رفتن به مطلب

مشکل با اسمبل مادربورد b360 tuf gaming و core i5 9400f فوری

Mohamad.rzaj
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من امروز یه مادربورد b360 tuf gaming pro خریدم با پردازنده core i5 9400f سیستم رو که اسمبل کردم نتونستم تصویری بگیرم چه از طریق کارت گرافیک (Rx 580 8GB) چه از طریق خود مادربورد الان که توی لیون نگاه کردم واسه نسخه غیر پرو نوشته 

نکته بسیار مهم !!! چیپست B360 تنها با پردازنده های سری 8 اینتل سازگار می باشد.

یعنی من نمیتونم الان این سی پی یو رو بندازم روش؟ یا بایوس آپدیت شه درست میشه؟ میتونم خودم بایوس رو آپدیت کنم؟ آپدیت کردنش برای گارانتی مشکلی پیش نمیاره؟

مادربورد چندتا چراغ داره که وقتی روشن میکنم

چراغ pwr قرمزه

چراغ boot سبزه

چراغ vga سفید

چراغ Dram و CPU خاموش

مشکل از چی میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Mohamad.rzaj گفته است :

سلام دوستان

من امروز یه مادربورد b360 tuf gaming pro خریدم با پردازنده core i5 9400f سیستم رو که اسمبل کردم نتونستم تصویری بگیرم چه از طریق کارت گرافیک (Rx 580 8GB) چه از طریق خود مادربورد الان که توی لیون نگاه کردم واسه نسخه غیر پرو نوشته 

یعنی من نمیتونم الان این سی پی یو رو بندازم روش؟ یا بایوس آپدیت شه درست میشه؟ میتونم خودم بایوس رو آپدیت کنم؟ آپدیت کردنش برای گارانتی مشکلی پیش نمیاره؟

چراغ pwr قرمزه

چراغ boot سبزه

چراغ vga سفید

چراغ Dram و CPU خاموش

مشکل از چی میتونه باشه؟

درود بایوس مادربورد باید اپدیت بشه پردازنده با مادربورد سازگار هست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود بایوس مادربورد باید اپدیت بشه پردازنده با مادربورد سازگار هست

یعنی تنها مشکلی که من نمیتونستم تصویری بگیرم همینه؟ طریقه آپدیت چه طوری هست؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Mohamad.rzaj گفته است :

یعنی تنها مشکلی که من نمیتونستم تصویری بگیرم همینه؟ طریقه آپدیت چه طوری هست؟

شما نیاز به یک پردازنده سری 8 دارین که تصویر بگیرین اول اپدیت بایوس هم که از طریق فلش یا بعضی مادربوردها از طرق لن به اینترنت

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

شما نیاز به یک پردازنده سری 8 دارین که تصویر بگیرین اول اپدیت بایوس هم که از طریق فلش یا بعضی مادربوردها از طرق لن به اینترنت

آها پس باید ببرم جایی که این کارو انجام بدن

کسی که ازش خریدم اینو نگفت بهم و من مجبورم دوباره تا چند ساعت برم تهران مرکز شهر تا بتونم انجام بدم😕

بعد یه سوال دیگ پیچ برای مادر بورد هست که من جدا تهیه کنم؟ مادربورد کلا دوتا پیچ داشت که اونا هم بسته نمیشد پیچ دیگه ای بستم

بعد من کیسم مستر تک Apachi هست تمام سیم های فن ها وصل شده به یه دستگاه که این دستگاه فقط یه کابل برق داره و یه کابل که روش نوشته ریستارت و یه کنترل برای رنگ هرکاری کردم نتونستم فن های کیس رو راه بندازم 

اون کابل برق باید وصل شه به کابل های پاور دیگ درسته؟ اون کابل ریستارت چی؟ خیای کوتاه اصلا نمیرسه به هیچ جای مادربورد و اصلا مادربورد نداره همچین سوکتی که اون وصل شه 

ممنون میشم که اگه راجب کیس هم اطلاعاتی دارین راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

داداش من همین باندل را یک ماه پیش از لیون خریدم خیلی خوب کار میکنه خودشون بایوس را اپدیت کردن تحویل دادن فقط باید اپدیت بایوس انجام بدین تا سی پی یو را بشناسه همین

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mohamad.rzaj گفته است :

آها پس باید ببرم جایی که این کارو انجام بدن

کسی که ازش خریدم اینو نگفت بهم و من مجبورم دوباره تا چند ساعت برم تهران مرکز شهر تا بتونم انجام بدم1f615.png

بعد یه سوال دیگ پیچ برای مادر بورد هست که من جدا تهیه کنم؟ مادربورد کلا دوتا پیچ داشت که اونا هم بسته نمیشد پیچ دیگه ای بستم

بعد من کیسم مستر تک Apachi هست تمام سیم های فن ها وصل شده به یه دستگاه که این دستگاه فقط یه کابل برق داره و یه کابل که روش نوشته ریستارت و یه کنترل برای رنگ هرکاری کردم نتونستم فن های کیس رو راه بندازم 

