رفتن به مطلب

تاپیک جامع سبک زندگی و تغذیه

indianboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام.

من یه مشکل عجیبی دارم چند ماهه که بدجوری روی اعصابم داره میره!

اول از همه بگم که کار من برنامه نویسی هستش و میانگین روزی 10 ساعت پشت سیستمم. روز های تعطیل یا اوقات فراغت هم همینطور! چون قبل از اینکه برنامه نویس باشم گیمر بودم😎

الان چند ماهیه که کارم بیشتر شده یه درد عجیبی توی مهره های بالایی بین دو تا کتف یعنی تقریبا میشه پشت سینه دارم.

نمیدونم چیکار باید بکنم. این رو هم بگم که هفته ای 3 جلسه باشگاه بدنسازی هم میرم و یه تمرین سبک به مدت 70-80 دقیقه هم انجام میدم.

در ضمن خیلی به شدت و تعداد بالا توی همون ناحیه از کمر که گفتم و گردنم قلنج وجود داره یعنی به محض اینکه اراده بکنم با یه حرکت کوچیک میتونم قلنج بشکنم!!!

کسی این مشکلو داره؟ درمان شده؟ علتش چی هست؟

تشکر.

لینک به دیدگاه

• ارسال 240
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 17 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام عزیز

من هم همین مشکلرو داشتم دوتاش رو کشیدم اون دوتا رو هم باید برم بکشم

سایتا خارجی هم مثل ردیت رفتم مثل اینکه هرکی میره دندون پزشکی میگن چارتا شو بکش بره(البته اونا ۲۰۰۰دلار پیاده میشن برا ۴تاش،البته اونا بیهوشی میزنن)

مثل اینکه اینا واقعا جز دردسر چیز دیگه ای ندارن

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

دوستان سلام.

من یه مشکل عجیبی دارم چند ماهه که بدجوری روی اعصابم داره میره!

اول از همه بگم که کار من برنامه نویسی هستش و میانگین روزی 10 ساعت پشت سیستمم. روز های تعطیل یا اوقات فراغت هم همینطور! چون قبل از اینکه برنامه نویس باشم گیمر بودم1f60e.png

الان چند ماهیه که کارم بیشتر شده یه درد عجیبی توی مهره های بالایی بین دو تا کتف یعنی تقریبا میشه پشت سینه دارم.

نمیدونم چیکار باید بکنم. این رو هم بگم که هفته ای 3 جلسه باشگاه بدنسازی هم میرم و یه تمرین سبک به مدت 70-80 دقیقه هم انجام میدم.

در ضمن خیلی به شدت و تعداد بالا توی همون ناحیه از کمر که گفتم و گردنم قلنج وجود داره یعنی به محض اینکه اراده بکنم با یه حرکت کوچیک میتونم قلنج بشکنم!!!

کسی این مشکلو داره؟ درمان شده؟ علتش چی هست؟

تشکر.

یه تست تراکم استخوان بدید احتمال داره مهره های کمرتون ضعیف شده باشه یا علمی ترش توده ی استخوانیش کمتر شده باش چند سال بعد گریباتو میگیره،پیش یه متخصص روماتولوژی برو

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

با سلام مجدد

امیدوارم حال همگی دوستان خوب باشه...

توی این وضعیت بیماری به نظرم بهتره این تاپیک یکم فعالتر باشه خصوصا راجع به تجربیات دوستان اگر خدای نکرده از دوستان یا اطرافیان یا آشنایان دوستان، کسی دچار این بیماری جدید شده و درمان شده و ....

تاپیک سلامت محور و تغذیه محور هست و هرگونه بحث دیگه به شدت ممنوع هست....

