رفتن به مطلب

تاپیک جامع سبک زندگی و تغذیه

indianboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

ععع ؟ من بار اول که رفتم حموم نکردیم رفتیم داخل پریدیم تو استخر بعد ما رو انداختن بیرون گفتن حموم کنید لعنتیا،حدود 15 سال پیش بود

اینقدر سوسول نباشید من با قد کوتاهم 172 وزنم 73 هست...تامام

استخر ها هم بهداشتی نیستن فکرشو بکن من جا دهنی بابامو نمیخورم بعد میرفتم تو استخر که 100 نفر توشن شنا میکردم چند لیتر هم هم اب میخوردم کیف میکردم که ورزش کردم😂😂😂

این کرونا هرچی خسارت بالا اورد یه سری خوبی ها هم داشت حداقل سطح بهداشت فردی ده برابر رفت بالاتر

لینک به دیدگاه

• ارسال 240
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

استخر ها هم بهداشتی نیستن فکرشو بکن من جا دهنی بابامو نمیخورم بعد میرفتم تو استخر که 100 نفر توشن شنا میکردم چند لیتر هم هم اب میخوردم کیف میکردم که ورزش کردم😂😂😂

این کرونا هرچی خسارت بالا اورد یه سری خوبی ها هم داشت حداقل سطح بهداشت فردی ده برابر رفت بالاتر

چجوری چند لیتر آب استخر میخوردی ؟ آب استخر اصلا بهداشتی نیست ... درسته کلر زیادی توش میریزن ولی واسه نوشیدن اصلا مناسب نیست 🤣🤣

ما که قبل کرونا همین بهداشتو داشتیم کرونا اومده ولی بازم بعضیها مثل قبل ، یه سرماخوردگی میگیرن بعد خوب میشن میگن کرونا گرفتیم خوب شدیم نه ماسک میزنن نه رعایت میکنن ، خودشون به جهنم ما رو به فنا میدن

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hassan.SK گفته است :

چجوری چند لیتر آب استخر میخوردی ؟ آب استخر اصلا بهداشتی نیست ... درسته کلر زیادی توش میریزن ولی واسه نوشیدن اصلا مناسب نیست 🤣🤣

ما که قبل کرونا همین بهداشتو داشتیم کرونا اومده ولی بازم بعضیها مثل قبل ، یه سرماخوردگی میگیرن بعد خوب میشن میگن کرونا گرفتیم خوب شدیم نه ماسک میزنن نه رعایت میکنن ، خودشون به جهنم ما رو به فنا میدن

داداش مبتدی بودم این مربی هم تا جون داشتیم بهمون تمرین میداد سر همین شنای دلفین هر شب چند لیتر اب با کلر نوش میکردم😂😂😂

بله متاسفانه اکثر مردم اصلا اهمیت نمیدن یجوری میان بیرون بدون ماسک دست میدن روبوسی میکنن انگار کرونا نیست یه عده هم اصلا منکر وجودش میشن میگن کرونا وجود نداره یه عده دیگه هم به هیکلشون مینازن میگن ما ورزشکاریم فلانیم چیزیمون نمیشه😶

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

سلام دوستان

بعد از سه هفته عجیب و غریب بالاخره تونستم برگردم. خواستم تجربه خودم رو براتون بگم اگر دوستان دیگه ای هم تجربه ای از ابتلا به این بیماری (احتمالا کرونای دلتا) رو دارن بگن استفاده کنیم

اولا باید بگم من روز چهارشنبه 20 مرداد بود دقیقا که شب قبلش بالای پشت بوم بدون لباس خوابیدم و صبحش هم یه مقدار کار بنایی داشتیم و وایستادم کمک بنامون. از ظهر که بنا رفت برای ناهار کم کم حس کردم بدنم داره شل میشه ولی خب بخاطر این که بنا پای کار بود مجبور شدم تا عصر کمکش وایستادم...

از نزدیک غروب که بنامون رفت اومدم دراز کشیدم و کم کم بدن درد عجیب و تب شدید و سردرد شدید شروع شد. تا فرداش که دیگه وضعیت بدتر شد و حالت تهوع یه مقداری و بی اشتهایی هم اضافه شد. دیگه همین وضعیت موند تا چند روز که شب ها تب شدید و بدن درد و بیحالی عجیب و یه مقدار کمی هم سرفه داشتم. جالبه که به 1 روز نکشید که تقریبا تمام خانواده امون هم مریض شدن...