اون کابل برق باید وصل شه به کابل های پاور دیگ درسته؟ اون کابل ریستارت چی؟ خیای کوتاه اصلا نمیرسه به هیچ جای مادربورد و اصلا مادربورد نداره همچین سوکتی که اون وصل شه 

ممنون میشم که اگه راجب کیس هم اطلاعاتی دارین راهنمایی کنین

پیچ رو که از همون خدمات کامپیوتری که مادربود رو براتون بایوس جدید زد بگیرید ولی پیچ همیشه 4 تا حداقل توی یک پلاستیک ریز هست عجیبه شما میگین 2تا

اون دستگاه اسمش هاب فن هست که شما باید قاعدتا برقش رو وصل کنید یا ساتا می خوره یا ide چون این کیس رو ندیدم تا حالا حدسی جوابت رو میدم کابل ریست فن که قطعا نیازی نداره به جایی از مادربورد وصل شه بهتر هست از راهنمای اسمبل کیس استفاده کنید

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

پیچ رو که از همون خدمات کامپیوتری که مادربود رو براتون بایوس جدید زد بگیرید ولی پیچ همیشه 4 تا حداقل توی یک پلاستیک ریز هست عجیبه شما میگین 2تا

اون دستگاه اسمش هاب فن هست که شما باید قاعدتا برقش رو وصل کنید یا ساتا می خوره یا ide چون این کیس رو ندیدم تا حالا حدسی جوابت رو میدم کابل ریست فن که قطعا نیازی نداره به جایی از مادربورد وصل شه بهتر هست از راهنمای اسمبل کیس استفاده کنید

دوتا از اون مهره مانند ها بود که اصلا رو کیس بسته نشد با دوتا پیچ ریز که اونا هم استفاده نشد 

برقش رو وصل کردم  ساتا میخورد ولی خب فن ها روشن نشد هرکاری کردم کیس هم از لیون گرفتم ولی هیچ راهنما یا چیزی همراش نبود در کمال تعجب حتی یه کاغذم نداشت

ممکنه اون کابل های پنل رو اشتباه وصل کرده باشم و واسه این باشه ک روشن نشده؟

پاورم ماژولاره فرقی میکنه که اون کابل  برق ساتا به کودوم یکی از اون ها وصل شده باشه؟ 

ویرایش شده توسط Mohamad.rzaj
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، hosein5 گفته است :

داداش من همین باندل را یک ماه پیش از لیون خریدم خیلی خوب کار میکنه خودشون بایوس را اپدیت کردن تحویل دادن فقط باید اپدیت بایوس انجام بدین تا سی پی یو را بشناسه همین

خییلی ممنون متاسفانه از کسی که گرفتم نگفت بهم و مجبورم دوباره برم

احتمالا ببرم مغازه لیون 

ببرم اونجا انجام میدن؟ چون از خودشون خرید نکردم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Mohamad.rzaj گفته است :

خییلی ممنون متاسفانه از کسی که گرفتم نگفت بهم و مجبورم دوباره برم

احتمالا ببرم مغازه لیون 

ببرم اونجا انجام میدن؟ چون از خودشون خرید نکردم

من از خودشون خریدم تو دفتر همونجا رایگان انجام دادن ولی از جایی دیگه بخری احتمالا دستمزد میگیرن ولی خودتم میتونی انجام بدی داخل بوت که بشی اونجا تنظیمات اپدیت باویوس داره اخرین ورژن را نصب میکنی البته کامپیوتر باید به اینترنت وصل باشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hosein5 گفته است :

من از خودشون خریدم تو دفتر همونجا رایگان انجام دادن ولی از جایی دیگه بخری احتمالا دستمزد میگیرن ولی خودتم میتونی انجام بدی داخل بوت که بشی اونجا تنظیمات اپدیت باویوس داره اخرین ورژن را نصب میکنی البته کامپیوتر باید به اینترنت وصل باشه

مشکل اینه که هیچ تصویری نمیگیرم  امتحان نکردم مانیتور کلا سیاهع وارد بوت میشه تو این شرایط؟ اچ دی ام ای رو باید به گرافیک وصل کنم یا خود مادربورد؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mohamad.rzaj گفته است :

مشکل اینه که هیچ تصویری نمیگیرم  امتحان نکردم مانیتور کلا سیاهع وارد بوت میشه تو این شرایط؟ اچ دی ام ای رو باید به گرافیک وصل کنم یا خود مادربورد؟

داداش اچ دی ام ای را به گرافیک وصل کن تست کن ببین تصویر میده اگه نداد به مادربرد وصل کن با اف 2 وارد بوت بشید دقیق نمیدونم چطوریه ولی باید تست کنید تا بفهمید اگه نمیتونید دست نزنید ببرید همون تهران برات انجام بدن یا تو یوتوبی ببینید طرف چطوری اپدیت میکنه همون کار را انجام بدید راحت میشه از طریق یوتوبی انجام داد

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Mohamad.rzaj گفته است :