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام اساتید 💐

در ویدیوئی دیدم (اگر درست به خاطر بیارم) طرف میگفت وقتی می ایسته، کمردرد میگیره. X-Ray میگیره و میفهمه که ستون فقراتش مثل پرانتزه. بنده هم سالهاست وقتی یه مدتی می ایستم، کمرم درد میگیره. میخواستم بدونم اصطلاحی که واسه X-Ray توی ایران استفاده میشه، چیه؟ و به کجا/کدوم بخش بیمارستان باید مراجعه کرد؟ هزینه اش به صورت آزاد چقدر میشه؟ اگر اطلاعات معتبر دیگری هم دارید، بی زحمت به اشتراک بگذاریدشون. ممنون

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام اساتید 💐

در ویدیوئی دیدم (اگر درست به خاطر بیارم) طرف میگفت وقتی می ایسته، کمردرد میگیره. X-Ray میگیره و میفهمه که ستون فقراتش مثل پرانتزه. بنده هم سالهاست وقتی یه مدتی می ایستم، کمرم درد میگیره. میخواستم بدونم اصطلاحی که واسه X-Ray توی ایران استفاده میشه، چیه؟ و به کجا/کدوم بخش بیمارستان باید مراجعه کرد؟ هزینه اش به صورت آزاد چقدر میشه؟ اگر اطلاعات معتبر دیگری هم دارید، بی زحمت به اشتراک بگذاریدشون. ممنون

سلام

ایکس ری که همون اشعه ایکس و همون اصطلاحا عکس گرفتن خودمون. ساده ترین نوع تصویر برداری پزشکی

به نظرم شما به مختصص ارتوپد مراجعه کنید.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Arthur گفته است :

سلام

ایکس ری که همون اشعه ایکس و همون اصطلاحا عکس گرفتن خودمون. ساده ترین نوع تصویر برداری پزشکی

به نظرم شما به مختصص ارتوپد مراجعه کنید.

سلام. ممنون از راهنمائیتون. دیگه نمیخوام پول ویزیت دکتر بدم. دفترچه بیمه ام روستائیه و گمان نکنم اینا رو شامل بشه. حالا این عکس گرفتن ساده رو کجای بیمارستان انجام میدن؟ کدوم بخش؟ خصوصی بخوام برم، باید آدرس کجا رو بپرسم؟ از هزینه آزادش اطلاع دارید؟ (ببخشید سوال پیچتون کردم.)

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. ممنون از راهنمائیتون. دیگه نمیخوام پول ویزیت دکتر بدم. دفترچه بیمه ام روستائیه و گمان نکنم اینا رو شامل بشه. حالا این عکس گرفتن ساده رو کجای بیمارستان انجام میدن؟ کدوم بخش؟ خصوصی بخوام برم، باید آدرس کجا رو بپرسم؟ از هزینه آزادش اطلاع دارید؟ (ببخشید سوال پیچتون کردم.)

به هر حال عکس رو باید پزشک بنویسه.

شما نوبت بگیر از بیمارستان دولتی بابت متخصص ارتوپد، مشکل ت رو توضیح بده.عکس هم نیاز باشه خودش مینویسه.

لینک به دیدگاه

در در 31 فروردین 1399 در 06:25، Arthur گفته است :

به هر حال عکس رو باید پزشک بنویسه.

شما نوبت بگیر از بیمارستان دولتی بابت متخصص ارتوپد، مشکل ت رو توضیح بده.عکس هم نیاز باشه خودش مینویسه.

سلام. دکتره میگفت به خاطر کمرم احتمالا میتونستم از خدمت معاف بشم! 😂 گفت عکساتو ببر متخصص مغز و اعصاب یا متخصص طب فیزیکی تا برات دارو کمربند اینا بنویسن. اینم که دیگه بماند تا وقتی که بماند! 😄

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. دکتره میگفت به خاطر کمرم احتمالا میتونستم از خدمت معاف بشم! 😂 گفت عکساتو ببر متخصص مغز و اعصاب یا متخصص طب فیزیکی تا برات دارو کمربند اینا بنویسن. اینم که دیگه بماند تا وقتی که بماند! 😄

