم و ۷-۷:۳۰ بیدار میشم میرم سرکار و دانشکاه(۲ روز در هفته دانشگاه میرم قهوه هم برا همین دو روز میخوام از ۸ تا ۵ عصر کلاس داریم یه بند بعد کلاس آخر دیگه رسما به زور پشت فرمون میشینم تا برسم خونه) نمیگم شب بیدار نمونید ولی اگه شب بیدار موندید مطمئن بشید حتما حداقل ۸ ساعت خواب رو دارید اینجوری حداقل اثرات کمتری داره و دچار مشکل نمیشید

البته یکی از دوستان یه سیستم جدید داره تست میکنه اگه نمرد و چیزیش نشد منم میرم روی همچین سیستمی

اینطوریه که شما ۸ ساعت میخوابید ولی پیوسته نه مثلا طی ۴ تا بازه ۲ ساعته در طول روز میخوابید

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

من وقتهایی که زیاد از حد میخوابم مثلا شب ساعت 12 1 میخوابم و روز ساعت 11 به بعد بیدار میشم در طول روز و بعد ازظهرش سردرد خیلی شدیدی میگیرم. به خاطر همین از ترس سردرد هم که شده زیاد نمیخوابم و بلند میشم. توی کم خوابیدن هم تقریبا همینطوریه ولی به زیاد خوابیدن حساس تره سردردم.

کس دیگه ای مشکل سردرد بعد از بیدار شدن از خواب زیاد رو داره؟

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

من وقتهایی که زیاد از حد میخوابم مثلا شب ساعت 12 1 میخوابم و روز ساعت 11 به بعد بیدار میشم در طول روز و بعد ازظهرش سردرد خیلی شدیدی میگیرم. به خاطر همین از ترس سردرد هم که شده زیاد نمیخوابم و بلند میشم. توی کم خوابیدن هم تقریبا همینطوریه ولی به زیاد خوابیدن حساس تره سردردم.

کس دیگه ای مشکل سردرد بعد از بیدار شدن از خواب زیاد رو داره؟

واکنش بدن نسبت به تغییرات در هر فرد متغیره..من کمتر از 6 ساعت باشه خوابم در شبانه روز، عضلاتم به شدت میگیره!اوایل فکر میکردم مشکل از جای دیگست چکاپ دادم اما الان متوجه شدم خواب دلیلشه

خواب بیش از حد هم بیشتر کسلم میکنه تا با نشاط 😀

یه سوال:آندوسکوپی کردی چطور بود؟؟حالتش رو توصیف میکنی؟ 😄 یه عده میگن مثل شکنجه میمونه یه عده میگن نه راحته

منم پارسال مشکل کاهش وزن شدید گرفتم همراه با درد خفیف معده و بعد از کلی مصرف دارو در نهایت این شد که آندوسکوپی کنم ولی حقیقتش بیخیال شدم و نرفتم و با مصرف مداوم دارو بهتر شدم فعلا

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Alios گفته است :

واکنش بدن نسبت به تغییرات در هر فرد متغیره..من کمتر از 6 ساعت باشه خوابم در شبانه روز، عضلاتم به شدت میگیره!اوایل فکر میکردم مشکل از جای دیگست چکاپ دادم اما الان متوجه شدم خواب دلیلشه

خواب بیش از حد هم بیشتر کسلم میکنه تا با نشاط 1f600.png

یه سوال:آندوسکوپی کردی چطور بود؟؟حالتش رو توصیف میکنی؟ 1f604.png یه عده میگن مثل شکنجه میمونه یه عده میگن نه راحته

منم پارسال مشکل کاهش وزن شدید گرفتم همراه با درد خفیف معده و بعد از کلی مصرف دارو در نهایت این شد که آندوسکوپی کنم ولی حقیقتش بیخیال شدم و نرفتم و با مصرف مداوم دارو بهتر شدم فعلا

جالبیش اینه که من با خواب خیلی کم مشکلی ندارم معمولا یعنی اگر مثلا ساعت 5 6 بخوابم 7 بلند شم برم سر کلاس مشکل حادی ندارم ولی اگر خوابم بیشتر از 3 ساعت و کمتر از 7 8 ساعت باشه به شدت سر کلاس خوابم میبره. به نظرم ارتباط مستقیمی با رسیدن خواب به مراحل عمیق داره که بیدار شدن ازش باعث خستگی شدید میشه... 

در رابطه با آندوسکوپی:

من چون شرایط (میشه گفت) سخت تر یعنی جراحی با بیهوشی عمومی رو تجربه کرده بودم ترس نداشتم و بلافاصله بعد از اینکه دکتر گفت باید آندوسکوپی بشی رفتم و درخواست آندوسکوپی دادم و فرداش هم انجام دادم و مثلا دو سه هفته قبل هم رفتم یه چکاپ کردم از دندونهام و دکتره گفت باید یکی از دندون هات عصب کشی بشه و منم گفتم همین الان انجام بدید در حالی که دو ساعت بعدش کلاس داشتم و کیفم هم همراهم بود ولی همونجا انجام دادم و با بی حسی رفتم سر کلاس. 

یعنی ممکنه هرکسی مثل من نباشه.

اما در رابطه با شرح وضعیت آندوسکوپی:

در مجموع یکمی سخت هست خصوصا برای بار اول. جوریه که یک نفر باید شما رو نگه داره و نفر دوم بعد از بی حس کردن گلوتون، لوله آندوسکوپ رو وارد دهانتون میکنه و همینطور وارد میکنه تا برسه به معده و از نمایشگر مقابلش چک میکنه و نمونه برداری میکنه و شما در حدود این 10 دقیقه در حال عوق زدن هستید!

البته دقت کنید که وقتی دکتر روز قبلش بهتون میگه هیچی مصرف نکنید و ناشتا باشید به خاطر خودتون هست. چون اگر کوچیکترین چیزی بخورید از شب قبلش، موقع آندوسکوپی به مشکل میخورید و ممکنه بالا بیارید. 

راجع به  ترسش اگر اهل ریسک کردن هستید (تا حدودی مثل من) زیاد نگران نباشید.

مثلا من بیشتر از بحث سختی اش نگران آلودگی لوله آندوسکوپ و سریش بودم که شنیده بودم بعضی جاها شستشوی درست نمیدن به همین خاطر یکم زودتر رفتم توی اتاق آندوسکوپی و نگاه کردم که درست شستشو بده لوله رو...

در مجموع به نظرم روش بدی نیست. چون بدون دردسرهای آزمون و خطا و مصرف کلی داروهای مختلف و تست اونها روی بدن، شما به شیوه مستقیم و نمونه برداری و کشت اون (گاهی) متوجه مشکلتون میشید به صورت دقیق...

اگر الان هم قرار باشه بخاطر مشکلی آندوسکوپی مجدد بکنم صد درصد شک نمیکنم و انجام میدم چون دیگه یخورده ترسی هم که داشتم ریخته...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...