ازونجایی که طبقه بالا بنایی داشتیم جای مناسبی هم برای قرنطینه نداشتیم...

بعد از گذشت یک هفته رفتم دکتر و گفت اکسیژنت یه مقدار کمه 93 94 و باید بری عکس بگیری از ریه هات که ببینی درگیر شده یا نه و چند تا هم آمپول کورتون بهم داد. من هم یدونه کورتون رو زدم و دیگه هم نرفتم برای عکسبرداری به دلایلی (به هیچ کس همچین کاری توصیه نمیشه)

بعد از چند روز که به یه دکتر دیگه مراجعه کردم گفت اکسیژنت مناسبه و قرص ها رو هم عوض کرد ولی خیلی اثری نداشت و خلاصه این وضعیت بیحالی، تب، بدن درد و خستگی شدید، بی اشتهایی کامل، تشخیص ندادن مزه غذاها، حالت تهوع گهگاه و این موارد حدودا 15 16 روز باهام بود به همراه خانواده تا اینکه چند روز پیش یه مقدار وضعیت بهتر شد و کم کم توی این دو سه روز سرپا شدم و تونستم یه مقدار راه برم و غذاهای مناسب تر بخورم....

خلاصه امیدوارم که هیچ کدوم از دوستان انجمن هیچ وقت همچین مریضی رو تجربه نکنن و مراقب سلامتیشون باشن....

تازه منی که ریه ام مشکل چندانی نداشت حداقل مشکلی که برام ایجاد شد حدود سه هفته تب، بدن درد، خواب نامناسب (دو هفته اول دائم کابوس میدیدم توی خواب)، ضعف شدید بدن و عقب افتادن تمام کارهام بود.... 

لینک به دیدگاه

در ۱۸ دقیقه قبل، indianboy گفته است :

سلام دوستان

بعد از سه هفته عجیب و غریب بالاخره تونستم برگردم. خواستم تجربه خودم رو براتون بگم اگر دوستان دیگه ای هم تجربه ای از ابتلا به این بیماری (احتمالا کرونای دلتا) رو دارن بگن استفاده کنیم

اولا باید بگم من روز چهارشنبه 20 مرداد بود دقیقا که شب قبلش بالای پشت بوم بدون لباس خوابیدم و صبحش هم یه مقدار کار بنایی داشتیم و وایستادم کمک بنامون. از ظهر که بنا رفت برای ناهار کم کم حس کردم بدنم داره شل میشه ولی خب بخاطر این که بنا پای کار بود مجبور شدم تا عصر کمکش وایستادم...

از نزدیک غروب که بنامون رفت اومدم دراز کشیدم و کم کم بدن درد عجیب و تب شدید و سردرد شدید شروع شد. تا فرداش که دیگه وضعیت بدتر شد و حالت تهوع یه مقداری و بی اشتهایی هم اضافه شد. دیگه همین وضعیت موند تا چند روز که شب ها تب شدید و بدن درد و بیحالی عجیب و یه مقدار کمی هم سرفه داشتم. جالبه که به 1 روز نکشید که تقریبا تمام خانواده امون هم مریض شدن...

بعد از گذشت یک هفته رفتم دکتر و گفت اکسیژنت یه مقدار کمه 93 94 و باید بری عکس بگیری از ریه هات که ببینی درگیر شده یا نه و چند تا هم آمپول کورتون بهم داد. من هم یدونه کورتون رو زدم و دیگه هم نرفتم برای عکسبرداری به دلایلی (به هیچ کس همچین کاری توصیه نمیشه)

بعد از چند روز که به یه دکتر دیگه مراجعه کردم گفت اکسیژنت مناسبه و قرص ها رو هم عوض کرد ولی خیلی اثری نداشت و خلاصه این وضعیت بیحالی، تب، بدن درد و خستگی شدید، بی اشتهایی کامل، تشخیص ندادن مزه غذاها، حالت تهوع گهگاه و این موارد حدودا 15 16 روز باهام بود به همراه خانواده تا اینکه چند روز پیش یه مقدار وضعیت بهتر شد و کم کم توی این دو سه روز سرپا شدم و تونستم یه مقدار راه برم و غذاهای مناسب تر بخورم....