😂 عب نداره سربازی آدم رو مرد میکنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوستان بنده دیسک کمر دارم (احتمالا گردن هم دارم) مهرهای ستون فقرات بدجوری خشکه و صدا میده الان جوری شده تمامی مفصلهای بدنم مخصوصا زانوهام بدجوری خشک شدن و تاب و توانی ندارن قرصی دارویی چیزی میشناسین که مشکلمو برطرف کنه یا بهتر کنه

خواهشا پای مرغ پیشنهاد ندید چون نمیتونم بخورم (البته مرغهای الان هورمونی و غیرطبیعی به دنیا میان و بزرگ میشن)

لینک به دیدگاه

در در 5 اردیبهشت 1399 در 17:37، Arthur گفته است :

😂 عب نداره سربازی آدم رو مرد میکنه 

اتفاقا سربازی مرد رو *****

لینک به دیدگاه

سلام

من خیلی وقته روزی حداقل 4 ساعت تا 10 ساعت پشت pc هستم.

الان شدم 95 کیلو.

قدم هم 180 هستش.

چی کار کنم؟

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Wall Breaker گفته است :

سلام

الان شدم 95 کیلو.

قدم هم 180 هستش.

چی کار کنم؟

بیشتر بشین پشت PC

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

بیشتر بشین پشت PC

_WT

این الان شوخی بود؟

یا پیشنهاد بود؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Wall Breaker گفته است :

سلام

الان شدم 95 کیلو.

قدم هم 180 هستش.

چی کار کنم؟

سلام.

با توجه بی اینکه بنظر سبک زندگی فعالی ندارین یکی از حرکات ورزشی که به سرعت ضربان قلبتون رو بالا میاره و موجب کالری سوزی برای چند دقیقه ی آیندش میشه و البته چند حرکتش میتونه از نفس بندازدتون و نباید زیاده روی کنین ، burpee هست (با پرش و حتما بصورت پیوسته و بدون وقفه انجام بشه برای نتیجه ی بهتر)، سرچ کنین بصورت تصویری نتایج زیادی میاد اما بطور خلاصه میتونم اینطور توصیفش کنم که تغییر وضعیت سریع و بی وقفه بین حالت حرکت شنا و ایستادن و پریدن هستش.

هر ساعت سعی کنین حداقل یک ست انجامش بدین به هرتعداد که خودتون راحتین(زمانی نمیگیره ازتون) فقط درنظر داشته باشین ورزش ناگهانی بدون گرم  کردن یعنی آسیب دیدن به مرور .حرکات کم خطر تر طناب زدن و حرکت پروانه هستن که وقتی ازتون نمیگیرن و نیازی نیست زیاد از pc دور بشین اگر دوریش سخته :)

حرکاتی هم هستند که میتونین حین کار با pc انجام بدین از جمله اسکوات یا همون اسکات (squat) که البته یکم تمرکزتونو بهم میزنه اما همچنان میتونین دستتون رو از کیبورد و ماوس جدا نکنین یا درحالت نشسته روی صندلی تمرینات پا با وزنه اگر زیر میزتون به اندازه ی کافی برای حرکت جا هست یا اگه فیلم تماشا میکنین و دستاتون آزاده حرکات درجای مختلفی هست که روی صندلی میشه انجام داد از جمله حرکاتی که با کش بدنسازی میشه انجام داد. فقط درنظر داشته باشین باید در ست های مختلف چند دفعه حداقل انجام بشه تا نتیجه بگیرین و مثل حرکات HIIT(high intensity interval training) و انفجاری کالری و چربی سوزی در مدت کوتاه انجام نمیشه.

پیشنهاد شخصی من 3 یا 4 ست حرکات HIIT با شدت (intensity) بالا در روز هربار به مدت حدود 10 دقیقست(مجموعا 30 دقیقه یا هرچقدر که توانشو داشتین) که به مرور میتونین افزایشش بدین. یه مدت اجازه بدین انگیزه و علاقه به ورزش ایجاد بشه و کم کم بصورت حرفه ای و تخصصی تر مدتی از روز رو به ورزش(چه در باشگاه یا در منزل) اختصاص بدین تا نتیجه ی دلخواه بدست بیاد.