دوستان توضیحات رو دادند برای اپدیت بهترین کار این هست یا خودتون انجام بدید با یک پردازنده نسل ۸ام  چون زیاد سخت و پیچیده نیست اگر اندکی راحت نیستید یا ببرید لیون و بگید انجام بدن اگر به پردازنده دسترسی ندارید

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون دوستان فردا میبرم جایی آپدیتش کنن راجب فن هاب هم یه توضیح میدید؟ نتونستم فن های کیس رو روشن کنم

اینم بگم اولین باره دارم اسمبل میکنم واسه اینه احتمالا به بزرگیتون ببخشید سوالام رو😁😁

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Mohamad.rzaj گفته است :

خیلی ممنون دوستان فردا میبرم جایی آپدیتش کنن راجب فن هاب هم یه توضیح میدید؟ نتونستم فن های کیس رو روشن کنم

اینم بگم اولین باره دارم اسمبل میکنم واسه اینه احتمالا به بزرگیتون ببخشید سوالام رو1f601.png1f601.png

عکس اگر بدید ممنون میشم از فن هاب

پ.س جای مطمن ببرید اگرچه بخاطر قطع بودن اینترنت اندکی صبر کنید تا مشکل اینترنت سراسری حل بشه بعد ببرید چون باید فایل بایوس دانلود بشه

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، farshid0018 گفته است :

عکس اگر بدید ممنون میشم از فن هاب

پ.س جای مطمن ببرید اگرچه بخاطر قطع بودن اینترنت اندکی صبر کنید تا مشکل اینترنت سراسری حل بشه بعد ببرید چون باید فایل بایوس دانلود بشه

متاسفانه الان نمیتونم عکس بزارم فردا حتما میزارم

بالا اشتباه گفتم که با کابل ساتا ولی یه کابل مولکس برای برق داره یه چشمی برای کنترلش با یه کابل ریستارت پشتش هم فکر کنم نزدیک به 10 تا جای اتصال فن داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، Mohamad.rzaj گفته است :

این دوتا پیچ برای SSD M.2 هست.
پیچ بستن مادربورد باید توی جعبه کیس باشه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، engmrmz گفته است :

این دوتا پیچ برای SSD M.2 هست.
پیچ بستن مادربورد باید توی جعبه کیس باشه.

من نمیدونم چرت تو جعبه کیسم هیچی نبود تو سایتای دیگ میخوندم میگفتن که به جز پیچ ها یه سری بست هم داشته مخصوص کابل منیجمت بوده اوناهم نبود حتی دفترچه هم نداشت

ممنون که گفتین

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Mohamad.rzaj گفته است :

من نمیدونم چرت تو جعبه کیسم هیچی نبود تو سایتای دیگ میخوندم میگفتن که به جز پیچ ها یه سری بست هم داشته مخصوص کابل منیجمت بوده اوناهم نبود حتی دفترچه هم نداشت

ممنون که گفتین

من برند مسترتک رو نمیدونم اما تو جعبه دیپکول یه کیسه زیپ دار بود توش چندتا پیچ و زیپ تای و اینا بود... 😉

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mohamad.rzaj گفته است :

سلام دوستان

چراغ pwr قرمزه

چراغ boot سبزه

چراغ vga سفید

چراغ Dram و CPU خاموش

مشکل از چی میتونه باشه؟

دوست عزیز مبارکتون باشه.

یادتون باشه شما فقط با کارت گرافیک میتونید تصویر بگیرید. البته بعد از آپدیت مادربرد.

چون 9400f گرافیک آنبرد نداره.

درضمن کیس مسترک ( مدل آتیس ) که من گرفتم ( مدل ضعیفتری نسبت به آپاچی) تمام پیچ ها و یک سری سیم بند و ... توی یک جعبه توی جای هارد بود. البته مسترتک دفترچه نداره.

لطفا عکس از یادتون نره. 😁

لینک به دیدگاه

اینم عکس فن هاب فکر کنم‌ چون مادربورد سی پی یو رو نمیخوند و روشن نمیشد فن ها هم روشن نمیشد البته هنوز تست نکردم

الان آوردم آپدیت کردم تصویر اومد تو مغازه

ممنون از دوستان

20191124_092505.jpg

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Mohamad.rzaj گفته است :

اینم عکس فن هاب فکر کنم‌ چون مادربورد سی پی یو رو نمیخوند و روشن نمیشد فن ها هم روشن نمیشد البته هنوز تست نکردم

الان آوردم آپدیت کردم تصویر اومد تو مغازه

ممنون از دوستان

20191124_092505.jpg

سلام

این فک کنم فقط هاب کنترل نور فن ها هست(مدل کیس رو سرچ کنید تا دقیق متوجه بشید) 

این هاب باید با یک عدد کنترل از راه دور همراه باشه

روشم توضیحات لازمه رو نوشته جهت اتصال موازی و سری و غیره

برق مولکس رو که وصل کنید با روشن شدن سیستم(در واقع پاور) این هاب هم فعال میشه و شروع میکنه به تنظیم فن ها/LED هاشون

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...