خلاصه امیدوارم که هیچ کدوم از دوستان انجمن هیچ وقت همچین مریضی رو تجربه نکنن و مراقب سلامتیشون باشن....

تازه منی که ریه ام مشکل چندانی نداشت حداقل مشکلی که برام ایجاد شد حدود سه هفته تب، بدن درد، خواب نامناسب (دو هفته اول دائم کابوس میدیدم توی خواب)، ضعف شدید بدن و عقب افتادن تمام کارهام بود.... 

ممنون از شما سلامت باشید

لینک به دیدگاه

در ۶ ساعت قبل، indianboy گفته است :

سلام دوستان

از یک هفته قبل ویروس اومده تو خانوادتون پخش شده اون روزی که بنایی داشتین خسته شدین و ویروس غلبه کرده بهتون...خبری از بنا هم میگرفتید

لینک به دیدگاه

در ۳ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

از یک هفته قبل ویروس اومده تو خانوادتون پخش شده اون روزی که بنایی داشتین خسته شدین و ویروس غلبه کرده بهتون...خبری از بنا هم میگرفتید

بله چیزی که من به خونواده گفتم هم همین بود که احتمالا ویروس از قبل توی بدنمون بوده و با ضعیف شدن ما سریع خودشو نشون داده...

بنا مشکلی نداشت چون از اون دسته ای بود که هیچ وقت نمیگیرن... 😄

لینک به دیدگاه

من یه مدت تحرک نداشتم هر شب دیر میخوابیدم دیر بلند میشدم درست حسابی غذا نمیخوردم بعدش گفتم دیگه فایده نداره و مربی بدن سازی گرفتم برا افزایش وزن ( وزنم ۶۰ بود الان ۶۲ قدمم ۱۷۵ )

مربی ازم آزمایش چکاپ خواست رفتم آزمایش دادم یه دفه دیدم اوضاع کبدم افتضاح!

IMG_20210827_192103.thumb.jpg.bbbbd8a14d27131c3bf45fbb140b742d.jpg

رفتم دکتر متخصص گفت اعداد خیلی بالاس چند تا آزمایش هپاتیت و HIV و... برام نوشت خوشبختانه هیچ کدومو نداشتم همچنین سونوگرافیم دادم اونم مشکلی نداشت دکتر گفت کبدت چرب برام قرص livercare نوشت (زرد چوبه هم گفت بکن داخل کپسول بعد از نهار بخور که گهگاهی میخوردم) همچنین عرق کاسنی، شاطره و خارشتر همیشه قبل از نهار و شام و صبحانه میخوردم (چند تا قرص دیگه هم خوردم مثل ویتامین و این چیزا) بعد از یک ماه همراه با ورزش بدن سازی و روزانه قبل از صبحانه ۳۰ دقیقه پیاده روی سریع و رعایت رژیم غذایی کم چرب خوشبختانه نرمال شدم

خودم با این اعداد فکر میکردم سیروز کبدی چیزی دارم که شانس آوردم!

راستی حتما آب زیاد بنوشید خیلی مهم من خودم خیلی کم پیش میاد غیر از غذاهای خونگی و نوشیدنی غیر از آب بخورم حتی چای هم خیلی کم میخورم (البته چای بخورید خیلی خوبه) یه مدتم قبل از باشگاه قهوه میخوردم که حال نکردم مشکلی که هست تازه متوجه شدم آب منطقه ما خیلی ماسه داره و اگه تصفیه آب نخریم ممکن سنگ کلیه بگیریم! مواظب این مورد باشید

IMG_20210827_192122.thumb.jpg.66afa2f8ecbdfc4b5e04dfb5e85df2e5.jpg

در حال حاضر باز به خاطر کرونای لعنتی باشگاه نمیرم ولی پیاده روی روزانه رو انجام میدم

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در ۱۴ ساعت قبل، Miad۰۰۷ گفته است :

من یه مدت تحرک نداشتم هر شب دیر میخوابیدم دیر بلند میشدم درست حسابی غذا نمیخوردم بعدش گفتم دیگه فایده نداره و مربی بدن سازی گرفتم برا افزایش وزن ( وزنم ۶۰ بود الان ۶۲ قدمم ۱۷۵ )

مربی ازم آزمایش چکاپ خواست رفتم آزمایش دادم یه دفه دیدم اوضاع کبدم افتضاح!