سالم ترین ورزش هم کوهنوردی پیوسته و بدون توقف اما بصورت اصولی هستش بخصوص این فصل که همه جا زیباست. شاید طبیعت زیبای الان انگیزه ی ورزشتون رو افزایش بده.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام

دوستان بنده دیسک کمر دارم (احتمالا گردن هم دارم) مهرهای ستون فقرات بدجوری خشکه و صدا میده الان جوری شده تمامی مفصلهای بدنم مخصوصا زانوهام بدجوری خشک شدن و تاب و توانی ندارن قرصی دارویی چیزی میشناسین که مشکلمو برطرف کنه یا بهتر کنه

خواهشا پای مرغ پیشنهاد ندید چون نمیتونم بخورم (البته مرغهای الان هورمونی و غیرطبیعی به دنیا میان و بزرگ میشن)

سلام دوست من.

مادر من به شدت درد مفاصل داشت و یه مدت براش قرص triple flex میخریدم و خیلی راضی بود.

البته این قرص مکمل غذایی هست و دارو نیست، ولی در کل اینجور موارد باید پزشک نظر بده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، Arthur گفته است :

سلام دوست من.

مادر من به شدت درد مفاصل داشت و یه مدت براش قرص triple flex میخریدم و خیلی راضی بود.

البته این قرص مکمل غذایی هست و دارو نیست، ولی در کل اینجور موارد باید پزشک نظر بده.

سلام

اون قرص بیشتر برای ارتروز مناسبه به خاطر گلوکزامین موجودش مصرفش کردم قیمتشم بالاست و به صرفه نیست خودم قرص گلوگزامین + اسید هیالورونیک خیلی برای زانوهام خوب بود : گلوکزامین مفصل ساز ، اسید روان کننده و تولید کننده مایع درون مفاصل که متاسفانه همچین ترکیبی پیدا نمیشه یا خیلی گرونن که فقط برای زانوها مناسبه ، برای مهره های کمر کاربردی نداره البته با تووجه به شدت وضعیت کمرم الان فکر کنم ارتروز پا هم گرفتم چون زانوهام خشک و درد میکنن و نمیتون بدون درد 10 دقیقه بیشتر طول روز پیاده روی کنم

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان 

از یه مدت به بعد وقتی مثلا ۱۰۰متر راه میرفتم ساق پام بشدت درد و سوز میکشید ،که یواش یواش تابستون که شد شدتش کمتر شد،اما این اواخر یه مشکل دیگه بوجود اومد ،وقتی تو wc رو سنگ میشینم و کلا اونطوری میشینم ،بعد اینکه میخام بلند بشم ماهیچه بغل ساق پای راستم(با اون روی پنجه میشینم و فشار روی اونه) یه درد ناجوری میگیره و هرچی بیشتر نشسته باشم وقتی بلند میشم دردش خیلی بیشتره،تحقیق کردم مثل اینکه مشکل بقول سایتا عروقی محیطی هست،و من هم بنظر خودم چربی بدنم بالای نرماله(دوسال پیش تو خدمت تست گرفتم توی مرز بود،الانم که وزنم بیشتره حتما چربی رفته بالا)

حالا تصمیم گرفتم مصرف چربیو کم کنم و در روز یه ورزش کم زمان ترکیب شکم و اسکات و شنا انجام بدم 

حالا سوالم اینه ،میشه گفت اکثر غذا های ما ایرانیا چربی باهاشه،از برنجو خورش بگیر تا نیمرو وکتلت و میرزا قاسمی (خخخخخ)

دوستان پیشنهاد غذایی بدین ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام دوستان 