IMG_20210827_192103.thumb.jpg.bbbbd8a14d27131c3bf45fbb140b742d.jpg

رفتم دکتر متخصص گفت اعداد خیلی بالاس چند تا آزمایش هپاتیت و HIV و... برام نوشت خوشبختانه هیچ کدومو نداشتم همچنین سونوگرافیم دادم اونم مشکلی نداشت دکتر گفت کبدت چرب برام قرص livercare نوشت (زرد چوبه هم گفت بکن داخل کپسول بعد از نهار بخور که گهگاهی میخوردم) همچنین عرق کاسنی، شاطره و خارشتر همیشه قبل از نهار و شام و صبحانه میخوردم (چند تا قرص دیگه هم خوردم مثل ویتامین و این چیزا) بعد از یک ماه همراه با ورزش بدن سازی و روزانه قبل از صبحانه ۳۰ دقیقه پیاده روی سریع و رعایت رژیم غذایی کم چرب خوشبختانه نرمال شدم

خودم با این اعداد فکر میکردم سیروز کبدی چیزی دارم که شانس آوردم!

راستی حتما آب زیاد بنوشید خیلی مهم من خودم خیلی کم پیش میاد غیر از غذاهای خونگی و نوشیدنی غیر از آب بخورم حتی چای هم خیلی کم میخورم (البته چای بخورید خیلی خوبه) یه مدتم قبل از باشگاه قهوه میخوردم که حال نکردم مشکلی که هست تازه متوجه شدم آب منطقه ما خیلی ماسه داره و اگه تصفیه آب نخریم ممکن سنگ کلیه بگیریم! مواظب این مورد باشید

IMG_20210827_192122.thumb.jpg.66afa2f8ecbdfc4b5e04dfb5e85df2e5.jpg

در حال حاضر باز به خاطر کرونای لعنتی باشگاه نمیرم ولی پیاده روی روزانه رو انجام میدم

داداش خدا بهت رحم کرده که زود فهمیدی جلوشو گرفتی...  تاحالا همچین اعدادی رو توی تست آنزیم های کبدی ندیده بودم...

در در ۱۴۰۰/۶/۴ در 13:05، indianboy گفته است :

هم نرفتم برای عکسبرداری به دلایلی (به هیچ کس همچین کاری توصیه نمیشه)

بسیار کار اشتباه و بدی کردی... برادرم گرفت  دقیقا همین علایم رو داشت ولی 1 هفته ای خوبه خوب شد بعد من گفتم برو عکس هم بگیر مطمعن بشی که کامل خوب شدی رفت عکس گرفت 40% ریه ش درگیر بود ولی خودش نمیدونست ! رفتیم دکتر 5 دوز رمدسیور نوشت و هر روز یدونه باید میزد از اونجایی که بیمه نداشت ( اگرم داشت هیچ فرقی نمیکرد ! ) رمدسیور میخرید از 800 تومن تا 1و خورده ای و.... ( مثل دلار هر روز نرخش فرق میکرد دست دلالا درد نکنه :))) ) خلاصه که کرونا حدود 7-6 تومن آب خورد - حواستون باشه اگه بگیرید هم باید پولو بدید هم پیازو بخورید هم کتک رو

در در ۱۴۰۰/۶/۴ در 19:46، indianboy گفته است :

بله چیزی که من به خونواده گفتم هم همین بود که احتمالا ویروس از قبل توی بدنمون بوده و با ضعیف شدن ما سریع خودشو نشون داده...

بنا مشکلی نداشت چون از اون دسته ای بود که هیچ وقت نمیگیرن... 😄

اصن همچین چیزی وجود نداره ! ویروس از قبل تو بدن باشه و غافلگیر کنه :| 

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

سلام برای چک آپ آزمایش خون مستقیم میرید ازمایشگاه،یا اول دکتر عمومی یا تخصصی میرید

ویرایش شده توسط silvermanHHH
لینک به دیدگاه

در ۷ ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

سلام برای چک آپ آزمایش خون مستقیم میرید ازمایشگاه،یا اول دکتر عمومی یا تخصصی میرید

درود برا آزمایش باید یه دکتر داخل دفترچه خدمات درمانی براتون بنویسه فرقیم نداره عمومی یا متخصص باشه

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

برای درمان چربی خون

عرق شوید و اویشن

یک لیوان (نصف لیوان از هر کدام)

باهم قاطی کنید هر شب بخورید

بشدت قاتل چربی خون است.

تندرست باشید

پ.ن: علایم چربی خون : چیزیکه من تجربه کردم

1- حدود ساعت 11صبح  یا 7 بعد ظهر احساس خستگی میکنید در حالی که باید هنوز انرژی داشته باشید. علائم کلسترول بد

2- ماهیچه هاتون درد میکنه و تیر میکشه. علائم کلسترول بد

3- شبها کف پاتون داغ میشه و گز گز میکنه علائم تری گلیسیرید

روغن مایع  تری گلیسیرید خون بالا میبره

روغن جامد کلسترول بد خون بالا میبره

دلایل : استرس کاری - فشارکاری - تغذیه نامناسب. مخصوصا روغن ایرانی نخورید.

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

درود بر دوستان

برای درمان چربی خون

عرق شوید و اویشن

یک لیوان (نصف لیوان از هر کدام)

باهم قاطی کنید هر شب بخورید

بشدت قاتل چربی خون است.

تندرست باشید

پ.ن: علایم چربی خون : چیزیکه من تجربه کردم

1- حدود ساعت 11صبح  یا 7 بعد ظهر احساس خستگی میکنید در حالی که باید هنوز انرژی داشته باشید. علائم کلسترول بد

2- ماهیچه هاتون درد میکنه و تیر میکشه. علائم کلسترول بد

3- شبها کف پاتون داغ میشه و گز گز میکنه علائم تری گلیسیرید

روغن مایع  تری گلیسیرید خون بالا میبره

روغن جامد کلسترول بد خون بالا میبره

دلایل : استرس کاری - فشارکاری - تغذیه نامناسب. مخصوصا روغن ایرانی نخورید.

روغن خارجی چی باید بخوریم یعنی؟

لینک به دیدگاه

در ۸ دقیقه قبل، indianboy گفته است :

روغن خارجی چی باید بخوریم یعنی؟

من اکثر روغنها رو تست کردم بهترینش که خوبه روغن اصیل است روغن کانولا اصیل و روغن جامد اصیل

من چندین سال یعنی خیلی سال مشکلات گوارشی داشتم ، یک ساعت ونیم بعد غذا سر درد (فرق سر و پشت گردن داشتم) حس کلافگی داشتم ، هرچی دکتر رفتم اعصاب و معده اینجور چیزا توفیقی حاصل نشد.

تا اینکه یه روز روغن ایرانی گذاشتم کنار برا همیشه.  به صورت اتفاقی متوجه شدم که این همه بدبختی که کشیدم به خاطر این لجن ایرانی بوده. الان هم جایی مهمان باشم غذا خیلی خیلی کم میخورم چون دوباره اون سردرد لنتی میاد سراغم.

من خودم الان حدود 8 ساله روغن خارجی اصیل میخرم هم جامد هم مایع ،  چربی خونم خیلی کمتر شده. مشکل گوارشی هم ندارم.

خواستید هر روغنی تست کنید : یه دونه تخم مرغ (نه بیشتر) باهاش بپزید ، اگه بوی بد نداد ، اگه خوشمزه بود ، اگه یک ساعت بعد سردرد نگرفتید ، اون روغن خوبه. و از همه مهم تر موقع شستن ظرف باید با اب معمولی بدون مایه ظرفشویی راحت پاک بشه .

یه نکنه دیگه گوشت مرغ و برنج هندی یا پاکستانی هم از سیستم غذاییتون حذف کنید اگه میخواید گرفتار بیماریهای عجیب غریب یا شایع نشید.

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

درود 

اگه کسی تا حالا از مکملای گینر ایرانی مثل دوبیس استفاده کرده تجربشو در میون بزاره لطفا!

لینک به دیدگاه

۱۹ ساعت قبل، Miad۰۰۷ گفته است:

درود 

اگه کسی تا حالا از مکملای گینر ایرانی مثل دوبیس استفاده کرده تجربشو در میون بزاره لطفا!

سلام

دوستایی داشتم یا کسایی رو دیدم استفاده کردن البته به همراه کراتین و جواب گرفتن اما شخص بنده پروتین پگاه مصرف کردم از لحاظ طعم نصف مکمل خارجی هم نبود از لحاظ تاثیر میشه گفت ۳۰ درصد بود نسبت به پروتین on

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...