از یه مدت به بعد وقتی مثلا ۱۰۰متر راه میرفتم ساق پام بشدت درد و سوز میکشید ،که یواش یواش تابستون که شد شدتش کمتر شد،اما این اواخر یه مشکل دیگه بوجود اومد ،وقتی تو wc رو سنگ میشینم و کلا اونطوری میشینم ،بعد اینکه میخام بلند بشم ماهیچه بغل ساق پای راستم(با اون روی پنجه میشینم و فشار روی اونه) یه درد ناجوری میگیره و هرچی بیشتر نشسته باشم وقتی بلند میشم دردش خیلی بیشتره،تحقیق کردم مثل اینکه مشکل بقول سایتا عروقی محیطی هست،و من هم بنظر خودم چربی بدنم بالای نرماله(دوسال پیش تو خدمت تست گرفتم توی مرز بود،الانم که وزنم بیشتره حتما چربی رفته بالا)

حالا تصمیم گرفتم مصرف چربیو کم کنم و در روز یه ورزش کم زمان ترکیب شکم و اسکات و شنا انجام بدم 

حالا سوالم اینه ،میشه گفت اکثر غذا های ما ایرانیا چربی باهاشه،از برنجو خورش بگیر تا نیمرو وکتلت و میرزا قاسمی (خخخخخ)

دوستان پیشنهاد غذایی بدین ممنون میشم

سلام داداش / بد نباشه سالار ...

------------------------------------------------

یه پیشنهاد میدم معجزه میکنه !

سعی کن همراه غذات آبغوره بخوری و روش پیاده روی کنی ! هم چربی میسوزه ! همم خشکی پات برطرف میشه !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جدا از اینا ... شنا هم خوبه

لینک به دیدگاه

در در 8 اردیبهشت 1399 در 16:37، Snake fan گفته است :

سلام

الان شدم 95 کیلو.

قدم هم 180 هستش.

چی کار کنم؟

منم تا 90 کیلو رفتم بعدش دو ماه بعدش شدید رژیم گرفتم 12 کیلو کم کردم😑 الان شدم 78 کیلو، هر کی منو میبینه میگه از سی سی یو در اومدی؟😂

شما هم یک همچین حرکتی بزن، 95 کیلو دیگه خیلی خطرناکه.!!!

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

منم تا 90 کیلو رفتم بعدش دو ماه بعدش شدید رژیم گرفتم 12 کیلو کم کردم😑 الان شدم 78 کیلو، هر کی منو میبینه میگه از سی سی یو در اومدی؟😂

شما هم یک همچین حرکتی بزن، 95 کیلو دیگه خیلی خطرناکه.!!!

ورزش هم انجام دادید؟

رژیم هم میدونم برای هر شخص متفاوت و مخصوص هستش اما از دکتر تغذیه رژیم گرفتید یا اینترنت؟

تاحالا اون وزنی رو که کم کردید برگشت نداشته؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Snake fan گفته است :

ورزش هم انجام دادید؟

رژیم هم میدونم برای هر شخص متفاوت و مخصوص هستش اما از دکتر تغذیه رژیم گرفتید یا اینترنت؟

تاحالا اون وزنی رو که کم کردید برگشت نداشته؟

اره ورزش هم انجام میدادم، دوچرخه سواری، شنا، فوتسال، بدنسازی

از دکتر هم رژیم غدایی نگرفتم، از چند نفر که لاغر شده بودن ، کمک گرفتم، کلا نان، برنج، قند، و روغن رو از سبد غذاییت حذف کن+ روزی فقط یک وعده غدایی پروتئین.

نه برگشت نداشتم.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

نان، برنج، قند، و روغن رو از سبد غذاییت حذف کن

اینا که اصلی ترین وعده های غذایی هستن. اصلا اینا نباشن آدم چی بخوره؟

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Snake fan گفته است :

اینا که اصلی ترین وعده های غذایی هستن. اصلا اینا نباشن آدم چی بخوره؟

پس خیال کردی چطوری تو دو ماه 12 کیلو کم کردم؟😀 بعدش مگه گفتم هیچ چیزی نخور؟ روزی یک وعده بخور، اونم پروتئین، مثل گوشت، ماهی، و مرغ، اینا 10 برابر اون مواردی که گفتم قوی تر هستن و بعد خوردن هم یک جا جمع نمیشن بشن چربی شکم و پهلو و غیره و کالری زیادی هم دارند.

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...